Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω τι βγαίνει πραγματικά,εγώ το αποτέλεσμά βλέπω.αν και πάντα το αφήνω κανένα 20λεπτό παραπάνω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν θες κανε μια δοκιμη, οταν φτασει ~36% βαλτο στο ρευμα και φορτισε το κανονικα απο τη θυρα usb (οχι με το μαγνητικο) και δες ποσο χρονο θα κανει να φτασει στο 100%. Προσωπικα οταν το βαζω βραδυ στο υπνο μου στο ρευμα το βαζω με φορτιστη 850ma και το βγαζω το πρωι ετοιμο .

 

Μιας και ο γραπτος λογος ''χανει'', δεν αμφισβητω το γραφομενα σου, διαλογο κανουμε και ξερω οτι εισαι αντικειμενικος :)

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Στα εικονίδια δεν βγάζει τον αριθμό των ειδοποιησεων, πρώην αιφονακιας είμαι μου έχουν μείνει κατάλοιπα :p, επίσης μου άρεσε η αναζήτηση των εφαρμογών πατώντας το κεντρικό πλήκτρο και σερνωντας από αριστερά, άλλωστε το ui της σονυ το γουστάρω γιατί είναι απλό και όμορφο όπως και τα κινητά αυτά ;)

 

εγω παντως τωρα παιζοντας με τον nova (τον απλο που κατεβασα free) δεν τρελαθηκα. οκ το κανεις διαφορετικο, αλλα τελικα τα μεγαλα εικονιδια μαρεσουν ..υπαρχει μια ταξη στο κινητο..εξαλλου το θελω πρακτικο, λιγα widgets, κανα φακελο για μερικα που δεν τα πολυχρησιμοποιω και τελος.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

εβαλα κατα τα χριστουγεννα μια εφαρμογη για ταπετσαρια που μου την εστειλε η SONY. Ειχε χιονια και έλκηθρα, χειμωνιάτικη καλη ηταν για τα Χριστουγεννα, όμως τωρα δεν μπορω να την βγαλω. Πατησα δεξιο κλικ στην ταπετσαρια, εβαλα μια αλλη εφυγαν στο φοντο οταν δουλευει τα χιονια, ομως στις βασικες εντολες εμειναν τα ελκυθρα! Τι να κανω για να τα ξεφορτωθω, γελοιο θα ειναι για το καλοκαιρι: χιονια, ελκυθρα και ταρανδοι!

 

http://i1003.photobucket.com/albums/af154/antonykop/2015-03-29%2016.37.01.jpg εδω βλεπετε οταν πατησω το κεντρικο κουμπι και το ανοιξω μετα βγαζει αυτη την προφυλαξη οθονης

 

http://i1003.photobucket.com/albums/af154/antonykop/2015-03-29%2016.34.11.jpg βγαζω την πρωτη προφυλαξη και μετα μου βγαινει αυτη με τη θαλασσα που θελω να κρατησω και μου αρεσει, εκτος απο τα ελκυθρα και τους ταρανδους στη βάση που με ακουλουθουν σε όλες τις λειτουργιες και θελω να τα ξεφορτωθω

 

http://i1003.photobucket.com/albums/af154/antonykop/2015-03-29%2016.38.00.jpg

 

http://i1003.photobucket.com/albums/af154/antonykop/2015-03-29%2016.38.12.jpg επιτελους ανοιγω το κινητο και στη βάση με ασπρο που δε φαινεται καλα εξακολουθουν τα ελκυθρα και οι ταρανδοι ενω πια ψηλότερα προστεθηκε ενα χριστουγεννιατικο δενδρο! Κολλημενος με τα Χριστουγεννα φαινομαι

 

Help! Πως θα τα ξεφορτωθω;

Edited by antonn
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι αυτο με τη θαλασσα, τα χιονια ελκυθρα ετσι δεν φευγουν

ουφ τα καταφερα! Απο τις ρυθμισεις και τις αλλαγες θεματος το αλλαξα! Ευχαριστω παρα παρα πολύ!!!

