Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα πήρα κ εγώ το κινητό μ από το σερβις και πάλι το GPS δεν λειτουργεί.θα το πάω πάλι την Δευτέρα. Έχουν πάντως πλάκα γτ της λέω μην Μ κανείς μόνο αναβάθμιση,γτ κ εγώ έχω κάνει μέσω πι σι, και μ λέει δεν είναι το ιδιΟ το δικό μας, χαχαχαχα.

Απορώ πως γελάς, εγώ εκνευρίζομαι πάρα πολύ με τέτοιους τύπους που υποτιμούν τη νοημοσύνη μου... Όταν λες σε κάποιον ξεκάθαρα: Δε δουλεύει το gps, έχω κάνει αναβαθμίσεις, καθαρή μαμίσια rom κτλ και σου απαντάει έτσι και τζάμπα έχασες 3-4 μέρες, είναι για σφαλιάρες απλά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απορώ πως γελάς, εγώ εκνευρίζομαι πάρα πολύ με τέτοιους τύπους που υποτιμούν τη νοημοσύνη μου... Όταν λες σε κάποιον ξεκάθαρα: Δε δουλεύει το gps, έχω κάνει αναβαθμίσεις, καθαρή μαμίσια rom κτλ και σου απαντάει έτσι και τζάμπα έχασες 3-4 μέρες, είναι για σφαλιάρες απλά.

 

Καλά αυτό σίγουρα. Απ λα έχω μάθει να μην το τραβάω εκτός αν χρειαστεί. Την επόμενη που θα πάω δλδ . Έχω χαλαστει τρελά γτ τώρα καλοκαιράκι δεν μπορώ να τρέχω το runkeeper που αποθήκευση τις μεγάλες διαδρομές που κάνουμε με ποδήλατα :-(

Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Γαι την εφαρμογη δεν εχω ιδεα. για κλησεις ομως δεν ειχα ποτε προβλημα. ουτε με την 4.4 ουτε με την 5.0.

 

δεν κατεβάζετε την εφαρμογή να δουμε παιζει στο δικο σας? του alpha παιζει του ant1 δεν παιζει

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

δεν κατεβάζετε την εφαρμογή να δουμε παιζει στο δικο σας? του alpha παιζει του ant1 δεν παιζει

 

Μολις την κατεβασα και παιζει κανονικα. μηπως ειχε κανα θεμα το δικτυο σου ή το ρουτερ σου?

 

edit : παιζει το ζωντανο προγραμμα. κατι αλλα βιντεο που εχει δεν τα ανοιγει. κανει να τα ανοιξει και τιποτα

Edited by vriz27

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό σίγουρα. Απ λα έχω μάθει να μην το τραβάω εκτός αν χρειαστεί. Την επόμενη που θα πάω δλδ . Έχω χαλαστει τρελά γτ τώρα καλοκαιράκι δεν μπορώ να τρέχω το runkeeper που αποθήκευση τις μεγάλες διαδρομές που κάνουμε με ποδήλατα :-(

 

και ποδηλατης ρε πατριδα? θα ερθω αρεοπολη να παμε Κοτρωνα, γυθειο, αρεοπολη..θα σε ταγκαρω με το δικο μου..strava..:lol::lol::p

Οσο για το κινητο, πηγαινε το αμεσα, μην το αφηνεις.Δεν παιζει να μεινεις με προβληματικο τηλεφωνο..ή θα στο φτιαξουν αν ειναι s/w ή θα στο αλλαξουν.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μολις την κατεβασα και παιζει κανονικα. μηπως ειχε κανα θεμα το δικτυο σου ή το ρουτερ σου?

 

edit : παιζει το ζωντανο προγραμμα. κατι αλλα βιντεο που εχει δεν τα ανοιγει. κανει να τα ανοιξει και τιποτα

 

παιδια ω του θαυματος, σημερα και μενα παιζει, τελος καλο όλα καλα:)

 

ευχαριστω

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

παιδια ω του θαυματος, σημερα και μενα παιζει, τελος καλο όλα καλα:)

 

ευχαριστω

 

μαλλον εφταιγε η εφαρμογη..

