Jump to content

Coolpad F2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διότι σχεδόν κάθε βδομάδα θα υπάρχει και νέα Miui θα πρέπει να τις μαζέψω όλες μαζί σε ένα post όπου να προστίθενται οι νέες.

Έως τότε όμως έχω αυτήν που έπαιξε χθες έτοιμη για χρήση,

MIUI 5.7.20

https://mega.nz/#!bZBB2BQb!R16oLqNPamFWnATrKY7RS25bu5qIhOYmGAphqaQqH2g

 

Για όσους έχουν περάσει την Miui 5.7.20 ίσως να είδαν πρόβλημα στην εφαρμογή Κεντρου Ασφαλείας και κυρίως στη χρήση της μπαταρίας που δεν είχε καμία ένδειξη. Τουλάχιστον αυτό αντιμετώπισα εγώ.

Διορθώνεται με την εγκατάσταση της εφαρμογής από την προηγούμενη έκδοση που δεν είχε θέμα. Έτσι την πέρασα εδώ για όποιον τη χρειαστεί.

https://mega.nz/#!KdYiDLaC!YH7_DcZEBCj2ixUXePTBjrxs-LiMZRhPee_Ltja045k

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδια καλησπερα σας..μια μικρη βοηθεια πηγα να περασω με τις οδηγιες του φιλοσοφου την miui ρομ αλλα στην εγκατασταση του T.W.R.P με μπηκε το κινητο σε fastboot μαλλον και δεν μπορω να κανω τιποτα..εχω κολλησει στην παρακατω εικονα!

[ATTACH]63238[/ATTACH]

Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα σας..μια μικρη βοηθεια πηγα να περασω με τις οδηγιες του φιλοσοφου την miui ρομ αλλα στην εγκατασταση του T.W.R.P με μπηκε το κινητο σε fastboot μαλλον και δεν μπορω να κανω τιποτα..εχω κολλησει στην παρακατω εικονα!

[ATTACH]63238[/ATTACH]

 

Για μένα άρχισε από αρχή.

Πέρνα την official. v.055 και αφού έχεις περάσει root κτλ συνεχίζεις σύμφωνα με το post #1219.

Πριν το όλο εγχείρημα τι rom είχες ??

Link to comment
Share on other sites

ειχα την εργοστασιακη 4.4.4 τωρα δεν μπορω να το τσεκαρω διοτι δεν μπορω να το ανοιξω!προσπαθω να περασω την ρομ απο cool assistand αλλα δεν κανει τιποτα μενει εκει!
Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Άρα πρέπει να πάρεις από αρχή τον οδηγό εγκατάστασης official rom.

Το pc το διαβάζει το κινητό όταν το συνδέσεις πάνω;

Link to comment
Share on other sites

το διαβαζει αλλα δεν ξερω γιατι δεν μου κανει τιποτα!εχω ξαναπερασει ολους τους drivers παω να κανω εγκατασταση το λογισμικο μεσω cool assistand φτανω μεχρι το σημειο που πρεπει να να μπει το τηλεφωνο σε fastboot mode για να αρχισει να περναει την ρομ αλλα δεν κανει τιποτα απο κει και περα!
Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

το διαβαζει αλλα δεν ξερω γιατι δεν μου κανει τιποτα!εχω ξαναπερασει ολους τους drivers παω να κανω εγκατασταση το λογισμικο μεσω cool assistand φτανω μεχρι το σημειο που πρεπει να να μπει το τηλεφωνο σε fastboot mode για να αρχισει να περναει την ρομ αλλα δεν κανει τιποτα απο κει και περα!

 

Έτσι το πρόβλημα είναι στους drivers. Διέγραψε τους όλους και πας απο την αρχή.

Δεν αυτούς εδώ αν σου κάνουν δουλειά

https://mega.co.nz/#!xgkxGZob!kb2ubYci_k6hpoZ0mUktXvwDO8RhViCxFHRurj5RD_4

https://mega.co.nz/#!gtdjTBiB!cGF6dnPYvGt4OJSKXlfxn39UOACSdMHcySaXtYXE1O0

Edited by filosofos77
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ..θα το δοκιμασω και μεχρι αυριο θα ενημερωσω γιατι πρεπει να παω για δουλεια τωρα!
Stupidity RuleZ Την Σημερον Ημεραν...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

 

Επειδη απεχω καιρο, υπαρχει lolipop rom χωρις προβληματα?

Ποια miui ειναι η πιο σταθερη και εχει ελληνικα?

Φοραω την miui 5.3.6

Ευχαριστω εκ των προτερων

Edited by dalamaidis
:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.

 

Επειδη απεχω καιρο, υπαρχει lolipop rom χωρις προβληματα?

