Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πρώτες επίσημες τιμές και μάλιστα πολύ ευχάριστες θα έλεγα σε γνωστά on line καταστήματα της Αγγλίας που στέλνουν και Ελλάδα και τα 2 συγκεκριμένα.:)

Τιμή και στα 2 στα 440 ευρώ(350 λίρες)

http://www.handtec.co.uk/sony-xperia-z3-compact-16gb-black-1288-5849.html

http://www.clove.co.uk/sony-xperia-z3-compact

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες επίσημες τιμές και μάλιστα πολύ ευχάριστες θα έλεγα σε γνωστά on line καταστήματα της Αγγλίας που στέλνουν και Ελλάδα και τα 2 συγκεκριμένα.:)

Τιμή και στα 2 στα 440 ευρώ(350 λίρες)

http://www.handtec.co.uk/sony-xperia-z3-compact-16gb-black-1288-5849.html

http://www.clove.co.uk/sony-xperia-z3-compact

 

Πολύ καλά νέα για την τιμή νομίζω!! Με λίγη τύχη μέχρι τα Χριστούγεννα μπορεί να έχει πέσει στα 350€(λέμε τώρα).

Εδώ έχει και ένα νέο άρθρο με κάποιες δυνατότητες που θα έχει η σειρά Ζ3.

http://blogs.sonymobile.com/2014/09/11/333-things-you-didnt-know-the-xperia-z3-series-could-do/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=333-things-you-didnt-know-the-xperia-z3-series-could-do

Ενώ οι περισσότερες δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο, τρεις δυνατότητες μου τράβηξαν την προσοχή.

1.Έχει την δυνατότητα εγγραφής βίντεο της οθόνης,

2.Tap to wake(Αρκετά χρήσιμο μου φαίνεται αν λειτουργεί σωστά) και

3.Καταλαβαίνει πώς κρατάς τη συσκευή και γυρνάει την οθόνη κατάλληλα(Επίσης πολύ χρήσιμο αν δουλεύει σωστά).

Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πρώτες επίσημες τιμές και μάλιστα πολύ ευχάριστες θα έλεγα σε γνωστά on line καταστήματα της Αγγλίας που στέλνουν και Ελλάδα και τα 2 συγκεκριμένα.:)

Τιμή και στα 2 στα 440 ευρώ(350 λίρες)

http://www.handtec.co.uk/sony-xperia-z3-compact-16gb-black-1288-5849.html

http://www.clove.co.uk/sony-xperia-z3-compact

 

Ααααα! Αν όντως ισχύουν οι τιμές,είναι πολύ καλές!!! Το χτυπάω άμεσα!!! :D :happy:

Rogers
Link to comment
Share on other sites

Τι τιμάρες είναι αυτές για αρχή ρε σεις;; Ποοο με έψησε το άτιμο! αλλά θέλω τις 5.2'' ιντσες πάω! οπότε για Ζ2. Να ρωτήσω κάτι .. αφού εκεί τα πουλάνε 440Ε όταν έρθουν σκρούτζ τόσο θα πουλιούνται;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Να ξεκιναει με 440+ δεν το βρισκω πολυ καλο...

Το Nexus 5 πχ ειχε ξεκινησει στο Σκρουτζ περιπου 350!

Και ναι,το ξερω οτι η Google τα πουλαει πιο φτηνα αλλα αν σκεφτουμε τι υπαρχει στον ανταγωνισμο καθως και τον βασικο μισθο στη χωρα θα επρεπε να εχει ταβανι τα 400€ σε Γερμανο κλπ, οποτε σε Σκρουτζ ακομα φτηνοτερα.

 

(Συμφωνα με τα παραπανω καταλαβαινετε οτι ευχομαι η Apple να παει άπατη :p )

If today was perfect, there would be no need for tomorrow...
Link to comment
Share on other sites

Διθυραμβικό review από το Gsmarena: http://www.gsmarena.com/sony_xperia_z3_compact-review-1135.php

Τσάκισε τον ανταγωνισμό στα περισσότερα benchmarks, η μπαταρία αποδείχθηκε ατελείωτη :!: , και η οθόνη βελτιώθηκε ακόμα περισσότερο από το Z1 Compact που ήδη ήταν καλή.

