Jump to content

Coolpad F2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια χαρά,

Πήρα και εγώ το κινητό και εγκατέστησα την 5.0.005.P1.150520.8675_W00.

Οταν συνδέω το τηλ. στο PC μου βγάζει την επιλογή Charge Only. Οι άλλες επιλογές είναι ανενεργές.

Αντιμετωπίζει κάποιος άλλος το πρόβλημα αυτό?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια χαρά,

Πήρα και εγώ το κινητό και εγκατέστησα την 5.0.005.P1.150520.8675_W00.

Οταν συνδέω το τηλ. στο PC μου βγάζει την επιλογή Charge Only. Οι άλλες επιλογές είναι ανενεργές.

Αντιμετωπίζει κάποιος άλλος το πρόβλημα αυτό?

 

Εχει εγκαταστησει τους drivers ; Προσπαθησες να τα επιλεξεις πατωντας πανω στην κουκιδα ομως;

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω εγκαταστήσει τους drivers.

Και τους coolpad, και pdanet.

Κατέβασα ενα app ονόματι USB MAss storage enabler το είδε σαν MTP USB Device

και με usb debugging enable μπορώ να συνδεθώ μόνο με κάποιο πρόγραμμα όπως το mobilego.

Ομως στο PC συνεχίζει να μην το βλέπει.

Με disable το usb debugging στον device manager των windows 7 χ64 το βλέπει σαν MTP USB Device με κίτρινο θαυμαστικό.

Ευχαριστώ

Παρατήρησα ότι ζεσταίνεται λίγο πάνω δίπλα στην κάμερα, κανείς άλλος το ίδιο?

έκανα downclock τη cpu για να το τεστάρω.

Edited by stekosto
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω εγκαταστήσει τους drivers.

Και τους coolpad, και pdanet.

Κατέβασα ενα app ονόματι USB MAss storage enabler το είδε σαν MTP USB Device

και με usb debugging enable μπορώ να συνδεθώ μόνο με κάποιο πρόγραμμα όπως το mobilego.

Ομως στο PC συνεχίζει να μην το βλέπει.

Με disable το usb debugging στον device manager των windows 7 χ64 το βλέπει σαν MTP USB Device με κίτρινο θαυμαστικό.

Ευχαριστώ

Παρατήρησα ότι ζεσταίνεται λίγο πάνω δίπλα στην κάμερα, κανείς άλλος το ίδιο?

έκανα downclock τη cpu για να το τεστάρω.

 

Ναι ζεσταίνεται επειδή ο 615 είναι θερμος γενικά .Μην ανησυχεις όσο και να καιει το κινητο δεν θα παει τιποτα .Ειδικα με κατι miui roms Που βγηκανε δεν μπορουσες να το πιασεις .

Link to comment
Share on other sites

εχει ασχοληθει κανένας να βρει οθονη ; εχω μιλησει με το vickmall να το στειλω πίσω απλά για να μην περιμένω τόσο καιρό χωρίς κινητό έλεγα να παρω την οθόνη και να την αλλάξω εδώ
LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

εχει ασχοληθει κανένας να βρει οθονη ; εχω μιλησει με το vickmall να το στειλω πίσω απλά για να μην περιμένω τόσο καιρό χωρίς κινητό έλεγα να παρω την οθόνη και να την αλλάξω εδώ

 

Αν πιάνουν τα χέρια σου φτιάξε το μόνος σου, κοίτα από ebay ή από aliexpress.

Πιο φθηνά θα σου έρθει και πιο γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω εγκαταστήσει τους drivers.

Και τους coolpad, και pdanet.

Κατέβασα ενα app ονόματι USB MAss storage enabler το είδε σαν MTP USB Device

και με usb debugging enable μπορώ να συνδεθώ μόνο με κάποιο πρόγραμμα όπως το mobilego.

Ομως στο PC συνεχίζει να μην το βλέπει.

Με disable το usb debugging στον device manager των windows 7 χ64 το βλέπει σαν MTP USB Device με κίτρινο θαυμαστικό.

Ευχαριστώ

Παρατήρησα ότι ζεσταίνεται λίγο πάνω δίπλα στην κάμερα, κανείς άλλος το ίδιο?

έκανα downclock τη cpu για να το τεστάρω.

 

Όπως είπε και πιο πριν ο gamiorelo κοίτα ξανά τους drivers, τίποτα από τα extra που πέρασες δεν χρειάζονται, απλά έχουν μπερδευτεί στο pc τα πράγματα και γι'αυτο έχεις θέμα.

Για μένα διέγραψε όλους τους drivers που υπάρχουν ή που έβαλες και άρχισε μόνο με το κινητό, είτε τρέξε αυτούς που θα σου βγάλει όταν το συνδέσεις είτε αυτούς που είναι από το κατέβασμα.