Edited by antonn
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - > εξατομίκευση-> θέματα. Απο εκεί αλλάζεις.
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θέμα ενώ πριν το Ζ1compact συνδεοταν με screen mirroring στην Samsung TV led 3d που έχω το Ζ3 την βρίσκει πάει να συνδεθεί αλλά μου λέει ότι η πηγή εξόδου δεν υποστηρίζει την προστασία HDCP, έχω ψιλοξενερωσει, γιατί συμβαίνει αυτό ?
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θέμα ενώ πριν το Ζ1compact συνδεοταν με screen mirroring στην Samsung TV led 3d που έχω το Ζ3 την βρίσκει πάει να συνδεθεί αλλά μου λέει ότι η πηγή εξόδου δεν υποστηρίζει την προστασία HDCP, έχω ψιλοξενερωσει, γιατί συμβαίνει αυτό ?

Το ίδιο και σε εμένα γίνεται και από το κινητό και το tablet όταν δοκίμασα πριν κάποιους μήνες.

Μυριζομαι πατάτα από Sony.

Με το m8 δεν ειχα θέμα με την ίδια τηλεοραση μια Samsung εξίσου.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη βδομαδα,για να δουμε,αυτη την βδομαδα θα παρουμε αναβαθμιση?η θα περασει κι αυτο κι ακομα θα περιμενουμε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και σε εμένα γίνεται και από το κινητό και το tablet όταν δοκίμασα πριν κάποιους μήνες.

Μυριζομαι πατάτα από Sony.

Με το m8 δεν ειχα θέμα με την ίδια τηλεοραση μια Samsung εξίσου.

Διάβασα ότι σε κάποιους λύθηκε το πρόβλημα με την ενημέρωση λογισμικού της tv τους, θα την κάνω σήμερα και θα σας πω

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Υπάρχει κάποιος που πριν από το Z3 να είχε το S4 με τον Snap 800 για να μου πει τις εντυπώσεις του και αν άξιζε η αλλαγή;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Υπάρχει κάποιος που πριν από το Z3 να είχε το S4 με τον Snap 800 για να μου πει τις εντυπώσεις του και αν άξιζε η αλλαγή;

 

Εγώ.

Και ναι,αξίζει η αλλαγή.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και σε εμένα γίνεται και από το κινητό και το tablet όταν δοκίμασα πριν κάποιους μήνες.

Μυριζομαι πατάτα από Sony.

Με το m8 δεν ειχα θέμα με την ίδια τηλεοραση μια Samsung εξίσου.

Τελικά με την αναβάθμιση του firmware της tv παίζει πλέον ο κατοπτρισμος οθόνης, το μόνο διαφορετικό είναι ότι στην κατάσταση αρχικής οθόνης στο κινητό αν το περιστρεψεις δεν γυρνάει landscape ούτε στο κινητό ούτε στην οθόνη ενώ στο z1 compact γυρνουσε και στο κινητό και στην tv, όταν μπεις σε κάποιο πρόγραμμα γυρνάει σε landscape κανονικά

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

ξεπερασα το σκαλωμα με τους drivers τελικα και περναω το σκανδιναβικο λολιποπ :happy::happy: . Θα σας πω εντυπωσεις

 

αν μπορεσεις δες μπαταρια απο το 100 στο 90 και τον χρονο εκινησης της συσκευης

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε ιταλική η γαλλική συσκευή unbranded έχει βγει η αναβάθμιση.

Τσεκάρετε με pc companion για να την περάσετε.

Έχει βγει και σε επιπλέον άλλες λίγες χώρες,αρα τσεκάρετε εξίσου με pc.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ξεπερασα το σκαλωμα με τους drivers τελικα και περναω το σκανδιναβικο λολιποπ :happy::happy: . Θα σας πω εντυπωσεις

 

Κάποιο λινκ ?

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

φωτο κατα την φορτιση με το μαγνητικο καλωδιο.

