Jump to content

Sony Xperia Z3


T-mobile
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν μπορω να περασω την λολιποπ. μου βγαζει το φλαστοολ οτι δεν εχω τα drivers . οτι κι αν κανω δεν φτιαχνει

http://developer.sonymobile.com/downloads/drivers/xperia-z3-driver/

Εγώ με 8.1 Pro πέρασα χωρίς να ζητήσει drivers.

 

Εδώ τελευταία έκδοση flashtool

http://www.flashtool.net/downloads.php

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://developer.sonymobile.com/downloads/drivers/xperia-z3-driver/

Εγώ με 8.1 Pro πέρασα χωρίς να ζητήσει drivers.

 

Εδώ τελευταία έκδοση flashtool

http://www.flashtool.net/downloads.php

 

τους κατεβασα αυτους αλλα δεν ξερω πως τους κανουμε εγκατασταση.

Link to comment
Share on other sites

τους κατεβασα αυτους αλλα δεν ξερω πως τους κανουμε εγκατασταση.

Στο δεύτερο link κατεβαζεις είτε με torrent(το πρώτο) τα άλλα 2 τα ανοίγεις και ακολουθείς την διαδικασία που λένε το ένα ως free user το δεύτερο πατάς downloading και τα κάνεις extract.

 

Στο πρώτο κατεβαζεις και κάνεις extract(ξεζιπαρεις)

Εδώ αν έχεις windows 64bit για να ξεζιπαρεις το αρχεία και στις δύο περιπτώσεις

http://www.winrar64bit.org/

Η εδώ κατεβαζεις εξίσου

http://download.cnet.com/WinRAR-64-bit/3000-2250_4-10965579.html

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Στο δεύτερο link κατεβαζεις είτε με torrent(το πρώτο) τα άλλα 2 τα ανοίγεις και ακολουθείς την διαδικασία που λένε το ένα ως free user το δεύτερο πατάς downloading.

 

Στο πρώτο κατεβαζεις και κάνεις extract(ξεζιπαρεις)

Εδώ αν έχεις windows 64bit για να ξεζιπαρεις το αρχεία και στις δύο περιπτώσεις

http://www.winrar64bit.org/

Η εδώ κατεβαζεις εξίσου

http://download.cnet.com/WinRAR-64-bit/3000-2250_4-10965579.html

 

το ξεζιπαρω ρε αλλα δεν βλεπω κατι εκτελεσιμο. μονο κατι DLL εχει

Link to comment
Share on other sites

το ξεζιπαρω ρε αλλα δεν βλεπω κατι εκτελεσιμο. μονο κατι DLL εχει

Για το flashtool εγώ από εκεί κατεβασα και δεν είχα θέμα.

Για τους drivers εμένα δεν μου χρειάστηκαν και δεν τα πέρασα καθόλου.

Δεν είμαι τώρα και σε pc για να δοκιμάσω για το αρχείο των drivers.

Δοκίμασε εδώ με τους drivers για z2 μήπως δουλέψει http://www.usoftsmartphone.com/t237714.html

 

Κατέβασε και pc companion μήπως περάστουν οι drivers έτσι.

 

 

Παιδιά,ο nova launcher καταναλώνει παραπάνω μπαταρία?

Το έχει προσέξει κανείς?

Δεν καταναλώνει σε εμένα καθόλου.

Γενικά είναι φιλικός με την μπαταρία σε όλες τις συσκευές που τον έβαζα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

 

Κατέβασε και pc companion μήπως περάστουν οι drivers έτσι.

 

 

το εχω το Pc companion και δεν εχω κανενα θεμα. και το flashtool την αναγνωριζει τη συσκευη, μονο οταν παω να φλασαρω μου βγαζει error

http://i.imgur.com/VTdLWz2.png

Edited by serjtankian
Link to comment
Share on other sites

το εχω το Pc companion και δεν εχω κανενα θεμα. και το flashtool την αναγνωριζει τη συσκευη, μονο οταν παω να φλασαρω μου βγαζει error

Για κάνε αυτό με το USB debugging που το αντίγραφω από το νήμα του compact

7. Αν ζητηθεί από το Flashtool, ενεργοποιήστε στη συσκευή σας το “USB Debugging” (Πηγαίνετε στις Ρυθμίσεις -> Πληροφορίες τηλεφώνου και κλικάρετε συνεχόμενα το “Αριθμός έκδοσης” μέχρι να σας ενημερώσει ότι ενεργοποιήθηκε το μενού προγραμματιστών. Εκεί επιλέγετε το “Εντοπισμός σαλμάτων USB”).

