Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είδα σήμερα ότι αν βάλω ultra stamina και πάω να ανοίξω ένα παλιό SMS από την εφαρμογη μηνυμάτων τρώω fc. Μπορείτε να δείτε αν ισχύει??από ότι είδα στο νετ αυτό συμβαίνει μόνο στη lollipop
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ο,τι υπηρχε στην ΚΚ υπαρχει και τωρα..ρυθμισεις,διαχειριση ενεργειας,χρηση μπαταριας..

 

Στην KK έγραφε πόσες ώρες - μέρες έχουν περάσει από την στιγμή που το βγάζεις από τον φορτιστή. Τώρα έχει μόνο το γράφημα πάνω πάνω στην καρτέλα που λες με την χρήση της μπαταρίας πχ γράφει 14/4 και 2 την νύχτα εμένα τώρα (δηλαδή εκείνη την στιγμή έβγαλα τελευταία φορά τον φορτιστή). Δηλαδή πρέπει να μετράς για να υπολογίσεις τις μέρες, εκτός και αν έχει κάτι που δεν βλέπω – γνωρίζω.

Welcome to Rapture
Link to comment
Share on other sites

Στην KK έγραφε πόσες ώρες - μέρες έχουν περάσει από την στιγμή που το βγάζεις από τον φορτιστή. Τώρα έχει μόνο το γράφημα πάνω πάνω στην καρτέλα που λες με την χρήση της μπαταρίας πχ γράφει 14/4 και 2 την νύχτα εμένα τώρα (δηλαδή εκείνη την στιγμή έβγαλα τελευταία φορά τον φορτιστή). Δηλαδή πρέπει να μετράς για να υπολογίσεις τις μέρες, εκτός και αν έχει κάτι που δεν βλέπω – γνωρίζω.

 

 

Εγώ έχω το Gsam battery για αυτή τη δουλειά,δοκιμάστε το

Link to comment
Share on other sites

Στη λειτουργία stamina, την κατάσταση εκτεταμένης αναμονής την έχουμε ενεργοποιημένη ε?
Link to comment
Share on other sites

Είδα σήμερα ότι αν βάλω ultra stamina και πάω να ανοίξω ένα παλιό SMS από την εφαρμογη μηνυμάτων τρώω fc. Μπορείτε να δείτε αν ισχύει??από ότι είδα στο νετ αυτό συμβαίνει μόνο στη lollipop

 

οντως και μενα το κανει..

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στη λειτουργία stamina, την κατάσταση εκτεταμένης αναμονής την έχουμε ενεργοποιημένη ε?

 

ναι αλλα εχω ξεκλικαρει wifi/3G/GPS, δε θελω να μου τα κλεινει γιατι σε δραστηριοτητες με strava τις χανεις..απλα για τη φωτεινοτητα και χρονο οθονης.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση μαγκες.το κινητο με περιπου 20% μπαταρια σε flight mode ποσο θελει να φορτισει 100%.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά..Καινούριος στο νήμα και δεν ήξερα που να απευθυνθώ για την ερώτησή μου, καθώς χρειάζομαι νέα hands free για το τερατάκι...τα μανίσια δεν βολέυουν καθώς το ένα καλώδιο είναι μεγαλύτερο και επίσης εκτός απο mic θέλω και remote contro Πάνω στο καλώδιο..ποια προτείνετε λοιπόν?

Θα σου έλεγα τα SONY MH1c που με έχουν καταβολέψει και δεν μπερδεύονται κιόλας, αλλά είναι και αυτά με ανισομηκή καλώδια, οπότε...

Link to comment
Share on other sites

Στη λειτουργία stamina, την κατάσταση εκτεταμένης αναμονής την έχουμε ενεργοποιημένη ε?

 

Αυτό με την μείωση απόδοσης; Εγώ όχι

 

Strava? ας πούμε εγώ μόνο το Viber έχω ανοιχτό

 

Μπερδευτκα.

Αυτο που λες ειναι η μειωμενη αποδοση CPU το οποιο το ειχα και δημιουργει μια καθυστερηση στο ανοιγμα εφαρμογων, αλλα θεωρω οτι δεν αξιζει..

