Jump to content

iPhone 6


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιλογή 4: παίρνεις το στικάκι σπίτι σου ;)

 

Δεν γινεται απο την στιγμη που θα το παραλαβεις μετα απο 5 λεπτα αυτοκαταστρεφεται... Οτι προλαβεις on the go :lol:

iphone 6 Sony Vaio duo 13 ipod nano 6th
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά όποιον δεν τον βολεύει και όποιον δεν τον ενδιαφέρει να ασχοληθεί λιγο παίρνει android. Δεν γινεται αλλιώς.

Κι εγώ αν ειναι να παρω android κι επειδή εχω συνηθίσει να τα εχω σε μια τάξη όλα και με δυο κλικ να κανει συγχρονισμό το τηλέφωνο μου οτι εχω στο iTunes να λεω για το Android: και τι ειναι αυτό χρειάζεται να πάω να βρω τους φακέλους να τους ρίξω μέσα στην συσκευή. Να ψάχνω τα τραγούδια να κάνω φακέλους να τα ρίξω μέσα στην συσκευή. Να μην ξέρω που να τα αποθηκευσω.

Η συνήθεια ειναι δύσκολο πράγμα. Οποίος εχει όρεξη ομως μαθαίνει.

Το iTunes θα βάλει σε τάξη τα πράγματα και θα κανει πιο εύκολη την επαναφορά της συσκευής απο restore η απο αγορά νέας συσκευής η αλλαγή συσκευής γενικότερα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθησα ολη τη συζητηση (περι itunes).

αν γινει authorize σε αλλο υπολογιστη του iphone αλλα στο itunes ενεργοποιημενο το manually sync with this iphone με drag n drop μεσω itunes δεν μεταφερονται πχ 5gb τραγουδια;

Νομιζω οτι γινεται.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι και γω;;; Μόλις αναβαθμίστηκα σε 6+, αλλά αν και στο κινητό έκανα επαναφορά από iCloud backup όποτε όλα απλά μεταφέρθηκαν "μόνα" του χωρίς να κάνω τπτ, όλα καλά μέχρις εδώ. Τις φωτογραφίες που είναι στο iCloud μου (η ροή φωτό μου) πως μπορώ να τις βλέπω και στο κινητό;;

 

Στο iOS 8 έχεις δύο επιλογές ή κάνεις χρήση της υπηρεσίας iCloud Photo Library ή της υπηρεσίας Photo stream. Είναι διαφορετικοί οι servers που τις σιαχειρίζονται και δεν επικοινωνούν μεταξύ τους. Εαν λοιπόν θέλεις Photo Stream απενεργοποιείς το iCloud Photo Library. Μόνο στον υπολογιστή μπορείς να έχεις πρόσβαση και στις δύο υπηρεσίες όταν έχεις ενεργοποιημένο το Photo Stream, μέσα από την υπηρεσία iCloud Photo Library. Μερικές ακόμη λεπτομέρειες:

 

Γνώριμη Ροή φωτογρααφιών (Photo Stream)

 

- Διατηρεί μόνο τις 1000 τελευταίες λήψεις ή όλες τις λήψεις των τελευταίων 30 ημερών.

- Δεν χρησιμοποιεί μέρος από τον αποθηκευτικό σας χώρο, για τις φωτογραφίες σας.

- Συμβατή υπηρεσία με όλες τις συσκευές συμπεριλαμβανομένων iPhone, iPad, Mac και PC.

- Διατηρεί βελτιστοποιημένες εκδόσεις των φωτογραφιών σας, με πιθανή έκπτωση στην ποιότητα.

- Δεν υποστηρίζει uploading video ή συγχρονισμό αυτών.

- Επιτρέπει τον συγχρονισμό φωτογραφιών και άλμπουμ από τον υπολογιστή Mac ή το PC, όταν είναι ενεργποιημένη η υπηρεσία.

 

iCloud Photo Library

 

- Αποθηκεύει όλες τις φωτογραφίες και τα προσωπικά σας video χωρίς περιορισμούς, όσο το επιτρέπει ο διαθέσιμος αποθηκευτικό σας χώρος στο iCloud.

- Χρησιμοποιεί τον αποθηκευτικό σας χώρο.

- Προσβάσιμη υπηρεσία από συσκευές iPhone, iPad και online μέσω του iCloud.com. Μέσα στο 2015 αναμένουμε και μια αναβαθμισμένη εφαρμογή για υπολογιστές Mac με τίτλο Φωτογραφίες, ενώ κατά πάσα πιθανότητα κάποια αντίστοιχη εφαρμογή θα διατεθεί και για Windows το ίδιο διάστημα.

- Αποθηκεύει μέγιστη ανάλυση των φωτογραφιών στο server και στις συσκευές σας υποστηρίζοντας format αρχείων όπως: JPG, RAW, PNG, GIF, TIFF και άλλα.

