Jump to content

Huawei Ascend Mate 7


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδια τι συμβαινει και το 7 κοντευει να εξαφανιστει απο δεκα σκρουτζομαγαζα, μολις δυο πλεον και αυτα με παραγγελια,δεν εχει απηχηση?:)

 

δες στο best price το εχουν αρκετα μαγαζια

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το πουλησα πριν απο τις γιορτες,το σκυλομετανιωσα και το ξαναγορασα σημερα απο το mediamarkt, ευτυχως που υπηρχαν 2 τελευταια κομματια και το τσιμπησα,παιδια το τηλεφωνο απλα τα σπαει δεν εχω λογια:):)
Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Το πουλησα πριν απο τις γιορτες,το σκυλομετανιωσα και το ξαναγορασα σημερα απο το mediamarkt, ευτυχως που υπηρχαν 2 τελευταια κομματια και το τσιμπησα,παιδια το τηλεφωνο απλα τα σπαει δεν εχω λογια:):)

 

Γιατι το πουλησες αν επιτρεπεται ειχε θεμα?

2ον προς ολους απο μπαταρια παιδια τι λεει απο αυτονομια?πχ αναμονη,και βαρια χρηση/?εχω το τζι 2 που ειναι ποοοοοοοοολυ καλο αλλα μου αρεσει και αυτο ειναι πανεμορφο και μεταλλο και σκεφτομαι να το αλλαξω,αξιζει η μεταβαση λετε?:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Γιατι το πουλησες αν επιτρεπεται ειχε θεμα?

2ον προς ολους απο μπαταρια παιδια τι λεει απο αυτονομια?πχ αναμονη,και βαρια χρηση/?εχω το τζι 2 που ειναι ποοοοοοοοολυ καλο αλλα μου αρεσει και αυτο ειναι πανεμορφο και μεταλλο και σκεφτομαι να το αλλαξω,αξιζει η μεταβαση λετε?:)

 

Φιλέ το κινητό σε αυτονομία δεν παίζεται. Εχω και το z3 αν σου λέει κάτι αυτό. Καμια σχέση. Δεν έχω δει καλυτερο κινητό σε αυτονομία. Απλα με το καινουριο firmware πέφτει λίγο οποτε καλυτερα μην αναβαθμίζετε σε 127.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Γιατι το πουλησες αν επιτρεπεται ειχε θεμα?

2ον προς ολους απο μπαταρια παιδια τι λεει απο αυτονομια?πχ αναμονη,και βαρια χρηση/?εχω το τζι 2 που ειναι ποοοοοοοοολυ καλο αλλα μου αρεσει και αυτο ειναι πανεμορφο και μεταλλο και σκεφτομαι να το αλλαξω,αξιζει η μεταβαση λετε?:)

Αυτονομία είναι ότι καλύτερο Έχω πιάσει στα χέρια μου,μόνο gsm + WiFi χωρίς 4g + data (δεν Έχω) μου έβγαλε πάνω από 9+30 ώρες ανοιχτής οθόνης Έχω ανεβάσει screenshot, Τώρα γιατί το έδωσα; το μόνο αρνητικό που είδα ήταν και είναι η χαμηλή ένταση στα ακουστικά όταν άκουγα Ραδιόφωνο ή οδηγίες από το GPS ( Έχω μηχανή)

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για τις πληροφοριες θααα περιμενω κανα μηνα ακομα μπας και πεσει λιγο για να μη συμπληρωσω και πολλα,δυσκολοι καιροι γαρ.:)
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Το πουλησα πριν απο τις γιορτες,το σκυλομετανιωσα και το ξαναγορασα σημερα απο το mediamarkt, ευτυχως που υπηρχαν 2 τελευταια κομματια και το τσιμπησα,παιδια το τηλεφωνο απλα τα σπαει δεν εχω λογια:):)

 

Καλησπερα να υποθεσω οτι απο mediamarkt ΔΕΝ εχης παρη το δικαρτο ουτε το 3/32 !!!! Επισης εγω που κοιταζω το 3/32 διαπιστωσα οτι η τιμη ανεβηκε απο χθες κατα σχεδων 50€ απο το φθηνοτερο σαιτ που εχω βρη μεχρι τωρα που ειναι αυτο :

http://www.coolicool.com/stock-in-europe-huawei-ascend-mate-7-hisilicon-kirin-925-octa-core-18ghz-6-inch-fhd-ips-screen-andr-g-35624?currency=EUR

Και στελνη απο ΕΥΡΩΠΗ !! Σημαντικο για το τελωνειο και για την γρηγορη παραδοση !!!

