Jump to content

Apple iPhone 6 Plus


mirrorofsorrow
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Te salat ξερω τις απόψεις σου δεν πρόκειται να μπω στην συζήτηση δεν θα συνεννοηθούμε θα το κάνουμε vs πάλι και βλέπω τον athanasso να ειναι σε εκγρηγορση να μας την πει χαχαχα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενα άλλο πράγμα που παρατηρώ στα iPhone ειναι ότι η λειτουργία της συσκευής αλλάζει σύμφωνα με την απόδοση του wifi.

 

Δηλαδή. Πας σπιτι εχεις καλή σύνδεση η συσκευή δουλεύει καλύτερα. Δεν εννοώ σε φόρτωση σελίδων και λοιπά. Εννοώ το γενικό ui της συσκευής.

 

Πηγαίνεις κάπου αλλου με χάλια σύνδεση η χάλια router και βλέπω ότι και τα εφέ στο ui γίνονται ακόμα πιο αργα.

 

Είμαι γενικά πολυ παρατηρητικός οι περισσότεροι εδώ μέσα δεν έχουν παρατηρήσει τίποτα τέτοιο.

 

Χρόνια τώρα το βλέπω ακόμα και σε iPhone 4 που ειχα

 

 

Δεν κάνω vs αλλά για σοβαρή σύγκριση πρέπει να έχεις συσκευές ανάλογης αξίας με το iPhone στην κατοχή σου για κάποιο διάστημα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν κάνω vs αλλά για σοβαρή σύγκριση πρέπει να έχεις συσκευές ανάλογης αξίας με το iPhone στην κατοχή σου για κάποιο διάστημα.

 

Δηλαδη εσυ ποια συσκευή εχεις και λες ετσι;

Μην με πεις Samsung θα μαλώσουμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη εσυ ποια συσκευή εχεις και λες ετσι;

 

Μην με πεις Samsung θα μαλώσουμε

 

 

Σε συνέχεια αυτού που λέει ο ΚΩΣΤΑΣ ( te salat), να προσθέσω πως δεν ειναι ανάγκη να ειναι κι ίσης (τρέχουσας) αξίας συσκευή. Πάρε για παράδειγμα ενα lg G4...

Ηρακλής!

___________________________________________

iPhone 12 Pro Max pacibic blue

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια αυτού που λέει ο ΚΩΣΤΑΣ ( te salat), να προσθέσω πως δεν ειναι ανάγκη να ειναι κι ίσης (τρέχουσας) αξίας συσκευή. Πάρε για παράδειγμα ενα lg G4...

 

Η αληθεια ειναι οτι δεν θα βγαλουμε ακρη αλλα δεν πειραζει πλακα εχει. σε λιγο τα Android θα εχουν περισσοτερη μνημη απο το PC μου για να δουλεψουν. :) Πλάκα κάνω μην αναλωνόμαστε δεν θα βγαλει καπου ios vs android κραταει χρόνια αυτη η κολόνια είναι τι μπορεί ο καθένας τι του αρέσει και τι τον διευκολύνει.

Καλημερα σας

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι δεν θα βγαλουμε ακρη αλλα δεν πειραζει πλακα εχει. σε λιγο τα Android θα εχουν περισσοτερη μνημη απο το PC μου για να δουλεψουν. :) Πλάκα κάνω μην αναλωνόμαστε δεν θα βγαλει καπου ios vs android κραταει χρόνια αυτη η κολόνια είναι τι μπορεί ο καθένας τι του αρέσει και τι τον διευκολύνει.

Καλημερα σας

 

 

Σε λίγο και στο iPhone θα έχουμε 4 γίγα ραμ.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε λοιπόν και η 9.3 οπότε θα προβω στην εγκατάσταση της σε λίγες μέρες!Υπάρχει κάποιος τρόπος να μην χαθεί τπτ από το κινητό μου και να επαναφέρω τα πάντα και πάλι μετά την εγκατάσταση(μηνύματα,κωδικοί wifi κτλ)!Κάνω εγκατάσταση μέσω itunes και το κάνω as new iphone που λέει στην αρχή!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε λοιπόν και η 9.3 οπότε θα προβω στην εγκατάσταση της σε λίγες μέρες!Υπάρχει κάποιος τρόπος να μην χαθεί τπτ από το κινητό μου και να επαναφέρω τα πάντα και πάλι μετά την εγκατάσταση(μηνύματα,κωδικοί wifi κτλ)!Κάνω εγκατάσταση μέσω itunes και το κάνω as new iphone που λέει στην αρχή!