 

Η να αντιγραψεις τον φάκελο του z3 drivers στον φάκελο drivers του flashtool στο c και ξανά από την αρχή ξεκινάς

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Για κάνε αυτό με το USB debugging που το αντίγραφω από το νήμα του compact

7. Αν ζητηθεί από το Flashtool, ενεργοποιήστε στη συσκευή σας το “USB Debugging” (Πηγαίνετε στις Ρυθμίσεις -> Πληροφορίες τηλεφώνου και κλικάρετε συνεχόμενα το “Αριθμός έκδοσης” μέχρι να σας ενημερώσει ότι ενεργοποιήθηκε το μενού προγραμματιστών. Εκεί επιλέγετε το “Εντοπισμός σαλμάτων USB”).

 

Η να αντιγραψεις τον φάκελο του z3 drivers στον φάκελο drivers του flashtool στο c και ξανά από την αρχή ξεκινάς

 

το εχω κανει το debugging, οσο για την αντιγραφη δεν βλεπω διαφορα

Link to comment
Share on other sites

το εχω κανει το debugging, οσο για την αντιγραφη δεν βλεπω διαφορα

Δοκίμασε άλλη θύρα USB,κάνε restart το Pc η βάλε μια πιο παλιά έκδοση του flashtool,απενεργοποιησε antivirus.

Εγώ όσους φορές χρειάστηκε να φλασαρω ποτέ δεν είχα θέμα,ούτε drivers τίποτα να κάνω πέρα από το βάλω την ftf στο flashtool και φλασαρω και τέλος.

 

Αν γνωρίζει κάποιος άλλος που αντιμετώπισε παρόμοια κατάσταση ας κατάθεσει την εμπειρία του.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να το πάρω αλλά!!!

Από θέμα μνήμης χωρητικότητας είναι αρκετά τα 16 που έχει. Σας φτάνει?

Με προβληματίζει αρκετά αν θα έχω πρόβλημα μιας και με το note3 που έχω τώρα τα έχω υπερκαλήψη

Edited by agriniopk
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κατι για οποιον ξερει απο 5.02,,πως πρεπει να εχω τις ρυθμισεις ετσι ωστε να χτυπανε ολες οι ειδοποιησεις σε κατασταση αναμονης χωρις κανεναν περιορισμο
Link to comment
Share on other sites

Από θέμα μνήμης χωρητικότητας είναι αρκετά τα 16 που έχει. Σας φτάνει?

Εμένα μου φτάνει και περισσεύει και media περιεχόμενο(βίντεο,μουσική)τα έχω σε μια Samsung Pro micro sd 64άρα

Και με την 5.0.2 μπορείς να εγκαθιστάς στην micro sd εφαρμογές εξίσου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

να ρωτησω κατι για οποιον ξερει απο 5.02,,πως πρεπει να εχω τις ρυθμισεις ετσι ωστε να χτυπανε ολες οι ειδοποιησεις σε κατασταση αναμονης χωρις κανεναν περιορισμο

 

Δεν τα έχω ρυθμίσει με κάποιο ειδικό τρόπο και πάντα χτυπάνε χωρίς περιορισμό σε αναμονή.

Πήγαινε settings-sound notification μετά εκεί που λέει interruption και κάνεις στο on και τα 3 πεδία που βλέπεις στο priority interruption που το βάζεις στο always.

Έτσι τα έχω εγώ εξ αρχής.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φτάνει και περισσεύει και media περιεχόμενο(βίντεο,μουσική)τα έχω σε μια Samsung Pro micro sd 64άρα

Και με την 5.0.2 μπορείς να εγκαθιστάς στην micro sd εφαρμογές εξίσου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν τα έχω ρυθμίσει με κάποιο ειδικό τρόπο και πάντα χτυπάνε χωρίς περιορισμό σε αναμονή.