Τα μονα αρνητικα που διαβαζω παντως ειναι οτι το εχης h σαν δικαρτο h σαν μονοκαρτο με επιπλεoν καρτα sd !!!!! και οτι δεν μπωρης να βγαλης την μπαταρια σε περιπτωση κοληματος !!!

Edited by powerser
ΝΙΚΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα να υποθεσω οτι απο mediamarkt ΔΕΝ εχης παρη το δικαρτο ουτε το 3/32 !!!! Επισης εγω που κοιταζω το 3/32 διαπιστωσα οτι η τιμη ανεβηκε απο χθες κατα σχεδων 50€ απο το φθηνοτερο σαιτ που εχω βρη μεχρι τωρα που ειναι αυτο :

http://www.coolicool.com/stock-in-europe-huawei-ascend-mate-7-hisilicon-kirin-925-octa-core-18ghz-6-inch-fhd-ips-screen-andr-g-35624?currency=EUR

Και στελνη απο ΕΥΡΩΠΗ !! Σημαντικο για το τελωνειο και για την γρηγορη παραδοση !!!

Ναι πήρα αυτό με τα 2γιγα

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα να υποθεσω οτι απο mediamarkt ΔΕΝ εχης παρη το δικαρτο ουτε το 3/32 !!!! Επισης εγω που κοιταζω το 3/32 διαπιστωσα οτι η τιμη ανεβηκε απο χθες κατα σχεδων 50€ απο το φθηνοτερο σαιτ που εχω βρη μεχρι τωρα που ειναι αυτο :

http://www.coolicool.com/stock-in-europe-huawei-ascend-mate-7-hisilicon-kirin-925-octa-core-18ghz-6-inch-fhd-ips-screen-andr-g-35624?currency=EUR

Και στελνη απο ΕΥΡΩΠΗ !! Σημαντικο για το τελωνειο και για την γρηγορη παραδοση !!!

Τα μονα αρνητικα που διαβαζω παντως ειναι οτι το εχης h σαν δικαρτο h σαν μονοκαρτο με επιπλεoν καρτα sd !!!!! και οτι δεν μπωρης να βγαλης την μπαταρια σε περιπτωση κοληματος !!!

 

Φιλε μου εδω ελλαδα σε σκρουτζομαγαζο ειναι φτηνοτερο που ψαχνεις στα εξωτερικα.

 

https://www.skroutz.gr/s/5979260/Huawei-Ascend-Mate-7-Dual-32GB.html

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εδω ελλαδα σε σκρουτζομαγαζο ειναι φτηνοτερο που ψαχνεις στα εξωτερικα.

 

https://www.skroutz.gr/s/5979260/Huawei-Ascend-Mate-7-Dual-32GB.html

Με την εγγύηση τι ισχύει από το συγκεκριμένο κατάστημα; Το δίκαρτο δεν εισάγεται επίσημα, οπότε θα υπάρχει θέμα με το service?

Link to comment
Share on other sites

Με την εγγύηση τι ισχύει από το συγκεκριμένο κατάστημα; Το δίκαρτο δεν εισάγεται επίσημα, οπότε θα υπάρχει θέμα με το service?

