Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Clean install έκανα, όπως πάντα στα μεγάλο update. Το wifi σας είναι όπως πριν?? Σα να μου φαίνεται λίγο πιο αδύναμο...

 

Ναι όντως είναι λίγο πιο αδύναμο. Ίσως διορθωθεί με κάποιο update

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Για εμένα παιδιά αξίζει τον κόπο... Δεν χρησιμοποιούσα πριν stamina, οπότε τώρα βλέπω διαφορά στην αυτονομία με την 6.0. Έχουν βελτιωθεί τα εφέ και η ταχύτητα ανοίγματος εφαρμογών. Είναι γενικά πιο σβέλτο. Αυτό που δεν μου αρέσει είναι ότι πλέον το πάνω μέρος δεν είναι ολόκληρο μπλέ/κόκκνο κλπ ανάλογα το θέμα. Έχει δηλαδή πάνω πάνω μια μαύρη μπάρα. Δεν ξέρω με πια λογική το έκαναν αυτό...

Κανονικά αλλάζει χρώμα, όπως αλλάζει και με το άνοιγμα των εφαρμογών, πχ tapatalk, facebook κλπ. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160516/c871b4927483954e007d986290365e40.jpg

 

Στάλθηκε από το D6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

OTA εγκατάσταση, χωρίς κανένα reset.

Δεν είδα καμιά ουσιώδη διαφορά, εκτός από το ότι το wifi δεν πιάνει όσο καλά έπιανε.

Επίσης αφαίρεσαν την χρήσιμη επιλογή του χρονομετρημένου mute στο volume down. Πριν μπορούσες να το κάνεις σιωπηλό για 15λεπτά ως 8 ώρες αν θυμάμαι καλά. Τώρα το βάζει σιωπηλό χωρίς την επιλογή του χρόνου και απλά διαλέγεις να μπορεί να ακούγεται το ξυπνητήρι...

Δεν μπορώ να αντιληφθώ διαφορά στη μπαταρία, ίσως μου την τρώει λίγο πιο γρήγορα. Σε γενικές γραμμές είναι μικρές οι διαφορές σε σχέση με πριν.

Link to comment
Share on other sites

OTA εγκατάσταση, χωρίς κανένα reset.

Δεν είδα καμιά ουσιώδη διαφορά, εκτός από το ότι το wifi δεν πιάνει όσο καλά έπιανε.

Επίσης αφαίρεσαν την χρήσιμη επιλογή του χρονομετρημένου mute στο volume down. Πριν μπορούσες να το κάνεις σιωπηλό για 15λεπτά ως 8 ώρες αν θυμάμαι καλά. Τώρα το βάζει σιωπηλό χωρίς την επιλογή του χρόνου και απλά διαλέγεις να μπορεί να ακούγεται το ξυπνητήρι...

Δεν μπορώ να αντιληφθώ διαφορά στη μπαταρία, ίσως μου την τρώει λίγο πιο γρήγορα. Σε γενικές γραμμές είναι μικρές οι διαφορές σε σχέση με πριν.

 

Αυτό με το volume down το χα βολευτεί, κρίμα να το αφαιρέσουν, επίσης έβαζες και εξαιρέσεις στο τι θα ήταν στο σιωπηλό (κλήσεις μηνύματα ειδοποιήσεις)

Προσθέτουν κάτι και αφαιρουν κάτι άλλο... ότι να ναι... :mad:

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

OTA εγκατάσταση, χωρίς κανένα reset.

Δεν είδα καμιά ουσιώδη διαφορά, εκτός από το ότι το wifi δεν πιάνει όσο καλά έπιανε.

Επίσης αφαίρεσαν την χρήσιμη επιλογή του χρονομετρημένου mute στο volume down. Πριν μπορούσες να το κάνεις σιωπηλό για 15λεπτά ως 8 ώρες αν θυμάμαι καλά. Τώρα το βάζει σιωπηλό χωρίς την επιλογή του χρόνου και απλά διαλέγεις να μπορεί να ακούγεται το ξυπνητήρι...

Δεν μπορώ να αντιληφθώ διαφορά στη μπαταρία, ίσως μου την τρώει λίγο πιο γρήγορα. Σε γενικές γραμμές είναι μικρές οι διαφορές σε σχέση με πριν.

 

Σχετικά με το Wi-Fi διάβασα στο Support Forum της Sony ότι είναι απλώς η ένδειξη στο εικονίδιο που εμφανίζει λιγότερες γραμμές από πριν αλλά όχι η πραγματική λήψη. Όσο για τη διάρκεια της "σιωπής" μπορείς να την επιλέξεις τώρα μόνο μέσα από την επιλογή "Μην Ενοχλείτε". Μου άρεσε ότι αν διαλέξεις "Πλήρη σίγαση" (οπότε δεν χτυπάει ούτε το ξυπνητήρι) εμφανίζει το εικονίδιο του ξυπνητηριού αλλά γκριζαρισμένο...

