Jump to content

Sony Xperia Z3 Tablet Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Την κάρτα Micro sd πως την αφαιρούμε; υπάρχει κάποιος τρόπος που την πετάει προς τα έξω το ταμπλετ;

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Την πατάς μέσα και με ελατήριο πιθανώς, βγαίνει έξω. Πρόσεξε μην γλυστρήσει το νύχι σου ή ότι βάλεις για να την πιέσεις, γιατί δεν θα προλάβεις να την δεις!

Το έπαθα εγώ την πρώτη φορά...

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου ήθελα να κάνω μια ερώτηση που δεν είδα να έχει αναφερθεί παραπάνω, η οθόνη γράφει κ καταλαβαίνει οποιοδήποτε στυλό σαν το Ζ ultra το οποίο σε αυτό το θέμα ήταν απλά απίστευτο, έγραφα με μολύβι ξύλινο και με είχε βολέψει!
Have a nice day ! ! !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλοι μου ήθελα να κάνω μια ερώτηση που δεν είδα να έχει αναφερθεί παραπάνω, η οθόνη γράφει κ καταλαβαίνει οποιοδήποτε στυλό σαν το Ζ ultra το οποίο σε αυτό το θέμα ήταν απλά απίστευτο, έγραφα με μολύβι ξύλινο και με είχε βολέψει!

Κατά 99% δεν υποστηρίζεται τέτοια λειτουργία.

Αφήνω 1% διότι δεν το έχω ψάξει καν και ούτε έχει αναφερθεί από κανέναν για τέτοια λειτουργία.

Μπορείς να ανατρέξεις στα manual Κατεβάζοντας τα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Κατά 99% δεν υποστηρίζεται τέτοια λειτουργία.

Αφήνω 1% διότι δεν το έχω ψάξει καν και ούτε έχει αναφερθεί από κανέναν για τέτοια λειτουργία.

Μπορείς να ανατρέξεις στα manual Κατεβάζοντας τα.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, εάν ξέρει κάποιος σίγουρα ας στείλει!

Μου κάνει πολύ εντύπωση που δεν το συνέχισε πουθενά αλλού πέρα από το υλτρα, γιατί κατά την άποψη μου πέρα από το κουμπί του s-Pen το ανταγωνιζεται καταμουτρα όταν θες να γράψεις η να σχεδιάσεις κάτι!

Κάτοχος και του υλτρα κ του νοτε 3!

Have a nice day ! ! !
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους.

Το ραδιόφωνο άρχισε να μου κάνει κόλπα, και να μη λειτουργεί σωστά(δεν έπαιρνα ήχο, ενώ άνοιγε κανονικά).

Το τάμπλετ το έχω κάνει root. Εκ του αποτελέσματος έχω κάνει τη *******, να σβήσω την εφαρμογή,και να την εγκαταστήσω εκ νέου, δυστυχώς τώρα δεν ανοίγει καθόλου, αλλά βγάζει σφάλμα.

Θα ήθελα τα φώτα σας, αν και έψαχνα το φάκελο εγκατάστασης,για να αλλάξω τα permissions, μήπως και λειτουργήσει ,τελικά δε κατάφερα τίποτα.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Το ραδιόφωνο άρχισε να μου κάνει κόλπα, και να μη λειτουργεί σωστά(δεν έπαιρνα ήχο, ενώ άνοιγε κανονικά).

Το τάμπλετ το έχω κάνει root. Εκ του αποτελέσματος έχω κάνει τη *******, να σβήσω την εφαρμογή,και να την εγκαταστήσω εκ νέου, δυστυχώς τώρα δεν ανοίγει καθόλου, αλλά βγάζει σφάλμα.

Θα ήθελα τα φώτα σας, αν και έψαχνα το φάκελο εγκατάστασης,για να αλλάξω τα permissions, μήπως και λειτουργήσει ,τελικά δε κατάφερα τίποτα.

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Δεν βλεπω αλλη λυση απο επιδιόρθωση μεσω pc companion αλλα χάνεις λογικά το root,εκ νέου root και προσεχεις να μην σβήσεις την εφαρμογη.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απάντηση.Θα ήθελα να δοκιμάσω κάτι άλλο.

Θα μπορούσες να μου ανεβάσεις από root/system/apps/radio3 όλο το φάκελο radio3;

Νομίζω θα μπορούσα να καταφέρω κάτι

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απάντηση.Θα ήθελα να δοκιμάσω κάτι άλλο.

