Jump to content

Huawei Ascend Mate 7


eleco
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι υπέροχο κινητό....

Είναι το πρώτο που το λατρεύω στην χρυσή έκδοση!

Ακόμα και τα ακουστικά του φαίνεται να είναι πολύ ποιοτικά!

Say no more :X

 

http://s1.postimg.org/lmuhucfcv/3333.jpg

upload pics

 

Πραγματικα ομορφα....κριση κριση,βλεπω να την χανουμε την 600αρα :heat:

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

........και συγκεκριμένα 560€ από το pandawill.......:whistle:

 

 

info: υπάρχει βέβαια και ο αντίπαλος "Lenovo Vibe Z2 pro" με + QHD & + μεγαλύτερες κάμερες.....

Edited by jkond
Link to comment
Share on other sites

http://www.pompmall.com/huawei-mobile-phone.html

Πανω τα 2GB 16GB με τιμη 457,95

Κατω τα 3GB 32GB χωρις τιμη ακομα.

αναμενουμε.

Και ενα πολυ πρωτο gaget

http://www.pompmall.com/huawei-talkband-b1-1-4-inch-smart-watch-black.html

Edited by jonakic
:cool:
Link to comment
Share on other sites

3g ram 32 gb rom. Γράφει πως το έχει διαθέσιμο σε χρυσό.

http://www.to2c.com/huawei-ascend-mate-7-basic-4g-fdd-lte-3g-ram-32gb-rom-octa-core-metal-fuselage-6-1920x1080p-fingerprint-identify-nfc-mobile-phone.html

Edited by panoszavra
Πρόσθεση πληροφοριών
Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

 

δε ξέρω αν παίζει Ελλάδα με αυτά τα specs 2g, 3g & 4g.....

.....κάποιος?????

 

(και το pandawill στα 565€.....)

Link to comment
Share on other sites

 

 

Εγω δε θα βιαστω....περιμενω το μαυρο και καλες κριτικες απο Ελληνες (αποδοση και συχνοτητες λειτουργιας)..

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Εγω δε θα βιαστω....περιμενω το μαυρο και καλες κριτικες απο Ελληνες (αποδοση και συχνοτητες λειτουργιας)..

Πάντα σε ένα νέο προϊόν πρέπει να δείξεις λίγο υπομονή.

Ο καλύτερος τρόπος αξιολόγησης είναι η πραγματική χρήση και οι εμπειρίες που προκύπτουν από αυτή.

Η συσκευή δείχνει να είναι υπέροχη...:D

Το λευκό μου αρέσει πολύ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy Note 4 vs Huawei Acsend Mate 7:

 

https://www.youtube.com/watch?v=EcNAHIy8X14

 

Παρατηρήστε στο 2:55, την διαφορά στην ποιότητα οθόνης.

 

Κι από bezzel....άστα. Κλάμα! :lol:

Π.Α.Ο.Κ. 1926
Link to comment
Share on other sites

Samsung Galaxy Note 4 vs Huawei Acsend Mate 7:

 

https://www.youtube.com/watch?v=EcNAHIy8X14

 

Παρατηρήστε στο 2:55, την διαφορά στην ποιότητα οθόνης.

 

Κι από bezzel....άστα. Κλάμα! :lol:

Πρώτον δεν ξέρουμε σε τι φωτεινότητα ήταν η οθόνη του Huawei και δεύτερον υπάρχει και κόσμος που δεν γουστάρει OLED οθόνες όπως εγώ !

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

Πρώτον δεν ξέρουμε σε τι φωτεινότητα ήταν η οθόνη του Huawei και δεύτερον υπάρχει και κόσμος που δεν γουστάρει OLED οθόνες όπως εγώ !

 

Ε καλά, δεν νομίζω ότι ήθελε να θάψει το Nokia ο τύπος.

Ας μην είμαστε και τόσο καχύποπτοι :)

Κι όσο για τις OLED, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα :lol:

Ο καθένας ότι του αρέσει.

Αλλά το θέμα είναι τι είναι πιο ποιοτικό.

Π.Α.Ο.Κ. 1926
Link to comment
Share on other sites

Πρώτον δεν ξέρουμε σε τι φωτεινότητα ήταν η οθόνη του Huawei και δεύτερον υπάρχει και κόσμος που δεν γουστάρει OLED οθόνες όπως εγώ !

Αν προσέξεις το video θα δεις ότι ήταν στο μέγιστο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειναι σοβαρος υποψηφιος για μενα, ειδκα σε δικαρτη εκδοση, το πιο σοβαρο σε μενα δεν ειναι η φωτεινοτητα της οθονης αλλα οτι εμφανιζει αρκετα fingertips σημαδια η οθονη μετα την χρηση.. Oleophobic επιστρωση δεν βαλανε?
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειναι σοβαρος υποψηφιος για μενα, ειδκα σε δικαρτη εκδοση, το πιο σοβαρο σε μενα δεν ειναι η φωτεινοτητα της οθονης αλλα οτι εμφανιζει αρκετα fingertips σημαδια η οθονη μετα την χρηση.. Oleophobic επιστρωση δεν βαλανε?