 

Ενα τηλ θα σε κατατοπισει αν προσεξεις λεει ειναι ελληνικης εισαγωγης οτι και αν σημαινει αυτο,υπαρχει και φυσικο καταστημα.Εξαλου και απεξω να το παρεις με την εγγυηση ισως εχεις θεμα.:)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Ενα τηλ θα σε κατατοπισει αν προσεξεις λεει ειναι ελληνικης εισαγωγης οτι και αν σημαινει αυτο,υπαρχει και φυσικο καταστημα.Εξαλου και απεξω να το παρεις με την εγγυηση ισως εχεις θεμα.:)

Εντάξει δεν είχα σκοπό να πάρω τόσο ακριβό κινητό από έξω. Την απλή έκδοση κοιτούσα, αλλά αυτό το κατάστημα με έβαλε σε σκέψεις. Θα τους πάρω τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Με την εγγύηση τι ισχύει από το συγκεκριμένο κατάστημα; Το δίκαρτο δεν εισάγεται επίσημα, οπότε θα υπάρχει θέμα με το service?

 

Καλύτερα να ρωτήσεις και αν όντως είναι το δίκαρτο με τα 3gb ram γιατί στην περιγραφή ποιο κάτω στα "τεχνικά χαρακτηριστικά" λέει 2gb.. δεν βγαίνει άκρη έτσι όπως τα λέει...

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν είχα σκοπό να πάρω τόσο ακριβό κινητό από έξω. Την απλή έκδοση κοιτούσα, αλλά αυτό το κατάστημα με έβαλε σε σκέψεις. Θα τους πάρω τηλέφωνο.

Καλημέρα Παιδιά, πάντως Εάν δεν έχει κάποιος ανάγκη για δύο κάρτες SIM το 16άρι με τα 2giga ram τα πάει μια χαρά, κανένα μα κανένα πρόβλημα όλα δουλεύουν ρόλοι και αφήνει πάνω από 900 mb ελεύθερα Εάν κλείσεις τα recent

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 μέρες χρήσης στην έκδοση 127 παρατήρησα πολύ καλύτερη απόκριση του δακτυλικου αποτυπωματος αλλά λίγο πιο γρήγορη κατανάλωση της μπαταρίας. Βέβαια δεν παύει να είναι πάλι καλή η απόδοση της μπαταρίας
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 μέρες χρήσης στην έκδοση 127 παρατήρησα πολύ καλύτερη απόκριση του δακτυλικου αποτυπωματος αλλά λίγο πιο γρήγορη κατανάλωση της μπαταρίας. Βέβαια δεν παύει να είναι πάλι καλή η απόδοση της μπαταρίας

 

Εγώ πάλι με την 127 παρατήρησα και γω όπως εχω προαναφερει λίγο μεγαλύτερη καταναλωση μπαταριας (εννοείται όμως ότι και πάλι η απόδοση της είναι SUPER) αλλά στο δακτυλικό αποτύπωμα χειρότερη απόκριση από παλια.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι με την 127 παρατήρησα και γω όπως εχω προαναφερει λίγο μεγαλύτερη καταναλωση μπαταριας (εννοείται όμως ότι και πάλι η απόδοση της είναι SUPER) αλλά στο δακτυλικό αποτύπωμα χειρότερη απόκριση από παλια.

Εγώ πάλι δεν Έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο, θα το τσεκάρω Καλύτερα και θα αναφέρω

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Τηλεφώνησα στην αντιπροσωπεία της HUAWEI και μου είπαν ότι θα εισαχθεί και το δίκαρτο και θα το έχουν τα μεγάλα καταστήματα public, mediamarkt κλπ.

Μπορεί κάποιος από τους κατόχους να μου πει αν δουλεύει κάποιο call recorder μέσω Bluetooth? Μόνο εκεί κολλάω, κατά τα άλλα έχω πειστεί.

Link to comment
Share on other sites

:secret::secret::secret:Χμμμ σε αυτο τωρα εγω εχω το acr στο g2 και δουλευει περιφημα αν και με μπλε δοντι δε το εχω δοκιμασει.:rolleyes:
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

:secret::secret::secret:Χμμμ σε αυτο τωρα εγω εχω το acr στο g2 και δουλευει περιφημα αν και με μπλε δοντι δε το εχω δοκιμασει.:rolleyes:

Στο G2 που έχω κι εγώ δουλεύει μια χαρά το Bluetooth για ηχογράφηση κλήσης. Για αυτό θέλω να μάθω αν ισχύει το ίδιο και στο mate, γιατί κάθε συσκευή έχει τα δικά της θέματα πάνω στο συγκεκριμένο. Πχ κάποια Samsung παλιά είχαν θέμα με το Bluetooth και δεν έγραφαν ή έγραφαν μόνο τον συνομιλητή.

