Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση,στην λειτουργιά stamina,θυμίστε μου,εκεί πού λέει ενεργές εφαρμογές στην αναμονή,βάζουμε στην λίστα όσες θέλουμε να δουλεύουν η όσες δεν θέλουμε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Σήμερα το πήρα από Public. Στη δεξιά πλευρά της οθόνης έχει ένα κενό μέχρι το αλουμίνιο, και όταν είναι σκοτεινά, βλέπω το φως της οθόνης από τη χαραμάδα. Είναι κάποιο γνωστό θέμα;

Δε μου φαίνεται και τόσο στεγανό...

 

Καλορίζικο! Έχει και εμένα ένα σημείο που περνάει λίγο φως αλλά είναι ελάχιστο. Ευτυχώς είναι στεγανό. Το διόρθωσα ασκόντας πίεση στο πλαίσιο προς τα μέσα και βάζοντας λίγο μαύρο μανό με μια κομμένη οδοντογλυφίδα(λόγω αιχμηρής γωνίας). Ως δια μαγείας δεν φαίνεται τίποτα πλέον. Δεν ξέρω όμως σε τι έκταση είναι το δικό σου πρόβλημα. Εμένα ήταν ελάχιστο, αν δεν ήμουν ψείρας δεν θα το είχα δει καν... Έχει εμφανιστεί σε αρκετούς πάντως αυτό το θεματάκι.

Edited by orfeas92

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα!καλη η lolipop μεχρι τωρα αλλα εχω την εντυπωση οτι απο το 100 στο 90 πεφτει πιο γρηγορα η μπαταρια ενω μετα πολυ πιο αργα...ισως ειναι η ιδεα μου! Η απεγκατασταση των εφαρμογων sony πως γινεται...μου διαφευγει κατι ή λαθος ειχα καταλαβει οτι με τη νεα εκδοση μπορεις???
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση,στην λειτουργιά stamina,θυμίστε μου,εκεί πού λέει ενεργές εφαρμογές στην αναμονή,βάζουμε στην λίστα όσες θέλουμε να δουλεύουν η όσες δεν θέλουμε.

 

Αυτές που θέλουμε να δουλεύουν, πχ viber, WhatsApp, email κτλ

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση στους φίλους/ες που το πήραν αυτές τις μέρες: Τί εβδομάδα κατασκευής σας δείχνει;

Εγώ το πήρα πριν μια εβδομάδα από το Public σε επαρχιακή πόλη και μου λέει εβδομάδα 40 του 2014 (14W40) δλδ. είναι αρκετά παλιάς παραγωγής. Η πληροφορία υπάρχει στο χαρτάκι που βρήσκεται στην υποδοχή της microSD κάρτας και βγαίνει τραβώντας ελαφρά με το νύχι. Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Πολύ θα έλεγα. Δυστυχώς είναι μειονέκτημα sony. Αντί να μας δώσει μια μικρή ελαφριά ενσωματωμένη δυνατότητα να εμφανίζεται σε πλήρες οθόνη η φωτογραφία όποιου μας καλεί/καλούμε, δίνει αυτό που λες... Πρέπει να καταφύγεις σε τρίτη εφαρμογή. Προσωπικά κατέληξα (μέχρι να βρω καλύτερη) στην ultimate call screen hd pro.

 

Αν κανεις επεγεργασια στην επαφη,θα δεις ότι εχει να κανεις και στην φοτο επεγεργασια,μετα από αυτό θα σου βγαζει την φοτο σε ολοκληρη την οθονη....;)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Καλήμερα, θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση στους φίλους/ες που το πήραν αυτές τις μέρες: Τί εβδομάδα κατασκευής σας δείχνει;

Εγώ το πήρα πριν μια εβδομάδα από το Public σε επαρχιακή πόλη και μου λέει εβδομάδα 40 του 2014 (14W40) δλδ. είναι αρκετά παλιάς παραγωγής. Η πληροφορία υπάρχει στο χαρτάκι που βρήσκεται στην υποδοχή της microSD κάρτας και βγαίνει τραβώντας ελαφρά με το νύχι. Ευχαριστώ..

Οντως παλια η παρτιδα που εχεις.