Τωρα για το σημα, σημερα και εγω ειχα 3 κλησεις χαμενες, μου ηραν ειδοποιησεις σε ΣΜΣ, και ημουν στο γραφειο μου οπου εχω παντα σημα..Οποτε ισως εχει θεμα με το σημα αλλα ειναι νωρις να κρινουμε και λεπτο το θεμα, καθως μπορει να φταιει και ο παροχος.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

μαλλον εφταιγε η εφαρμογη..

Τωρα για το σημα, σημερα και εγω ειχα 3 κλησεις χαμενες, μου ηραν ειδοποιησεις σε ΣΜΣ, και ημουν στο γραφειο μου οπου εχω παντα σημα..Οποτε ισως εχει θεμα με το σημα αλλα ειναι νωρις να κρινουμε και λεπτο το θεμα, καθως μπορει να φταιει και ο παροχος.

 

σωστα Νικο, δεν εκρινα απλα μια λυση ζητουσα, ξερω πως το κινητο είναι απαιχτο και μαλιστα το συγκεκριμενο γιατι ηταν δικο σου:)

αλλα μου εκανε εντυπωση που επαιζε η εφαρμογή του ant1 στο neo V και δεν επαιζε στο z3c

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

επειδη αυριο θα εχω στα χερια μου το κινητο..θελω να μου πειτε αν η μαγνητικες βασεις ειναι ιδιες,δηλαδη αν κανει και απο Ζ1 compact η χρειαζετε αναγκαστικα να αγορασω???

 

επισης κατι που ρωτησα και εχθες..ποση ωρα κανει να φορτισει πληρως το κινητο σε περιβαλλον flight mode και με περιπου 20% μπαταρια :worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το βράδυ το είχα σε flight mode. Όλη την υπόλοιπη μέρα σε wifi-3g και το απόγευμα το έλιωσα σε fb και YouTube. Stamina mode συνεχώς ενεργοποιημενο.

 

[ATTACH]59643[/ATTACH][ATTACH]59644[/ATTACH]

Link to comment
Share on other sites

Αριστος χρόνος, και μένα σήμερα πρώτη φορά ήταν στο 33% το λειτουργικό, αλλά δεν φάνηκε στην απόδοση της μπαταρίας
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...οταν μου στελνουν sms δεν αναβει η οθονη του κινητου παρα μονο το led ειδοποιησης..γτ συμβαινει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

το ξερω εχει ξανα υποθει αυτο που θα ρωτησω αλλα δεν καταλαβαινω που πρεπει να παω να το βγαλω. λεω σχετικα με το αστερακι που βγαινει επανω δεξια διπλα στο wifi, σχετικα λεει στη σελιδα 129, οποιος μπορει ας με βοηθησει γιατι δεν καταλαβαινω που πρεπει να παω να το βγαλω

ευχαριστω

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι η συσκευή απουσιάζει από τα μεγάλα καταστήματα (you , public) ενώ και το πλαίσιο έχει μόνο εκθεσιακά κομμάτια!!

Υπάρχει κάποιος λόγος για αυτό?

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

το ξερω εχει ξανα υποθει αυτο που θα ρωτησω αλλα δεν καταλαβαινω που πρεπει να παω να το βγαλω. λεω σχετικα με το αστερακι που βγαινει επανω δεξια διπλα στο wifi, σχετικα λεει στη σελιδα 129, οποιος μπορει ας με βοηθησει γιατι δεν καταλαβαινω που πρεπει να παω να το βγαλω

ευχαριστω

 

Πηγαίνεις setting - sounds & notification - interruption και στην πρώτη επιλογή, επιλέγεις always interrupt

Link to comment
Share on other sites

Ένα άλλο μικρό bug που έχω εντοπίσει είναι ότι μετά από 2-3 μέρες χωρίς να κάνει κάποιος μια επανεκκίνηση κολλάει και σταματάει να δουλεύει το γυροσκοπιο. Δενβξερωωαν κάποια εφαρμογές το lockαρει ή είναι bug της συσκευής ή είναι αυτό το περίφημο memory leak που το επηρεάζει.
Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος δεν το εχει κάνει root,μπορεί να κάνει downgrade στην kit kat?