σφαιρα παει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να ανεβάσει κάνεις ένα screenshot από το screen time που έχει συνήθως; Επίσης όσοι το έχετε καιρό έχετε παρατηρήσει κάποια μείωση στην διάρκεια της μπαταρίας;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να ανεβάσει κάνεις ένα screenshot από το screen time που έχει συνήθως; Επίσης όσοι το έχετε καιρό έχετε παρατηρήσει κάποια μείωση στην διάρκεια της μπαταρίας;

Ένα τετράμηνο καμία μείωση δεν παρατήρησα,αντίθετα μια περαιτέρω πολυ μικρη αύξηση με την 5.0.2.

Γενικα οι μπαταρίες αρχίζουν να μειώνουν την απόδοση τους στον 1-1.5 χρόνο και κυρίως στην 2ετια για κάποιον που το φορτίζει καθημερινός του που επιβάλλεται αλλαγή της.

Αλλα με το z3 φορτίζεις μερα παρά μερα αρα διπλάσια απόδοση έχεις και μακροπρόθεσμα αποτελεί πιο επένδυση προταςη.

Σε σχεςη με το s4 ένα 40-50% πάνω θα δεις στάνταρ.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ένα τετράμηνο καμία μείωση δεν παρατήρησα,αντίθετα μια περαιτέρω πολυ μικρη αύξηση με την 5.0.2.

Γενικα οι μπαταρίες αρχίζουν να μειώνουν την απόδοση τους στον 1-1.5 χρόνο και κυρίως στην 2ετια για κάποιον που το φορτίζει καθημερινός του που επιβάλλεται αλλαγή της.

Αλλα με το z3 φορτίζεις μερα παρά μερα αρα διπλάσια απόδοση έχεις και μακροπρόθεσμα αποτελεί πιο επένδυση προταςη.

Σε σχεςη με το s4 ένα 40-50% πάνω θα δεις στάνταρ.

 

Σήμερα θα πάω να το ξαναδώ. Πριν κάποιους μήνες ειχα το Z Ultra και ειχα μείνει πολυ ευχαριστημένος από την συνολική υλοποίηση (πλην της κάμερας) και καθώς εχω και μια αγάπη στην Sony ζαχαρωνω το Ζ3 εδώ και καιρο.

 

Το μόνο που με χαλάει είναι τα on screen πλήκτρα καθώς μειώνουν την διαθέσιμη οθόνη πχ στο browsing κτλ,

Link to comment
Share on other sites

D6603]{5.0.2} Flashable stock 23.1.A.0.690 (5.0.2) pre-rooted with XZ dualrecovery --> http://forum.xda-developers.com/z3/development/d6603-5-0-2-flashable-stock-23-1-0-690-t3056361

 

Δεν το εχω κανει ακομα.

 

Done ,thanks !

 

Πρώτα θέλει αυτό για όσους δεν ήταν ρουτ

 

http://forum.xda-developers.com/z3/general/guide-rootrecovery-how-to-root-install-t3017056

Edited by nick2crete

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω αν όταν πατάς το κουμπί στο πλάι της φωτογραφικής μηχανής σε πάει πάντα στην αυτόματη λήψη (8 mp) και όχι στo manual (21 mp)?

 

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα θα πάω να το ξαναδώ. Πριν κάποιους μήνες ειχα το Z Ultra και ειχα μείνει πολυ ευχαριστημένος από την συνολική υλοποίηση (πλην της κάμερας) και καθώς εχω και μια αγάπη στην Sony ζαχαρωνω το Ζ3 εδώ και καιρο.

 

Το μόνο που με χαλάει είναι τα on screen πλήκτρα καθώς μειώνουν την διαθέσιμη οθόνη πχ στο browsing κτλ,

 

αντε,να πω καλοριζικο?η ακομα.

μια χαρα ειναι το Ζετακι και η καμερα αν παιξεις λιγο με manual ρυθμισεις σου δινει καλο αποτελεσμα,στο auto ξεχνα το,χαλι μαυρο.

εμενα παλι αυτο με φτιαχνει,αν δεν ειχε on screen Buttons δε θα το χα παρει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...