Jump to content

Huawei Ascend Mate 7


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα έτσι μου φάνηκε. Δεν είπα ότι είναι κακό, αλλά σε καμία περίπτωση δεν συγκρίνεται με stock android όπως ήταν το moto x.

Σου φάνηκε, πίστεψε με είναι ότι καλύτερο έχω πιάσει στα χέρια μου μαζί με το Μ8

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το περιμένω και εγώ αύριο, καλώς εχόντων των πραγμάτων οπότε θα σας πω και γω την άποψή μου.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Σου φάνηκε, πίστεψε με είναι ότι καλύτερο έχω πιάσει στα χέρια μου μαζί με το Μ8

Μιας και το έχεις ,μετά από μέρες συνεχόμενα αναμμένο χάνει smoothness η μένει σπιρτοζικο όπως όταν το κάνεις restart; Επίσης η κάμερα τραβάει 4κ βίντεο; lollipop έχει ακουστεί αν πάρει; ρωτάω γιατί δεν έχει snapdragon επεξεργαστή και δεν ξέρω τι κάνει η Huawei με τον δικό της Kirin.

 

Γενικά πάντως βλέπω πουλάνε αρκετά στις αγγελίες ολοκαίνουργια!

Link to comment
Share on other sites

Μιας και το έχεις ,μετά από μέρες συνεχόμενα αναμμένο χάνει smoothness η μένει σπιρτοζικο όπως όταν το κάνεις restart; Επίσης η κάμερα τραβάει 4κ βίντεο; lollipop έχει ακουστεί αν πάρει; ρωτάω γιατί δεν έχει snapdragon επεξεργαστή και δεν ξέρω τι κάνει η Huawei με τον δικό της Kirin.

 

Γενικά πάντως βλέπω πουλάνε αρκετά στις αγγελίες ολοκαίνουργια!

Παραμένει σπίρτο δεν έχω κάνει reboot από προχθές, κάμερα δεν γνωρίζω δεν με ενδιαφέρει καθόλου το θέμα κάμερα, για lollipop έχω διαβάσει στα φόρουμ ότι θα την πάρει κάποια στιγμή, πιστεύω ότι η μεταπώληση οφείλεται καθαρά και μόνο στο μέγεθος της συσκευής όπως και να το κάνουμε είναι αρκετά μεγάλη αλλά οκ εάν δεν του δώσεις καμία βδομάδα να το συνηθίσεις σε πιάνει πανικός, βέβαια Όταν έχεις πιάσει στα χέρια σου την σειρά note δεν θα σου φανεί το μέγεθος όπως συμβαίνει σε εμένα, μόνο καλά λόγια έχω να γράψω το μόνο που με έχει χαλάσει είναι η απόδοση του Ραδιοφώνου στα ακουστικά είναι αρκετά χαμηλή, αυτά προς το παρών θα επανέλθω

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Παραμένει σπίρτο δεν έχω κάνει reboot από προχθές, κάμερα δεν γνωρίζω δεν με ενδιαφέρει καθόλου το θέμα κάμερα, για lollipop έχω διαβάσει στα φόρουμ ότι θα την πάρει κάποια στιγμή, πιστεύω ότι η μεταπώληση οφείλεται καθαρά και μόνο στο μέγεθος της συσκευής όπως και να το κάνουμε είναι αρκετά μεγάλη αλλά οκ εάν δεν του δώσεις καμία βδομάδα να το συνηθίσεις σε πιάνει πανικός, βέβαια Όταν έχεις πιάσει στα χέρια σου την σειρά note δεν θα σου φανεί το μέγεθος όπως συμβαίνει σε εμένα, μόνο καλά λόγια έχω να γράψω το μόνο που με έχει χαλάσει είναι η απόδοση του Ραδιοφώνου στα ακουστικά είναι αρκετά χαμηλή, αυτά προς το παρών θα επανέλθω

 

Δεν έχω θέμα με μέγεθος είχα το lumia 1520! Το πρόβλημα μου είναι να δώσω 120€ παραπάνω και να πάρω το note 4 η να τσιμπησω το mate; έχω μπερδευτεί από τις τόσες πολλές επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω θέμα με μέγεθος είχα το lumia 1520! Το πρόβλημα μου είναι να δώσω 120€ παραπάνω και να πάρω το note 4 η να τσιμπησω το mate; έχω μπερδευτεί από τις τόσες πολλές επιλογές.

