Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και από μένα! Λοιπόν omnitech το καλύτερο service!!! Πήγα το κινητό Πέμπτη μεσημέρι και το απόγευμα ήταν έτοιμο. Το πρόβλημα ήταν τελικά το ηχείο, το αλλάξανε και όλα κομπλέ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To τηλεφωνο μπορει να συνδεθει στο ιντερνετ μεσω καλωδιου ethernet, χρειαζομαστε ενα καλωδιο otg και ενα καλωδιο usb to ethernet. Οταν το συνδεσουμε βγαζει στη status bar το εικονιδιο του ethernet.

Σε εμενα δεν δουλευει το viber με αυτη τη συνδεση.

Μου ειπε ενας φιλος με Sony Xperia Z Ultra οτι συνδεεται με ethernet και με ρωτησε αν συνδεεται το z3 και για αυτο το δοκιμασα.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η κάρτα mini sd είναι κατάλληλη για το τηλέφωνο ; Αν όχι έχετε να προτείνετε κάποια άλλη 16 ή 64 GB ;

http://www.ebay.com/itm/301718055697?ssPageName=STRK:MESINDXX:IT&_trksid=p3984.m1436.l2649

 

Ευχαριστώ

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Το class 10 είναι πλέον οριακό για τα σημερινά δεδομένα. Για το Xperia Z3 που υποστηρίζει 4Κ, καλύτερα να πας σε επίπεδο U3. Εγώ έχω πάρει συτή: http://www.ebay.com/itm/301692556869?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
Link to comment
Share on other sites

Το class 10 είναι πλέον οριακό για τα σημερινά δεδομένα. Για το Xperia Z3 που υποστηρίζει 4Κ, καλύτερα να πας σε επίπεδο U3. Εγώ έχω πάρει συτή: http://www.ebay.com/itm/301692556869?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ .

London for ever
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά από λεπτομερες ψάξιμο του τηλεφώνου έχω να πω τα καλύτερα για την αρβατο..... Οθόνη καινούρια μαζί με τζαμακι (αναμενόμενο λόγω εγγύησης )...καινούρια καλύμματα στις θύρες (δεν προεξεχει τίποτα πλέον) και το σημαντικότερο από όλα έγινε κάποιου είδους αναβάθμιση λογισμικού και το τηλέφωνο πλέον ούτε ζεσταίνεται, η μπαταρία του κρατάει πάρα πολύ καλά και τα ανοίγματα των εφαρμογών γίνονται με ταχύτητα S6...Να μη το ματιασω το τηλέφωνο πάει παντού σφαίρα!

 

ΥΓ. Μαζί με το τηλέφωνο ήρθαν δώρο και δύο ματ μεμβρανες (μια για μπροστά και μια για πίσω) και το τηλέφωνο πλέον εκτός από πανέμορφο δεν γεμίζει και δαχτυλιες.. . Έχω πάθει πλάκα με το service.

 

Ο γιος μου αγόρασε το Ζ3 τον ΦΕΒ 2014 και στις γιορτές παρουσίασε πρόβλημα στο κλείδωμα της sd κάρτας στη θήκη της. Το πήγα στην Arvato και σε λίγες μέρες με ειδοποίησαν και το παρέλαβα.

Την προηγούμενη βδομάδα παρουσίασε πρόβλημα στην κάμερα (όταν την άνοιγε έδειχνε μαύρο), το πήγα την ΠΑ 22/1, το εξέτασε τεχνικός μήπως μπορούσε να το επισκευάσει άμεσα αλλά είπε ότι το πρόβλημα εντοπίζεται στην πλακέτα και πρέπει να το αφήσω. Τη ΔΕ 25/1 στις 09.45 πήρα μήνυμα ότι είναι έτοιμο (!!!) και στο συνοδευτικό χαρτί γράφει ότι άλλαξαν την πλακέτα και φυσικά άλλαξε και ο ΙΜΕΙ. Το κινητό παραδόθηκε με μεμβράνες μπρος και πίσω (όταν το παρέδωσα είχε αφαιρέσει η κοπέλα την μπροστινή μεμβράνη) και, γενικά, η εξυπηρέτηση ήταν άρτια.

