Jump to content

Huawei Ascend Mate 7


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια ξεχνάτε κάτι. Στα κινεζομαγαζα πωλείται το δικαρτο. Άλλη συσκευή με λίγα λόγια...

Η επίσημη λιανική στην Ευρώπη είναι τα 500 ευρώ

 

Και έλεγα...πως είναι δυνατόν να είναι αυτή η τιμή στην Ελλάδα...και η απάντηση που είχα πάρει ήταν "Τα κινεζικα το εχουν "ψηλα" επειδή ακομα δεν υπαρχει απλετη διαθεσιμοτητα. Αργοτερα θα παιζει φθηνοτερα εκει.Στα 499 θα πωλειται, πραγματι η 16αρα εκδοση με τα 2γιγα..." :p

Άρα άλλο μοντέλο Κίνα,άλλο εδώ... όπως πάντα λειψά κινητά για μας.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μετα απο 12 ωρες χρησης φουλ οθονη , ανοικτο ασυρματο δικτυο και σκαλισμα ,

εχει φαει 40 τοις εκατο μπαταρια.

καθολου κακο αποτελεσμα

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στο Public και την είδα. Ποιοτικότατη συσκευή,ελαφριά στο χέρι,καλή φωτεινότητα(δε στραβώνει κιόλας).

Για όποιον αναζητά phablet, είναι από τις κορυφαίες επιλογές, αν όχι η κορυφαία λόγω τιμής.

Edited by panoszavra
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Και έλεγα...πως είναι δυνατόν να είναι αυτή η τιμή στην Ελλάδα...και η απάντηση που είχα πάρει ήταν "Τα κινεζικα το εχουν "ψηλα" επειδή ακομα δεν υπαρχει απλετη διαθεσιμοτητα. Αργοτερα θα παιζει φθηνοτερα εκει.Στα 499 θα πωλειται, πραγματι η 16αρα εκδοση με τα 2γιγα..." :p

Άρα άλλο μοντέλο Κίνα,άλλο εδώ... όπως πάντα λειψά κινητά για μας.

 

επειδη βλεπω μια συγχυση γενικοτερα με της δυο καρτες sim η δυνατοτητες ειναι η εξης,

οταν επιλεξεις να εχεις δυο καρτες sim αποχωριζεσαι την microsd.Μενεις δηλαδη με την εσωτερικη μνημη τον 16GB διαλεγεις και περνεις

 

 

the Mate7 is a dual-SIM phone, but don’t write it off because of that. I know, I groaned when I heard it mentioned too, but the Ascend Mate7′s dual SIM slots are actually a pretty amazing feat of engineering. Between the top slot and the bottom, you have a choice of two microSIM slots, (one microSIM and one nanoSIM), (one microSD card and one nanoSIM), (one microSD card and one microSIM),( or two nanoSIMs). Confused yet? The point is, it’s versatile. And on top of that, both of the SIM slots are 4G and LTE-Advanced Category 6 compatible, and you can pick and choose which you want to use by default for data and for text and phone calls. As dual-SIM go, that’s an achievement.

:cool:
Link to comment
Share on other sites

επειδη βλεπω μια συγχυση γενικοτερα με της δυο καρτες sim η δυνατοτητες ειναι η εξης,

οταν επιλεξεις να εχεις δυο καρτες sim αποχωριζεσαι την microsd.Μενεις δηλαδη με την εσωτερικη μνημη τον 16GB διαλεγεις και περνεις

 

 

the Mate7 is a dual-SIM phone, but don’t write it off because of that. I know, I groaned when I heard it mentioned too, but the Ascend Mate7′s dual SIM slots are actually a pretty amazing feat of engineering. Between the top slot and the bottom, you have a choice of two microSIM slots, (one microSIM and one nanoSIM), (one microSD card and one nanoSIM), (one microSD card and one microSIM),( or two nanoSIMs). Confused yet? The point is, it’s versatile. And on top of that, both of the SIM slots are 4G and LTE-Advanced Category 6 compatible, and you can pick and choose which you want to use by default for data and for text and phone calls. As dual-SIM go, that’s an achievement.

 

Όπως το P7 που έχω δηλαδή... μπέρδεμα πάλι... αυτό το ξέρουν οι "μετρ" των καταστημάτων μας; γιατί δε βλέπω να το διαφημίζουν σαν δίκαρτο πράγμα που θα ήταν προς συμφέρον τους.. μπορεί κάποιος που το αγόρασε από εδώ να μας πει τον κωδικό του κινητού για να τον συγκρίνουμε με Κίνα ; ίσως το πάρω και μετά να το δώσω στη γυναίκα και να πάρω το "μεγάλο" από έξω.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, για να ξεκαθαρισει το θεμα γιατι βλεπω συγχυση.

