Jump to content

Sony Xperia Z3 Tablet Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο δεύτερο ρασινκ Μου έβαλε ειδοποίηση για την μνήμη πέρασα φιφα και το ένα ρασιν στην κάρτα και και ακτές εφαρμογές και δεν έχω θέμα

 

Εβαλες το παιχνιδι στην sd? Και τρεχει οκ?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις! Η αλήθεια είναι πως έχω συνηθίσει με το iPad εδώ και 3 χρόνια αλλά από την άλλη θα ήθελα να κάνω μία αλλαγή.

Θα πάω να το δω κι από κοντά και βλέπουμε

Link to comment
Share on other sites

αξιζει να παρεις και ενα ps4 controller αν δεν εχεις ηδη! συνδεεται κατευθειαν με το tablet.

Με την προϋπόθεση να έχεις και PS4 φαντάζομαι

Link to comment
Share on other sites

Με την προϋπόθεση να έχεις και PS4 φαντάζομαι

 

οχι δεν χρειάζεται. Το κανεις pair κατευτεύθείαν με το tablet για παιχνίδια. (ενοοώ οτι εκτός απο remote play, μπορεις να παιζεις και android παιχνίδια με τον controller)

Edited by sfortis
Link to comment
Share on other sites

το Lara Croft: Relic Run νεράκι πάει!!

 

o controller του PS4 είναι bluetooth και συνδέεται άμεσα! και άμα έχεις και PS4 ευχαριστιέσαι και remote play.. To PS4 στο σαλόνι και εσύ παίζεις στην κρεβατοκάμαρα!!

Link to comment
Share on other sites

το Lara Croft: Relic Run νεράκι πάει!!

 

o controller του PS4 είναι bluetooth και συνδέεται άμεσα! και άμα έχεις και PS4 ευχαριστιέσαι και remote play.. To PS4 στο σαλόνι και εσύ παίζεις στην κρεβατοκάμαρα!!

Καλή φάση αλλά δεν το απολαμβάνεις στην τηλεόραση σου ας πούμε.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω τα φώτα σας. Μπορώ να αλλάξω με κάποιο τρόπο τα αρχεία που κατεβάζω να αποθηκευονται στη κάρτα μνήμης; Και όχι από κάθε εφαρμογή ξεχωριστά;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά θα ήθελα ενημερώσω όλους για κάτι που έτυχε στον αδερφό μου. Αγόρασε το tablet από μεγάλο και γνωστότατο κατάστημα και την επόμενη ημέρα όπου το παρέλαβε διαπίστωσε αμέσως ένα καμμένο πίξελ στην οθόνη. Επικοινώνησε φυσικά κατευθείαν με τι κατάστημα και εκείνοι του ζήτησαν να το στείλει με δική του χρέωση εκεί να το δούνε. Δύο μέρες μετά τον πήραν τηλέφωνο και του είπαν οτι η Sony δίνει εγγύηση για 3 πίξελ και πάνω και οτι δε μπορούνε να κάνουνε τίποτα απο κει και πέρα. Ο αδερφός μου επικοινώνησε κατευθείαν με τη Sony και ο υπάλληλος με τον οποίο μίλησε αφού τον έβαλε πρώτα σε αναμονή για να αναφέρει το θέμα στους αρμόδιους, του απάντησε μετά οτι δε γίνεται τίποτα γιατί έτσι είναι η εγγύηση της εταιρείας. Περιττό να αναφέρω την τεράστια απογοήτευση του αδερφού μου και όχι μόνο απογοήτευση θα έλεγα...

Πως σας φαίνεται παιδιά αυτό; Εσείς γνωρίζατε για την εγγύηση των καμμένων πίξελ που έχει η Sony; Ελπίζω να μην τύχει σε κανέναν απο έδώ παιδιά κάτι ανάλογο. Προσωπικά το θεωρώ απαράδεκτο το όλο σκηνικό.

