Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορεί κάποιος με ελληνική rom να ανεβάσει το apk της εφαρμογής μηνυμάτων;

Της μαμάς σονυ ζητάς?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Της μαμάς σονυ ζητάς?

Ναι της μαμάς που υποστηρίζει 160 χαρακτήρες. Σε lollipop αν την έχει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Ναι της μαμάς που υποστηρίζει 160 χαρακτήρες. Σε lollipop αν την έχει κάποιος.

Εγω δεν πήρα ακόμη lolilop!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω για εσάς, εμένα στο Kitkat με εκνευρίζει το ότι κάθε φορά που πληκτρολογώ οτιδήποτε, έχω την ειδοποίηση για να αλλάξω πληκτρολόγιο.

Επειδή χρησιμοποιώ το Google Keyboard και δε μπορώ να απενεργοποιήσω το Xperia Keyboard, πρέπει να βλέπω αυτό το πράγμα μόνιμα στην οθόνη μου.

 

Η ερώτησή μου είναι προς όσους έχουν ήδη πάει στην επίσημη Lollipop της Sony, αυτή η ειδοποίηση συνεχίζει να πετάγεται;

Έχουν βάλει επιλογή για κατάργησή της;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δεν ξέρω για εσάς, εμένα στο Kitkat με εκνευρίζει το ότι κάθε φορά που πληκτρολογώ οτιδήποτε, έχω την ειδοποίηση για να αλλάξω πληκτρολόγιο.

Επειδή χρησιμοποιώ το Google Keyboard και δε μπορώ να απενεργοποιήσω το Xperia Keyboard, πρέπει να βλέπω αυτό το πράγμα μόνιμα στην οθόνη μου.

 

Η ερώτησή μου είναι προς όσους έχουν ήδη πάει στην επίσημη Lollipop της Sony, αυτή η ειδοποίηση συνεχίζει να πετάγεται;

Έχουν βάλει επιλογή για κατάργησή της;

 

Θα σε παρακαλέσω να μην επαναλαμβάνεσαι, δεν χρειάζεται να γράφεις τα ίδια σε όλα τα θέματα... Φυσικά τα υπόλοιπα έφυγαν και θα προτείνω να μην επαναληφθεί.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θα σε παρακαλέσω να μην επαναλαμβάνεσαι, δεν χρειάζεται να γράφεις τα ίδια σε όλα τα θέματα... Φυσικά τα υπόλοιπα έφυγαν και θα προτείνω να μην επαναληφθεί.

Καλώς, αλλά δεν κατάλαβα αν το πρόβλημα είναι το ότι έκανα την ίδια ερώτηση ή το ότι την έκανα με τις ίδιες ακριβώς λέξεις.

Για αν σε ενοχλεί το δεύτερο, μπορώ να το γράψω με άλλες λέξεις σε κάθε thread. :)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παίδες από προχθές που άνοιξα την αυτόματη ενημέρωση δεν έχει αναβαθμίσει τις εφαρμογές που λέγαμε ότι έχετε απενεργοποιησει..

Ίσως κάτι παίζει με το Playstore..Και κολλάει στην αρχή γιατί και στο alpha που έστησα τα ίδια έκανε, ενώ εγώ το είχα από την αρχή κλειστό το auto update και τώρα που το άνοιξα δεν "μπερδευεται"? Αν μπορούμε να πούμε ότι παίζει κάτι τέτοιο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμία καλή κ προσιτή μαγνητική βάση φόρτισης που θα βρω ?

 

 

Το αναμένω... http://pages.ebay.com/link/?nav=item.view&alt=web&id=111490377527

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμία καλή κ προσιτή μαγνητική βάση φόρτισης που θα βρω ?

 

εγω εχω αυτη:

http://www.ebay.com/itm/KiDiGi-Genuine-Magnetic-Charger-Desktop-Dock-Station-Stand-Hold-for-Sony-Xperia-/261797701153?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item3cf45be621

και ειμαι υπερ ευχαριστημενος

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αν λέτε όλοι ότι είχε, τότε μου φαίνεται λίγο ύποπτο. Τι έγινε το καλώδιο;

 

κοιτα, κατα καιρους επαιζαν παρτιδες κινητων οπου ελειπαν handsfree ή βασεις φορτισης..(το Ζ ερχοταν με βαση συνηθως).

Το οτι δεν ειχε δεν σημαινει κατι, αλλα μπορει και να σημαινει...καλο θα ηταν να το ρωτησεις στο καταστημα..

Απο που το πηρες? εγω πχ απο το Mytell και phonegallery ειχα usb OTG καλωδιο, οπως και στα Ζ1c που δε θυμαμαι απο που τα ειχα παρει.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Από public την Τρίτη όταν έπεσε η τιμή σε επίπεδα skroutz!

Οι ταινίες στο κουτί δεν φαίνονταν ξεκολλημένες, αλλά τι να πω;;;

Και να τους ρωτήσω τι θα μου πουν; Ότι άνοιξαν και το πήραν;

Link to comment
Share on other sites

Από public την Τρίτη όταν έπεσε η τιμή σε επίπεδα skroutz!

Οι ταινίες στο κουτί δεν φαίνονταν ξεκολλημένες, αλλά τι να πω;;;

Και να τους ρωτήσω τι θα μου πουν; Ότι άνοιξαν και το πήραν;

 

περιεργο..

και ηθελα να σχολιασω προχθες οτι καλο ειναι να μην τα πουλαμε τα σκρουτζομαγαζα τωρα που οι τιμες στις αλυσιδες πεφτουν..Αν δεν ηταν αυτοι παιζει να μην υπηρχε το φορουμ, θα ψωνιζαν 1-2 ατομα και οι υπολοιποι θα χαζευαμε.