 

Δεν το γνωρίζω φίλε μου....

Πάντως αν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα, εύκολα αντιμετωπίζεται με αγορά μεμβράνης Tempered Glass.

Τι, έτσι γυμνό θα το αφήσεις; Με τέτοια οθονάρα; :lol:

Π.Α.Ο.Κ. 1926
Link to comment
Share on other sites

Huawei εννοείς !

 

Γιατί για μένα δεν είναι ποιότητα να κάθομαι να στραβώνομαι κάθε φορά που το κινητό είναι στον ήλιο και δεν μπορώ να διακρίνω την οθόνη !

Ούτε ποιότητα είναι το να παίζω παιχνίδι και για να μου παρουσιάσει η oled οθόνη τα "φυσικά " χρώματα πρέπει να μου αδειάσει την μπαταρία ;)

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

Huawei εννοείς !

 

Γιατί για μένα δεν είναι ποιότητα να κάθομαι να στραβώνομαι κάθε φορά που το κινητό είναι στον ήλιο και δεν μπορώ να διακρίνω την οθόνη !

Ούτε ποιότητα είναι το να παίζω παιχνίδι και για να μου παρουσιάσει η oled οθόνη τα "φυσικά " χρώματα πρέπει να μου αδειάσει την μπαταρία ;)

 

Εντάξει φίλε μας έπεισες. Σου αρέσουν τα ξεβαμμένα χρώματα. Εμάς μας αρέσουν τα φωτεινά και φανταχτερά χρώματα έτσι όπως τα δίνουν οι Amoled. Και είναι ένας σοβαρός παράγοντας στο να επιλέξουμε ή όχι το HUAWEI Mate 7. Τι δεν καταλαβαίνεις;

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει φίλε μας έπεισες. Σου αρέσουν τα ξεβαμμένα χρώματα. Εμάς μας αρέσουν τα φωτεινά και φανταχτερά χρώματα έτσι όπως τα δίνουν οι Amoled. Και είναι ένας σοβαρός παράγοντας στο να επιλέξουμε ή όχι το HUAWEI Mate 7. Τι δεν καταλαβαίνεις;

 

Ακριβώς. Η φυσικότητα και η ζωντάνια των χρωμάτων είναι βασικός παράγοντας στην αξιολόγηση μίας οθόνης.

Είτε είναι κινητού, είτε είναι τηλεόρασης. Τώρα πως ο συνφορουμίτης, που δεν έχει πιάσει καν το κινητό στα χέρια του,

είναι ήδη πεπεισμένος ότι η οθόνη θα του ''στραγγίζει'' την μπαταρία, αυτό είναι ένα μυστήριο που χάνεται στα

βάθη της ανατολής :lol:

Π.Α.Ο.Κ. 1926
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς κόψε την ειρωνεία !

 

Το ότι πολλές εταιρίες προτιμούνε ακόμα την LCD απο την AMOLED αυτό κάτι δείχνει !

 

Επίσης ο κάθε ένας έχει τους δικούς του παράγοντες οπότε μόκο και μην γίνεσαι ειρωνικός όταν διαβάζεις και άλλες απόψεις χρηστών , αν δεν μπορείς να διαβάζεις αρνητικά σχόλια (όπου τυχαίνει να έχεις επιλέξει ένα παραπλήσιο προϊόν ) κάνε μόκο και άνοιξε δικό σου site και ποσταρε ότι γουστάρεις !

Εδώ θα ΣΕΒΕΣΑΙ !

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

είναι ήδη πεπεισμένος ότι η οθόνη θα του ''στραγγίζει'' την μπαταρία, αυτό είναι ένα μυστήριο που χάνεται στα

βάθη της ανατολής :lol:

Επειδή αλλάζω συσκευές κάθε μήνα και έχουν περάσει απο τα χέρια μου και πολλά sammy(note 3 το τελευταίο ) η εμπειρία μου είναι ότι όταν η οθόνη δείχνει παιχνίδια η μπαταρία μας αποχαιρετά πιο εύκολα σε σχέση με μια LCD

Huawei Honor 8 32GB
Link to comment
Share on other sites

Καταρχάς κόψε την ειρωνεία !

 

Το ότι πολλές εταιρίες προτιμούνε ακόμα την LCD απο την AMOLED αυτό κάτι δείχνει !

 

Επίσης ο κάθε ένας έχει τους δικούς του παράγοντες οπότε μόκο και μην γίνεσαι ειρωνικός όταν διαβάζεις και άλλες απόψεις χρηστών , αν δεν μπορείς να διαβάζεις αρνητικά σχόλια (όπου τυχαίνει να έχεις επιλέξει ένα παραπλήσιο προϊόν ) κάνε μόκο και άνοιξε δικό σου site και ποσταρε ότι γουστάρεις !

Εδώ θα ΣΕΒΕΣΑΙ !