Το 1520 έδωσα την περασμένη βδομάδα και το πήρα, τώρα it's up to you το τι θέλεις να κάνεις, εγώ πχ είπα να μην ξαναπάρω σαμυ 1.λόγω κνοξ και 2. Λόγω αμολεντ οθόνης δεν μου αρέσουν καθόλου τα υπερκορεσμενα χρώματα

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 μέρες χρήση, έμεινα απόλυτα ικανοποιημενος από την εμπειρία χρήσης του τηλεφώνου. Παρά πολύ καλή μπαταρία 2 μερούλες με μέτρια χρήση άνετα βγάζει
Link to comment
Share on other sites

Εμένα έτσι μου φάνηκε. Δεν είπα ότι είναι κακό, αλλά σε καμία περίπτωση δεν συγκρίνεται με stock android όπως ήταν το moto x.

το launcher φταίει, με ένα apex αλλάζει δραματικά (είναι το μοναδικό πρόβλημα της Huawei στο λογισμικό)

την συσκευή παντός την είχα, 3 μέρες πριν την δώσω στο κάτοχο της, το μόνο αρνητικό που βρήκα (ναι ολτο μοναδικό) είναι το μέγεθος, πραγματικά είναι πάρα πολύ μεγάλο και θέλει δικό του τσαντάκι η μπουφάν με μεγάλη εσωτερική τσέπη ( το καλοκαίρι το ξεχνάς πάντως)

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα θα είναι η μελοντική μου συσκευή!!! Μακάρι το p8 να βγει με παρόμοια χαρακτηριστικά γτ το mate 7 είναι αρκετά μεγάλο αλλά πιθανότατα θα αποτελέσει μελλοντική μου συσκευή!!!

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

το launcher φταίει, με ένα apex αλλάζει δραματικά (είναι το μοναδικό πρόβλημα της Huawei στο λογισμικό)

την συσκευή παντός την είχα, 3 μέρες πριν την δώσω στο κάτοχο της, το μόνο αρνητικό που βρήκα (ναι ολτο μοναδικό) είναι το μέγεθος, πραγματικά είναι πάρα πολύ μεγάλο και θέλει δικό του τσαντάκι η μπουφάν με μεγάλη εσωτερική τσέπη ( το καλοκαίρι το ξεχνάς πάντως)

 

τι ειναι το apex???

Link to comment
Share on other sites

Samsung I9100 Galaxy S II, Samsung I9505 Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 2 10.1 P5100, Huawei Honor 6 [H60-L02]

 

 

Xiaomi Redmi Note 7

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το μόνο πρόβλημα που έχω δει μέχρι στιγμής είναι ο χαμηλός ήχος στα ακουστικά Όταν ακούω Ραδιόφωνο , το ανάφερα στο xda εάν το έχει κανένας άλλος και εάν υπάρχει κάποια λύση και ένα παλληκάρι μου απάντησε ότι όλοι έχουν το συγκεκριμένο πρόβλημα και δεν έχει βρει λύση μέχρι τώρα
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

και γω μονο αυτο εχω ως προβλημα, το χαμηλο ηχο.

παρεπιπτοντως βρηκα οριτζιναλ θηκη με παραθυρο, στη καλλιθεα, ατη δαβάκη, cellphone

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το μόνο πρόβλημα που έχω δει μέχρι στιγμής είναι ο χαμηλός ήχος στα ακουστικά Όταν ακούω Ραδιόφωνο , το ανάφερα στο xda εάν το έχει κανένας άλλος και εάν υπάρχει κάποια λύση και ένα παλληκάρι μου απάντησε ότι όλοι έχουν το συγκεκριμένο πρόβλημα και δεν έχει βρει λύση μέχρι τώρα

υπάρχει λύση αλλά πρέπει να είσαι root (δεν εχω δοκιμάσει στο mate αλλά σε κάτι άλλες συσκευές ξέρω ότι δουλεύει)

Link to comment
Share on other sites

launcher (google it)

 

Γιατί να βάλεις lancher και να μην προτιμήσεις το EMUI 3.0 που είναι ένα απο τα κορυφαία;

Nokia 3200 ---> Sony Ericsson W810i ---> Sony Ericsson W995i ---> Huawei Honor 2 ---> Huawei Mate 7 ---> Xiaomi Mi A1 ---> Xiaomi Mi 9 SE ---> Realme 9 Pro+

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να βάλεις lancher και να μην προτιμήσεις το EMUI 3.0 που είναι ένα απο τα κορυφαία;

 

γιατί το θεωρώ άθλιο το launcher τους και δύσχρηστο (και όχι μόνο εγώ αλλά η πλειοψηφία του κόσμου γουστάρουν και το λογισμικό της huawei και το miui και αλλά ομια τους και σιχαίνονται τα launchers τους ) που είναι και αργά πολλές φορές , κατά τα άλλα όλο το άλλο os ειναι αρκετά καλό

 

και γενικός από θέμα launcher καμία απο της μεγάλες εταιρείες δεν έχουν καλό (της lg ψιλοπαλευεται )

 

btw τι το κορυφαίο εχει το huawei launcher? μηδενικη παραμετροποίηση (ναι μηδενική έχει ) η απουσία του app drawler? η που είναι σχετικά ποιο αργό από τα αντίστοιχα apex/nova?