Ποια miui ειναι η πιο σταθερη και εχει ελληνικα?

Φοραω την miui 5.3.6

Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Για official σε Android 5 λέω να περιμένεις μέσα στο μήνα που λένε ότι θα παίξει νέα έκδοση.

Τώρα για Miui για την ώρα έχω πάνω την 5.7.25.δεν έχω θέμα.

Δοκίμασα σήμερα την 5.7.31αλλά μου πέταγε σφάλμα στον Πλοηγό και την άφησα για άλλη φορά, ίσως να έγινε από μένα και θα την δω πάλι.

Κοίτα γενικά δεν έχω θέμα σε ότι έχω βάλει και αφού με εξυπηρετεί συνεχίζω με αυτές.

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κανα λινκ απο την 5.7.25 η την 5.7.31??????

 

https://mega.nz/#!XUBGARpK!lns5z8mDftWrlphPLM_26punj8gQwY5mJpdivNudTFU

Αυτη η 5.7.25 για την 5.7.31 οπως ειπα ειχε θεμα και ετσι δεν την ανεβαζω.

 

 

 

Τελικά όπως είχα πει,για την 5.7.31, ότι πλοηγός έβγαζε συνέχεια σφάλμα και έκλεινε, ήταν πρόβλημα από την μετάφραση.

Μια απλή διαγραφή του υπάρχοντος και εγκατάσταση αυτού που ήταν μέσα στο original zip όπως το είχα κατεβάσει λύθηκε το θέμα.

Αν θέλει κάποιος να περάσει αυτή,μπορώ να την ετοιμάσω και να την ανεβάσω το απόγευμα.

Edited by filosofos77
Link to comment
Share on other sites

Αμα μπορεις να την ανεβασεις θα σου ημουν υποχρεος!!!!!!!

 

https://mega.nz/#!OMQCFQwS!gJWOkc2O6dEGxKWH_UTPiUXj2npjY_E8lDb0ZJS36ts

 

Αν πάλι, που δεν νομίζω, δεν σου παίζει ο πλοηγός -Internet μου λες να σου στείλω ξανά μόνο το αρχείο για εγκατάσταση πλοηγου.

Μόνο να ξέρεις ότι δεν έχει φάει μετάφραση ( Browser.apk) άρα λιγότερα Ελληνικά σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

την περασα και για καποιο λογο δεν μου δινει δικαιωματα root

 

Έχεις ξαναπερασει miui από αυτές που έχω ανεβάσει ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι και ηταν κομπλε αυτη οσο και να προσπαθω με το superuser που ζηταει αναβαθμιση μου βγαζει συνεχεια απετυχε

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι και ηταν κομπλε αυτη οσο και να προσπαθω με το superuser που ζηταει αναβαθμιση μου βγαζει συνεχεια απετυχε

 

ακυρο το βρηκα ηθελε παραχωρηση root απο το κεντρο ασφαλειας!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι και ηταν κομπλε αυτη οσο και να προσπαθω με το superuser που ζηταει αναβαθμιση μου βγαζει συνεχεια απετυχε

 

Το εχω πει στο post 1219 :

-Η rom είναι root, όσο γιατί δε κάνει update στο SuperSu; Απλά την πρώτη φορά θα βγάλει αποτυχία, αμέσως μετά πάμε στο Κέντρο Ασφαλείας /Δικαιώματα /Προνόμια Root και το ενεργοποιουμε. Μετά ξαναπαμε να το κάνουμε update και τέλος!

Αφου τελειωσεις απο κει πας στο SuperSu και του κανεις ΚΑΝΟΝΙΚΗ ενημερωση και εισαι ετοιμος μετα απο restart

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
εγώ είμαι ακόμη στην 4 αλλά αν μου πείτε ότι αξίζει να πάω στην 5!
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

εγώ είμαι ακόμη στην 4 αλλά αν μου πείτε ότι αξίζει να πάω στην 5!

Τι να αξίζει ... Πάει το κινητάκι τελείωσε η υποστήριξη και 5 δεν βγηκε μια σωστη . Ολες μαπα μισοτελειωμενες ...Σαπιλα .....

Link to comment
Share on other sites

Τι να αξίζει ... Πάει το κινητάκι τελείωσε η υποστήριξη και 5 δεν βγηκε μια σωστη . Ολες μαπα μισοτελειωμενες ...Σαπιλα .....

 

Για δώσε σε παρακαλώ πληροφορίες για αυτό που λες, που το διάβασες μια και εγώ έχω την εικόνα ότι 19 του μήνα θα παίξει νέα έκδοση για όσους επιθυμούν να έχουν official.

Μια φορά με custom rom είναι μια χαρά όπως και άλλες συσκευές.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...