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα ενημερώσω όλους για κάτι που έτυχε στον αδερφό μου. Αγόρασε το tablet από μεγάλο και γνωστότατο κατάστημα και την επόμενη ημέρα όπου το παρέλαβε διαπίστωσε αμέσως ένα καμμένο πίξελ στην οθόνη. Επικοινώνησε φυσικά κατευθείαν με τι κατάστημα και εκείνοι του ζήτησαν να το στείλει με δική του χρέωση εκεί να το δούνε. Δύο μέρες μετά τον πήραν τηλέφωνο και του είπαν οτι η Sony δίνει εγγύηση για 3 πίξελ και πάνω και οτι δε μπορούνε να κάνουνε τίποτα απο κει και πέρα. Ο αδερφός μου επικοινώνησε κατευθείαν με τη Sony και ο υπάλληλος με τον οποίο μίλησε αφού τον έβαλε πρώτα σε αναμονή για να αναφέρει το θέμα στους αρμόδιους, του απάντησε μετά οτι δε γίνεται τίποτα γιατί έτσι είναι η εγγύηση της εταιρείας. Περιττό να αναφέρω την τεράστια απογοήτευση του αδερφού μου και όχι μόνο απογοήτευση θα έλεγα...

Πως σας φαίνεται παιδιά αυτό; Εσείς γνωρίζατε για την εγγύηση των καμμένων πίξελ που έχει η Sony; Ελπίζω να μην τύχει σε κανέναν απο έδώ παιδιά κάτι ανάλογο. Προσωπικά το θεωρώ απαράδεκτο το όλο σκηνικό.

Το παρήγγειλε μέσω ίντερνετ?

Σε κάθε περίπτωση, δείτε άμεσα τους όρους υπαναχώρησης (αφού λες ότι αγοράστηκε από μεγάλο κατάστημα, σίγουρα θα δίνει δυνατότητα αναιτιολόγητης υπαναχώρησης). Έτσι γλιτώνεις όλο τη συζήτηση για τον αριθμό καμμένων πίξελς κλπ

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι μεγαλη αλυσίδα καταστημάτων πχ Πλαίσιο,Public,Media Markt μπορείς απλά να το επιστρέψεις διοτι απλά δεν σε κάλυψε χωρις απαραίτητα να είχε κουσούρι η συσκευή.

Μου εχει τύχει και σε Asus tablet και προηγούμενα Sony κινητά και το κατάστημα αγοράς ουδέποτε μου αρνήθηκε να μου το αντικαταστήσει και μαλιστα το Asus απο ελληνικό μικρό κατάστημα τεχνολογίας με απλά 1 Καμμένο pixel.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι μεγαλη αλυσίδα καταστημάτων πχ Πλαίσιο,Public,Media Markt μπορείς απλά να το επιστρέψεις διοτι απλά δεν σε κάλυψε χωρις απαραίτητα να είχε κουσούρι η συσκευή.

Μου εχει τύχει και σε Asus tablet και προηγούμενα Sony κινητά και το κατάστημα αγοράς ουδέποτε μου αρνήθηκε να μου το αντικαταστήσει και μαλιστα το Asus απο ελληνικό μικρό κατάστημα τεχνολογίας με απλά 1 Καμμένο pixel.

 

Αυτό του είπα. Μίλησα μέσω Pm με το φίλο.:)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι μεγαλη αλυσίδα καταστημάτων πχ Πλαίσιο,Public,Media Markt μπορείς απλά να το επιστρέψεις διοτι απλά δεν σε κάλυψε χωρις απαραίτητα να είχε κουσούρι η συσκευή.

Μου εχει τύχει και σε Asus tablet και προηγούμενα Sony κινητά και το κατάστημα αγοράς ουδέποτε μου αρνήθηκε να μου το αντικαταστήσει και μαλιστα το Asus απο ελληνικό μικρό κατάστημα τεχνολογίας με απλά 1 Καμμένο pixel.