Στην Ευρωπη (και στην Ελλαδα) δεν θα δουμε ποτε τη δικαρτη εκδοχη (μαντεψτε γιατι - ναι, τα δικτυα παλι εκαναν το θαυμα τους για αυτο δε βλεπουμε τις premium δικαρτες εκδοσεις των συσκευων ποτε στη χωρα μας). Το δευτερο slot παιρνει μονο microSD και τιποτα αλλο.

Στην Κινα κυκλοφορει κανονικα η δικαρτη εκδοχη, οπου το δευτερο slot μπορει να αξιοποιηθει ειτε για την τοποθετηση δευτερης micro sim είτε micro SD.

Κι εκει ειναι μειον, γιατι τοτε "πρεπει" να πας στην 32αρα εκδοση αν σκοπευεις να εχεις και δευτερη καρτα μονιμα μεσα, καθως ετσι περιοριζεσαι σε θεμα αποθηκευτικου χωρου.

Αυτα...

ΥΓ Προσωπικα ηδη παρηγγειλα και περιμενω το gold 32GB dual sim.

Οποτε οποιος θελει ενα τελειο, ολοκαινουριο, ελεγμενο black mate 7 με θηκη - ζελατινα σε καλη τιμη PM me

ΥΓ 2 Προσεξτε απο που ψωνιζετε. Το ασημι χρωμα που πιθανως βρειτε αυτη τη στιγμη σε καποια μικρα καταστηματα εχει μεγαλες πιθανοτητες να μην καλυπτεται απο εγγυηση. Check it out...

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

μετα απο 12 ωρες χρησης φουλ οθονη , ανοικτο ασυρματο δικτυο και σκαλισμα ,

εχει φαει 40 τοις εκατο μπαταρια.

καθολου κακο αποτελεσμα

 

από ήχο πώς τα πάει?ακούγετε δυνατά?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, για να ξεκαθαρισει το θεμα γιατι βλεπω συγχυση.

Στην Ευρωπη (και στην Ελλαδα) δεν θα δουμε ποτε τη δικαρτη εκδοχη (μαντεψτε γιατι - ναι, τα δικτυα παλι εκαναν το θαυμα τους για αυτο δε βλεπουμε τις premium δικαρτες εκδοσεις των συσκευων ποτε στη χωρα μας). Το δευτερο slot παιρνει μονο microSD και τιποτα αλλο.

Στην Κινα κυκλοφορει κανονικα η δικαρτη εκδοχη, οπου το δευτερο slot μπορει να αξιοποιηθει ειτε για την τοποθετηση δευτερης micro sim είτε micro SD.

Κι εκει ειναι μειον, γιατι τοτε "πρεπει" να πας στην 32αρα εκδοση αν σκοπευεις να εχεις και δευτερη καρτα μονιμα μεσα, καθως ετσι περιοριζεσαι σε θεμα αποθηκευτικου χωρου.

Αυτα...

ΥΓ Προσωπικα ηδη παρηγγειλα και περιμενω το gold 32GB dual sim.

Οποτε οποιος θελει ενα τελειο, ολοκαινουριο, ελεγμενο black mate 7 με θηκη - ζελατινα σε καλη τιμη PM me

ΥΓ 2 Προσεξτε απο που ψωνιζετε. Το ασημι χρωμα που πιθανως βρειτε αυτη τη στιγμη σε καποια μικρα καταστηματα εχει μεγαλες πιθανοτητες να μην καλυπτεται απο εγγυηση. Check it out...

Από που παρήγγειλες;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος εδω από σήμερα και σαν πρώτη εντύπωση έχω να πω πως πρόκειται για μια πολύ καλή συσκευή. Εξαιρετικη ποιότητα κατασκευής, πολυ καλή οθόνη, πολυ μικρά bezels. Απόλαυση στη χρήση της...

 

Στο 4κ video test γιατί έχει θέμα όμως ? Ο επεξεργαστής του είναι αδύναμος? Κυκλοφορεί και σχετικό video στο YouTube

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Στο 4κ video test γιατί έχει θέμα όμως ? Ο επεξεργαστής του είναι αδύναμος? Κυκλοφορεί και σχετικό video στο YouTube

 

Θέμα codecs καθαρα...

@eleco

Vickmall

Link to comment
Share on other sites

Θέμα codecs καθαρα...

@eleco

Vickmall

 

Πήρες δηλαδή το 3/32; περιμένω δοκιμή... δεν μπορώ να περιμένω άλλο..... άντε με το καλό...

