Jump to content

Coolpad F2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αφού είχε το F1 λες να μην έχει το F2 ?

Ρε παιδιά δεν υπάρχει περίπτωση!! Μην αγχώνεστε! Ίσως η Σελίνα να εννοούσε ότι η coolpad δε θα βγάλει επίσημη multi.. Οκ παίζει.. Αν και δε νομίζω η Σελίνα να είναι στα πολά "μέσα-έξω" της coolpad. Παρ'ολ'αυτά η multi που θα παιχτεί θα είναι custom κατα 99%. (Μην πάρω και κανένα στο λαιμό μου όμως αυτά έχει δείξει η εμπειρία). Κανένας λόγος άγχους λοιπόν. :)

Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπόν μόλις το παράγγειλα και εγώ από το Β2C άψογη εξυπηρέτηση και μου έκαναν και πολύ καλή τιμούλα μετά από πίεση !!!

Coolpad f2 + Xiaomi 10400 mAh Power + 32 Gb TF Card + Leather Case + Sim Cutter = 208 euro!

και δώρο Screen Film, Tempered Glass, OTG Cable, install Google play, Silicone case and Silicone case for Xiaomi Power!

τα πήρες όλα και έφυγες !!!!

 

υ.γ. τώρα είδα που είπες 208 ευρώ αν είναι έτσι μου φαίνεται ότι πλήρωσες νορμαλ

Coolpad f2 + Xiaomi 10400 mAh Power + 32 Gb TF Card + Leather Case + Sim Cutter

160 ευρώ + 20ευρώ(πολύ βαριά ) + 20ευρώ(πολύ βαριά ) + 5 ευρώ (τόσο πήρα εγώ τη δική μου θήκη από banggood) + 2 ευρω to cuter

Edited by spiros7777
LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

η stock rom που εχει μονο αγγλικα ειναι καλη?

προσωπικα δεν με ενδιαφερει να περασω ελληνικα και βασικα δεν θελω να το πολυπειραξω

Link to comment
Share on other sites

η stock rom που εχει μονο αγγλικα ειναι καλη?

προσωπικα δεν με ενδιαφερει να περασω ελληνικα και βασικα δεν θελω να το πολυπειραξω

 

Eκτος του οτι θα εχει πολυ κινεζικο, για να εκμεταλευτεις τα 64bit θα πρεπει αναγκαστικα να το πειραξεις και να περασεις το Αndroid 5.0

αν και οταν βγει για την συσκευη.

 

Δεν ειναι τιποτα να το ρουταρεις και να περασεις ρομ.

:hunter:
Link to comment
Share on other sites

Το powerbank μάλλον θα το χρειαστούμε , γιατί από ότι έχω δεί googlaροντας σ' ένα κινέζικο forum την μπαταρία την πάει ολίγον "αίμα"

τουλάχιστο στη παρούσα φάση.

Επίσης στο ίδιο forum " διάβασα " (ότι μπόρεσα να καταλάβω από την αυτόματη μετάφραση του google) ότι η συσκευή έχει τα θεματάκια της

εκτιμώ όμως ότι στην πορεία θα λυθούν.

Όσες φορές έχω προσπαθήσει να βρω άκρη από τα (ολίγον χαοτικά) κινέζικα φόρουμ με το google translate, είχα... βγάλει τα μάτια μου και με μικρά ως ανύπαρκτα αποτελέσματα.

 

Οπότε, μιας και είχες τα κουράγια (και μπράβο σου! - εγώ δεν τα έχω πια...) να το ψάξεις, έχεις μήπως κρατήσει κανένα link με τα παραπάνω, να δούμε κι εμείς; Καλώς ή κακώς, αυτή είναι η μόνη πηγή πληροφόρησης που θα έχουμε για κάποιο διάστημα για το τηλέφωνο, μέχρι να το πιάσει στα χέρια του κανένας... αγγλόφωνος (ή ελληνόφωνος!)

