Jump to content

Sony Xperia Z3 Tablet Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εάν όντως ισχύει αυτό το θεωρώ επιεικως απαράδεκτο.

 

Δεν ειναι. Το να κανεις την SD card --> internal memory εχει πολλα προβληματα.

 

1. χανεις τα εσωτερικα 32GB

2. χανεις πολυ σε απόδοση. Η SD ειναι πολυ πιο αργή απο την εσωτερικη MMC

3. κινδυνος για corruptions. Οι SD cards χαλάνε, χάνονται και υπαρχουν μάρκες που δεν ειναι γενικα...αξιόπιστες.

 

αυτά σε γενικες γραμμες.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν ειναι. Το να κανεις την SD card --> internal memory εχει πολλα προβληματα.

 

1. χανεις τα εσωτερικα 32GB

2. χανεις πολυ σε απόδοση. Η SD ειναι πολυ πιο αργή απο την εσωτερικη MMC

3. κινδυνος για corruptions. Οι SD cards χαλάνε, χάνονται και υπαρχουν μάρκες που δεν ειναι γενικα...αξιόπιστες.

 

αυτά σε γενικες γραμμες.

Αν είναι class 10 και ειδικά σαμμυ δεν παθαίνει τίποτα. Μην φοβάστε όλες τις μαηκρο σδ.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι class 10 και ειδικά σαμμυ δεν παθαίνει τίποτα. Μην φοβάστε όλες τις μαηκρο σδ.

 

οτι και να ειναι, δεν υπαρχει καμια συγκριση στην ταχύτητα... η εσωτερική emmc θα σου δώσει 200-230 mb/sec sequential read, ενω μια κορυφαια SD UHS1,το πολύ 40-50mb/sec στο Z3.

Link to comment
Share on other sites

οτι και να ειναι, δεν υπαρχει καμια συγκριση στην ταχύτητα... η εσωτερική emmc θα σου δώσει 200-230 mb/sec sequential read, ενω μια κορυφαια SD UHS1,το πολύ 40-50mb/sec στο Z3.

εγω παντως που είχα συνδέσει πλήρως όλες τις εφαρμογές στην εβο σαμμυ που εχω στο Ζ2, ακόμα και στα παιχνίδια δεν αντιμετώπισα κάποιο λαγκ ή ο,τιδήποτε ανησυχητικό.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

ακομα κανεις ρε παιδια να δοκιμασει το mhl με wifi;μια βοήθεια ζητω δε μπορω να βρω και κατι στο google..ας βοηθησει καποιος..
Link to comment
Share on other sites

δε γινεται ρε παιδια να τη φλασαρετε με flashtool?να μπει και καθαρη κιολας χωρις τα αχρηστα της κοσμοτε...

 

Στάλθηκε από το XT1562 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά εγώ δεν φλασαρα περίμενα να έρθει επίσημα.τελικά λίγες μέρες μετά μπορώ να πω ότι η αναβάθμιση τουλάχιστον ως προς την μπαταρία ήταν άκρως επιτυχημένη.στα υπόλοιπα μία από τα ιδια.το tablet παραμενει η ιδανική επιλογή σε αυτή την διάσταση.
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και γω μετά από 2 φορτίσεις με την 6.0 η μπαταρία έχει πάρει ένα boost κοντά στο 20%.Κατα τα άλλα απροβλημάτιστο.Πραγματικά πιστεύω για τάμπλετ και ειδικά για τα λεφτά του είναι ίσως η καλύτερη αγορά που έχω κάνει. Μακάρι η Sony να ξαναβγάλει τέτοιο διαμάντι.
Link to comment
Share on other sites

παντως οπως και να την κανετε...συστηνω καθετα ένα f.reset μετα την αναβαθμιση.κινητο sony ποτε ξανα λογω καμερας..αλλα τάμπλετ πλεον με 1000 γιατι απο τα reviews που βλεπω και τα αλλα μοντέλα έχουν πολυυυ θετικα σχολια...
Link to comment
Share on other sites

παντως οπως και να την κανετε...συστηνω καθετα ένα f.reset μετα την αναβαθμιση.κινητο sony ποτε ξανα λογω καμερας..αλλα τάμπλετ πλεον με 1000 γιατι απο τα reviews που βλεπω και τα αλλα μοντέλα έχουν πολυυυ θετικα σχολια...

