Jump to content

Coolpad F2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

η έκδοση αυτή είναι 4.4 ή 5.0;

 

4.4 είναι αλλα είναι η miui 6 η οποία είναι η τελευταία. Και τα xiaomi τα οποία βασίζονται σε lollipop miui 6 τρεχουν

Link to comment
Share on other sites

4.4 είναι αλλα είναι η miui 6 η οποία είναι η τελευταία. Και τα xiaomi τα οποία βασίζονται σε lollipop miui 6 τρεχουν

 

Δεν είναι απολυτο αυτό, γιατί η rom αυτή είναι από το Xiaomi Redmi 2, ακόμα παίζει με 4.4.x.

Μην πας μακρια, η official coolui 6 δεν άρχισε με 4.4.x?

any, η rom είναι για δοκιμή, μου άρεσε, της έβαλα γλώσσα και την ανέβασα, εγώ βλέπω να γην κρατάω αν δε βγει κάτι καλύτερο στα ίδια δεδομένα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απολυτο αυτό, γιατί η rom αυτή είναι από το Xiaomi Redmi 2, ακόμα παίζει με 4.4.x.

Μην πας μακρια, η official coolui 6 δεν άρχισε με 4.4.x?

any, η rom είναι για δοκιμή, μου άρεσε, της έβαλα γλώσσα και την ανέβασα, εγώ βλέπω να γην κρατάω αν δε βγει κάτι καλύτερο στα ίδια δεδομένα.

 

Μα το ίδιο πράγμα λέμε. Ειτε 4.4 ειτε 5.0, ελαχιστη η διαφορά

Link to comment
Share on other sites

Το εικονιδιο του messenger δουλευει απλως πρεπει να πας στις ρυθμισεις να βρεις το messenger και να του δωσεις privileges να το κανεις μεσω toggle .Δεν θυμαμαι ακριβως που πας αλλά υπαρχει !

http://en.miui.com/thread-45941-1-1.html

 

 

Btw μόλις βγήκε η τέταρτη έκδοση για 5.0.2

http://bbs.coolpad.com/forum.php?mod=viewthread&tid=4875992&extra=page=1&filter=typeid&typeid=575

Edited by gamiolero
Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα ότι το έβαλες, έχεις περάσει τη νέα έκδοση για να δεις αλλαγές;

Δες ακόμα αν το link της rom σε βγάζει σωστά για κατέβασμα στο pc γιατί στο κινητό είναι διαφορετικό μερικές φορές.

http://pan.baidu.com/s/1gddDhTL?uid=1434731030133_395&ssid=67ec72626154fed30172874d08211f29.3.1434731076.1.AjJChlK5qZGx

Edited by filosofos77
Link to comment
Share on other sites

Δεν είδα ότι το έβαλες, έχεις περάσει τη νέα έκδοση για να δεις αλλαγές;

Δες ακόμα αν το link της rom σε βγάζει σωστά για κατέβασμα στο pc γιατί στο κινητό είναι διαφορετικό μερικές φορές.

http://pan.baidu.com/s/1gddDhTL?uid=1434731030133_395&ssid=67ec72626154fed30172874d08211f29.3.1434731076.1.AjJChlK5qZGx

 

Το λινκ ειναι μια χαρα. Προσπαθω να το κατεβασω ακομα γιατι δεν εχω πλεον windows και idm δεν παιζει και εχω φρικαρει .Αν μπορεσει κανεις να ανεβασει το ota full 006 θα του ήμουν υποχρεος.Προσπαθησα να περασω το μικρο update αλλά δεν μου το παίρνει επειδή έχω σβήσει built in εφαρμογες

Link to comment
Share on other sites

Το λινκ ειναι μια χαρα. Προσπαθω να το κατεβασω ακομα γιατι δεν εχω πλεον windows και idm δεν παιζει και εχω φρικαρει .Αν μπορεσει κανεις να ανεβασει το ota full 006 θα του ήμουν υποχρεος.Προσπαθησα να περασω το μικρο update αλλά δεν μου το παίρνει επειδή έχω σβήσει built in εφαρμογες

 

Τι έβαλες;

Κατέβασε αν θες μόνο το update, ίσως σου κάνει να το περάσεις από recovery.

Μια πρόχειρη μάτια που έριξα σε όσα γράφουν εκεί δείχνει πλέον πιο ζεστό.

Ίσως τη δοκιμάσω το Σαββατοκύριακο για να πάρω εικονα αν και η miui με έχει βολέψει.