- Δέχεται uploading videos με τις ίδιες παραμέτρους, όπως τις φωτογραφίες από τις iOS συσκευές σας.

- Δεν επιτρέπει το συγχρονισμό άλμπουμ από Mac ή PC μέσω της εφαρμογής iTunes, κατα τη χρήση του iCloud Photo Library, και τα υπάρχοντα άλμπουμ θα απομακρυνθούν με την ενεργοποίηση της υπηρεσίας.

 

Μπορείς να μάθεις πολλά πράγματα που αφορούν το iPhone και το λειτουργικό του σύστημα, ακολουθώντας το σύνδεσμο, σε λίγες μέρες θα είναι σε πλήρη λειτουργία learn differently! beta... :)

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθησα ολη τη συζητηση (περι itunes).

αν γινει authorize σε αλλο υπολογιστη του iphone αλλα στο itunes ενεργοποιημενο το manually sync with this iphone με drag n drop μεσω itunes δεν μεταφερονται πχ 5gb τραγουδια;

Νομιζω οτι γινεται.

 

Δυστυχώς όχι. 1 iTunes Library : 1 iPhone είναι η αντιστοιχεία

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι. 1 iTunes Library : 1 iPhone είναι η αντιστοιχεία

 

Α μαλιστα...

Αρα αν αλλαχτει ο user πχ σε windows ή mac τοτε θα υπαρχει αλλη itunes library και αρα θα μπορει να γινει αντιστοιχια?

Δηλαδη:εχει ενας iphone και τοχει να συγχρονιζει με το pc (μεσω itunes).και εχει καποια τραγουδια στο σκληρο.

Ερχεται ενας φιλος του (με iphone και αυτος) και θελει να του περασει τα τραγουδια.

Δε θα μπορει να τα περασει με αυτην την itunes library (αφου θα συγχρονιζει με αλλο iphone).

Αρα αλλαζει user account στο pc και βαζει το itunes πλεον να συγχρονιζει με το iphone του επισκεπτη.

Σωστα?

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . Να ρωτήσω ρε παιδια υπάρχει καμία εφαρμογη έστω επι πληρωμής να κάνει κατι με τις κινήσεις εφαρμογών κατι σαν το jailbreak .....? η ακμή και στην μπάρα ειδοποιήσεων να αλλάζεις κατι ;; Η μονο με jailbreak
Link to comment
Share on other sites

Με το κινήσεις εφαρμογών τι εννοείς; Αλλά λογικά θα χρειαστείς jb για να κάνεις περισσότερα κολπάκια και παρανετροποιήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Με το κινήσεις εφαρμογών τι εννοείς; Αλλά λογικά θα χρειαστείς jb για να κάνεις περισσότερα κολπάκια και παρανετροποιήσεις.

 

Ξερεις εννοώ οταν πας δεξιά αριστερά να περιστρέφονται αλλιως τα εικονίδια εφαρμογών αλλα το βλεπω δύσκολο .......

Link to comment
Share on other sites

Ξερεις εννοώ οταν πας δεξιά αριστερά να περιστρέφονται αλλιως τα εικονίδια εφαρμογών αλλα το βλεπω δύσκολο .......

 

Αναγκαστικά σε jb πρέπει να καταφύγεις! Το καλό με τις τελευταίες εκδόσεις είναι πως δεν χρειάζεται να περιμένεις αρκετό καιρό.

Θα σε πρότεινα να κάνεις για να παραμετροποιήσεις όπως θέλεις εσύ την συσκευή σου. Είναι πολύ εύκολη η διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα μια ερώτηση έχω σχετικά με το πληκτρολόγιο, με ενοχλεί το άσπρο χρώμα που έχει το πληκτρολόγιο γίνεται να το κάνω σκούρο; και κάτι ακόμη επιδει είχα Android είχα μάθει με το πληκτρολόγιο SwiftKey το εγκατέστησα και στο iPhone6 όμως δεν έχει ελληνικά υπάρχει κάτι αντίστοιχο που να έχει ελληνικά και να είναι όπως το SwiftKey? ευχαριστώ πολύ παιδιά για της απάντησης.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα μια ερώτηση έχω σχετικά με το πληκτρολόγιο, με ενοχλεί το άσπρο χρώμα που έχει το πληκτρολόγιο γίνεται να το κάνω σκούρο; και κάτι ακόμη επιδει είχα Android είχα μάθει με το πληκτρολόγιο SwiftKey το εγκατέστησα και στο iPhone6 όμως δεν έχει ελληνικά υπάρχει κάτι αντίστοιχο που να έχει ελληνικά και να είναι όπως το SwiftKey? ευχαριστώ πολύ παιδιά για της απάντησης.

Swype

https://itunes.apple.com/us/app/swype/id916365675?mt=8

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Α μαλιστα...