Εγω το πηρα απο amazon μεσα Δεκεμβριου και μου λεει 14W46.

Φαινεται το ειχαν πολλους μηνες στο καταστημα στα αποθεματα τους.

Σημασια εχει να δουλευει αψογα,εφοσον εκει ολα οπως πρεπει,δεν πρεπει να σε ανησυχει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ως τώρα λέγαμε πως στην λειτουργία της σιγης, δεν έχουμε δόνηση αλλά ούτε λαμπάκι ειδοποίησης(5.02),,, τελικά παρανοησης ,,,για να τα έχετε όλα κατεβάστε απλά τέρμα τον ήχο από τα πλαϊνά κουμπιά χωρίς να πατήσετε το εικονίδιο της σιγης.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν κουνήσετε το κιν. μπρος - πίσω κοντά στο αυτί, ακούτε ένα "τικ- τικ"? Σα να ακούγεται από την κάμερα... Το κάνουν και τα δικά σας???

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι για φακος πιο αποτελεσματικο ειναι να βαλεις τερμα τη φωτεινοτητα της οθονης παρα να αναψεις το φλας.. (κατι δεν εκανε καλα εδω η sony)
Link to comment
Share on other sites

Ως τώρα λέγαμε πως στην λειτουργία της σιγης, δεν έχουμε δόνηση αλλά ούτε λαμπάκι ειδοποίησης(5.02),,, τελικά η λυση για να τα έχετε όλα ειναι ,κατεβάστε απλά τέρμα τον ήχο από τα πλαϊνά κουμπιά χωρίς να πατήσετε το εικονίδιο της σιγης.
Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να αναφερω δυο εφαρμογες για το ζ3 που τελευταια με εντυπωσιασαν,η μια ειναι για προγραμματισμο σε προσωπικα εσοδα ,εξοδα και οχι μονο, με ονομασια wallet, και η αλλη για προβολη δορυφορικων καναλιων φανταστικη,με επιπλεον shows ,και οτι μπορει να φανταστει κανεις σε φουλ σκρην και παρα πολυ προσεγμενη με ονομασια Mobdro.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν κουνήσετε το κιν. μπρος - πίσω κοντά στο αυτί, ακούτε ένα "τικ- τικ"? Σα να ακούγεται από την κάμερα... Το κάνουν και τα δικά σας???

 

Κανείς???? :cry:

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Κανείς???? :cry:

Τα lens της κάμερας είναι. Όλα καλά..

- Samsung Galaxy SIII - Nokia Ν9 - HTC One Black - LG G2 - Xiaomi Hongmi

- iphone 5s space grey - Sony Xperia Z3 - Samsung Galaxy S6 - Iphone 6 Space Grey - Nexus 5x - Iphone 6s Space Grey - xiaomi mi9t pro - oneplus 5t - nexus 6p - realme gt master edition 

- Oneplus 12

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά υπάρχει κάποιος τρόπος να εξαφανισω καποιες γρατζουνιες που έχει στο πίσω μέρος το κινητό ?
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά και καλή ανάσταση να έχουμε.

Μετά απο ένα διάλειμμα που έκανα με το G3 επέστρεψα απο χθές στην αγαπημένη μου σειρά Ζ.

Κάτοχος εδώ και 24 ωρών του Ζ3 μάλλον τιμωρήθηκα απο την παρουσία μου στην LG και έπεσα σε πρόβλημα και θέλω την βοήθειά σας.:wacko:

Ενώ είναι όλα καλά δυστηχώς δεν δουλεύει το focus και βγαίνουν όλες οι φώτο θολές και με την 4.4.4 που είχε και με την lollipop που το αναβάθμισα.Υπαρχει περίπτωση να διορθώνεται το πρόβλημα ή να το πάω κατευθείαν πίσω στο πλαίσιο που το πήρα??

sony xperia S... Z... Ζ1... Z2... LG G3... Z3... Z5 Premium... X Performance ...Xperia XZ για λίγο S8 ...xperia XZ1 ...mate 10 pro ...xperia XZ2 ...xiaomi mi 8 and now ...xiaomi mi 9

pEtEr

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά και καλή ανάσταση να έχουμε.

