Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 730


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nokia Lumia 730 Dual sim

(RM-1038)

Share life uncropped

 

http://i.webapps.microsoft.com/r/image/view/-/4166376/respXXL/2/-/Lumia-730-Dual-SIM-front.png http://i.webapps.microsoft.com/r/image/view/-/4166374/respXXL/2/-/Lumia-730-Dual-SIM-side.png

______________________________________

 

Ημερομηνία ανακοίνωσης:

4 Σεπτεμβρίου 2014

 

Περιγραφή συσκευής:

The Nokia Lumia 730 Dual SIM is a smartphone featuring the Windows Phone 8.1 operating system, 1.2 GHz quad-core processor, 6.7 MP rear, 5 MP front camera and 4.7 inch ClearBlack OLED display. The device brings the best browsing experience with IE11 hardware accelerated graphics and HTML5 support. Supported operating bands depend on the country/region where the device is available.

______________________________________

 

Λειτουργικό σύστημα:

Microsoft Windows Phone 8.1 (Lumia Denim)

 

Τελευταία έκδοση λογισμικού:

 

Δείκτης SAR:

0.50 W/kg

 

Ελληνικό product code:

-

______________________________________

 

Σελίδα υποστήριξης

Τεχνικά χαρακτηριστικά

Φωτογραφίες

Δελτίο τύπου

Data Sheet

Οδηγός χρήσεως

Edited by niotheros
Ενημέρωση συνδέσμων

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 647
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μόνο 6,7 MP η κάμερα ρε παιδιά έλεος... λίγο ακόμη και δεν θα έβαζαν καθόλου κάμερα...

 

Αυτήν είχε και το 720 και νομίζω δεν ήταν κακή, έχει και οπτικά Zeiss. Πάντως μια 8άρα με Dual LED δε θα έβλαπτε ;)

Link to comment
Share on other sites

Μόνο 6,7 MP η κάμερα ρε παιδιά έλεος... λίγο ακόμη και δεν θα έβαζαν καθόλου κάμερα...

 

Δε γίνεται να ανταγωνίζεται το 820 που έχει 10άρα. Λογικό.

 

Edit: 830 προφανώς εννοούσα

Edited by Jamesc
- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Δε γίνεται να ανταγωνίζεται το 820 που έχει 10άρα. Λογικό.

 

το 830 εννοεις...

μια χαρά θα είναι η κάμερα του παίδες

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Που είναι; έρχεται ; ήρθε; ή κοντεύει ; και πότε; :rolleyes:

Ήμουν έτοιμος για το 630 αλλά τούτο μάλλον είναι αστέρι όπως βλέπω....

Για την τιμή άκουσε κανείς κάτι;

Αναμονή λοιπόν. :O

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Link to comment
Share on other sites

Στο hdblog it ανεβηκε το πρώτο review για το 735 και απο τι φαίνεται σκιζει σε ολα .Δεν πιστεύω να υπάρχει μεγαλη διάφορα με το 730 μεσα σε αυτη την εβδομάδα κυκλοφορεί και ειμαι πια σίγουρος οτι θα το κτυπησω ,σε τι χρωμα με αποσχολει μονο να το παρω θα δω Edited by irovoudou
Link to comment
Share on other sites

Στο hdblog it ανεβηκε το πρώτο review για το 735 και απο τι φαίνεται σκιζει σε ολα .Δεν πιστεύω να υπάρχει μεγαλη διάφορα με το 730 μεσα σε αυτη την εβδομάδα κυκλοφορεί και ειμαι πια σίγουρος οτι θα το κτυπησω ,σε τι χρωμα με αποσχολει μονο να το παρω θα δω

Πολύ όμορφο το άτιμο σε πορτοκαλί, αλλά προσωπικά θα το προτιμούσα σε ματ, όπως το πράσινο...

Οι διαφορές 730 με 735 είναι μόνο οτι το 730 είναι dual sim 3g ενώ το 735 single sim 4g και επίσης το 735 έχει ενσωματωμένο wireless charging, τίποτε άλλο...

Link to comment
Share on other sites

Το εχω βαλει στο ματι . Αυτο ή motorolla g 2014;

Αφου ο Αγγλος δεν γραφει :

“ Χάου αρ γιου”

ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΓΡΑΦΕΙΣ

“ti kaneis” ?;;;;;;;;;;;?;;;;;;;;;;;;

ΟΧΙ ΑΛΛΑ GREEKLISH!