 

Παρά την όχι... θεαματική ονομαστική χωρητικότητα των μπαταριών τους, διαβάζω στα σχετικά threads εδώ ότι τόσο το F1, όσο και το 7320 τα πηγαίνουν *πολύ* καλά με τη διαχείριση της μπαταρίας!

Οπότε, αν η Coolpad μας τα... χάλασε τώρα με το F2 (αν και ελπίζω να είναι μόνο προσωρινό, "παιδική ασθένεια" του νέου μοντέλου), καλά είναι να το συνυπολογίσουμε, όσοι το σκεφτόμαστε για πιθανή αγορά.

 

Υπάρχει πάντα και το ενδεχόμενο η κατανάλωση να ήταν καλή με τα F1 και 7320 με τους Mediatek, ενώ με τον Snapdragon η Coolpad να μην τα κατάφερε τόσο καλά (είναι και ο επεξεργαστής καινούριος, για να έχουμε δει τυχόν σχόλια γι' αυτόν).

Αλήθεια, τα σχόλια που είχες δει αφορουσαν την έκδοση με τον ΜΤ6592, ή τον MSM8939...;

Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς μπράβο στο b2c , χτες το πρωί η παραγγελία το ίδιο βράδυ είχα mail απ' αυτούς με tracking number και φωτογραφίες πακέτου , αχρείαστοι να 'ναι από δω και πέρα :p

Ιδού και το link http://translate.google.gr/translate?hl=el&sl=zh-CN&u=http://bbs.coolpad.com/forum-1129-1.html&prev=search για τον τολμηρό φίλο που το ζήτησε.

Link to comment
Share on other sites

Να 'σαι καλά! Είχα ξεχάσει πώς βγαίνουν τα κινέζικα από το Google Translate! :lol: :p

Θεός άλογο; Ψηφοφορία κερδίζουν βραβεία; - Επιλογή Μεγάλο Θεό, στείλτε ανάχωμα!

 

Μεγάλη κλειδί Θεός F2 στην έκδοση για κινητά του Toolbox V1.3 ρίζας βούρτσα | Ανάκτηση | πακέτο παγκόσμια πρεμιέρα υπηρεσία της Google

 

Μεγάλο Θεό F2 έκδοση Unicom έκδοση _031 κάρτα & σύρμα απελευθέρωση βούρτσα βούρτσα πακέτο πακέτο!

Πάω να το ρίξω στη μελέτη!

 

Με το καλό να παραλάβεις το F2, να μας πεις και εντυπώσεις!

 

 

Edit:

Στο παραπάνω κινέζικο φόρουμ εμφανίζεται και το ακόλουθο post:

http://translate.google.com/translate?hl=en&sl=auto&tl=en&u=http://bbs.coolpad.com/thread-3876686-1-1.html

(έβαλα μετάφραση στα αγγλικά - φαίνεται να δίνει λίγο πιο ευανάγνωστα αποτελέσματα)

 

O poster φαίνεται να έχει κάνει μια συλλογή από άρθρα που μιλάνε για μια έκδοση 8675-C00 του F2, με τον MediaTek MT6753 (64bit)!

Οι υπόλοιποι βέβαια από κάτω τον κατηγορούν (απ' όσο μπορώ να καταλάβω) ότι τα δημοσιεύματα είναι... μούφα, βασιζόμενοι ιδίως στο ότι παρουσιάζει ως GPU το Adreno 405, το οποίο κανονικά συνεργάζεται με Snapdragon (ο ΜΤ6753 θα έπρεπε κανονικά να έχει Mali 760).

 

Ποιος να ξέρει...