Μετά απο ένα διάλειμμα που έκανα με το G3 επέστρεψα απο χθές στην αγαπημένη μου σειρά Ζ.

Κάτοχος εδώ και 24 ωρών του Ζ3 μάλλον τιμωρήθηκα απο την παρουσία μου στην LG και έπεσα σε πρόβλημα και θέλω την βοήθειά σας.:wacko:

Ενώ είναι όλα καλά δυστηχώς δεν δουλεύει το focus και βγαίνουν όλες οι φώτο θολές και με την 4.4.4 που είχε και με την lollipop που το αναβάθμισα.Υπαρχει περίπτωση να διορθώνεται το πρόβλημα ή να το πάω κατευθείαν πίσω στο πλαίσιο που το πήρα??

 

Επιστροφη και αντικατασταση

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Επιστροφη και αντικατασταση

 

είπα μήπως έκανα κάτι λάθος αλλά αύριο πρωί πρωί επιστροφή:(

sony xperia S... Z... Ζ1... Z2... LG G3... Z3... Z5 Premium... X Performance ...Xperia XZ για λίγο S8 ...xperia XZ1 ...mate 10 pro ...xperia XZ2 ...xiaomi mi 8 and now ...xiaomi mi 9

pEtEr

Link to comment
Share on other sites

Τα lens της κάμερας είναι. Όλα καλά..

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Το φαντάστηκα, απλά επειδή σε αυτό το κινητό ακούγεται λίγο πιο έντονα σε σχέση με άλλα που είχα, τρόμαξα. Εστιάζει πάντως κανονικά, οπότε ο μηχανισμός πρέπει να είναι οκ.

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Το mediaserver στην καταναλωση μπαταριας που βλεπω,που εχει 45% και μου εχει σκισει την μπαταρια,τι ειναι ρε παιδια?Τι τρεχει και δεν αφηνει το κινητο να ησυχασει??:rolleyes:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Το mediaserver στην καταναλωση μπαταριας που βλεπω,που εχει 45% και μου εχει σκισει την μπαταρια,τι ειναι ρε παιδια?Τι τρεχει και δεν αφηνει το κινητο να ησυχασει??:rolleyes:

αν εχεις sd card sto τηλεφωνο δες τι εχεις περασει εκει ,ισως υπαρχουν κατεστραμμενα αρχεια και προσπαθει συνεχεια να τα διαβασει,,αν δεν εχεις περασει καρτα τοτε τα προβληματικα αρχεια ειναι στο τηλεφωνο και δες εκει τι εχεις περασει.

Link to comment
Share on other sites

Aπενεργοποίησε το media server ,όντως τρώει πολλή ενέργεια αλλά δεν το χρειάζεσαι ,μόνο για share files ..

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Το mediaserver στην καταναλωση μπαταριας που βλεπω,που εχει 45% και μου εχει σκισει την μπαταρια,τι ειναι ρε παιδια?Τι τρεχει και δεν αφηνει το κινητο να ησυχασει??:rolleyes:

 

Κλείσε το google music player (ακόμα καλύτερα θα ήταν να κάνεις disable και εφαρμογές όπως = google movie tv, κ.α, αν δεν χρειάζεσαι το google+ θα βοηθήσει αρκετά! )

 

Αν θες να ακούς μουσική θα πρέπει να βρεις κάποιον άλλον player (δε ξέρω για walkman γιατί είναι η πρώτη συσκευή xperia! και όλα αυτά τα χρόνια στο android με βολεύει συγκεκριμένη εφαρμογή)

Link to comment
Share on other sites

Κλείσε το google music player (ακόμα καλύτερα θα ήταν να κάνεις disable και εφαρμογές όπως = google movie tv, κ.α, αν δεν χρειάζεσαι το google+ θα βοηθήσει αρκετά! )

 

Αν θες να ακούς μουσική θα πρέπει να βρεις κάποιον άλλον player (δε ξέρω για walkman γιατί είναι η πρώτη συσκευή xperia! και όλα αυτά τα χρόνια στο android με βολεύει συγκεκριμένη εφαρμογή)

 

Μια χαρα ειναι το walkman , πισσα και πουπουλα στο google music και στην google με τη σαβουρα της :X

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...