 

Το Ζ1 έχεις για κινητό αν θυμάμαι καλά;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

ναι.και το κανονικο και το compact...οτι και να εκανα οι φωτο μολις σουρουπωνε χαααααλια..δοκιμασαμε με ενα πρωιστορικο xperia x10 mini pro και εβγαζε καλυτερες φωτο με 5mp φαντασου...
Link to comment
Share on other sites

ναι.και το κανονικο και το compact...οτι και να εκανα οι φωτο μολις σουρουπωνε χαααααλια..δοκιμασαμε με ενα πρωιστορικο xperia x10 mini pro και εβγαζε καλυτερες φωτο με 5mp φαντασου...

Με τα Ζ3+ δεν ξέρω τι παίζει από θεμα βραδινής φώτο..μιας και θα ήθελα ενα δίκαρτο από αυτά!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο φιλε μ!εντωμεταξυ έχω φάει τον τόπο δεν μπορώ να κάνω να δουλέψει ταυτόχρονα το mhl με το wifi... θέλω να δω online ταινίες και δεν μπορώ... πάντως μπράβο το θηρίο μου βγάζει κάτι τρελά 10-11 ωρες S.O.T.. Δεν ξέρω αν μου φαίνεται , αλλά με το μαγνητικό καλώδιο φόρτισης σαν να μου πηγαίνει παραπάνω η μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν μου φαίνεται , αλλά με το μαγνητικό καλώδιο φόρτισης σαν να μου πηγαίνει παραπάνω η μπαταρία

Το επιβεβαιώνω αυτό, να πω ένα 15% διαφορά, σίγουρα.

"Ταν ή επί τας"
Link to comment
Share on other sites

δε μπορω να καταλαβω γιατι,αλλα μαλλον ισχυει...επισης ενημερωτικα απλως..εχω εναν aukey quick charge v2.0 και οντως φορτιζει πολυ γρηγορα.
Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια συνδεσα και το ταμπλετ στον υπολογιστη μηπως και μπορεσω να κανω την αναβαθμιση αλλα :food: πορτα...

μου λεει οτι η συσκευη ειναι ενημερωμενη,τωρα εχω την 5.1.1

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τοτε με flashtool...αν ειναι να το κανεις ετσι σου προτεινω με 1000 kitkat..

το αφηνω ως εχει..το ταμπλετ εχει ακομη εγγυηση και δεν θελω να το πειραξω.απλα μου χει κανει εντυπωση γιατι δεν μου ηρθε το update και σε αλλους εχει ερθει.ισως να φταιει επειδη η συσκευη εχει αγοραστει απο το εξωτερικο.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δε νομιζω να επηρεαζει την εγγυηση το flashtool..δε σου ξεκλειδωνει bootloader κλπ...εργοστασιακο λογισμικο περναει.

 

Στάλθηκε από το XT1562 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και σε εμένα η αναβάθμιση. Νεώτερα μόλις το δουλέψω. Αν και είναι ταχύτατο, την μπαταρία θέλω να δω μόνο. Έχοντας την βεβαιότητα, και σύμφωνα με αυτά που είπαν και οι υπόλοιποι, ότι δεν θα έχω κανέναν παράπονο.

Έχω το LTE branded cosmote και την πέρασα χωρίς clean install.

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου

Link to comment
Share on other sites

ηρθε OTA και η 23.5.A.0.575 , 170mb

 

δεν ξερει κανεις τι διορθώνει!

 

http://www.xperiablog.net/2016/05/19/new-update-23-5-a-0-575-hits-the-xperia-z2-and-z3-series/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Tablet Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...