Αν ναι ,μπορεί κάποιος να εξηγήσει τον τροπο?

 

με αυτον εδω τον οδηγο:

http://forum.xda-developers.com/xperia-z/general/tutorial-how-to-flash-stock-roms-t2240614

και χρησιμοποιωντας το προγραμμα flashtool:

https://www.dropbox.com/s/95z37icvmh4f9ue/flashtool-0.9.18.4-windows.exe?dl=0

και μια επισημη ρομ, οπως αυτη που θα σου δωσω απο το δικο μου κινητο:

https://www.dropbox.com/s/4er0guf80eyeigg/D5803_4.4.4_Z3last.ftf?dl=0

Η ρομ υποστηριζει ελληνικα στα ΣΜΣ και ειναι επισημη, δεν την εχω πειραξει..την εχουνβαλει αρκετα παιδια εδω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

επειδη αυριο θα εχω στα χερια μου το κινητο..θελω να μου πειτε αν η μαγνητικες βασεις ειναι ιδιες,δηλαδη αν κανει και απο Ζ1 compact η χρειαζετε αναγκαστικα να αγορασω???

 

επισης κατι που ρωτησα και εχθες..ποση ωρα κανει να φορτισει πληρως το κινητο σε περιβαλλον flight mode και με περιπου 20% μπαταρια :worry:

ρε μαγκες μια απαντηση για να ξερω τι θα αγορασω? θελω αποκλειστικα βαση για την φορτιση.γιατι με την κλασσικη δεν την παλευω,

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες μια απαντηση για να ξερω τι θα αγορασω? θελω αποκλειστικα βαση για την φορτιση.γιατι με την κλασσικη δεν την παλευω,

Αν εννοείς την μαγνητική βάση φόρτισης θέλεις νέα αυτή εδώ(δεν κάνει του z1c)

http://www.sonymobile.com/global-en/products/accessories/magnetic-charging-dock-dk48/

 

Για την φόρτιση δεν έχω την συσκευή αλλά κρίνοντας από το μεγάλο που έχω υπολόγιζε κάνα 2 ώρες και 10-15 λεπτά περίπου.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες μια απαντηση για να ξερω τι θα αγορασω? θελω αποκλειστικα βαση για την φορτιση.γιατι με την κλασσικη δεν την παλευω,

Ταιριαζουν κανονικά... Εγω το φορτίζω κανονικά

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ταιριαζουν κανονικά... Εγω το φορτίζω κανονικά

Βάση προδιαγραφών κατασκευαστή δεν ταιριάζουν.

Άσχετα που μπορεί να το φορτίσεις.

Αν τυχών πάθει βλάβη η συσκευή εξαιρετικά πιθανό να μην σε καλύψει η εγγύηση.

Ο καθένας αναλαμβάνει τα ρίσκα του;)

Αυτό είναι για το z1c

http://www.sonymobile.com/global-en/products/accessories/magnetic-charging-dock-dk32/

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ρε μαγκες μια απαντηση για να ξερω τι θα αγορασω? θελω αποκλειστικα βαση για την φορτιση.γιατι με την κλασσικη δεν την παλευω,

 

Για το dock, κάνει κανονικά (ΠΡΟΣΟΧΉ καλό θα είναι να χρησιμοποιήσεις το καλώδιο - φορτιστή που έρχονται με τη συσκευή = διαφορετικά amps)

 

Για το χρόνο, περίπου 2 ώρες (έχω το μεγάλο και η σύζυγός το compact, άρα στο περίπου)

Link to comment
Share on other sites

Για το dock, κάνει κανονικά (ΠΡΟΣΟΧΉ καλό θα είναι να χρησιμοποιήσεις το καλώδιο - φορτιστή που έρχονται με τη συσκευή = διαφορετικά amps)

 

Για το χρόνο, περίπου 2 ώρες (έχω το μεγάλο και η σύζυγός το compact, άρα στο περίπου)

θα παρω αυθεντικο dock απλα η απορεια μου ειναι αν μπορω να χρησιμοποιησω ενα δανεικο απο z1 compact.

επισης για να βαλω την καρτα sim θα πρεπει να τραβηξω το χαρτακι που εχει??? :O

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...