 

Αυτό του είπα. Μίλησα μέσω Pm με το φίλο.:)

 

Παιδιά ο άνθρωπος από το Πλαισιο με τον οποίο και μίλησε ο αδερφός μου είπε πως δε γίνεται επιστροφή ή αντικατάσταση ακριβώς γιατί έχει το πίξελ καμμένο. Σα να έλεγε δηλαδή οτι αν δεν είχε το κουσούρι αυτό η συσκευή θα μπορούσε να γίνει επιστροφή και αντικατάσταση με άλλο tablet της Sony ή άλλης εταιρεία;. Δεν ξέρω τι να πω. Δυστυχώς μένω και μακριά από τον αδερφό μου και δε μπορώ να ανακατευτώ ο ίδιος και να ασχοληθώ όσο θα ήθελα με την υπόθεση. Από μεριάς Sony πάντως είναι απλά απαράδεκτη η πολιτική αυτή της εγγύησης από 3 καμμένα πίξελ και πάνω. Δε γνωρίζω την εγγύηση που δίνει η Samsung ή η Lg πάνω σε αυτό το κομμάτι αλλά αυτή της Sony είναι σκέτη κοροϊδία.

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ναι 3 pixel και πανω αναγνωρίζει η Sony οπου μου είχαν τονίσει πριν μια 2.5 ετη με το Xperia S που θυμάμαι.

Πάντως απαράδεκτοι του Πλαισίου διοτι ανεξάρτητα αν εχει θέμα η οχι η συσκευή ο καταναλωτής εχει το δικαίωμα να κανει υπαναχώρηση αγοράς.

Εμένα μου έτυχε και πριν 1 χρόνο με 2 z3 οπου μου ήρθαν απο 1 Καμμένο pixel το καθε ενα και το Amazon που το πήρα μου τα δέχτηκα άμεσα για επιστροφή χωρις μα και μου και μου έστειλαν εκ νέου αντικαταστάτη συσκευής ολοκαίνουργια σφραγισμένη.

 

Γιατι δεν λες στον αδερφό σου να δοκιμάσει να παει σε αλλο κατάστημα πλαίσιο απλά λέγοντας οτι θελει επιστροφή διοτι απλά δεν τον κάλυψε η συσκευή.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ναι 3 pixel και πανω αναγνωρίζει η Sony οπου μου είχαν τονίσει πριν μια 2.5 ετη με το Xperia S που θυμάμαι.

Πάντως απαράδεκτοι του Πλαισίου διοτι ανεξάρτητα αν εχει θέμα η οχι η συσκευή ο καταναλωτής εχει το δικαίωμα να κανει υπαναχώρηση αγοράς.

Εμένα μου έτυχε και πριν 1 χρόνο με 2 z3 οπου μου ήρθαν απο 1 Καμμένο pixel το καθε ενα και το Amazon που το πήρα μου τα δέχτηκα άμεσα για επιστροφή χωρις μα και μου και μου έστειλαν εκ νέου αντικαταστάτη συσκευής ολοκαίνουργια σφραγισμένη.

 

Γιατι δεν λες στον αδερφό σου να δοκιμάσει να παει σε αλλο κατάστημα πλαίσιο απλά λέγοντας οτι θελει επιστροφή διοτι απλά δεν τον κάλυψε η συσκευή.

 

Αυτό ακριβώς! Η υπαναχώρηση δεν εξαρτάται από τυχόν ελάττωμα ή όχι της συσκευής.

Δυστυχώς, για μια ακόμη φορά το Πλαίσιο αποδεικνύεται αναξιόπιστο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς! Η υπαναχώρηση δεν εξαρτάται από τυχόν ελάττωμα ή όχι της συσκευής.

Δυστυχώς, για μια ακόμη φορά το Πλαίσιο αποδεικνύεται αναξιόπιστο.

 

Πάντως Public και Media Markt ειναι πιο ευέλικτοι στην πολιτικη τους.

Το Πλαίσιο απλά προσπαθεί να την γλυτώσει με απαράδεκτες δικαιολογίες.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως Public και Media Markt ειναι πιο ευέλικτοι στην πολιτικη τους.