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο κατάστημα στα Νότια Προάστια για να μπορέσω να το δω από κοντά ? Πήγα στα Public Γλυφάδας αλλά δεν το έχουν.

 

Αρχικά σκεφτόμουν να πάρω το 7ιντσο Huawei Mediapad X1 αλλά βλέποντας από κοντά διάφορα 6ιντσα κινητά, συνειδητοποιώ ότι ίσως οι 6 ίντσες να είναι υπεραρκετές...

Link to comment
Share on other sites

στο public metro mall, αγιο δημητριο.

Να μη το ματιασω μεχρι στιγμης εξαιρετικη η μπαταρία, με ολα ανοικτα φουλ οθονη, μπλε δοντι, δεδομενα και wifi, στο τελος της μερας μενει 60 με 70 τοις εκατο μπαταρια.

Επισης ωραιο αλλα τσιμπημενο γκατζετ το μπλε δοντι με το λουρακι χεριου huawei B1 .

προσοχη μονο στο μαξιλαρακι του ακουστικου, σε μενα δε στεκοταν με τιποτε , οποτε επεστραφη

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους, σήμερα το μεσημέρι θα το έχω κι εγώ στα χέρια μου, το βρήκα από ένα παλικάρι που το είχε μόλις 2 εβδομάδες σε απίστευτη τιμή αλλά εδώ που είμαι ούτως ή άλλως η αρχική του τιμή είναι στα 400€ περίπου. Δεν ξέρω αν θα το κρατήσω εγώ (με έχει βολέψει σε όλα το note4) ή η γυναίκα (έχει note 2 αλλά διαβάζει πολύ και μιλάει λίγο οπότε ίσως την βολέψει).. Αντε να δούμε τι ψάρια πιάνει ☺
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω σήμερα σαν βασική συσκευή και μόνο ευχάριστα έχω να πω.. Ολοκληρωμένο σε όλα του, γρήγορο σε μενού και άνοιγμα εφαρμογών, μπαταρία όπως δείχνει τούμπανο και κάμερα αρκουντως καλή αλλά σε μέτριο επίπεδο κι όχι μεταξύ των κορυφαίων
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω σήμερα σαν βασική συσκευή και μόνο ευχάριστα έχω να πω.. Ολοκληρωμένο σε όλα του, γρήγορο σε μενού και άνοιγμα εφαρμογών, μπαταρία όπως δείχνει τούμπανο και κάμερα αρκουντως καλή αλλά σε μέτριο επίπεδο κι όχι μεταξύ των κορυφαίων

 

Πως σου φάνηκε η μετάβαση από μια Amoled QHD στην IPS FHD ; Μπορείς να την συνηθίσεις εύκολα; Να την αποδεχτείς; Και να ξεχάσεις την πρώτη;

Link to comment
Share on other sites

Πως σου φάνηκε η μετάβαση από μια Amoled QHD στην IPS FHD ; Μπορείς να την συνηθίσεις εύκολα; Να την αποδεχτείς; Και να ξεχάσεις την πρώτη;

Έχω κάνει πολλές φορές αυτή την μετάβαση και μπορώ να την δεχτώ εύκολα αφού ξέρω τις διαφορές τους και δεν μου φαίνεται περίεργο.. Η πρώτη φορά είναι πάντα κάπως :p

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία ενημέρωση σχετικά με το εάν θα πάρει την αναβάθμιση σε lollipop;

Δεν έχει μέχρι στιγμής ακουστεί κάτι :(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμία ενημέρωση σχετικά με το εάν θα πάρει την αναβάθμιση σε lollipop;

 

Δε γίνεται η ναυαρχίδα της εταιρείας και η πιο πρόσφατη συσκευή της να μη πάρει την αναβάθμιση. Τώρα για το πότε, υπομονή....

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν θήκες στην Ελλάδα; Ψάχνω αλλά δεν έχω βρει πουθενά

 

Ούτε και θα βρεις. Καλύτερα να μην χάνεις χρόνο και παρήγγειλε από eBay.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... να ρωτήσω κάτι...

Πως γίνεται να το πουλάνε στο bestprise εδώ στην Ελλάδα 439 ευρώ και στα κινεζομάγαζα 540?

Το ανάποδο δεν έπρεπε να συμβαίνει?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... να ρωτήσω κάτι...

Πως γίνεται να το πουλάνε στο bestprise εδώ στην Ελλάδα 439 ευρώ και στα κινεζομάγαζα 540?

Το ανάποδο δεν έπρεπε να συμβαίνει?

 

Μήπως το κινέζικο είναι το δίκαρτο μοντέλο;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...