Αρα αν αλλαχτει ο user πχ σε windows ή mac τοτε θα υπαρχει αλλη itunes library και αρα θα μπορει να γινει αντιστοιχια?

Δηλαδη:εχει ενας iphone και τοχει να συγχρονιζει με το pc (μεσω itunes).και εχει καποια τραγουδια στο σκληρο.

Ερχεται ενας φιλος του (με iphone και αυτος) και θελει να του περασει τα τραγουδια.

Δε θα μπορει να τα περασει με αυτην την itunes library (αφου θα συγχρονιζει με αλλο iphone).

Αρα αλλαζει user account στο pc και βαζει το itunes πλεον να συγχρονιζει με το iphone του επισκεπτη.

Σωστα?

 

Ναι φυσικά, αλλαγή user συνεπάγεται και τη δυνατότητα που περιέγραψες παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά, αλλαγή user συνεπάγεται και τη δυνατότητα που περιέγραψες παραπάνω.

 

 

Ευχαριστω πολυ.

Τωρα μενει να εξερευνησω το itools πουχω ακουσει τα καλυτερα.

Σορυ για το οφ τοπικ αλλα τετοιες αποριες καλο ειναι να λυνονται μιας και το itunes δεν ειναι το ευκολοτερο πραγμα στον κοσμο.ειδικα αν εμπλεκονται πολλες συσκευες και υπολογιστες....

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ.

Τωρα μενει να εξερευνησω το itools πουχω ακουσει τα καλυτερα.

Σορυ για το οφ τοπικ αλλα τετοιες αποριες καλο ειναι να λυνονται μιας και το itunes δεν ειναι το ευκολοτερο πραγμα στον κοσμο.ειδικα αν εμπλεκονται πολλες συσκευες και υπολογιστες....

 

Κανένα θέμα. Έχε όμως υπόψη ότι αν και όντως γίνεται να υπάρχουν διαφορετικές iTunes Libraries σε διαφορετικούς λογαριασμούς χρηστών το τηλέφωνο υπόκειται στον περιορισμό της μιας βιβλιοθήκης ανα μια συσκευή.

Edited by one_tree_hill
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα μετα απο πολλα χρονια (3g) χθες το απογευμα εφυγα απο το αντροιντ και συγκεκριμενα απο z3 compact και ηρθα να δοκιμασω το iphone 6 και το ios .

βεβαια εχω παθει ενα μικρο σοκ σε μερικα πραγματα καλο και σε μερικα κακο. ( βαρεθηκα να βαζω συνθηματικο! )

να ρωτησω κατι ψιλα γιατι λογο δουλειας δεν ειχα χρονο να το ξεψαχνισω.

απο notification bar μπορω να βγαλω ημερορογιο μετοχες ? ( δεν θελω να κανω jailbraik ακομα αν αυτη ειναι η λυση )

επισεις δεν μου βρισκει ιντερνετ με δεδομενα , ειδα λιγο ρυθμισεις αλλα νομιζω τα εχω ολα σωστα αλλα δεν... πρεπει να πειραξω τιποτα?

μου λειπει πολυ το double tap !!!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο εμενα μετα απο πολλα χρονια (3g) χθες το απογευμα εφυγα απο το αντροιντ και συγκεκριμενα απο z3 compact και ηρθα να δοκιμασω το iphone 6 και το ios .

βεβαια εχω παθει ενα μικρο σοκ σε μερικα πραγματα καλο και σε μερικα κακο. ( βαρεθηκα να βαζω συνθηματικο! )

να ρωτησω κατι ψιλα γιατι λογο δουλειας δεν ειχα χρονο να το ξεψαχνισω.

απο notification bar μπορω να βγαλω ημερορογιο μετοχες ? ( δεν θελω να κανω jailbraik ακομα αν αυτη ειναι η λυση )

επισεις δεν μου βρισκει ιντερνετ με δεδομενα , ειδα λιγο ρυθμισεις αλλα νομιζω τα εχω ολα σωστα αλλα δεν... πρεπει να πειραξω τιποτα?

μου λειπει πολυ το double tap !!!

Mε γειαα

Αν δεν ''αγαπας'' το iOS θα ειναι λιγο δυσκολη η μεταβαση απο Android, κυριως λογω των ευκολιων του, π.χ. double tap οπως και εσυ ειπες, τα gestures του Nova Prime αν χρησιμοποιουσες, κ.α.