Και άλλος φίλος είχε θέμα και με το σωστό καθάρισμα όλα μετά παιξαν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Αν πιάνουν τα χέρια σου φτιάξε το μόνος σου, κοίτα από ebay ή από aliexpress.

Πιο φθηνά θα σου έρθει και πιο γρήγορα.

 

τα δικά μου τα χέρια δεν πιάνουν αλλά ξέρω έναν τεχνικό με ένα δεκάρικο θα την αλλάξει

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Ναι ζεσταίνεται επειδή ο 615 είναι θερμος γενικά .Μην ανησυχεις όσο και να καιει το κινητο δεν θα παει τιποτα .Ειδικα με κατι miui roms Που βγηκανε δεν μπορουσες να το πιασεις .

 

Τελικά εκεί που έκανα κάποια restarts δοκιμάζοντας διάφορους boot loader, ξαφνικά τα windows το είδαν.

Πάλι φυσικά είναι απενεργοποιημένες οι επιλογές εκτός απο την File Transfer. Οι υπόλοιπες ενεργοποιούνται?

Και κάτι ακόμα, κατέβασα το link2sd και έκανα freeze όποια app ξεκινάει από cool* και όποια κινέζικη βρήκα επίσης.

Υπάρχει και μια επιλογή για επεγκατάσταση, τί γίνεται εάν τις απεγκαταστήσω?

 

Και μια ερώτηση άσχετου:

H οθόνη πριν απο τον bootloader είναι του custom recovery?

Λέει dazen root custom.

Link to comment
Share on other sites

τα δικά μου τα χέρια δεν πιάνουν αλλά ξέρω έναν τεχνικό με ένα δεκάρικο θα την αλλάξει

 

Τότε τι σκας;

Πάρε απλά τιμή πόσο στη στέλνουν και από Vickmall, επειδή τους ξέρουμε, μετά από τα άλλα και δες τι σε συμφέρει. Νομίζω 40$ παίζουν, πρέπει να δω.

Όπως και να χει δεν είναι όμως και κάτι το ιδιαίτερο για να αλλαχτει.

Link to comment
Share on other sites

Τότε τι σκας;

Πάρε απλά τιμή πόσο στη στέλνουν και από Vickmall, επειδή τους ξέρουμε, μετά από τα άλλα και δες τι σε συμφέρει. Νομίζω 40$ παίζουν, πρέπει να δω.

Όπως και να χει δεν είναι όμως και κάτι το ιδιαίτερο για να αλλαχτει.

 

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=coolpad+8675+lcd+display&_sop=15

 

http://www.aliexpress.com/item/A8Hot-selling-New-LCD-Display-Touch-Screen-Digitizer-Assembly-for-Coolpad-F2-8675-Black-BA404-T15/32339534109.html

 

στο ebay οι τιμές είναι πιο μαζεμένες ενώ στο alli παίζουν από 25 μέχρι 60 $

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

 

Από όπου και αν την πάρεις ρώτα ή ζητά αν έχει τοποθετημένη πάνω αυτοκόλλητα ταινία ή κόλλα. Αυτό για να μην ταλαιπωρίθεις στην τοποθέτηση. Μετά την ανάλυση, γιατί δεν ξέρω μη πας και πάρεις την HD,μήπως και δεν παίζει. :cry:

Μετά για αξιολόγηση πωλητή,. . . πιστεύω ξέρεις. Τον πιο εμπιστοσύνης, οκ;

Link to comment
Share on other sites

Από όπου και αν την πάρεις ρώτα ή ζητά αν έχει τοποθετημένη πάνω αυτοκόλλητα ταινία ή κόλλα. Αυτό για να μην ταλαιπωρίθεις στην τοποθέτηση. Μετά την ανάλυση, γιατί δεν ξέρω μη πας και πάρεις την HD,μήπως και δεν παίζει. :cry:

Μετά για αξιολόγηση πωλητή,. . . πιστεύω ξέρεις. Τον πιο εμπιστοσύνης, οκ;

 

Όπως είπε κι ο φιλος να δώσεις ιδιαίτερη προσοχη στο να έχει κολλα πανω η οθονη αλλιως δύσκολα τα πράγματα. Την ειχα πάθει μ ενα thl w100 κι ακόμα βάζει σκόνη μεσα η οθονη! Χωρια που δε δουλεύει σε φορτιση!!

Link to comment
Share on other sites

Όπως είπε κι ο φιλος να δώσεις ιδιαίτερη προσοχη στο να έχει κολλα πανω η οθονη αλλιως δύσκολα τα πράγματα. Την ειχα πάθει μ ενα thl w100 κι ακόμα βάζει σκόνη μεσα η οθονη! Χωρια που δε δουλεύει σε φορτιση!!