 

Πηγαινε στην συσκευη ρυθμισεις/γενικα/ ενημερωση λογισμικου και κανε την ενημερωση. Δεν θα χασεις τιποτα απλα θα περασει την αναβαθμιση

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στην συσκευη ρυθμισεις/γενικα/ ενημερωση λογισμικου και κανε την ενημερωση. Δεν θα χασεις τιποτα απλα θα περασει την αναβαθμιση

 

Μωρέ έτσι τις έκανα παλιά αλλά μου είπαν ότι κάθεται καλύτερα η αναβάθμιση μέσω υπολογιστή και itunes!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ έτσι τις έκανα παλιά αλλά μου είπαν ότι κάθεται καλύτερα η αναβάθμιση μέσω υπολογιστή και itunes!

 

Κανε την αναβάθμιση απο την συσκευή κανονικά και άσε να λένε.

Αν σε κάποια περίπτωση δείς μετά ότι η συσκευή σου εχει κάποιο θέμα τότε θα χρειαστεί να κανεις επαναφορά.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Κανε την αναβάθμιση απο την συσκευή κανονικά και άσε να λένε.

Αν σε κάποια περίπτωση δείς μετά ότι η συσκευή σου εχει κάποιο θέμα τότε θα χρειαστεί να κανεις επαναφορά.

 

Εξήγησε μου κάτι αν ξέρεις!!Γιατί μία αναβάθμιση από το κινητό είναι 300,400 mb και όταν την κάνω από τον υπολογιστή πολύ παραπάνω?Μέχρι και giga έχω δει!!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εξήγησε μου κάτι αν ξέρεις!!Γιατί μία αναβάθμιση από το κινητό είναι 300,400 mb και όταν την κάνω από τον υπολογιστή πολύ παραπάνω?Μέχρι και giga έχω δει!!

Γιατί over the air κατεβάζει μόνο τα απαραίτητα αρχεία ενώ μέσω itunes θα κατεβάσει ολόκληρο το αρχείο της εγκατάστασης. Για αυτό η διαφορά στο μέγεθος.

 

Αν όμως είσαι σε public beta ή developer beta τότε και over the air θα κατεβάσει όλο το λειτουργικό ξανά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Γιατί over the air κατεβάζει μόνο τα απαραίτητα αρχεία ενώ μέσω itunes θα κατεβάσει ολόκληρο το αρχείο της εγκατάστασης. Για αυτό η διαφορά στο μέγεθος.

 

Αν όμως είσαι σε public beta ή developer beta τότε και over the air θα κατεβάσει όλο το λειτουργικό ξανά.

 

Τι είναι το public beta και το developer beta??

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το public beta και το developer beta??

 

ειναι καποιες δοκιμαστικες εκδοσεις και καποιες εκδοσεις για developer.

δεν χρειαζεται να μπαινεις σε τετοια μονοπατια.

εχω δει στα χερια μου συσκευες με ios 9 που απο ios 7 αναβαθμιζαν παντα απο την συσκευη δηλαδη ota και δεν εχουν κανενα προβλημα

κανε κανονικα την αναβαθμιση απο την συσκευη μην μπαινεις σε διαδικασια restore και λοιπα αν δεν εχεις καποιο προβλημα

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

ειναι καποιες δοκιμαστικες εκδοσεις και καποιες εκδοσεις για developer.

δεν χρειαζεται να μπαινεις σε τετοια μονοπατια.

εχω δει στα χερια μου συσκευες με ios 9 που απο ios 7 αναβαθμιζαν παντα απο την συσκευη δηλαδη ota και δεν εχουν κανενα προβλημα

κανε κανονικα την αναβαθμιση απο την συσκευη μην μπαινεις σε διαδικασια restore και λοιπα αν δεν εχεις καποιο προβλημα

 

Όχι δεν έχω κάποιο πρόβλημα !!Ναι αλλά από πανω ο φίλος είπε πως μέσω itunes κάνει εγκατάσταση όλα τα αρχεία!!Μέσω κινητού γιατί είναι πιο πετσοκομενη?

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν έχω κάποιο πρόβλημα !!Ναι αλλά από πανω ο φίλος είπε πως μέσω itunes κάνει εγκατάσταση όλα τα αρχεία!!Μέσω κινητού γιατί είναι πιο πετσοκομενη?

 

Δεν είναι πετσοκομμένη !!! Απλά το iTunes κατεβάζει όλο το αρχείο και περνάει ότι χρειάζεται γιατί κάνει την επαλήθευση αφού κατέβει, ενώ ΟΤΑ γίνεται πρώτα η επαλήθευση και μετά κατεβαίνει ότι χρειάζεται γι αυτο είναι και μικρότερη σε μέγεθος :happy:

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι πετσοκομμένη !!! Απλά το iTunes κατεβάζει όλο το αρχείο και περνάει ότι χρειάζεται γιατί κάνει την επαλήθευση αφού κατέβει, ενώ ΟΤΑ γίνεται πρώτα η επαλήθευση και μετά κατεβαίνει ότι χρειάζεται γι αυτο είναι και μικρότερη σε μέγεθος :happy:

 

Ααα εντάξει τότε όλα μία χαρά!!Θα το κάνω από το κιν και θα ξεμπερδεψω!!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κάποιος την μπαταρία γιατι σε μένα έχει αρκετή διαφορά προς τα κάτω με την 9.3

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κάποιος την μπαταρία γιατι σε μένα έχει αρκετή διαφορά προς τα κάτω με την 9.3

 

Εμένα αρκετή διαφορά προς τα επάνω. Αν και νομίζω ότι διορθώθηκε πριν δυο μέρες πριν κάνω την αναβάθμιση. Δεν ξερω τι φταίει

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κάποιος την μπαταρία γιατι σε μένα έχει αρκετή διαφορά προς τα κάτω με την 9.3

Μπα και εγώ προς τα πάνω την βλέπω στην 9.3. Την έβλεπα προς τα πάνω και όταν είχα public beta 9.3 και τώρα που την πέρασα ξανά με setup as new.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

Μπα και εγώ προς τα πάνω την βλέπω στην 9.3. Την έβλεπα προς τα πάνω και όταν είχα public beta 9.3 και τώρα που την πέρασα ξανά με setup as new.

 

Εγω έκανα απλά αναβάθμιση απο την συσκευή μου και βλέπω αισθητή διαφορά και σε ταχύτητα στο ui και σε μπαταρία

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι έχουν παρατηρήσει και άλλοι χρήστες το πρόβλημα που αναφέρεται εδώ; Για όποιον βαριέται να ανοίξει το link, να πω ότι με την 9.3 τόσο ο Safari όσο και ο Chrome, "κολλάνε" εντελώς όταν πας να ανοίξεις links στις σελίδες! Ουσιαστικά, τους καθιστά άχρηστους, αφού μπορείς να ανοίξεις μόνο σελίδες των οποίων ξέρεις το ακριβές URL... Οι όποιες απόψεις ευπρόσδεκτες :)

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι έχουν παρατηρήσει και άλλοι χρήστες το πρόβλημα που αναφέρεται εδώ; Για όποιον βαριέται να ανοίξει το link, να πω ότι με την 9.3 τόσο ο Safari όσο και ο Chrome, "κολλάνε" εντελώς όταν πας να ανοίξεις links στις σελίδες! Ουσιαστικά, τους καθιστά άχρηστους, αφού μπορείς να ανοίξεις μόνο σελίδες των οποίων ξέρεις το ακριβές URL... Οι όποιες απόψεις ευπρόσδεκτες :)

 

δεν έχω παρατηρήσει καμία δυσλειτουργία .

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι έχουν παρατηρήσει και άλλοι χρήστες το πρόβλημα που αναφέρεται εδώ; Για όποιον βαριέται να ανοίξει το link, να πω ότι με την 9.3 τόσο ο Safari όσο και ο Chrome, "κολλάνε" εντελώς όταν πας να ανοίξεις links στις σελίδες! Ουσιαστικά, τους καθιστά άχρηστους, αφού μπορείς να ανοίξεις μόνο σελίδες των οποίων ξέρεις το ακριβές URL... Οι όποιες απόψεις ευπρόσδεκτες :)

 

Ούτε εγω παρατήρησα κάτι τέτοιο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι έχουν παρατηρήσει και άλλοι χρήστες το πρόβλημα που αναφέρεται εδώ; Για όποιον βαριέται να ανοίξει το link, να πω ότι με την 9.3 τόσο ο Safari όσο και ο Chrome, "κολλάνε" εντελώς όταν πας να ανοίξεις links στις σελίδες! Ουσιαστικά, τους καθιστά άχρηστους, αφού μπορείς να ανοίξεις μόνο σελίδες των οποίων ξέρεις το ακριβές URL... Οι όποιες απόψεις ευπρόσδεκτες :)

 

Δες παρακάτω...

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6631625#post6631625

 

Απο την 9 ξεκίνησε το θέμα... Σε καθε update στέλνω bug report αλλά δεεεεν...

κ @ τ @ ν τ ι @
Link to comment
Share on other sites

Να υποθέσω ότι έχουν παρατηρήσει και άλλοι χρήστες το πρόβλημα που αναφέρεται εδώ; Για όποιον βαριέται να ανοίξει το link, να πω ότι με την 9.3 τόσο ο Safari όσο και ο Chrome, "κολλάνε" εντελώς όταν πας να ανοίξεις links στις σελίδες! Ουσιαστικά, τους καθιστά άχρηστους, αφού μπορείς να ανοίξεις μόνο σελίδες των οποίων ξέρεις το ακριβές URL... Οι όποιες απόψεις ευπρόσδεκτες :)

 

 

Το έχω παρατηρήσει κάποιες φορές. Πάει να το ανοίξει και μένει σε λευκή σελίδα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...