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδή αλλάζω συσκευές κάθε μήνα και έχουν περάσει απο τα χέρια μου και πολλά sammy(note 3 το τελευταίο ) η εμπειρία μου είναι ότι όταν η οθόνη δείχνει παιχνίδια η μπαταρία μας αποχαιρετά πιο εύκολα σε σχέση με μια LCD

 

Να ρωτήσω κάτι. Αυτό το ποστ περί μόκου και σεβασμου κλπ. σε μένα το απευθύνεις;

Π.Α.Ο.Κ. 1926
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Η φυσικότητα και η ζωντάνια των χρωμάτων είναι βασικός παράγοντας στην αξιολόγηση μίας οθόνης.

Είτε είναι κινητού, είτε είναι τηλεόρασης. Τώρα πως ο συνφορουμίτης, που δεν έχει πιάσει καν το κινητό στα χέρια του,

είναι ήδη πεπεισμένος ότι η οθόνη θα του ''στραγγίζει'' την μπαταρία, αυτό είναι ένα μυστήριο που χάνεται στα

βάθη της ανατολής :lol:

 

Εντάξει φίλε μας έπεισες. Σου αρέσουν τα ξεβαμμένα χρώματα. Εμάς μας αρέσουν τα φωτεινά και φανταχτερά χρώματα έτσι όπως τα δίνουν οι Amoled. Και είναι ένας σοβαρός παράγοντας στο να επιλέξουμε ή όχι το HUAWEI Mate 7. Τι δεν καταλαβαίνεις;

για να καταλάβω βλέπετε δύο κινητά με 2 διαφορετικά wallpaper και καταλαβαίνετε τη διαφορά στην φωτεινότητα και στα χρώματα ?

για να bezel (σε προηγούμενο post) θα συμφωνήσω , το note έπρεπε να είχε τουλάχιστον τα αριστερά δεξιά μικρότερα εφόσον δεν μπορούσαν να κάνουν τα πάνω κάτω μικρότερα ...

Link to comment
Share on other sites

για να καταλάβω βλέπετε δύο κινητά με 2 διαφορετικά wallpaper και καταλαβαίνετε τη διαφορά στην φωτεινότητα και στα χρώματα ?

για να bezel (σε προηγούμενο post) θα συμφωνήσω , το note έπρεπε να είχε τουλάχιστον τα αριστερά δεξιά μικρότερα εφόσον δεν μπορούσαν να κάνουν τα πάνω κάτω μικρότερα ...

 

Είσαι σίγουρος φίλε μου ότι δεν βλέπεις διαφορά;

Εγώ βλέπω πάντως. Και ως προς τα χρώματα και ως προς την αντίθεση.

Απόχρωση του μπλε έχουν και τα δύο wallpaper.

Παρατήρησε επίσης πόσο πιο ''καθαροί'' είναι οι αριθμοί που δείχνουν την ώρα.

Όπως και οι χαρακτήρες στο widget του Google.

Πόσο πιο καθαρά φαίνεται το περίγραμμά τους...

Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια. Αλλά αυτήν την εντύπωση έχω :)

 

http://s28.postimg.org/bxsea8ojx/003.png

Π.Α.Ο.Κ. 1926
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος φίλε μου ότι δεν βλέπεις διαφορά;

Εγώ βλέπω πάντως. Και ως προς τα χρώματα και ως προς την αντίθεση.

Απόχρωση του μπλε έχουν και τα δύο wallpaper.

Παρατήρησε επίσης πόσο πιο ''καθαροί'' είναι οι αριθμοί που δείχνουν την ώρα.

Όπως και οι χαρακτήρες στο widget του Google.

Πόσο πιο καθαρά φαίνεται το περίγραμμά τους...

Μπορεί να κάνω και λάθος βέβαια. Αλλά αυτήν την εντύπωση έχω :)

 

http://s28.postimg.org/bxsea8ojx/003.png

Εγώ θα διάλεγα το Huawei...:)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν προσέξεις το video θα δεις ότι ήταν στο μέγιστο

 

Ρε παιδιά εγώ κάνω λάθος ?? Στο 1,07 του βίντεο λέι ο τύπος οτι είναι Μαξ φωτεινότητα αλλά νομιζω οτι βλέπω οτι είναι στο auto. Λάθος βλέπω ή όχι??

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ κάνω λάθος ?? Στο 1,07 του βίντεο λέι ο τύπος οτι είναι Μαξ φωτεινότητα αλλά νομιζω οτι βλέπω οτι είναι στο auto. Λάθος βλέπω ή όχι??

Η φωτεινότητα ήταν στο μέγιστο αλλά ο διακόπτης που ρυθμίζει την αυτόματη προσαρμογή ήταν αριστερά. Συνήθως η ενεργοποίηση είναι δεξιά αλλά δεν ξέρω πως το υλοποιεί η Huawei. Ας μα πει κάποιος που έχει Huawei συσκευή.

Πάντως εμένα μου αρέσει καλύτερα η οθόνη της Huawei

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...