 

Κοίτα, με μια αυτοκόλλητα διπλής τύπου 3Μ,που είναι για αυτά σίγουρα θα κάνεις δουλειά. Στο ebay έχει ότι μέγεθος θες. Έχω πάρει 2mm.Αλλα αν γίνετε να πάρεις κάτι έτοιμο με μικρή διαφορά γιατί να βγάλεις τα μάτια σου και να σπάσεις τα νεύρα σου. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την v005 και το home button δεν κάνει τίποτα , έτσι πρέπει να είναι στo γλειφιτζούρι ?

Τι εννοεις οτι δεν κανει τιποτα ; Οταν το πατας σε παει στην αρχικη;

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοεις οτι δεν κανει τιποτα ; Οταν το πατας σε παει στην αρχικη;

οχι αυτο εννοώ δεν κανει τίποτα , νοιωθω τη δονηση οταν το πατάω αλλά δεν κάνει τίποτα με αφηνει εκεί στο προγραμμα που έχω ανοιχτό , και παρατεταμένο πάτημα δεν ανοιγει για να κλείσω τις εφαρμογες

 

τώρα δοκίμασα και με το C button και εκεί δεν δουλευει το home

Edited by spiros7777
LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

οχι αυτο εννοώ δεν κανει τίποτα , νοιωθω τη δονηση οταν το πατάω αλλά δεν κάνει τίποτα με αφηνει εκεί στο προγραμμα που έχω ανοιχτό , και παρατεταμένο πάτημα δεν ανοιγει για να κλείσω τις εφαρμογες

 

τώρα δοκίμασα και με το C button και εκεί δεν δουλευει το home

Το παρατεταμενο για να βλεπεις τις ανοικτες εφαρμογες αντικαταστηθηκε με το αριστερο κουμπι που εδειχνε παλια τα settings .Το οτι δεν σου δουλευει ομως ειναι περιεργο και το ειχα διαβασει και στα κινεζικα forums .Εμενα απλως δεν μου το παρουσιασε με καμμία από τις lollipop roms .Ισως αν ξαναπερασεις τη ρομ να δουλεψει .Εγω θυμαμαι ότι γι αυτα τα κουμπιά υπάρχουν κάποια αρχεία κάπου στο σύστημα που μπορείς να τα τροποποιήσεις και να αλλάξεις τη λειτουργία τους .

Link to comment
Share on other sites

αν βάλεις άλλον launcher πχ νόβα εξακολουθεί και το κάνει;
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενα πραγμα που παρατηρησα lollipop με kitkat ειναι οτι αργει να βρει σημα το gps στην lollipop.Λογος δουλειας το δουλευω πολυ το gps
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενα πραγμα που παρατηρησα lollipop με kitkat ειναι οτι αργει να βρει σημα το gps στην lollipop.Λογος δουλειας το δουλευω πολυ το gps

 

Γιατί το λες αυτό; εγώ δεν έχω δει κάτι ιδιαίτερο. Μάλιστα και τώρα το δοκίμασα πάλι που είμαι σε στεγαζομενο χώρο και έπιασε αμέσως.

Link to comment
Share on other sites

Και μένα με lollipop καμπάνα δουλεύει

 

Εγω παλι την έβγαλα σήμερα κι επεστρεψα σε κιτ κατ. Πολλα κολλήματα, ειδικα στο unlock. Και σήμερα γι δευτερη φορα έκλεισε το κινητο και δεν αναβε η οθόνη. Τι να πω;; Μόνο σ εμένα;;;

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι την έβγαλα σήμερα κι επεστρεψα σε κιτ κατ. Πολλα κολλήματα, ειδικα στο unlock. Και σήμερα γι δευτερη φορα έκλεισε το κινητο και δεν αναβε η οθόνη. Τι να πω;; Μόνο σ εμένα;;;

 

Δεν θα το έλεγα έτσι. Θέματα σοβαρά δεν έχω δει, σε σχέση τις δύο πρώτες εκδόσεις. Μια δυο εφαρμογές δεν μου κάθονται καλά.

Η αλήθεια έχω μια ανασφάλεια με αυτή, αλλά ακόμα επιμένω μπας και βρω κάτι σοβαρό πρόβλημα. Θέλω αν βρω χρόνο, λίγο δύσκολο, να αρχίσω να δοκιμάζω καμία custom. Έχω δει μερικές που λένε ότι αξίζουν, αλλά αν δεν τις δοκιμάσεις ο ίδιος δεν θα καταλάβεις αν είναι όντως έτσι.

Link to comment
Share on other sites

Εχει λιγο θεμα με το unlock οντως αλλά δεν συμβαίνει συνέχεια(θα το φτιαξουνε συντομα πιστευω) .Το multitask του εχει γινει τρομερο και παρατηρασα οτι δεν ζεσταινεται και τοσο . Με τις miui ενώ ηταν σχεδον τέλειες φοβόμουνα την υπερθέρμανση που πραγματικά μονο φωτιες δεν εβγαζε το κινητακι
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...