Link to comment
Share on other sites

Το εχω βαλει στο ματι . Αυτο ή motorolla g 2014;

 

Θα σου πρότεινα αυτό λόγω clearblack και λόγω (ίσως) καλύτερης κάμερας.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω βαλει στο ματι . Αυτο ή motorolla g 2014;

 

Μπορείς να ανοίξεις ένα νέο θέμα στην ενότητα Περί... συσκευών- Επιλογή συσκευής.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

review για το 735

ιδιο πλην 2 microSIM/nanoSIM και wireless charging που εχει το 735

http://allaboutwindowsphone.com/reviews/item/20159_Nokia_Lumia_735.php

Edited by nikosxeng3

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

review για το 735

ιδιο πλην 2 microSIM/nanoSIM και wireless charging που εχει το 735

http://allaboutwindowsphone.com/reviews/item/20159_Nokia_Lumia_735.php

 

το μόνο που με χαλάει είναι ότι δεν έχει "Nokia Glance".

το έχω συμπαθήσει πολύ στο 820. Άντε και ένα 2ο τα onscreen nav buttons.

Αλλά αυτά πάνε να τα υιοθετήσουν όλοι ιδιαίτερα στης λεγόμενες μικρές, μικρο-μεσαίες και μεσαίες συσκευές,

εγώ που παίζω σε αυτές μπάλα πρέπει να τα συνηθίσω..

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το nokia glance και τι τα bezels (δεν ξερω αν το γραφω σωστα);
Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το nokia glance και τι τα bezels (δεν ξερω αν το γραφω σωστα);

Glance είναι η δυνατότητα να βλέπεις τις ειδοποιήσεις χωρίς να ξεκλειδώσεις τη συσκευή και τα bezels είναι τα περιθώρια περιμετρικά της οθόνης.

 

Η συσκευή εμφανίστηκε και στο Σκρούτζ από 268€. Σκέφτομαι όταν πέσει σε λογικότερα πλαίσια να δοκιμάσω σιγά σιγά τα WP.

Knowledge isn't free. You have to pay attention.

Link to comment
Share on other sites

 

Η συσκευή εμφανίστηκε και στο Σκρούτζ από 268€

 

247 ευρο το lumia 735 .. λογικά μέχρι τα Χριστούγεννα θα παίζουν κοντά στα 200 και τα δυο μοντέλα (730 & 735)

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε και λεμε:

 

Η μπαταρια στα 730/735 ειναι η BV-T5A

 

αν το παρει καποιος κι εχει και κανα 630/635 προχειρο,

ας δοκιμασει αν μπορει αν οι μπαταριες ειναι εναλλαξιμες.

 

Οι διαφορες μεταξυ 730/735:

 

Ασυρματη φορτιση υποστηριζει το 735,

που του δινει 4g επιπλεον βαρος και 0.2 χιλιοστα επιπλεον παχος.

 

To 735 ειναι μονοκαρτο 4G, παιρνει nanoSIM

και το 730 δικαρτο 3G, παιρνει δυο microSIM.

 

Δεν ξερω αν μπορουν να εχουν 3G και οι δυο καρτες στο 730.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Αν και ανακοινώθηκε με χαμηλότερη τιμή από το 735, βλέπω το 735 να έχει φτάσει στα 240€ και το 730 εκεί κολλημένο στα 265 περίπου..

ρε ******* βλέπουν dual sim και παίρνει καπέλο η τιμή? αφου σίγουρα η νοκια/ms το προμήθευε σε χαμηλότερη τιμή...

θα μου πείτε από την άλλη προσφορά / ζήτηση διαμορφώνει την τιμή..και ίσως το 730 να έχει μεγαλύτερη ζήτηση και γι'αυτο να τσιμπάει και η τιμή του...

αδικία πάντως..

 

Edit:

Preformance test vs Lumia 930:

Edited by Dimis164
αφαίρεση άσεμνων εκφράσεων

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Αν εχει καποιος και το 630/635,

ας δοκιμασει αν οι μπαταριες μπορουν να αλλαχθουν μεταξυ τους

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Το ειδα σημερα στο Πλαισιο. Η χαρα του pentile matrix αυτη η οθονη.

 

Με τετοιες ποιοτικες εκπτωσεις, ακομα και η Samsung κινδυνευσε.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος αν και οι δύο κάρτες μπορούν να δέχονται κλήσεις ταυτόχρονα; Το 630 Έχει πρόβλημα σε αυτό το θέμα. Όταν Είσαι σε κληση, η δεύτερη κάρτα φαίνεται ως κλειστό Και στέλνει την κλήση στον τηλεφωνητή.
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο και στο 730

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση στην παρεα σας. το εχει παρει ο ξαδερφος το κινητο. μια χαρα το βρηκα αλλα εχει καπου led ειδοποιησεων? γενικα αν εχεις καποια κληση μηνυμα κτλ υπαρχει καποιος τροπος ειδοποιησης? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση στην παρεα σας. το εχει παρει ο ξαδερφος το κινητο. μια χαρα το βρηκα αλλα εχει καπου led ειδοποιησεων? γενικα αν εχεις καποια κληση μηνυμα κτλ υπαρχει καποιος τροπος ειδοποιησης? ευχαριστω

 

Δεν έχει LED, όχι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...