Αν αληθεύει πάντως, πόσες εκδόσεις του F2 θα βγάλουνε τέλος πάντων οι Κινέζοι...;

Edited by w2o4ts
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,καλησπέρα! Είμαι ο Μιχάλης και είμαι νέος εδώ και πολλά από αυτά που λέτε δεν τα καταλαβαίνω!Επειδή μιλάω με κίνα,με τη Selina και εγώ,και δύσκολα βγάζω άκρη,θέλω να με διαφωτίσετε σε 1-2 πραγματάκια.

Λοιπόν,θέλω να παραγγείλω το f2 και έχω τις εξής απορίες:

 

1) Μου είπε η τύπισσα ότι δεν είναι multilanguage,άρα μόνο κινέζικα και αγγλικά.

Ρωτώ εγώ,θα μπορώ να γράφω στα ελληνικά?

2)Θα έχω τη δυνατότητα πιθανόν να κατεβάσω rom για να είναι το menu στα ελληνικα?

Ευχαριστώ και συγγνώμη για την απειρία μου!:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά,καλησπέρα! Είμαι ο Μιχάλης και είμαι νέος εδώ και πολλά από αυτά που λέτε δεν τα καταλαβαίνω!Επειδή μιλάω με κίνα,με τη Selina και εγώ,και δύσκολα βγάζω άκρη,θέλω να με διαφωτίσετε σε 1-2 πραγματάκια.

Λοιπόν,θέλω να παραγγείλω το f2 και έχω τις εξής απορίες:

 

1) Μου είπε η τύπισσα ότι δεν είναι multilanguage,άρα μόνο κινέζικα και αγγλικά.

Ρωτώ εγώ,θα μπορώ να γράφω στα ελληνικά?

2)Θα έχω τη δυνατότητα πιθανόν να κατεβάσω rom για να είναι το menu στα ελληνικα?

Ευχαριστώ και συγγνώμη για την απειρία μου!:p

 

1) Ναι με ενεργοποίηση/εγκατάσταση της γλώσσας στο πληκτρολόγιο της επιλογής σου.

2) Ναι θα βγει και multilanguage

Edited by emxa2k
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μόλις το παράγγειλα και εγώ από το Β2C άψογη εξυπηρέτηση και μου έκαναν και πολύ καλή τιμούλα μετά από πίεση !!!

Coolpad f2 + Xiaomi 10400 mAh Power + 32 Gb TF Card + Leather Case + Sim Cutter = 208 euro!

και δώρο Screen Film, Tempered Glass, OTG Cable, install Google play, Silicone case and Silicone case for Xiaomi Power!

 

 

στην ουσία τα πλήρωσες όλα.

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

στην ουσία τα πλήρωσες όλα.

 

ίσως και λίγο παραπάνω , αυτή τη στιγμή καλύτερη τιμή έχει το 1949deal στα 193$ , υπάρχει και για τους τολμηρούς το mionbuy στα 163 $ :P

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

http://www.mionbuy.com/ παντως γενικα εχει πολυ καλες τιμες και freeshiping με paypal..12 με 20 μερες παραδοση και 1 με 2 αποστολη απο αυτους
Link to comment
Share on other sites

Ξερει καποιος αν υπαρχει μαγαζι που να δινει και το πρασινο καπακι η να το πουλαει εστω..

 

μέχρι στιγμής πράσινο έχω βρει μόνο στο etotalk http://www.etotalk.com/coolpad-8675w00-dazen-f2_p6535.html

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

http://www.mionbuy.com/ παντως γενικα εχει πολυ καλες τιμες και freeshiping με paypal..12 με 20 μερες παραδοση και 1 με 2 αποστολη απο αυτους

Τι μαγαζί είναι αυτό ρε παιδιά;;; Που το ξετρυπώσατε;;; Προσοχή γιατί οι κινέζοι δεν είναι και λίγο πονηροί;)...

Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

ίσως και λίγο παραπάνω , αυτή τη στιγμή καλύτερη τιμή έχει το 1949deal στα 193$ , υπάρχει και για τους τολμηρούς το mionbuy στα 163 $ :P

 

Μου έκαναν δώρο άλλο ένα Power Bank! :)

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα να αποχωριστώ, το σκυλί για τα λεφτά του ThL T5s, και έβαλα κι εγώ παραγγελία από minideal...