Αλλά πετάνε στο τέλος και την ατάκα ότι το Z1 Compact μπορεί να είναι καλύτερη αγορά στην τρέχουσα τιμή του.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πρώτες επίσημες τιμές και μάλιστα πολύ ευχάριστες θα έλεγα σε γνωστά on line καταστήματα της Αγγλίας που στέλνουν και Ελλάδα και τα 2 συγκεκριμένα.:)

Τιμή και στα 2 στα 440 ευρώ(350 λίρες)

http://www.handtec.co.uk/sony-xperia-z3-compact-16gb-black-1288-5849.html

http://www.clove.co.uk/sony-xperia-z3-compact

 

Αν έφερναν και το πράσινο-τιρκουάζ θα το είχα παραγγείλει ήδη. Επειδή τους έστειλα email για το πράσινο μου έχουν πει πως η τιμή για pre order έχει μειωθεί από 430 λίρες σε 350 λίρες από την Sony και η πρώτη παρτίδα που θα τους στείλουν αφορά μόνο μαύρα, άσπρα και πορτοκαλοκόκκινα. Το πράσινο μου είπαν θα γίνει πιθανότατα διαθέσιμο σε μεταγενέστερο στάδιο αλλά δεν μπορούν να εγγυηθούν πως η τιμή θα μείνει στις 350 λίρες.

Link to comment
Share on other sites

Αν έφερναν και το πράσινο-τιρκουάζ θα το είχα παραγγείλει ήδη. Επειδή τους έστειλα email για το πράσινο μου έχουν πει πως η τιμή για pre order έχει μειωθεί από 430 λίρες σε 350 λίρες από την Sony και η πρώτη παρτίδα που θα τους στείλουν αφορά μόνο μαύρα, άσπρα και πορτοκαλοκόκκινα. Το πράσινο μου είπαν θα γίνει πιθανότατα διαθέσιμο σε μεταγενέστερο στάδιο αλλά δεν μπορούν να εγγυηθούν πως η τιμή θα μείνει στις 350 λίρες.

Πάντως και τα 2 μαγαζιά πολύ αξιόπιστα είναι.

Έχω θετική εμπειρία στο πρόσφατο παρελθόν.

Το πράσινο όντως πάρα πολύ όμορφο,αλλα άμα είναι να αργήσει και πιο ακριβά, δε λέει.

Του κολλάς ένα skin των 5-10 ευρω από ebay σε ότι χρώμα θές και ξεμπερδεξες,ασε που θα προστατεύει από μικρο γρατζουνιές

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Διθυραμβικό review από το Gsmarena: http://www.gsmarena.com/sony_xperia_z3_compact-review-1135.php

Τσάκισε τον ανταγωνισμό στα περισσότερα benchmarks, η μπαταρία αποδείχθηκε ατελείωτη :!: , και η οθόνη βελτιώθηκε ακόμα περισσότερο από το Z1 Compact που ήδη ήταν καλή.

Αλλά πετάνε στο τέλος και την ατάκα ότι το Z1 Compact μπορεί να είναι καλύτερη αγορά στην τρέχουσα τιμή του.

 

Αφού είναι κομπλεξικοί πρέπει να βρουν να πουν κάτι, ας είναι και σαχλαμάρα.

Πάντως η Sony σπέρνει πόνο και σε λεπτομέρειες που δεν είναι αντιληπτές από τον average Joe. Είμαι σίγουρος ότι και η αυτονομία του μεγάλου Z3 θα προκαλέσει πανικό!

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

Αφού είναι κομπλεξικοί πρέπει να βρουν να πουν κάτι, ας είναι και σαχλαμάρα.

Πάντως η Sony σπέρνει πόνο και σε λεπτομέρειες που δεν είναι αντιληπτές από τον average Joe. Είμαι σίγουρος ότι και η αυτονομία του μεγάλου Z3 θα προκαλέσει πανικό!

 

Που κολλάει το κόμπλεξ ρε αδερφέ! Απλά είπαν ότι στην τρέχουσα τιμή αγοράς είναι καλύτερα να πάρει κάποιος το Z1 ! Φυσιολογική σκέψη και όχι σαχλαμάρα.