 

Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι ότι, γνωρίζοντας τη 2ετή εγγύηση της Sony, στην περίπτωσή μου εξακολουθεί να ισχύει από την ημέρα αγοράς ή από την ημέρα αλλαγής της πλακέτας;

Link to comment
Share on other sites

Το class 10 είναι πλέον οριακό για τα σημερινά δεδομένα. Για το Xperia Z3 που υποστηρίζει 4Κ, καλύτερα να πας σε επίπεδο U3. Εγώ έχω πάρει συτή: http://www.ebay.com/itm/301692556869?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Την εχω ένα χρονο,,,πραγματικα απιστευτη καρτα και δεν καταλαβαίνεις καν την διαφορα ότι δεν είναι εσωτερικη μνημη από θεμα ταχυτητας

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβε ο φίλος μου από Αθήνα, του το χα δώσει να το πάει αυτός που επειδή ανέβηκε Αθήνα για 1 βδομάδα , Δευτέρα το πήγε και σήμερα πρωί ήταν έτοιμο,το έστειλα για αλλαγή οθόνης γιατί είχε ξεκολλήσει και για το ηχείο που καμιά φορά μου έκανε νερά και στο χαρτί τους έγραψα να κοιτάξουν και την κατάσταση της μπαταρίας...

Τελικά τα άλλαξαν όλα εκτός της πλακέτας ! :eek: μου έβαλαν και 2 ζελατίνες (μπρος πίσω) δώρο!

Μπράβο στην Αρβατο νομίζω πως έχει αλλάξει πολιτική πλέον

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160128/f0c476e662aaedb260c15a8392432564.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160128/63b756715f50d402465853bc32e4e349.jpg

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ευχάριστα νέα . Δεν σας κρύβω ότι το μόνο πράγμα μου με τρόμαζε στην αγορά του κινητού ήταν να μην μπλέξω με την arvato .
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβε ο φίλος μου από Αθήνα, του το χα δώσει να το πάει αυτός που επειδή ανέβηκε Αθήνα για 1 βδομάδα , Δευτέρα το πήγε και σήμερα πρωί ήταν έτοιμο,το έστειλα για αλλαγή οθόνης γιατί είχε ξεκολλήσει και για το ηχείο που καμιά φορά μου έκανε νερά και στο χαρτί τους έγραψα να κοιτάξουν και την κατάσταση της μπαταρίας...

Τελικά τα άλλαξαν όλα εκτός της πλακέτας ! :eek: μου έβαλαν και 2 ζελατίνες (μπρος πίσω) δώρο!

Μπράβο στην Αρβατο νομίζω πως έχει αλλάξει πολιτική πλέον

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160128/f0c476e662aaedb260c15a8392432564.jpg

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160128/63b756715f50d402465853bc32e4e349.jpg

Πόσα τεμάχια λέει πως σου άλλαξαν;

εμένα έχει 6 σελίδες και λέει σύνολο 52 τεμάχια. Στο μονό χαρτί με την περιγραφή του σέρβις λέει μόνο αλλαγή πλακέτας και αναβάθμιση λογισμικού.

Το είχα στείλει για κιτρινίλα στο κάτω μέρος της οθόνης και υγρασία στην κάμερα. Τους έγραψα να ελέγξουν και τα ηχεία γιατί ορισμένες φορές ετριζαν.

Τελικά τα άλλαξαν όλα και το έστειλαν και με δική τους χρέωση!

Την προηγούμενη Παρασκευή το παρέλαβα.

Είναι ή πρώτη φορά που χρειαστηκα την Arvato και έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι όλα όσα αναφέρονται αναλυτικά είναι αυτά που ελέγχθηκαν και όχι αντικαταστάθηκαν.

Δυο φορές που πήγα και εγώ το Xperia Z3 έγραψαν κατεβατά αλλά και στην τελευταία περίπτωση έκαναν αλλαγή πλακέτας και φακού και αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι όλα όσα αναφέρονται αναλυτικά είναι αυτά που ελέγχθηκαν και όχι αντικαταστάθηκαν.

Δυο φορές που πήγα και εγώ το Xperia Z3 έγραψαν κατεβατά αλλά και στην τελευταία περίπτωση έκαναν αλλαγή πλακέτας και φακού και αναβάθμιση.

Νομίζω είναι αλλαγή γι αυτό το λόγο τα αναφέρει σε δελτίο αποστολής με ΦΠΑ κλπ. Απλά επειδή σε εμένα άλλαξαν και πλακέτα που σημαίνει και αλλαγή ΙΜΕΙ το αναφέρουν στις παρατηρήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα στο προηγούμενο, είχα και εγώ αλλαγή πλακέτας και, επομένως, ΙΜΕΙ, στο ένα παραστατικό και κατεβατό των ελεγχθέντων εξαρτημάτων στο άλλο.