 

Αν δε βγάλεις άκρη με το κατέβασμα μιλάς, αν προλάβω το πρωί που επιστρέψω θα κοιτάξω να στην ανεβάσω.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα κατεβαζω το full πολυ αργα με υπομονη :P Προσπαθησα να περασω το απλο update απο 005 στη 006 αλλά επειδη κανει update σε εφαρμογες που εχω βγαλει πχ cool cloud μου πεταει error 7 στο cmw
Link to comment
Share on other sites

Από το λινκ του φιλοσόφου .Πατάς το πορτοκαλί κουμπί δεξιά μέσω υπολογιστή όμως .Μόλος τη πέρασα τη ρομ. Είναι smooth αλλά ακόμα δεν μπορώ να διαπισρωσω πολλά πράγματα .Ίσως ζεσταίνεται πιο πολύ και το χω κάνει inderclock προσωρινά. Ή μόνη διάφορα που προσεξα είναι ή εφαρμογή του καιρού ότι μεταφράστηκε στα αγγλικά και πλέον δείχνει καιρο για Ελλάδα . Αν βρω κάτι άλλο θα επανελθω .
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε απο δω http://pan.baidu.com/s/1gddDhTL?uid=1434731030133_395&ssid=67ec72626154fed30172874d08211f29.3.1434731076.1.AjJChlK5qZGx

και παντα το κουμπι πανω δεξια , δεξια απο το μπλε .Εχει και ενα βελακι προς τα κατω

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε απο δω http://pan.baidu.com/s/1gddDhTL?uid=1434731030133_395&ssid=67ec72626154fed30172874d08211f29.3.1434731076.1.AjJChlK5qZGx

και παντα το κουμπι πανω δεξια , δεξια απο το μπλε .Εχει και ενα βελακι προς τα κατω

 

Είναι το ιδιο λινκ που ειχρς ανεβάσει και πριν. Στο κινητο βγάζει το πορτοκαλι κουμπι και συον υπολογιστη αυτο που λες τώρα. Όπως και να χει δε τη κατεβάζει τη ρομ. Βγάζει ενα beiduyuan apk, κάτι τέτοιο . Θα προσπαθήσω να περασω τα update μιας και αυτα τα κατεβάζει.

Link to comment
Share on other sites

αυτο το περναμε κατευθειαν απο το recovery σαν update σωστα???

 

Ειτε σαν update, ειτε μεσω coolpad assistant αν κατεβάσεις τη full rom. Εχουν παραθεσει λινκ τα παιδια πιο πανω

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους μια rom όπου (με τη χρήση βέβαια μισής μέρας) όλα φαίνεται να δουλεύουν ρολόι! Για τη miui μιλάω πάντα! Thanks filosofos!
Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

Για μια ακόμα φορά χρειάζομαι βοήθεια από τους γνώστες του φόρουμ...

Πριν από δύο μέρες έκανα κατά λάθος ota update στο κινητό μου σε 4.4.056 (νομίζω είχα 054 πρίν) και φυσικά έχασα το Root.

Μου έχουν μείνει freeze οι κινεζιές συμπεριλαμβανομένου και του CoolManager, και φυσικά δεν έχω πρόσβαση ούτε στο Link2SD για να κάνω unfreeze ούτε στο Titanium Backup (που κατά διαβολική σύμπτωση είχα πάρει backup λίγες ώρες πριν από το update).

Τι μου προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Για μια ακόμα φορά χρειάζομαι βοήθεια από τους γνώστες του φόρουμ...

Πριν από δύο μέρες έκανα κατά λάθος ota update στο κινητό μου σε 4.4.056 (νομίζω είχα 054 πρίν) και φυσικά έχασα το Root.

Μου έχουν μείνει freeze οι κινεζιές συμπεριλαμβανομένου και του CoolManager, και φυσικά δεν έχω πρόσβαση ούτε στο Link2SD για να κάνω unfreeze ούτε στο Titanium Backup (που κατά διαβολική σύμπτωση είχα πάρει backup λίγες ώρες πριν από το update).

Τι μου προτείνετε;

 

Ξαναπερνα το αρχείο root χειροκίνητα μέσα από recovery, πάρε τον οδηγό από την πρώτη σελίδα.

Μια ερώτηση, την ενημέρωση την πέρασες εσύ; γιατί η τελευταία που έρχεται αυτόματα ήταν η v.046.

Για χειροκίνητα για το WOO η τελευταία ήταν η v. 055.:confused:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...