Πάντως παιδιά ΠΡΟΣΟΧΗ με τις πρώτες παρτίδες! Μην γίνετε "beta testers" και καλύτερα να περιμένετε 1-2 μήνες που θα στρώσει το πράγμα και θα έχει πάει και η τιμή κάτω από τα 400 ευρώ !;) Το ζαχαρώνω και γω , αλλά θα περιμένω να πάει στα 350 ευρώ, όσο πήρα δηλαδή το Z1!

Link to comment
Share on other sites

Αφού είναι κομπλεξικοί πρέπει να βρουν να πουν κάτι, ας είναι και σαχλαμάρα.

Πάντως η Sony σπέρνει πόνο και σε λεπτομέρειες που δεν είναι αντιληπτές από τον average Joe. Είμαι σίγουρος ότι και η αυτονομία του μεγάλου Z3 θα προκαλέσει πανικό!

Δεν είναι κομπλεξικοί, αλλά πάντα στην τελευταία σελίδα πριν κλείσουν το review αναζητούν εναλλακτικές με παρόμοια χαρακτηριστικά και με λιγότερα λεφτά.

Κομπλεξικό είναι να το παίρνεις αυτό ως επίθεση στην αγαπημένη σου εταιρία. Το κάνουν σε όλες.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Που κολλάει το κόμπλεξ ρε αδερφέ! Απλά είπαν ότι στην τρέχουσα τιμή αγοράς είναι καλύτερα να πάρει κάποιος το Z1 ! Φυσιολογική σκέψη και όχι σαχλαμάρα.

Πάντως παιδιά ΠΡΟΣΟΧΗ με τις πρώτες παρτίδες! Μην γίνετε "beta testers" και καλύτερα να περιμένετε 1-2 μήνες που θα στρώσει το πράγμα και θα έχει πάει και η τιμή κάτω από τα 400 ευρώ !;) Το ζαχαρώνω και γω , αλλά θα περιμένω να πάει στα 350 ευρώ, όσο πήρα δηλαδή το Z1!

 

Δυστυχώς πάλι θα έχουμε τους βιαστικούς που παίρνουν τα κινητά από την πρώτη βδομάδα και έρχονται και παραπονιούνται για τυχόν σφάλματα λογισμικού ή κατασκευαστικά που πάντα υπάρχουν στις πρώτες παρτίδες. Και μετά βγαίνει το όνομα στη συσκευή. Δες το παράδειγμα του flash bleed στο Z1 compact. Υπήρχε στις πρώτες παρτίδες του κινητού και σε περιορισμένο αριθμό συσκευών, και παρόλα αυτά, ορισμένοι κακοπροαίρετοι haters ακόμα μασάνε την καραμέλα, ενώ το πρόβλημα δεν υφίσταται.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πάλι θα έχουμε τους βιαστικούς που παίρνουν τα κινητά από την πρώτη βδομάδα και έρχονται και παραπονιούνται για τυχόν σφάλματα λογισμικού ή κατασκευαστικά που πάντα υπάρχουν στις πρώτες παρτίδες. Και μετά βγαίνει το όνομα στη συσκευή. Δες το παράδειγμα του flash bleed στο Z1 compact. Υπήρχε στις πρώτες παρτίδες του κινητού και σε περιορισμένο αριθμό συσκευών, και παρόλα αυτά, ορισμένοι κακοπροαίρετοι haters ακόμα μασάνε την καραμέλα, ενώ το πρόβλημα δεν υφίσταται.

 

Άσε έχουμε πήξει από κακοπροαίρετους haters... ειδικά σε κάτι ελληνικά unboxing, reviews ... (εχμμ ονόματα σελιδών δεν λέμε για να μην θίξουμε υπολήψεις και φέρουμε το myphone.gr σε δύσκολη θέση)

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς πάλι θα έχουμε τους βιαστικούς που παίρνουν τα κινητά από την πρώτη βδομάδα και έρχονται και παραπονιούνται για τυχόν σφάλματα λογισμικού ή κατασκευαστικά που πάντα υπάρχουν στις πρώτες παρτίδες. Και μετά βγαίνει το όνομα στη συσκευή. Δες το παράδειγμα του flash bleed στο Z1 compact. Υπήρχε στις πρώτες παρτίδες του κινητού και σε περιορισμένο αριθμό συσκευών, και παρόλα αυτά, ορισμένοι κακοπροαίρετοι haters ακόμα μασάνε την καραμέλα, ενώ το πρόβλημα δεν υφίσταται.