Το Πλαίσιο απλά προσπαθεί να την γλυτώσει με απαράδεκτες δικαιολογίες.

Τα πράγματα είναι μετρημένα κουκιά. Ούτε στο site του πλαισίου θέτει ως προυπόθεση της επιστροφής, το να μην έχει πρόβλημα η συσκευή (και μάλιστα πρόβλημα που η ίδια η σόνυ δεν αναγνωρίζει ως πρόβλημα!!!)

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα ενημερώσω όλους για κάτι που έτυχε στον αδερφό μου. Αγόρασε το tablet από μεγάλο και γνωστότατο κατάστημα και την επόμενη ημέρα όπου το παρέλαβε διαπίστωσε αμέσως ένα καμμένο πίξελ στην οθόνη. Επικοινώνησε φυσικά κατευθείαν με τι κατάστημα και εκείνοι του ζήτησαν να το στείλει με δική του χρέωση εκεί να το δούνε. Δύο μέρες μετά τον πήραν τηλέφωνο και του είπαν οτι η Sony δίνει εγγύηση για 3 πίξελ και πάνω και οτι δε μπορούνε να κάνουνε τίποτα απο κει και πέρα. Ο αδερφός μου επικοινώνησε κατευθείαν με τη Sony και ο υπάλληλος με τον οποίο μίλησε αφού τον έβαλε πρώτα σε αναμονή για να αναφέρει το θέμα στους αρμόδιους, του απάντησε μετά οτι δε γίνεται τίποτα γιατί έτσι είναι η εγγύηση της εταιρείας. Περιττό να αναφέρω την τεράστια απογοήτευση του αδερφού μου και όχι μόνο απογοήτευση θα έλεγα...

Πως σας φαίνεται παιδιά αυτό; Εσείς γνωρίζατε για την εγγύηση των καμμένων πίξελ που έχει η Sony; Ελπίζω να μην τύχει σε κανέναν απο έδώ παιδιά κάτι ανάλογο. Προσωπικά το θεωρώ απαράδεκτο το όλο σκηνικό.

 

Είναι σίγουρος πως είναι μόνο ένα pixel ελαττωματικό; Με την ανάλυση της συσκευής δύσκολα φαίνεται ένα μόνο pixel, σίγουρα δεν είναι αρκετά μαζί χαλασμένα;

Link to comment
Share on other sites

Οχι μονο ενα ειναι το δοκίμασα και με 2-3 εφαρμογές που τεσταρουν την οθόνη ακριβως για αυτο το πραγμα. Ειναι μονο ενα πιξελ ακριβως κατω απο το λογοτυπο της Sony..

Δημήτρης

...THE BRINGER OF RAIN...

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!

ευτυχής νέος κάτοχος εδώ

έχει αγοράσει κάποιος θήκη εκτός της original sony ή αυτές που είδα πιο πίσω (τη generic του πλαισίου κλπ)

π.χ. κάποια τέτοια http://www.ebay.com/itm/PU-Leather-Smart-Cover-for-Sony-Xperia-Z3-Tablet-Compact-Stand-Case-Sleep-Wake-/141565747526

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B00QZ6D0OQ?psc=1&redirect=true&ref_=oh_aui_detailpage_o01_s00

Εχω τη συγκεκριμενη και ειμαι πολυ ικανοποιημενος.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα κι εγώ το tablet και το αναμένω τις επόμενες ημέρες.

Μπορούμε πλέον από Ελλάδα να κάνουμε παραγγελίες μέσω ebay? To ρωτάω γιατί θέλω να βρω θήκη. Μεμβράνη προστασίας έχετε βάλει?

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα κι εγώ το tablet και το αναμένω τις επόμενες ημέρες.

Μπορούμε πλέον από Ελλάδα να κάνουμε παραγγελίες μέσω ebay? To ρωτάω γιατί θέλω να βρω θήκη. Μεμβράνη προστασίας έχετε βάλει?

Με το καλο να το δεχτεις.

Ναι , για μικροποσα δεν θα εχεις προβλημα.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Tablet Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...