Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@dooper. Εγώ αναφερόμουν στην περίπτωση της 6.0.1.

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Φίλος μου έφερε ένα Z3c και παρατήρησα ότι όταν κλείνει η οθόνη το backlight παραμένει πάντα ανοιχτό. Είναι φυσιολογικό; Φοράει 5.1.1.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου έφερε ένα Z3c και παρατήρησα ότι όταν κλείνει η οθόνη το backlight παραμένει πάντα ανοιχτό. Είναι φυσιολογικό; Φοράει 5.1.1.

 

Όχι,πρεπει να σβηνει εντελως η οθονη...

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Για να γίνω πιο αναλυτικός συμβαίνει αυτό που περιγράφει ο τύπος εδώ μόνο που δεν υπάρχει σχετική ρύθμιση στη συσκευή για απενεργοποίηση του smart backlight...

 

[ame]

[/ame]

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα restart και θα φτιάξει (τουλάχιστον εμένα στο Z1c που είχε γίνει κάποια στιγμή, έτσι έφτιαξε)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Κάνε ένα restart και θα φτιάξει (τουλάχιστον εμένα στο Z1c που είχε γίνει κάποια στιγμή, έτσι έφτιαξε)

 

Έχουν ήδη γίνει αυτά αλλά τίποτα...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχουν ήδη γίνει αυτά αλλά τίποτα...

 

Αν έχουν γίνει αυτά και είναι σίγουρος ότι δεν οφείλεται σε κάποια εφαρμογή που εγκατέστησε πρόσφατα, μάλλον δε γλιτώνει το PC Companion.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για να γίνω πιο αναλυτικός συμβαίνει αυτό που περιγράφει ο τύπος εδώ μόνο που δεν υπάρχει σχετική ρύθμιση στη συσκευή για απενεργοποίηση του smart backlight...

 

 

Δηλαδη δεν υπαρχει στο μενου>οθονη>εξυπνος ελεγχος οπισθιου φωτισμου?δεν μπορει...

Ξανακοιτατο και απενεργοποιησετο και λογικα θα εισαι ενταξει:)

sks13 :alien:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ηθελα να ρωτησω το εξης επειδη ακομη το ψαχνω (ξερω το ψαχνω πολυ και δεν μπορω να αποφασισω).

Ποσο αρνητικο μπορουμε να πουμε οτι ειναι το γεγονος οτι το Ζ3 Compact ειναι κινητο του 2014 και λογικα η Marshmallow θα ειναι η τελευταια αναβαθμιση?

τι σημαινει αυτο δηλαδη και μετα απο κει κα περα τι?

ρωταω καλοπροαιρετα απλα γιατι ειμαι ψιλοασχετος και δεν ξερω αν πραγματικα αξιζει να δωσω περιπου 270 γιουρο για κινητο του 14 οσο αφορα την παλαιοτητα του...

Ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις σας

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου είναι ότι αν σου "περισσεύουν" τα χρήματα και δεν θεωρείς υπερβολική την διαφορά, πήγαινε για το Z5C.

Είναι σε όλα ελαφρώς καλύτερο πλην ίσως της μπαταρίας (με την 5.1 που έχει τώρα)

Αν θεωρείς όμως την διαφορά χρημάτων μεγάλη, τότε νομίζω ότι το Z3c είναι φοβερό κινητό σε όλα. Για τα updates πιστεύω ότι πέρα από την 6, θα πάρει και μια επόμενη όπως έγινε και με το Z1. Ώσπου να γίνει όλο αυτό θα έχουν περάσει και τα δύο χρόνια εγγύηση οπότε θα ξεκλείδωσεις τον bootloader θα θα μπορείς να βάλεις και τις επόμενες ανεπίσημες αναβαθμίσεις. Γενικά τα Sony σε αυτό τον τομέα έχουν μεγάλη υποστήριξη από την κοινότητα.

Link to comment
Share on other sites

τι σημαινει αυτο δηλαδη και μετα απο κει κα περα τι?

 

Είμαι σίγουρος ότι από εκεί και πέρα ΔΕ θα πάψει να λειτουργεί η συσκευή... Με όλο το σεβασμό, καταλαβαίνω ότι το να πάρει μια δύο αναβαθμίσεις οκ, το κοιτάμε σε μια συσκευή, αλλά να εξαρτάται από αυτό "όλο μας το είναι" μου κάθεται κάπως...

Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για ναυαρχιδα της sony (z3 & z3c) τοτε 90% θα παρει και αλλη αναβαθμιση. Το κινητο αξιζει αλλα εγω δεν το αγορασα γιατι δεν βρηκα ποτε εκθεσιακο κομματι να το πιασω στο χερι μου. Αν το εχεις δει απο κοντα και σου αρεσει go for it!!Εχει και απο τα καλυτερα slow motion ξενερωσα με του lg g4 που αγορασα πριν λιγο.

Και οπως ειπαν τα παιδια δεν πεθαινει ενα κινητο αν δεν παρει αναβαθμιση συνεχιζει να κανει τη δουλεια του. Μονο για ψυχολογικους λογους μπορει να ξενερωσει καποιος ή αν θελει να εχει παντα την τελευταια εκδοση android..Τοτε παει σε nexus και μονο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ηθελα να ρωτησω το εξης επειδη ακομη το ψαχνω (ξερω το ψαχνω πολυ και δεν μπορω να αποφασισω).

Ποσο αρνητικο μπορουμε να πουμε οτι ειναι το γεγονος οτι το Ζ3 Compact ειναι κινητο του 2014 και λογικα η Marshmallow θα ειναι η τελευταια αναβαθμιση?

τι σημαινει αυτο δηλαδη και μετα απο κει κα περα τι?

ρωταω καλοπροαιρετα απλα γιατι ειμαι ψιλοασχετος και δεν ξερω αν πραγματικα αξιζει να δωσω περιπου 270 γιουρο για κινητο του 14 οσο αφορα την παλαιοτητα του...

Ευχαριστω προκαταβολικα για τις απαντησεις σας

 

φιλε μου εξαρταται τι χρηση κανεις..

Εγω πχ που κανω την ιδια χρηση εδω και 2-3 χρονια, καποτε δε με καλυπτε κανενα, πλεον και ενα Midrange Με καλυπτει. Οι ναυαρχιδες δεν εχουν αλλο λογο υπαρξης εκτος απο τις καμερες. Το μονο που θα δεις να βελτιωνεται δηλαδη και θα αξιζει να πας σε καινουριο ειναι αυτο. Το κινητο ειναι σφαιρατο, εχει ωραια αισθηση στο χερι, ιδανικες διαστασεις, πιο ωραια υλικα απο το Ζ5c και μια καλη καμερα που αν το μαθεις λιγο στο Manual τη νυχτα δε θες κατι αλλο.

Η αδιαβροχοποιηση θα σου γινει εξαρτηση και θα δεις οτι αν μετα πας σε κινητο χωρις τετοιο χαρακτηριστικο θα νιωθεις ανασφαλης.

Εγω θα σου ελεγα να παρεις Ζ5c αν σε ενδιαφερει η καλυτερη καμερα που εχει..αν αυτο σου ειναι περιττο, τοτε ισως να μην αξιζει η διαφορα χρηματων. Επισης αν αλλαξεις γνωμη του χρονου το δινεις και παιρνεις ενα πιο καινουριο χανοντας λιγα χρηματα σχετικα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για τις απαντησεις καταρχας!

Ισως ακουστηκε καπως τραγικο οπως ρωτησα αλλα σε καμμια περιπτωση δεν ενοουσα οτι αν δεν γινονται αναβαθμισεις το κινητο χαλαει ή ειναι αχρηστο..Ενταξει δεν ειμαι τοσο ασχετος εχω το Neo V και εχει παρα πολυ καιρο απο τοτε που πηρε την τελέυταια αναβαθμιση και το κινητακι δουλευει μια χαρα για αυτα που μπορει να κανει!!

Και δεν εξαρτωμαι απο το κινητο ουτε υπαρξιακα ουτε και πνευματικα - σωματικα..:blink:

απλα θελω να ξερω γιατι λεω πχ η Marshmallow μπορει να μην λειττουργει ικανοποιητικα για το Z3 και επειδη απο οτι βλεπω ασχολεισται αρκετα με το αντικειμενο αν πιστευεται οτι η Sony θα συνεχισει να το υποστηριζει μελλοντικα.Αυτα.

Σαν κινητο αυτα που προσφερει (και εμφανισιακα) μου κανει και με το παραπανω !

Link to comment
Share on other sites

Με τα σονυ το καλό είναι ότι γυρνάς ανά πάσα στιγμή σε όποια έκδοση θες χωρίς να χάσεις εγγύηση οπότε μην σκας. Με 5.1 είναι οκ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

καλο αυτο δεν το ηξερα!

επισης λεμε τωρα αν δεν παιρνει ποια αναβαθμισεις και θελεις να το ρουταρεις σε τι ακριβως κερδιζεις - χανεις?