 

ps

a. Απο την οθονη αφετηριας θα κατεβασεις τ Notification bar, θα πας κατω κατω και θα δεις ''επεξεργασια''

b. Πηγαινε Ρυθμισεις και Δεδομενα στο ON

Edited by Jig
ps
ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα πώς μπορώ να βλέπω όλη την φωτογραφία αυτού που με καλαει; υπάρχει κάποια εφαρμογή; και αν μπορώ να κλείσω με κωδικό όποια εφαρμογή θέλω όπως στο Android ευχαριστώ πολύ για της απαντησης
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα πώς μπορώ να βλέπω όλη την φωτογραφία αυτού που με καλαει; υπάρχει κάποια εφαρμογή; και αν μπορώ να κλείσω με κωδικό όποια εφαρμογή θέλω όπως στο Android ευχαριστώ πολύ για της απαντησης

 

Μέχρι πριν εμφάνιζε μια μικρή φωτογραφία. Τώρα αν βάλεις μια φωτογραφία στην επαφή που θέλεις θα στην εμφανίζει σε πλήρη οθόνη.

Αν θέλεις σε μια επαφή που ήδη έχεις τοτε πήγαινε και άλλαξε την φωτογραφία την παλια με μια νέα. Ακόμα με και ακριβώς την ίδια. Θα την κανει πλέον σε μεγάλη διάσταση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, υπάρχει τρόπος ένα sms backup σε xml απο Android συσκευή να το κάνω restore στο iphone? Ευχαριστώ! :)
Link to comment
Share on other sites

Μετα από αρκετές ημέρες με το 6 αρι από το πλας με έκανε ευχάριστη εντύπωση πόσο κραταει η μπαταρία.

 

Στην αρχή είχε έναν φόβο ότι θα τελειώνει πολύ γρήγορα (Σαν το 5s) αλλά μιάμιση μέρα μέσα στο νερό.

 

Τόσο μεγάλη διαφορά έχει ο επεξεργαστής σε σχέση με το 5σ; Μωρε μπράβο ...

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομία με έχει εκπλήξει. Δεν περίμενα με τίποτα το απλό 6άρι να με βγάζει 2 μέρες ή κοντά 7 ώρες χρήσης. Η διαφορά με το 5άρι που είχα πριν είναι χαοτική υπέρ του 6. Τα έχω όλα πάντοτε ανοιχτά (wi-fi, Bluetooth, email push, 4G με τις περισσότερες ώρες να είναι συνδεδεμένο με το plantronics M165),
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι πριν εμφάνιζε μια μικρή φωτογραφία. Τώρα αν βάλεις μια φωτογραφία στην επαφή που θέλεις θα στην εμφανίζει σε πλήρη οθόνη.

Αν θέλεις σε μια επαφή που ήδη έχεις τοτε πήγαινε και άλλαξε την φωτογραφία την παλια με μια νέα. Ακόμα με και ακριβώς την ίδια. Θα την κανει πλέον σε μεγάλη διάσταση

 

Σ ευχαριστώ πολύ φίλε για την απάντηση σου μήπως ξέρεις κάποια εφαρμογή που να κλειδωνω κάποιες εφαρμογές;

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ πολύ φίλε για την απάντηση σου μήπως ξέρεις κάποια εφαρμογή που να κλειδωνω κάποιες εφαρμογές;

Για δες αυτές τις δυο: Secret apps lite, Secret Folder Icon Free

• Apple iPhone X •

Space Grey - iOS 14.1 - 64GB

—————————————————

”You only live once. But if you do it right, once is enough.”

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Σήμερα έλεγξα το iPhone μου μην είμαι από τους άτυχους που να έχει στραβώσει. Δεν είδα κάτι, το άφησα με την οθόνη κάτω σε επίπεδη επιφάνεια, δεν έχει κάποια καμπύλη, δε χορεύει με τις άκρες. Η πλάτη φαίνεται τέρμα επίπεδη. Αυτό που παρατήρησα είναι ότι αν πατήσω στην άκρη της πάνω δεξιάς γωνίας (όχι αυτή με την κάμερα, η άλλη), ανασηκώνεται πολύ ελαφρά η κάτω αριστερή. Πατώντας την κάτω αριστερή όμως η πάνω δεξιά δε νιώθει τίποτα και οι υπόλοιπες γωνίες δεν παράγουν το ίδιο. Δηλαδή το θέμα είναι μόνο στην πάνω δεξιά με την κάτω αριστερή.

 

Λέτε να είναι bent και να μη το βλέπω; Πόση μυωπία να έχω; :) Σκέφτηκα ότι μπορεί να είναι λόγω της κυρτής οθόνης, όμως δε ξέρω. Και από τις 2 πλευρές η πυξίδα μου έδωσε το πράσινο μηδενικό, που σημαίνει ότι το κινητό ήταν φλατ, όμως μετά είδα το παραπάνω και τα χρειάστηκα λίγο. Το δοκίμασα και το 4S μου το οποίο υποτίθεται ότι είναι τέρμα φλατ και το κάνει κι αυτό.

 

Το δικό σας το κάνει; :O Δε μιλώ ξέρω για μεγάλο ανασήκωμα, όμως αν συγκεντρώσεις τη ματιά φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 6
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...