Στις εξαιρεσεις απο το σταμινα εχω strava,sportstracker,viber,whatsapp,fb msnger

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το Gsam battery για αυτή τη δουλειά,δοκιμάστε το

To ''κακο'' με το gsam ειναι οτι σε περιπτωση που κανεις επανεκκινηση στο τηλεφωνο μηδενιζει τα στατιστικα.

Δοκιμασε/τε αν θελετε την εφαρμογη Wakelock Detector, κραταει τα στατιστικα ακομα και μετα απο επανεκκινηση, πατας εκει που γραφει ''awake statistics since'' και δειχνει τα στατιστηκα

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

To ''κακο'' με το gsam ειναι οτι σε περιπτωση που κανεις επανεκκινηση στο τηλεφωνο μηδενιζει τα στατιστικα.

Δοκιμασε/τε αν θελετε την εφαρμογη Wakelock Detector, κραταει τα στατιστικα ακομα και μετα απο επανεκκινηση, πατας εκει που γραφει ''awake statistics since'' και δειχνει τα στατιστηκα

Δουλεύει χωρίς root;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

^ Αν θυμαμαι καλα δουλευει και χωρις root, απλα δεν θα μπορεις να εχεις προσβαση σε ολες της λειτουργιες της. Δοκιμαστε και αν δεν δουλευει-->διαγραφη :p

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Το χα πάντα για να βλέπω τι μου ξυπνάει τη συσκευή και ποτέ δεν είχα δει τις άλλες πληροφορίες.. Τώρα με Samsung δεν την έβαλα καθώς δεν μπορώ να κάνω root.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενοχλεί το πορτοκαλί χρώμα στα διάφορα μενού με τη lollipop, μπορείτε να περάσετε τα lollipop θέματα του ambroziak. Κάντε μια αναζήτηση στο play store τη λέξη ambroziak. Έχει πολλά
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδια, εχω θεμα με το z3c, επειδή δουλευω το βραδυ αργα πηγαινα με το z1c στην εφαρμογή του ant1 και εβλεπα ένα εργο που παρακολουθώ καθημερινα, όμως με το z3c

η εφαρμογή δεν ανοιγει, παει ν ανοιξει και τπτ και χθες αναγκαστικα και τι εκανα? το ειδα σε ένα neo v, ποσο χαμηλα επεσα, τι μπορει να συμβαινει να φταιει η 5? και κατι άλλο ενώ μιλαω, κοβεται η κληση.πιο σπαστικο από αυτό δεν υπαρχει, σκέφτομαι να γυρισω στην 4 και να δω τι γινεται

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδια, εχω θεμα με το z3c, επειδή δουλευω το βραδυ αργα πηγαινα με το z1c στην εφαρμογή του ant1 και εβλεπα ένα εργο που παρακολουθώ καθημερινα, όμως με το z3c

η εφαρμογή δεν ανοιγει, παει ν ανοιξει και τπτ και χθες αναγκαστικα και τι εκανα? το ειδα σε ένα neo v, ποσο χαμηλα επεσα, τι μπορει να συμβαινει να φταιει η 5? και κατι άλλο ενώ μιλαω, κοβεται η κληση.πιο σπαστικο από αυτό δεν υπαρχει, σκέφτομαι να γυρισω στην 4 και να δω τι γινεται

 

Ποτουλα, για την εφαρμογη δεν μπορω να σε βοηθησω γιατι δεν εχω δοκιμασει, αλλα πιθανον να φταιει αυτο..

Οσο για τις κλησεις, δεν ειχα ποτε θεμα, εσυ εβαλες καινουρια ΣΙΜ ή εκοψες αυτην που ειχες? αν την εκοψες, βαλε καινουρια, αλλιως μηπως να δεις το σημα? δεν ειχα θεμα ουτε με την 5 που στο εδωσα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ποτουλα, για την εφαρμογη δεν μπορω να σε βοηθησω γιατι δεν εχω δοκιμασει, αλλα πιθανον να φταιει αυτο..

Οσο για τις κλησεις, δεν ειχα ποτε θεμα, εσυ εβαλες καινουρια ΣΙΜ ή εκοψες αυτην που ειχες? αν την εκοψες, βαλε καινουρια, αλλιως μηπως να δεις το σημα? δεν ειχα θεμα ουτε με την 5 που στο εδωσα.