 

Στα αρνητικά που έχω δει είναι ότι οι κλήσεις και τα μηνύματα ανοίγουν με μια μικρή αλλά αισθητή καθυστέρηση. Ίσως φταίει που δεν έκανα καθαρή εγκατάσταση αλλά για την ώρα θα το αφήσω έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Eπιβεβαιωνω κ γω για το αδυναμο WiFi. Δοκιμασμενο σε φιλο μου ο οποιος πιανει ιντερνετ απο τον πανω οροφο. Με την 5.1 επιανε μια γραμμη. Πλεον δεν το βλεπει καν για να μπω, και το j5 του φιλου μου πιανει 2 γραμμες!!!

Ουσιαστικες διαφορες δεν υπαρχουν, οποτε οταν βρω χρονο γυρναω σε lollipop και αν φτιαξουν τα πραγματα θα την ξαναπερασω.

Edited by BMW116i
Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να ήταν μόνο το εικονίδιο.. Όντως, σε δίκτυα που έμπαινα πριν, δεν τα βλέπει ή δεν μπορεί να μπει πλέον. Μακάρι να το φτιάξουν. Γενικότερα βλέπω όμως ένα πιο γρήγορο κινητό. Ακόμη και στο άνοιγμα είναι έτοιμο σχεδόν άμεσα μόλις δείξει την αρχική οθόνη. Εννοείται έχω βάλει τις ίδιες εφαρμογές με πριν και έχει μείνει μόνο 0,5gb ελεύθερο στην εσωτερική μνήμα..

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

Eπιβεβαιωνω κ γω για το αδυναμο WiFi. Δοκιμασμενο σε φιλο μου ο οποιος πιανει ιντερνετ απο τον πανω οροφο. Με την 5.1 επιανε μια γραμμη. Πλεον δεν το βλεπει καν για να μπω, και το j5 του φιλου μου πιανει 2 γραμμες!!!

Ουσιαστικες διαφορες δεν υπαρχουν, οποτε οταν βρω χρονο γυρναω σε lollipop και αν φτιαξουν τα πραγματα θα την ξαναπερασω.

Ωχ...αυτο είναι σοβαρό... οπότε μέχρι να λυθούν όλα τα θέματα θα μείνω στην lolli

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Με το multitasking δεν έχει κανείς πρόβλημα; Με 3 εφαρμογές αρχίζουν τα reloads στις εναλλαγές ενώ με lollipop το έκανε μετά τις 10+ εφαρμογές στη μνήμη. Δοκιμάστε να έχετε ανοιχτά Fb, Instagram, Swarm και μια σελίδα στον Chrome πχ και κάντε εναλλαγή να δείτε. Edited by GTherion
Link to comment
Share on other sites

Με το multitasking δεν έχει κανείς πρόβλημα; Με 3 εφαρμογές αρχίζουν τα reloads στις εναλλαγές ενώ με lollipop το έκανε μετά τις 10+ εφαρμογές στη μνήμη. Δοκιμάστε να έχετε ανοιχτά Fb, Instagram, Swarm και μια σελίδα στον Chrome πχ και κάντε εναλλαγή να δείτε.

 

Εγώ το δοκίμασα και δεν έχω δει κάποιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι παρατήρησα εκτός από το WiFi και μείωση στην ένταση του ήχου? Το έχει κάποιος άλλος αυτό η μόνο σε εμένα?
Link to comment
Share on other sites

Χμμμ, ίσως πρέπει να κάνω κανένα factory reset.

 

Υπόψιν οτι μετά την εγκατάσταση έκανα επαναφορά ρυθμίσεων δηλαδή clean install.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι παρατήρησα εκτός από το WiFi και μείωση στην ένταση του ήχου? Το έχει κάποιος άλλος αυτό η μόνο σε εμένα?

 

Ναι και εγώ το παρατήρησα στην ένταση στα ακουστικά γιατί το χρησιμοποιώ καθημερινά. Επίσης θυμάμαι στην lollipop όταν είχα πάει την ένταση στο τέρμα με ακουστικά μου είχε βγάλει μια ειδοποίηση πως μπορεί να μου βλάψει την ακοή μπλα μπλα και αν θέλω να συνεχίσω για ακόμη μεγαλύτερη ένταση. Στην 6.0.1 δεν έχω δει κάτι τέτοιο. *επίσης δεν δουλεύει ο στερεοφωνικός ήχος στο ραδιόφωνο παρόλο που υπάρχει η ένδειξη στους σταθμούς, αφαίρεσαν και τα visualizations τώρα που το κοίταξα..