σε κατασταση κλειδωματος μολις ανοιξει το φως της οθονης και χωρις να το ξεκλειδωσεις,λεει σε εσενα πανω πανω αριστερα,,καμια υπηρεσια?πριν το ξεκλειδωσεις

Link to comment
Share on other sites

σε κατασταση κλειδωματος μολις ανοιξει το φως της οθονης και χωρις να το ξεκλειδωσεις,λεει σε εσενα πανω πανω αριστερα,,καμια υπηρεσια?πριν το ξεκλειδωσεις

Όχι δεν λέει ποτέ τίποτα,πέρα από το λογότυπο της κινητής τηλεφωνίας που έχω.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε άλλη θύρα USB,κάνε restart το Pc η βάλε μια πιο παλιά έκδοση του flashtool,απενεργοποιησε antivirus.

Εγώ όσους φορές χρειάστηκε να φλασαρω ποτέ δεν είχα θέμα,ούτε drivers τίποτα να κάνω πέρα από το βάλω την ftf στο flashtool και φλασαρω και τέλος.

 

Αν γνωρίζει κάποιος άλλος που αντιμετώπισε παρόμοια κατάσταση ας κατάθεσει την εμπειρία του.

 

αλλαξα θυρα, καλωδιο και εκανα και ρισταρτ αλλα τζιφος.

Link to comment
Share on other sites

Ρεπαιδια πως αφερω τη δονηση απο το viber μου.έρχονται μυνηματα κ βαραει συνεχώς η 5 5

 

δεν αφαιρειται, εκτος κι αν το εχεις στη σιγαση

Link to comment
Share on other sites

Για πειτε ρε παιδια γνωμες,ασπρο ή μαυρο μιας και κατα το Πασχα θα το παρω..Ειμαι σε διλλημα...:rolleyes:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Για πειτε ρε παιδια γνωμες,ασπρο ή μαυρο μιας και κατα το Πασχα θα το παρω..Ειμαι σε διλλημα...:rolleyes:

 

Το έχω μαύρο αλλά σίγουρα θα το ήθελα άσπρο,όπως είχα και το Ζ2 :D

Link to comment
Share on other sites

Το έχω μαύρο αλλά σίγουρα θα το ήθελα άσπρο,όπως είχα και το Ζ2 :D

 

το ασπρο Ζ3 ειναι το πιο ασχημο Ζ3!

Για μενα το κορυφαιο ειναι το bronze Και μετα μαυρο..Το λευκο ειναι κακασχημο (συγγνωμη σε οσους το εχουν) αλλα επειδη τα εχω ολα δειχνει χαλια..

Ειδικα η πλευρα της οθονης οπου δεν ειναι μαυρη και φαινεται το μπεζελ μεγαλο, το πανω και κατω, το θεωρω τραγικο..Αν ηταν μαυρο τοτε θα μαρεσε, με λευκη πλατη, ομως το λευκο μπεζελ (οπως και σε πολλα αλλα κινητα που επιλεγουν να τα κανουν λευκα μπροστα ) με χαλαει πολυ..

Αντιθετα στο z3c επειδη ειναι μικρο, του παει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Totally black! Τα χρώματα τα βαριεσαι σιγά σιγά κατ εμε!
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Totally black! Τα χρώματα τα βαριεσαι σιγά σιγά κατ εμε!

 

Επειδή και εγώ βαριέναι εύκολα, οταν είχα το Ζ (τη συσκευή που είχα κρατήσει περισσότερο από όλες) της ειχα περάσει ενα ασήμι skin με σαγρέ επιφάνεια όπου ήταν πολύ όμορφο στο μάτι αλλά και στο κράτημα. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση μου ήρθε το κιν (μεταχειρισμενο) και στην συσκευασία είχε ακουστικά σονυ απλά πλακέ ούτε καν αυτά που είχα στο Ζ1compact που εμπαιναν μέσα στο αυτί που βγάζουν ωραίο μπάσο, μου χε πει βέβαια ότι δεν είχε τα noise cancellation ακουστικά αλλά δεν περίμενα να έχει τελείως απλά, με κοροιδεψε ?
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση μου ήρθε το κιν (μεταχειρισμενο) και στην συσκευασία είχε ακουστικά σονυ απλά πλακέ ούτε καν αυτά που είχα στο Ζ1compact που εμπαιναν μέσα στο αυτί που βγάζουν ωραίο μπάσο, μου χε πει βέβαια ότι δεν είχε τα noise cancellation ακουστικά αλλά δεν περίμενα να έχει τελείως απλά, με κοροιδεψε ?

 

επρεπε να εχει αυτα με τις βεντουζες, που μπαινουν μεσα..Τα τελειως απλα μαλλον του ειχαν μεινει απο αλλη συσκευη..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...