Δεν πιστεύω ότι άλλαξαν όλα αυτά που περιγράφονται στο αναλυτικό παραστατικό.

και το στηρίζω στο ότι όταν το ξαναπήγα πριν από 20 μέρες, για άλλη βλάβη, είχα πάλι ένα κατεβατό από ελεγχθέντα (τα ίδια περίπου) εξαρτήματα.

Link to comment
Share on other sites

34 τεμάχια είναι (τα 2 είναι οι ζελατίνες) , πλάτη οθόνη πλαίσιο και ηχεία είναι καινούργια (ότι φαίνεται εξωτερικά δλδ). Άρα λογικά είναι χαρτί με ότι έχει αλλαχτεί
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Για να μου (μας) φύγει ή απορία επικοινώνησα μόλις τώρα με Arvato. Μου είπαν πως αυτά που αναφέρονται (μην δίνω σημασία) εκτός της πλακέτας ήταν ανταλλακτικά τα οποία ήταν υποχρεωτικό να χρησιμοποιηθούν/αλλαχθούν.

Επίσης ρώτησα αν ανανεώνεται ή εγγύηση των δύο ετών για οτιδήποτε άλλαξαν (και αφού ρώτησε) μου απάντησε πως ή εγγύηση των αλλαχθέντων εξαρτημάτων είναι για τρείς μήνες.

Link to comment
Share on other sites

Για να μου (μας) φύγει ή απορία επικοινώνησα μόλις τώρα με Arvato. Μου είπαν πως αυτά που αναφέρονται (μην δίνω σημασία) εκτός της πλακέτας ήταν ανταλλακτικά τα οποία ήταν υποχρεωτικό να χρησιμοποιηθούν/αλλαχθούν.

Επίσης ρώτησα αν ανανεώνεται ή εγγύηση των δύο ετών για οτιδήποτε άλλαξαν (και αφού ρώτησε) μου απάντησε πως ή εγγύηση των αλλαχθέντων εξαρτημάτων είναι για τρείς μήνες.

Αν έχεις υπόλοιπο εγγύησης πέραν των τριών αυτών μηνών (πχ 1 χρόνο ακόμα) φυσικά και ισχύει το υπόλοιπο της εγγύησης σου, αν έχεις υπολοιπο λιγότερο από 3 μήνες τότε ισχύουν οι τρεις μήνες για αυτά τα ανταλλακτικά.

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις υπόλοιπο εγγύησης πέραν των τριών αυτών μηνών (πχ 1 χρόνο ακόμα) φυσικά και ισχύει το υπόλοιπο της εγγύησης σου, αν έχεις υπολοιπο λιγότερο από 3 μήνες τότε ισχύουν οι τρεις μήνες για αυτά τα ανταλλακτικά.

Ναι αυτό είναι αλήθεια. Απλά ή LG πχ άλλαξα για δεύτερη φορά οθόνη στο G2 τρείς μήνες πριν λήξει ή εγγύηση του τηλεφώνου και για την οθόνη μου έδωσε άλλα δύο χρόνια εγγύησης. Αυτό προφανώς δεν ισχύει στη Sony.

Τέλος πάντων πολύ το κουρασα το θέμα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω τσακωθεί με την σονυ πριν 2 χρόνια και έχω δικαιωθεί. Τα νέα ανταλλακτικά έχουν εκ νέου εγγύηση 2 ετών.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω τσακωθεί με την σονυ πριν 2 χρόνια και έχω δικαιωθεί. Τα νέα ανταλλακτικά έχουν εκ νέου εγγύηση 2 ετών.

Έχεις δικαιωθεί με πιο τρόπο ?Γιατί στις περισσότερες περιπτώσεις ισχύει ότι έχεις εγγύηση μέχρι τα 2 χρόνια ή 3 μήνες αν η εγγύηση είναι κοντά στο να λήξει. Ακόμα και στην μοτοσυκλέτα μου που χάλασε κάτι εντός εγγύησης μου είπαν ότι εγγύηση έχω μέχρι τα 2 χρόνια που θα κλείσει η μηχανή.

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δικαιωθεί με πιο τρόπο ?Γιατί στις περισσότερες περιπτώσεις ισχύει ότι έχεις εγγύηση μέχρι τα 2 χρόνια ή 3 μήνες αν η εγγύηση είναι κοντά στο να λήξει. Ακόμα και στην μοτοσυκλέτα μου που χάλασε κάτι εντός εγγύησης μου είπαν ότι εγγύηση έχω μέχρι τα 2 χρόνια που θα κλείσει η μηχανή.