είπαμε fan boy fan boy αλλά οχι και έτσι......... και εγώ εχω το huawei p7-L10 και είμαι ευχαριστημένος απο την συσκευη (προφανώς rooted και στα μέτρα μου ολα) αλλά δεν κάνω έτσι

Edited by egodemis
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ και παιδιά εχω να πω ότι είμαι πολύ ευχαριστημενος. Είναι πάρα πολύ καλό το κινητό.

Απλά εχω ενα θέμα που δεν μπορω να το βρω. Δοκιμάστε στο youtube να δείτε ενα βίντεο σε 1080...η ανώτερη επιλογή που μου εμφανιζει ειναι 720. Δεν εχει 1080. Σε εσας ισχυει ?

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Απλά εχω ενα θέμα που δεν μπορω να το βρω. Δοκιμάστε στο youtube να δείτε ενα βίντεο σε 1080...η ανώτερη επιλογή που μου εμφανιζει ειναι 720. Δεν εχει 1080. Σε εσας ισχυει ?

 

Σε όλους ισχύει και όχι μόνο στη συγκεκριμένη συσκευή φυσικά!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σε όλους ισχύει και όχι μόνο στη συγκεκριμένη συσκευή φυσικά!

Στο sony z3 που έχω ,έχει και επιλογή για 1080 όπως και στο z ultra του κουμπάρου μου. Και στο note 3 που έχω.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στο sony z3 που έχω ,έχει και επιλογή για 1080 όπως και στο z ultra του κουμπάρου μου. Και στο note 3 που έχω.

 

Δεν έχει να κάνει αυτό, μπορώ να σου πω και εγώ κι άλλες πολλές high end συσκευές που δεν έχουν την επιλογή (OnePlus One, Lenovo Z2 Pro κτλ) αλλά το θέμα είναι ότι δεν έχει να κάνει με την εκάστοτε συσκευή αλλά με το software setup σε συνδυασμό με την έκδοση του android.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα δε με ενδιαφερει το 1080 σε τετοιας διαστασης οθονη, μιλαμε για τηλεφωνο και οχι για τηλεοραση η προβολεα

 

Επιτέλους..και μια λογική απάντηση...τηλέφωνο είναι.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

καλώς η κακώς είμαστε θύματα του ανελέητου marketing....

και για να επανελθω στο huawei, μετα απο ena σωρό ναυαρχίδες που περασαν απο το χερια μου, κατεληξα εδω.

Αν μη τι αλλο, στον ενα μηνα που το εχω δεν εχει κολλησει, ουτε επανεκινήσει, η μπαταρια και η διαχειρισή της α-ψο-γη, η οθόνη μια χαρα.

Οσο για τα 2γιγα ram μου φτανουν. Ειδα και στα αλλα που ειχα με 3 ραμ, πόσο πλασματικα ηταν......

Μόνο ψεγάδι η χαμηλή ενταση στο ραδιοφωνο.

Edited by evan66
Link to comment
Share on other sites

καλώς η κακώς είμαστε θύματα του ανελέητου marketing....

και για να επανελθω στο huawei, μετα απο ena σωρό ναυαρχίδες που περασαν απο το χερια μου, κατεληξα εδω.

Αν μη τι αλλο, στον ενα μηνα που το εχω δεν εχει κολλησει, ουτε επανεκινήσει, η μπαταρια και η διαχειρισή της α-ψο-γη, η οθόνη μια χαρα.

Οσο για τα 2γιγα ram μου φτανουν. Ειδα και στα αλλα που ειχα με 3 ραμ, πόσο πλασματικα ηταν......

Μόνο ψεγάδι η χαμηλή ενταση στο ραδιοφωνο.

Μα δεν είπα τίποτα ρε παιδιά. Είπα σαν τηλέφωνο πιστεύω είναι το καλυτερο που έχει περάσει απο τα χέρια μου. Απλα βλέποντας βιντεοκλίπ θα ήθελα να τα βλέπω σε καλύτερη ανάλυση.και διαφωνω με ολους σας.δεν είναι απλα τηλέφωνο .είναι smartphone με οτι αυτό συνεπάγεται.

Και η ενταση στο δικο μου είναι παρα πολύ καλη.απόρων γιατί είδα και αλλους παραπανω να το αναφέρουν.εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα και το δοκιμασα και στο music player του τηλ. Αλλά και σε ράδιο και youtube. Απλα τα ακουστικά του ακούγονται λίγο χαμηλότερα (οχι χαμηλα) ,σε youtube και ράδιο αλλά στον plqyer του κινητού είναι πολύ καλά.Δοκιμαστεί με αλλά ακουστικά και θα δείτε διαφορά.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...