Link to comment
Share on other sites

Έχω στα χέρια μου περίπου εδώ και λίγες μέρες την έκδοση των 32gb rom / 3gb ram από Ασία σε χρώμα χρυσό .

 

Το κινητό είναι dual active δηλαδή και οι δύο sim ενεργές και ο χρήστης έχει την δυνατότητα να επιλέξει 4g σε όποια sim θέλει. Ο συνδυασμός αυτός καθιστά την συσκευή μοναδική σε όλον τον πλανήτη.

 

Κατά τα λοιπά η ποιοτητα κατασκευής είναι καταπληκτική και το κινητό τουλάχιστον τις πρώτες ώρες στα χέρια μου με έχει εντυπωσιάσει.

 

Έφτιαξα και ένα σύντομο hands on για να το δείτε και ζωντανά.

 

 

Το εχεις δοκιμάσει να μιλάς σε μια απο τις δυο γραμμές και να σε καλέσουν στην δεύτερη (χωρίς να δείχνει οτι είναι κλειστο το τηλ)η μεταβαση απο την πρώτη στη δεύτερη γίνετε με κουμπί?Μιλάω για το dual active που αναφέρεις οτι υποστηρίζει η συσκευή

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

σκοπεύω ν' αγοράσω το Huawei Ascend Mate 7, έχω δει τις καλύτερες κριτικές/εντυπώσεις από διάφορους χρήστες εντός και εκτός του forum. Πρέπει να είναι το καλύτερο όσον αφορά την σχέση value προς money.

 

Έχω δύο απορίες που ίσως κάποιος μπορεί να βοηθήσει:

1. Το κινητό έχει GPS ή A-GPS; (Δεν είμαι πολύ ειδικός αλλά από όσο γνωρίζω αν υποστηρίζει μόνο A-GPS πρέπει να είσαι συνδεδεμένος με το internet για να λειτουργεί το πρόγραμμα πλοήγησης).

2. Προβλέπεται η αναβάθμιση σε android lollipop (το οποίο είναι καθ' οδόν);

Link to comment
Share on other sites

σκοπεύω ν' αγοράσω το Huawei Ascend Mate 7, έχω δει τις καλύτερες κριτικές/εντυπώσεις από διάφορους χρήστες εντός και εκτός του forum. Πρέπει να είναι το καλύτερο όσον αφορά την σχέση value προς money.

 

Έχω δύο απορίες που ίσως κάποιος μπορεί να βοηθήσει:

1. Το κινητό έχει GPS ή A-GPS; (Δεν είμαι πολύ ειδικός αλλά από όσο γνωρίζω αν υποστηρίζει μόνο A-GPS πρέπει να είσαι συνδεδεμένος με το internet για να λειτουργεί το πρόγραμμα πλοήγησης).

2. Προβλέπεται η αναβάθμιση σε android lollipop (το οποίο είναι καθ' οδόν);

Την καλύτερη αγορά θα κάνεις, ότι καλύτερο στα λεφτά που κοστίζει,GPS έχει κανονικό χωρίς internet Έχω το sygic + navigon δουλεύουν άψογα, Τώρα Για lollipop διάβασα στο xda για το τέλος του μήνα η αρχές του άλλου γι'αυτό δεν Είμαι σίγουρος

Παναγιωτης
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις με το sar τι γινεται?

2 κεραιες στο πισω μερος...

 

για το mate 7 ειναι

0,40 για single sim ευρωπαϊκή έκδοση

και

0,62 για dual sim ασιατική εκδοσή (3gb ram 32 gb storage dual sim)

Edited by komias2
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...