 

Εγώ πάντως που είχα αλλάξει οθόνη εντός εγγύησης στο G2 στην procordia μου έδωσαν εγγύηση 2 χρόνια για το συγκεκριμένο εξάρτημα άσχετα αν η εγγύηση της συσκευής ήταν για ακόμα 9 μήνες.

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους, εχω το z3 απο το Μαιο του 15 και τον Δεκεμβριο παρατηρησα κιτρινιλα στην οθονη και μετα απο λιγο ξεκολλησε η πανω μερια της. Σε επικοινωνια με το σερβις μου ειαπαν 15μερες οποτε δεν μπορουσα χωρις κινητο τοσες μερες και το επισκευσα σε καταστημα. Βαλαμε κολλα αλλα συνεβη παλι και ο τεχνικος μου ειπε οτι εχει φουσκωσει η μπαταρια και για αυτο ξεκολλαει η οθονη οποτε να την αλλαξω και θα ειμαι κομπλε. Ολα αυτα με κοστος 43ε. Η εγγυση δεν με καλυπτει καθως εχει φαει κανα 2 πεσιματα. Να το παω στην omnitech οπου θα καταλαβουν το πειραγμα η να αλλαξω μπαταρια και να το κολλησω παλι να τελειωνω? γενικα ειναι κομπλε, σαν κονσερβα!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους, εχω το z3 απο το Μαιο του 15 και τον Δεκεμβριο παρατηρησα κιτρινιλα στην οθονη και μετα απο λιγο ξεκολλησε η πανω μερια της. Σε επικοινωνια με το σερβις μου ειαπαν 15μερες οποτε δεν μπορουσα χωρις κινητο τοσες μερες και το επισκευσα σε καταστημα. Βαλαμε κολλα αλλα συνεβη παλι και ο τεχνικος μου ειπε οτι εχει φουσκωσει η μπαταρια και για αυτο ξεκολλαει η οθονη οποτε να την αλλαξω και θα ειμαι κομπλε. Ολα αυτα με κοστος 43ε. Η εγγυση δεν με καλυπτει καθως εχει φαει κανα 2 πεσιματα. Να το παω στην omnitech οπου θα καταλαβουν το πειραγμα η να αλλαξω μπαταρια και να το κολλησω παλι να τελειωνω? γενικα ειναι κομπλε, σαν κονσερβα!!!

Έπρεπε να το χες στείλει απ την αρχή εμένα έκαναν 3 μέρες, βέβαια το πήγε φίλος από κει. Σίγουρα θα το καταλάβουν αν έχεις βάλει κόλλα αλλά δεν έχεις κάτι να χάσεις μήπως και... βέβαια θα χρεωθεις το άνοιγμα αν δεν περνάει εγγύηση νομίζω 18-20 ευρώ και το πηγαινελα

Κι εμένα ξεκολλησε και είχε και κιτρινιλα και μου τα άλλαξαν τελικά όλα καπάκια μπαταρία πλαίσιο ηχεία κλπ μόνο την πλακέτα άφησαν (στην Αρβατο)

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, μετά το σερβις παρατήρησα ότι μπορώ να στείλω μήνυμα με 160 χαρακτήρες (πριν δεν μπορουσα) λέτε να μου πέρασαν ελληνική ρομ; Κι αν ναι πως θα το διαπιστωσω;
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση, μετά το σερβις παρατήρησα ότι μπορώ να στείλω μήνυμα με 160 χαρακτήρες (πριν δεν μπορουσα) λέτε να μου πέρασαν ελληνική ρομ; Κι αν ναι πως θα το διαπιστωσω;

Με την κωδικοποίηση έχει να κάνει αυτό. Αν είναι gsm στέλνει 160, αν είναι unicode κάπου κοντά στους 60 κάτι

Link to comment
Share on other sites

Με την κωδικοποίηση έχει να κάνει αυτό. Αν είναι gsm στέλνει 160, αν είναι unicode κάπου κοντά στους 60 κάτι

70 έστελνα πριν όταν έγραφα ελληνικά ενώ τώρα μπορώ 160. Μόνο οι ελληνικές Rom στέλνουν μηνύματα στην στοκ εφαρμογή με 160 χαρακτήρες γι αυτό είπα ότι μήπως μου έχουν βάλει ελληνική ρομ. Πως μπορώ να το ελέγξω αυτό;

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...