Link to comment
Share on other sites

μπορω να πω οτι η 6.0.1 εχει φοβερη διαχειρηση ενεργειας χωρις να εχεις θεματα με τα push notifications που εχουμε στην 5.1.1 σε stamina mode. :D
Link to comment
Share on other sites

μπορω να πω οτι η 6.0.1 εχει φοβερη διαχειρηση ενεργειας χωρις να εχεις θεματα με τα push notifications που εχουμε στην 5.1.1 σε stamina mode. :D

Τι θέμα έχεις ακριβώς; Κανένα εδώ. Έχεις βάλει εξαιρέσεις;

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας και καλή Κυριακή να έχετε.

Αγόρασα πριν από τέσσερις μέρες, δεύτερο sony xreria Z3 compact, με την τελευταία έκδοση, την 5.1.

Αφού έκανα κάποια update που ήθελε, πρόσεξα ότι δεν έχει την ταχεία κλήση επαφών, ενώ το πρώτο που έχω αγοράσει, έχει την ταχεία κλήση.

Το πρώτο έχει ακόμη την έκδοση 4.4.4.

Είναι λογικό αυτό, ή είναι κάποιο λάθος του λογισμικού;

Και μια δεύτερη ερώτηση, πως μπορώ να κάνω downgrade στο λογισμικό, να κατέβει το τηλέφωνο στην έκδοση 4.4.4. ;

Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας και καλή Κυριακή να έχετε.

Αγόρασα πριν από τέσσερις μέρες, δεύτερο sony xreria Z3 compact, με την τελευταία έκδοση, την 5.1.

Αφού έκανα κάποια update που ήθελε, πρόσεξα ότι δεν έχει την ταχεία κλήση επαφών, ενώ το πρώτο που έχω αγοράσει, έχει την ταχεία κλήση.

Το πρώτο έχει ακόμη την έκδοση 4.4.4.

Είναι λογικό αυτό, ή είναι κάποιο λάθος του λογισμικού;

Και μια δεύτερη ερώτηση, πως μπορώ να κάνω downgrade στο λογισμικό, να κατέβει το τηλέφωνο στην έκδοση 4.4.4. ;

Σας ευχαριστώ πολύ.

 

Για ταχεία κλήση, πηγαίνεις στην εφαρμογή του τηλεφώνου, πατάς το εικονίδιο του πληκτρολογίου και μετά κρατάς παρατεταμένα τον αριθμό που θέλεις.

 

Για downgrade, http://forum.xda-developers.com/z3-compact/general/list-stock-firmwares-d5803-d5833-t2906706

Link to comment
Share on other sites

Τι θέμα έχεις ακριβώς; Κανένα εδώ. Έχεις βάλει εξαιρέσεις;

 

ναι ειχα βαλει αλλα του hangouts ερχονταν οποτε του θυμιοταν. Μπορει να ειναι και bug της εφαρμογης. Παντως τωρα ειναι εμφανως καλυτερη η διαχειρηση της μπαταριας. Το βραδυ με, ανοιχτο wifi, οι απωλειες ειναι μηδαμινες.

Edited by bill79
Link to comment
Share on other sites

Οκ..

Έχω πέσει σε boot loop.

Όχι το κινητό αλλά εγώ.

 

Έχω αναβαθμίσει σε 5.1.1. (Αριθμ. Έκδοσης 23.4.A.1.232)

Θέλω να κάνω root, να βάλω recovery, να πάρω backup τα DRM keys με το TAbackup, μετά να ξεκλειδώσω BL και κλπ.

 

Προς το παρόν όμως δεν έχω ούτε καν root.

 

Επομένως για να βάλω recovery και να πάρω backup πρέπει να κάνω DOWNGRADE σε ΚΚ 4.4.4 διότι root για stock 5.1.1 ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!

Έτσι βέβαια χάνω το τρέχων σύστημα μου αφού δεν μπορώ να έχω recovery για να το πάρω backup!

 

Ακούω προτάσεις…

 

..

Link to comment
Share on other sites

ναι ειχα βαλει αλλα του hangouts ερχονταν οποτε του θυμιοταν. Μπορει να ειναι και bug της εφαρμογης. Παντως τωρα ειναι εμφανως καλυτερη η διαχειρηση της μπαταριας. Το βραδυ με, ανοιχτο wifi, οι απωλειες ειναι μηδαμινες.

 

κι εγω εχω το ιδιο θεμα με ολες τις εφαρμογες (viber, whatsapp, fb, hangouts) σε σταμινα.

ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ SONY ΚΑΙ SAMSUNG.
Link to comment
Share on other sites

σημερα μου στειλανε το κινητο απο την αντιπροσωπεια.εγινε αντικατασταση συσκευης στα πλαισια της εγγυησης.αυτα...:up:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...