Jump to content

Coolpad F2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά παρήγγειλα το πρώτο ανταλλακτικό με τα 6 ευρώ (πλακέτα φόρτισης) και έκανε τη μεταμόσχευση επιτυχώς ο τεχνικός στην Αθήνα (Σταδίου).

Το παρέλαβα σήμερα και φαίνεται να λειτουργεί μια χαρά στη φόρτιση - αποφόρτιση.

Οπότε συνεχίζουμε σταθερά με Coolpad......μέχρι την επόμενη βλάβη.

 

Εχω κι εγώτο ιδιο θεμα. Το πιανει κατι φορες κ δε φορτιζει με τίποτα. Εχω κσι δευτερη μπαταρια κι εχω παραλάβει και τ ανταλλακτικο. Εσενα δεν ξαναπαρουσιασε το προβλημα;;; κανει και το αλλο κουλο, το κλεινω με 16% μπαταρία ενω δε φορτιζει και τ ανοιγω με 33%. Δε το χω φτιαξει ακομη διοτι δεν εχω αλλη συσκευή

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Από τις 5 Αυγούστου που το παρέλαβα επισκευασμένο, δεν έχει κανένα πρόβλημα, φορτίζει κανονικά μέχρι το 100% και αποφορτίζει μέχρι το 0%.

Μπορεί καμιά φορά να σβήσει ενώ δείχνει 4-5% αλλά αυτό το έκανε και παλιότερα

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Επειδή έχω και εγώ θέμα με τη φόρτιση της μπαταρίας και το ποσοστό της και επιπλέον έχω θέμα και με το μικρόφωνο που από ότι είδα είναι στην ίδια πλακέτα , μπορεί να με βοηθήσει κάποιος ποιο πρέπει να πάρω ? ΈΕχω δει δύο ίδια σχεδόν που λένε with and without antenna και τα δύο στην ίδια τιμή

 

https://www.aliexpress.com/af/coolpad-f2-charging.html?ltype=wholesale&d=y&origin=n&isViewCP=y&catId=0&initiative_id=AS_20170202140536&SearchText=coolpad+f2+charging&blanktest=0&tc=af

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εδώ και μερικές βδομάδες βγάζει ο FIRE κάποιες MIUI8 (φουλ στα κινεζικα ) που είναι αρκετά ωραίες .Εγώ μαυτή παίζω τώρα και είναι πάρα πολύ γρήγορη (ειδικά το lock στο gps το χει κάνει πριν πατηθεί το κουμπί). Θέλει τις πρώτες ώρες κάποιο στρώσιμο είναι η αλήθεια αλλά είναι stable και γρήγορες. Αν θέλετε να δοκιμάσετε ή έχετε απορίες πείτε μου .

 

miui8[FIRE 16/02/2017]

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μερικές βδομάδες βγάζει ο FIRE κάποιες MIUI8 (φουλ στα κινεζικα ) που είναι αρκετά ωραίες .Εγώ μαυτή παίζω τώρα και είναι πάρα πολύ γρήγορη (ειδικά το lock στο gps το χει κάνει πριν πατηθεί το κουμπί). Θέλει τις πρώτες ώρες κάποιο στρώσιμο είναι η αλήθεια αλλά είναι stable και γρήγορες. Αν θέλετε να δοκιμάσετε ή έχετε απορίες πείτε μου .

 

miui8[FIRE 16/02/2017]

Τι στρώσιμο εννοείς φίλε μου?

Τα ελληνικα γράμματα εμφανίζονται σωστά παντού? Διότι ειχα κάποια θέματα σε άλλες miui 8 που κατέβασα από εδω. Κυρίως σε Facebook και Chrome. Μου έβγαζε κουτάκια αντί για χαρακτήρες

Edited by nikos_nia86
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ξεκινώντας απο τα απλά δεν έχει playstore. Εγώ πέρασα την micro εκδοση απο εδώ .

 

Έκατσα και έκανα titanium backup... και ξέχασα να πάρω backup το φακελο... Ποσο @@@@@ ειμαι..

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Μια ερωτηση!!!!! Ενω ειναι κλειδωμενη η οθονη του κινητου σταματανε να μου ερχονται ειδοποιησεις απο messenger,viber κλπ....

Ειμαι με MIUI 7 εχεις κανεις καμια ιδεα το γτ;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση!!!!! Ενω ειναι κλειδωμενη η οθονη του κινητου σταματανε να μου ερχονται ειδοποιησεις απο messenger,viber κλπ....

Ειμαι με MIUI 7 εχεις κανεις καμια ιδεα το γτ;;;;;;;;;

 

Το έχουν αυτό οι miui,πρέπει να δώσεις δικαιώματα στις εφαρμογές που θες να τρέχουν.

Ρίξε μια ματια εδώ,σίγουρα θα βρεις λύση.

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/14966-Ελληνικός-οδηγός-ενεργοποίησης-Δικαιωμάτων-Ειδοποιήσεων-στην-MIUI-8/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Εδω και πολυ καιρο εχω την miui.εδω και πολλες μέρες αρχισε να βγαζει stoo android process,ληψεις,μέσα κα. Καμια ιδεα; καμια προταση και για καμια αλλη σοβαρη ρομ;

 

Στάλθηκε από το H60-L02 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Καλημέρα, θα μπορούσε κάποιος να παραθέσει ενημερωμένα links για την μανισια lollipop rom και τα παρελκόμενα (google play, root, coolpad assistant για το πέρασμά της κλπ); Η version που τρέχω τώρα και το μοντέλο φαίνονται στην υπογραφή μου. Ευχαριστώ.
Coolpad F2 Root 4.4.059.P1.150831 8675-W00
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Η επίσημη lollipop rom έχει πολλά θέματα. Μη μπεις καν στον κοπο να τη βάλεις. Οι καλύτερες είναι οι miui

 

Στάλθηκε από το C106 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...