 

καινουργια sim πηρα γιατι ηθελε nano ενώ το z1c ηθελε απλα την Micro, μηπως είναι καμια ρυθμιση που δεν εχω κανει στα δικτυα

λεω να το αφήσω όπως είναι κι όταν ανεβεις καμια μερα προς τα εδώ να ερθεις να του ριξεις μια ματια, μην εχω κανει καμια πατατα

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

καινουργια sim πηρα γιατι ηθελε nano ενώ το z1c ηθελε απλα την Micro, μηπως είναι καμια ρυθμιση που δεν εχω κανει στα δικτυα

λεω να το αφήσω όπως είναι κι όταν ανεβεις καμια μερα προς τα εδώ να ερθεις να του ριξεις μια ματια, μην εχω κανει καμια πατατα

 

στα δικτυα τι να εχεις κανει? εγω απλα το εχω σε 3G/2G και οχι σε 4G. δηλαδη κλεινω το 4G.θα περασω αν μπορεσω.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

στα δικτυα τι να εχεις κανει? εγω απλα το εχω σε 3G/2G και οχι σε 4G. δηλαδη κλεινω το 4G.θα περασω αν μπορεσω.

 

εγω το εχω παντα και σ όλα τα τηλεφωνα στο GSM Μονο

This is Sparta!!!:nagger:
Link to comment
Share on other sites

...και κατι άλλο ενώ μιλαω, κοβεται η κληση.πιο σπαστικο από αυτό δεν υπαρχει, σκέφτομαι να γυρισω στην 4 και να δω τι γινεται

 

Γαι την εφαρμογη δεν εχω ιδεα. για κλησεις ομως δεν ειχα ποτε προβλημα. ουτε με την 4.4 ουτε με την 5.0.

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πήρα κ εγώ το κινητό μ από το σερβις και πάλι το GPS δεν λειτουργεί.θα το πάω πάλι την Δευτέρα. Έχουν πάντως πλάκα γτ της λέω μην Μ κανείς μόνο αναβάθμιση,γτ κ εγώ έχω κάνει μέσω πι σι, και μ λέει δεν είναι το ιδιΟ το δικό μας, χαχαχαχα.
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα πήρα κ εγώ το κινητό μ από το σερβις και πάλι το GPS δεν λειτουργεί.θα το πάω πάλι την Δευτέρα. Έχουν πάντως πλάκα γτ της λέω μην Μ κανείς μόνο αναβάθμιση,γτ κ εγώ έχω κάνει μέσω πι σι, και μ λέει δεν είναι το ιδιΟ το δικό μας, χαχαχαχα.

 

χαχα, παντα ετσι γινεται, την 2η φορα κανεις δουλεια..

Απο εκει και περα,οταν παραλμβανεις, κατσε 5 λεπτα και δοκιμασε το..ή πες της να σου φωναξει τον μηχανικο που το τεσταρε και της ειπε οτι λειτουγει..γιατι αυτοι δεν εξετασαν αν κανει πλοηγηση.

Εσυ ομως δεν το πηγες για προβλημα στο κλειδωμα δορυφορων που σιγουρα αυτο τσεκαραν..

Επομενως, ξαναπηγαινε και πες τους, ή θα το φτιαξτε να κανει πλοηγηση ή θα μου δωσετε αλλο..

Και παιζει να σου εβαλαν και branded να ξερεις.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Όχι unbranded αγγλική όπως αυτήν π ειχα έβαλαν. Κρίμα κ δεν είχα χρόνο να το τσεκαρω. Από την άλλη όμως μ έκαναν δώρο ένα σετ ζελατινες έτσι για το χρόνο π σπαταλησα χαχα
Στου κωφού την πόρτα , πάρε την πόρτα και φύγε...
Link to comment
Share on other sites

Όχι unbranded αγγλική όπως αυτήν π ειχα έβαλαν. Κρίμα κ δεν είχα χρόνο να το τσεκαρω. Από την άλλη όμως μ έκαναν δώρο ένα σετ ζελατινες έτσι για το χρόνο π σπαταλησα χαχα

 

Πραγματικα εχω περιεργεια να το δω αυτο το κινητο..Αμα κατεβεις Γυθειο πριν στο φτιαξουν, θα πιουμε καφε..

Κατα τα αλλα, θεωρω πως οσο πιο γρηγορα το πας και πεις αυτα που σου εγγραψα, θα βγαλεις ακρη.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...