Θα μπορούσες να μου ανεβάσεις από root/system/apps/radio3 όλο το φάκελο radio3;

Νομίζω θα μπορούσα να καταφέρω κάτι

Ευχαριστώ

Δεν το έχω το tablet πλέον.

Κάποιος άλλος κάτοχος θα μπορούσε να σε βοηθήσει.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μετά το Lollipop δεν έχω μείνει ευχαριστημένος με την μπαταρία (έχω το SGP621). θα δοκιμάσω με το PC Companion να το κάνω καθαρή εγκατάσταση μπας και στρώσει. Έχει καταφέρει να κάνει κανείς downgrade σε 4.4.4 να μου τα βήματα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μετά το Lollipop δεν έχω μείνει ευχαριστημένος με την μπαταρία (έχω το SGP621). θα δοκιμάσω με το PC Companion να το κάνω καθαρή εγκατάσταση μπας και στρώσει. Έχει καταφέρει να κάνει κανείς downgrade σε 4.4.4 να μου τα βήματα?

 

Ενεργοποιησε το stamina και προσθεσε μονο οσες εφαρμογες θες να τρεχουν στο παρασκήνιο. Θα δεις τρομερή διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Μετά το Lollipop δεν έχω μείνει ευχαριστημένος με την μπαταρία (έχω το SGP621). θα δοκιμάσω με το PC Companion να το κάνω καθαρή εγκατάσταση μπας και στρώσει. Έχει καταφέρει να κάνει κανείς downgrade σε 4.4.4 να μου τα βήματα?

 

Επιδιόρθωση να κάνεις.

Εγώ πάντως 1 μήνα με την 5.0.2 ήμουν το ιδιο ικανοποιημένος όσο με kit Kat πριν το δώσω το tablet.

Οσονουπου έρχεται και η 5.1.1 έως τέλη του μηνός-αρχές Αυγούστου.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ οδηγός να φλασαρετε την kit Kat.

http://www.xperiablog.net/2015/03/17/guide-to-installing-xperia-lollipop-using-xperifirm-and-flashtool/

Κατεβάστε από xda την τελευταία 4.4.4 και φλασαρετε,απλα με τον πάνω οδηγο κρατήστε backup την υπάρχουσα rom που φοράτε να την ξαναφλασαρετε σε περίπτωση χρειαστείτε service.

Στο νήμα για το z3 έχω γραψει πως βρίσκεται την υπάρχουσα rom που φοράτε έτσι ώστε να την κατεβάσετε και να την φυλάξετε σε μελλοντική χρήση εφόσον 4.4.4 rom ελληνικη αν έχετε ελληνική συσκευή αποκλείεται να βρείτε στο xda παρά άλλων χωρών μόνο

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Android 5.1.1 Lollipop released for Xperia Z3 Compact and Z3 Tablet Compact

http://www.xperiablog.net/2015/07/21/android-5-1-1-lollipop-released-for-xperia-z3-compact-and-z3-tablet-compact/

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Έκανα επιδιόρθωση από PC companion. Φαίνεται να έκαστε καλύτερα. το έχω με λίγες εφαρμογές μόνο για Browsing και YouTube και πάει καλύτερα νομίζω (stamina airplane mode με wifi ανοικτό. περίπου 35% φωτεινότητα location ανοικτό) 10%-12% ανά ώρα οθόνης. Παντός στο standby είναι βράχος.

 

Θα περιμένω και την 5.1.1 να κάνω πάλι καθαρή εγκατάσταση και μετά να του βάλω και εφαρμογές να το δοκιμάσω. Πάντως πιο πολύ μου άρεσε η kitkat... :-(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έχει έρθει σε κανέναν η 5.1.1;

Εγώ με SGP621 και 5.02 από Cosmote, δεν έχω πάρει τίποτε προς το παρόν...

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Και μένα μου ήρθε.

Έχω και ένα πρόβλημα.

Στην 5.1.1 μπαίνοντας στο apps κάποιες φορές λείπει το search bar από πάνω και δεν υπάρχει αναδυομενο παράθυρο από αριστερά που σου δίνει διάφορες επιλογές όπως κατάργηση εφαρμογών και διάφορα άλλα

Link to comment
Share on other sites

Cosmote branded;

Όχι , unbranded είναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πες μας και τι παρατήρησες ως διαφορετικό ντε...

δεν μπορώ γιατί σπάνια το χρησιμοποιώ πια ..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Tablet Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...