 

Και τώρα ξεκινάει το "σπαστικό" μέρος του "περίμενε"...

Nokia 6110 -> Nokia 6610 -> Panasonic GD92 -> Sam D500 -> SE K750i -> SE G900 -> Sam M8910 Pixon12 -> SE X10 mini pro -> SE Xperia Ray - Sony Xperia SP -> ThL T5s -> CoolPad F2 8675-W00 -> XiaoMi RedMi Note 4 -> Huawei Mate 10 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα να αποχωριστώ, το σκυλί για τα λεφτά του ThL T5s, και έβαλα κι εγώ παραγγελία από minideal...

 

Και τώρα ξεκινάει το "σπαστικό" μέρος του "περίμενε"...

 

Με το καλό να σου ερθει.

Οσο αφορα τη Multi Language έκδοση συνήθως είναι προσαρμογή λεξικού μέσα στο επισημο που κανουν τα μαγαζιά. Η μετάφραση είναι ας πούμε κατα 90% ακριβης οπου και τις περισσότερες φορες με επεμβάσεις που οι ιδιοι κανουν,πχ αφαιροντας κινεζικές εφαρμογές, μονο σωστο αποτέλεσμα δεν έχει αυτό στήν λειτουργία του τηλεφώνου.

Νομιζω οτι με την προσθήκη του Locale more και μονο μετατρέπει σε Ελληνικό το κινητό σου,κυρίως ολες οσες εφαρμογές υποστήριζουν την παρούσα γλώσσα.

Απο κει και μετα επιλεγεις τι κινεζική εφαρμογή πρέπει να μείνει κ τις υπόλοιπες ειτε τις στελνεις είτε τις παγωνεις.

Ακόμα και εμφανιστεί απο τα καταστήματα μια Multi Language μπορείτε να ζητήσετε να την στείλουν για εγκατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

http://www.mionbuy.com/ παντως γενικα εχει πολυ καλες τιμες και freeshiping με paypal..12 με 20 μερες παραδοση και 1 με 2 αποστολη απο αυτους

 

Είναι αξιόπιστο μαγαζί αυτό;

Link to comment
Share on other sites

μέχρι στιγμής πράσινο έχω βρει μόνο στο etotalk http://www.etotalk.com/coolpad-8675w00-dazen-f2_p6535.html

 

εισαι ωραιος :)

ειναι αξιοπιστο μαγαζι αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το mionbuy τι λεει γιατι το εχει 163 ενω οι αλλοι απο190 και πανω,να παρουμε απο εκει η θα τρεχουμε κανα 2μηνο με το paypal
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το mionbuy τι λεει γιατι το εχει 163 ενω οι αλλοι απο190 και πανω,να παρουμε απο εκει η θα τρεχουμε κανα 2μηνο με το paypal

 

 

το οτι το εχει μονο αυτο τοσο πιο φθηνο χωρις να ειναι τιμη απο εκπτωση μιας ειδικης περιπτωσης - χρονικης περιοδου το λεει απο μονο του.

 

Παντως αμα παιζοταν στο στοιχημα δεν θα εδινε ουτε 1: 1,05 το τραβηγμα με το paypal μετα :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως το παρηγγειλα ακομα πιο φτηνο από σημερα στο mionbuy με coupon 5%OFFMAX τελικο 130 ευρω!
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως το παρηγγειλα ακομα πιο φτηνο από σημερα στο mionbuy με coupon 5%OFFMAX τελικο 130 ευρω!

Θαραλέος!! Εύχομαι να πάνε όλα καλά! Και να ευχαριστηθείς και τη συσκευή!

Coolpad F2 (8675-W00) CM 12.1. Mod. Mds Team V2 (by avecilla)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...