Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και για γερμανικές συσκευές διαθέσιμη από σήμερα, ελληνικες όχι ακόμα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

global Ακόμα τίποτα

 

την γκλομπαλ περιμενω και εγω να κανω ενα κλην γιατι η νορντικ δεν μου εκατσε καθολου καλα,προβληματα με την μπαταρια που εχασε το 20 τις εκατο και προβληματα κυψελης,σε εμενα και σε καποιους αλλους οπως βλεπω σε ξενα φορουμς.

Edited by lagouko
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έκατσε καταπληκτικά η Σκανδιναβική και με αυτήν θα παραμείνω όσο έχω την συσκευή.

Δεν θα περάσω την γερμανική για την συσκευή μου παρά μόνο όταν είναι να τη δώσω.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως με τη σκανδιναβικη ειδα μαλλον βελτιωση της μπαταριας

http://i.imgur.com/IW3xGPg.png

κατα τ αλλα μικρο λιφτινγκ στην εμφανιση, σημαντικο το apps to sd αλλα γενικα μικρες διαφορες

Edited by serjtankian
Link to comment
Share on other sites

Να σας πω λίγο τι πρόβλημα έχω...το οποίο περίμενα να φτιάξει με το upgrade στο Lollipop αλλά τελικά δεν...

 

 

Λοιπόν, μια μέρα και ενώ "ζόριζα" το κινητό με kingdom rush, μου έκανε κάτι σαν crash (το μόνο που έχει φάει) και δεν ανταποκρινόταν σωστά στο χειρισμό, και επίσης απο τα 5 desktops που είχα μου έδειχνε μόνο τα 3...βασικά εκείνη τη στιγμή το κινητό ήταν μη-διαχειρίσιμο, οπότε αναγκαστικά έκανα restart.

 

Να αναφέρω εδώ, ότι σαν theme, είχα το xperia theme, που εναλάσσει χρώματα μόνο του και κινείται.

 

Στο restart που έκανα λοιπόν, και απο εκείνη τη στιγμή και μετά...το μόνο που μου δείχνει στο wallpaper είναι μονοχρωμία (πχ μόνο μωβ) χωρίς background του xperia και φυσικά και χωρίς κίνηση (αφού δεν έχει background).

 

Απο τότε λοιπόν, όσα restart και να έκανα το xperia theme δεν επανήρθε ποτέ όπως ήταν...ούτε και τώρα με το upgrade στο Lollipop.

 

Any idea???

Link to comment
Share on other sites

Έκανες hard reset;

 

Hard reset δεν εχω κανει...γιατι αν κανω, χανω τα παντα απο μεσα? (εννοω installed apps κλπ κλπ)

 

Υπαρχει στο android κατι αναλογο οπως στο ios που παιρνει snapshot ουσιαστικα τα παντα στο κινητο (μηνυματα, επαφες, εφαρμογες) και στα επαναφερει μετα ολα ακριβως οπως ητανε?

 

Κυριως ρωταω γιατι εχω καποια progesses σε παιχνιδια που δεν θελω να χασω...αλλα αν δεν γινεται ε θα το κανω αναγκαστικα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρώτη κύρια παρατήρηση στο Lollipop, πέρα απο το αισθητικό που είναι όμορφο, μου φαίνεται τρέχει πιο γρήγορα.

 

Το βασικό όμως που είδα είναι οτι η φωτεινότητα είναι λίγο χαμηλομένη...δηλαδή στο 80-85% έπαιζα πριν, και τώρα το έχω στο 100% και πάλι δεν ξέρω αν είναι το ίδιο δυνατή όπως πριν

Link to comment
Share on other sites

Hard reset δεν εχω κανει...γιατι αν κανω, χανω τα παντα απο μεσα? (εννοω installed apps κλπ κλπ)

 

Υπαρχει στο android κατι αναλογο οπως στο ios που παιρνει snapshot ουσιαστικα τα παντα στο κινητο (μηνυματα, επαφες, εφαρμογες) και στα επαναφερει μετα ολα ακριβως οπως ητανε?

 

Κυριως ρωταω γιατι εχω καποια progesses σε παιχνιδια που δεν θελω να χασω...αλλα αν δεν γινεται ε θα το κανω αναγκαστικα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρώτη κύρια παρατήρηση στο Lollipop, πέρα απο το αισθητικό που είναι όμορφο, μου φαίνεται τρέχει πιο γρήγορα.

 

Το βασικό όμως που είδα είναι οτι η φωτεινότητα είναι λίγο χαμηλομένη...δηλαδή στο 80-85% έπαιζα πριν, και τώρα το έχω στο 100% και πάλι δεν ξέρω αν είναι το ίδιο δυνατή όπως πριν

 

Είσαι σίγουρος για το τελευταίο,διοτι είναι μεγάλη διαφορά και στο μάτι θα φαινόταν μπαμ και εγώ δεν παρατήρησα τέτοιο πράγμα στην δικιά μου συσκευή.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Με ψηλιασες, και είδα ότι ήταν επιλεγμένο το adaptive...μόλις το ξετσέκαρα έφτιαξε...τώρα κομπλέ :)

 

Μου φαίνεται αρκετά πιο γρήγορο το κινητό με το Lollipop...αισθητή διαφορά

 

 

Το θέμα είναι το άλλο που λέω όμως...