Edited by GTherion
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έκανα επαναφορά με την 5.1.1 και μετά σε άδειο τηλ έκανα install την 6.0.1..... Μέχρι στιγμής όλα καλά και το τηλ τρέχει άριστα χωρίς κωλύματα..... κανένα πρόβλημα και με το wifi ..... για μπαταρία θα σας πω γιατί είμαι ακόμη με τη πρώτη φόρτιση μετά την 6
Link to comment
Share on other sites

Έχουν αναφερθεί πολλά αρνητικά για τη μπαταρία, ωστόσο πρέπει να αναφέρω ότι τόσο καλή αυτονομία δεν έχω ξαναδεί στο Z3. Το έχω πάνω από ένα χρόνο και είχα ξεκινήσει με kitkat.. Ίσως γιατί ποτέ δεν χρησιμοποιούσα stamina..

http://i.imgur.com/gwqqeI2l.pnghttp://i.imgur.com/PXKUTrdl.png

Siemens A55-> Alcatel-one touch 511-> Sagem my x3-2-> Sharp GX15-> Sonyericsson k700i-> SonyEricsson k750i-> SonyEricsson W810i-> Nokia 5300-> SonyEricsson k550i-> SonyEricsson C902-> SonyEricsson Satio-> Sony Xperia P-> Sony Xperia Z1 -> Sony Xperia Z3-> Sony Xperia XZ1-> Sony Xperia 1 ΙΙ

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα xperia z3 dual εναμιση ετος μετα παρουσιασε σε μια ακρη μια κιτρινη γραμμη που φαινεται σε ασπρο φοντο ,το πηρα στην εταιρια και μου το βγαλανε εκτος εγγυησης και δεν αλλαζουν την οθονη μπορει να φυγει μονο του ή σιγα σιγα θα γινει ολη η οθονη κιτρινη, στο παρελθον ενα z1 που ειχα ηταν κιτρινη ολη απο την αρχη και μου αλλαξανε κινητο στον ενα μηνα,και να σκεφτει κανεις οτι ουτε βουτια σε νερο δεν το κανα

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι το εβγαλαν εκτος εγγύησης;

Εχω και εγω μια πολυ ελαφρια κιτρινιλλα στο σημειο που ειναι η navigation bar.

 

Εχω Marshmallow και μου εχει βγαλει ενα system update, ξερει κανείς τι ειναι;

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα τις τελευταίες ημέρες ότι το κινητό δεν συνδέεται αυτόματα σε wifi. Για να γίνω πιο συγκεκριμένος ενώ υπάρχει αποθηκευμένο το wifi από το σπίτι και το γραφείο, όταν βρίσκομαι σε πεδίο εμβέλειάς τους το κινητό δεν συνδέεται αυτόματα αλλά χρειάζεται να το κάνω εγώ χειροκίνητα.

Το κιν δεν είναι root, φοράει Android 6.

 

Συμβαίνει σε άλλους; Τρόπος λύσης?

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα τις τελευταίες ημέρες ότι το κινητό δεν συνδέεται αυτόματα σε wifi. Για να γίνω πιο συγκεκριμένος ενώ υπάρχει αποθηκευμένο το wifi από το σπίτι και το γραφείο, όταν βρίσκομαι σε πεδίο εμβέλειάς τους το κινητό δεν συνδέεται αυτόματα αλλά χρειάζεται να το κάνω εγώ χειροκίνητα.

Το κιν δεν είναι root, φοράει Android 6.

 

Συμβαίνει σε άλλους; Τρόπος λύσης?

 

το κάνει και σε μενα αλλα δεν το εκανε από την αρχή.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω παρατηρήσει ότι μετά την ΜΜ, στην ένδειξη για το σήμα κινητής εμφανίζει πάντα την τεχνολογία στην οποία είναι συνδεδεμένο το κινητό. (πχ. 3G) ενώ παλιά το εμφάνιζε μόνο όταν κατέβαζε data. Το κάνει σε όλους με την ΜΜ;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχει κάνει κανείς την αλλαγή από Samsung Galaxy σε Xperia Z3? Ξέρετε εάν μπορεί να περαστεί το backup από το Samsung στο Z3 με κάποιο τρόπο? Σκέφτομαι να κάνω την αλλαγή αλλά χρειάζομαι να μεταφέρω ότι έχω στο Samsung. Αξίζει το Z3 ή να ' κάτσω στα αυγά μου'?

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Nokia 8210 -> Nokia 7210 -> Nokia 7610 -> Nokia N73 -> HTC Touch Diamond -> Apple iPhone 3GS + Nokia 5310 Xpress Music -> Apple iPhone 4 + Nokia E71 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S2 -> Apple iPhone 4 + Samsung Galaxy S3 -> Apple iPhone 4 + LG Nexus 5 -> Samsung Galaxy S5 -> Samsung Galaxy S8 --> Samsung Note 10+
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έχει κάνει κανείς την αλλαγή από Samsung Galaxy σε Xperia Z3? Ξέρετε εάν μπορεί να περαστεί το backup από το Samsung στο Z3 με κάποιο τρόπο? Σκέφτομαι να κάνω την αλλαγή αλλά χρειάζομαι να μεταφέρω ότι έχω στο Samsung. Αξίζει το Z3 ή να ' κάτσω στα αυγά μου'?

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Εξαρτάται. Ποιο Samsung έχεις;

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...