Τι να πω, μπορει να ηταν η παρτιδα, θελω να πιστευω οτι αυτο ειναι. Μονο αν η σονυ βαζει σε ολα τα Ζ3c καλωδιο, μπορεις να ισχυριστεις οτι εχει ανοιχτει...αλλιως δυσκολο να αποδειξεις κατι.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

περιεργο..

και ηθελα να σχολιασω προχθες οτι καλο ειναι να μην τα πουλαμε τα σκρουτζομαγαζα τωρα που οι τιμες στις αλυσιδες πεφτουν..Αν δεν ηταν αυτοι παιζει να μην υπηρχε το φορουμ, θα ψωνιζαν 1-2 ατομα και οι υπολοιποι θα χαζευαμε.

Τι να πω, μπορει να ηταν η παρτιδα, θελω να πιστευω οτι αυτο ειναι. Μονο αν η σονυ βαζει σε ολα τα Ζ3c καλωδιο, μπορεις να ισχυριστεις οτι εχει ανοιχτει...αλλιως δυσκολο να αποδειξεις κατι.

 

2 εβδομάδες έχει εξαφανιστεί το μαύρο από τα σκρουτζομάγαζα και ειδικά από τα αξιόπιστα. Το kaiserstore το εμφάνιζε και το εξαφάνιζε από μέρα σε μέρα, αλλά όταν τους ρώτησα από ποια χώρα είναι για να δω αν υποστηρίζει 160 χαρακτήρες, μου απάντησαν ότι δεν ξέρουν και δεν είναι κριτήριο που το ρωτάνε κιόλας στον προμηθευτή τους (λες και δεν μπορούσαν να δουν το κουτί). Οπότε, όταν βλέπεις ξαφνικά, ένα ελληνικής αντιπροσωπείας 10€ ακριβότερο, το παίρνεις ή δεν το παίρνεις;;;;;;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Από public την Τρίτη όταν έπεσε η τιμή σε επίπεδα skroutz!

Οι ταινίες στο κουτί δεν φαίνονταν ξεκολλημένες, αλλά τι να πω;;;

Και να τους ρωτήσω τι θα μου πουν; Ότι άνοιξαν και το πήραν;

 

Και εγω απο ελληνικό κατάστημα το πήρα και δεν ειχε OTG καλώδιο. Βαζω τα αρχεία στο Onedrive και λύνω το πρόβλημα και ουτε θήρες χρειάζεται να ανοίγω ουτε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

2 εβδομάδες έχει εξαφανιστεί το μαύρο από τα σκρουτζομάγαζα και ειδικά από τα αξιόπιστα. Το kaiserstore το εμφάνιζε και το εξαφάνιζε από μέρα σε μέρα, αλλά όταν τους ρώτησα από ποια χώρα είναι για να δω αν υποστηρίζει 160 χαρακτήρες, μου απάντησαν ότι δεν ξέρουν και δεν είναι κριτήριο που το ρωτάνε κιόλας στον προμηθευτή τους (λες και δεν μπορούσαν να δουν το κουτί). Οπότε, όταν βλέπεις ξαφνικά, ένα ελληνικής αντιπροσωπείας 10€ ακριβότερο, το παίρνεις ή δεν το παίρνεις;;;;;;;;;;;

 

καλα ναι, προς θεου..απλα το λεω γενικα, επειδη μου την εχει δωσει που τοσα χρονια κριση και δεν ριχνουν τιμη ουτε cent!

Τωρα ειναι αργα, και οσο μπορω τους τιμωρω, πηγαινοντας σε σωστα μικρα μαγαζια.

 

Και εγω απο ελληνικό κατάστημα το πήρα και δεν ειχε OTG καλώδιο. Βαζω τα αρχεία στο Onedrive και λύνω το πρόβλημα και ουτε θήρες χρειάζεται να ανοίγω ουτε τίποτα.

 

αρα μαλλον ειναι οι παρτιδες..Εννοειται οτι ολοι μας ετσι περναμε αρχεια..εγω με το myphone explorer οπου του χτυπαω και ενα back up..αλλα το usb OTG χρησιμευει για να περνας αρχεια απο φλασακια αλλων ή σε καρτες μνημης αλλων κτλ.. ειδικα σε τιποτα διακοπες που θες να ξεμπλεκεις επι τοπου..εμενα μου εχει χρησιμευσει παρα πολυ..Παντα εχω τον ανταπτορα της καρτας μνημης και το καλωδιο ΟΤG μαζι βεβαια σε μικρο πορτοφολακι, συν φλασακι..

 

Μεγάλη αναμονή ρε παίδες.. Πάνω από μήνα..

 

Μπορεις να πας lollilop βαζοντας μια ρομ που την εχει παρει, το ιδιο πραγμα ειναι..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το δικομου δεν ξερω απο που ειναι

το ταμπελακι γραφει πανω gr,fr,cy

Και εχει βιβλιαρακια ελληνικα αλα το πηρα απο σκρουτζ

Link to comment
Share on other sites

Το δικομου δεν ξερω απο που ειναι

το ταμπελακι γραφει πανω gr,fr,cy

Και εχει βιβλιαρακια ελληνικα αλα το πηρα απο σκρουτζ

Δες εδώ post 1767 και σύγκρινε με τους κωδικούς στο xperiafirm που θα κατεβάσεις στο pc ψάχνοντας τον κωδικό της συσκευής.(D5803)

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=398858&page=118

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...