Link to comment
Share on other sites

Με ψηλιασες, και είδα ότι ήταν επιλεγμένο το adaptive...μόλις το ξετσέκαρα έφτιαξε...τώρα κομπλέ :)

 

Μου φαίνεται αρκετά πιο γρήγορο το κινητό με το Lollipop...αισθητή διαφορά

 

 

Το θέμα είναι το άλλο που λέω όμως...

Πήγαινε στα themes και wallpaper και παίξε με τις ρυθμίσεις.λογικά θα φτιάξει.

 

Edit:Τώρα που παρατήρησα σαν να έχει βγει αυτό το εφέ εναλλαγή χρωμάτων με την 5 στην lock screen.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στα themes και wallpaper και παίξε με τις ρυθμίσεις.λογικά θα φτιάξει.

 

Edit:Τώρα που παρατήρησα σαν να έχει βγει αυτό το εφέ εναλλαγή χρωμάτων με την 5.

 

Όχι δυστυχώς...τα έχω δοκιμάσει όλα...

 

πχ

 

Personaliztion -> Wallpaper -> Home and Lock screen ->Live Wallpapers -> xperia

 

που δείχνει preview εμένα και εκεί το δείχνει μονοχρωμία...δηλαδή και εκεί δείχνει το ίδιο πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Όχι δυστυχώς...τα έχω δοκιμάσει όλα...

 

πχ

 

Personaliztion -> Wallpaper -> Home and Lock screen ->Live Wallpapers -> xperia

 

που δείχνει preview εμένα και εκεί το δείχνει μονοχρωμία...δηλαδή και εκεί δείχνει το ίδιο πρόβλημα...

Έφυγε με την 5 για την lock screen που το εμφάνιζε προηγούμενα να κάνει εναλλαγή χρωμάτων από μωβ σε πρασινο η κίτρινο η κοκκινο κλπ

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το ειδα στην home screen παραμένει αυτό το εφέ εναλλαγής χρωμάτων αλλά και στην lock screen παραμένει.

Λάθος έκανα πριν,απλα στη lock screen η κίνηση που σου επιτρέπει να κάνεις είναι μόνο πάνω κάτω ενώ πριν προς όλες τις κατευθύνσεις.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το ειδα στην home screen παραμένει αυτό το εφέ εναλλαγής χρωμάτων αλλά και στην lock screen παραμένει.

Λάθος έκανα πριν,απλα στη lock screen η κίνηση που σου επιτρέπει να κάνεις είναι μόνο πάνω κάτω ενώ πριν προς όλες τις κατευθύνσεις.

 

ναι οκ...απλα εμενα το προβλημα ειναι αλλο..το ειδες στο screenshot

 

τωρα ετοιμαζομαι για HW reset να δουμε

Link to comment
Share on other sites

ναι οκ...απλα εμενα το προβλημα ειναι αλλο..το ειδες στο screenshot

 

τωρα ετοιμαζομαι για HW reset να δουμε

 

Άμα παίξεις με το δάχτυλο αλλαζει χρώμα δεν είναι στατικό το χρώμα.

Απλά θελει παραπάνω παίξιμο

Μόνο ευσι αλλαζει χρωμα εκτος αν δεν στο κάνει αυτό.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Άμα παίξεις με το δάχτυλο αλλαζει χρώμα δεν είναι στατικό το χρώμα.

Μόνο ευσι αλλαζει χρωμα εκτος αν δεν στο κάνει αυτό.

 

Το προβλημα δεν ειναι ρε συ οτι δεν αλλαζει χρωμα..αλλα οτι ειναι κενο, χωρις τις κινουμενες γραμμες που βγαζει κανονικα!

 

Ξεκινησα το factory reset ...

Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα δεν ειναι ρε συ οτι δεν αλλαζει χρωμα..αλλα οτι ειναι κενο, χωρις τις κινουμενες γραμμες που βγαζει κανονικα!

 

Ξεκινησα το factory reset ...

Κανε reset τότε διότι εγώ έχω τις γραμμές.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ως υποψηφιος αγοραστης να ρωτησω με τη σειρα μου αν εχει βγει ευκολο root χωρις να πειραχθει ο bootloader?

 

κακα τα ψεμματα σε καθε συσκευη μου, το root ηταν στανταρ και το σχετικο tweaking με greenify, titanium

 

ακουω τοσο καλα πραγματα και αναρωτιεμαι μηπως δεν ειναι τελικα και τοσο απαραιτητο το root στο z3

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...