 

Κάποιος πρέπει να τις πάρει τις πρώτες παρτίδες πάντως.

Αλλιώς δε θα βγουν δεύτερες.

Και ευτυχώς που τα γράφουν τα προβλήματα και έτσι η εταιρία τα διορθώνει.

Σιγά μην τους βρίσουμε κιόλας ή να τους βάλουμε να ζητούν και συγνώμη.

 

Κάποιοι είμαι σίγουρος ότι δε θα γράφατε για τα προβλήματα για να μη χαλάσει η εικόνα της αγαπημένης σας εταιρίας.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια , η σονυ εχει την λειτουργεια στην φωτογραφικη που πατας πανω στην ο8ονη και βγαζει φωτογραφια?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια , η σονυ εχει την λειτουργεια στην φωτογραφικη που πατας πανω στην ο8ονη και βγαζει φωτογραφια?

Ναι, υπάρχει αυτή η δυνατότητα κανονικά.

Edited by panosz75
Διαγραφή τμήματος του μηνύματος που περιέχει παράθεση από άτομο που βρίσκεται πλέον στη λίστα αγνόησης.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

εδω θα ειμαστε , πολλοι πιστευω θα το παρουμε και δεν νομιζω να ειναι πολλοι αυτοι που αν θα δουν προβλημα δεν θα το πουνε , αυτο γινετε συνη8ως για τις συσκευες καποιων αλλων εταιρειων... με το που ερ8ει expansys το εχω παρει .
Link to comment
Share on other sites

εδω θα ειμαστε , πολλοι πιστευω θα το παρουμε και δεν νομιζω να ειναι πολλοι αυτοι που αν θα δουν προβλημα δεν θα το πουνε , αυτο γινετε συνη8ως για τις συσκευες καποιων αλλων εταιρειων... με το που ερ8ει expansys το εχω παρει .

Μα βρε παιδια στα διαφορα φορα συνηθως γραφουν οσοι εχουν προβλημα..;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος πρέπει να τις πάρει τις πρώτες παρτίδες πάντως.

Αλλιώς δε θα βγουν δεύτερες.

Και ευτυχώς που τα γράφουν τα προβλήματα και έτσι η εταιρία τα διορθώνει.

Σιγά μην τους βρίσουμε κιόλας ή να τους βάλουμε να ζητούν και συγνώμη.

 

Κάποιοι είμαι σίγουρος ότι δε θα γράφατε για τα προβλήματα για να μη χαλάσει η εικόνα της αγαπημένης σας εταιρίας.

+1 σωστός - συμφωνώ

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο κινητό σε νορμάλ μέγεθος. Αυτό που με προβληματίζει στα αδιάβροχα κινητά είναι τα πορτακια που ανοίγουν για τη φόρτιση και τις κάρτες. Αν σπάσει ή κοπεί κάποιο από αυτά επιδιορθώνεται εύκολα και σε χαμηλή τιμή? Έχει κάποιος εμπειρία από παλιότερα κινητά της Sony?
Link to comment
Share on other sites

Άσε έχουμε πήξει από κακοπροαίρετους haters... ειδικά σε κάτι ελληνικά unboxing, reviews ... (εχμμ ονόματα σελιδών δεν λέμε για να μην θίξουμε υπολήψεις και φέρουμε το myphone.gr σε δύσκολη θέση)

 

Παντού υπάρχουν άνθρωποι χωρίς ζωή ρε φίλε, που ψάχνουν να βρουν μεμπτό σε οποιονδήποτε και οτιδήποτε. Είμαστε κι εμείς που απλά κάνουμε την επιλογή μας και δε γκρινιάζουμε με το παραμικρό.

Πόση γκρίνια είχαμε στο νήμα του Z1c, απ' τα ίδια και τα ίδια άτομα, που κάθε φορά βιάζονται να αγοράσουν τις ολοκαίνουργιες συσκευές, μπας και δεν προλάβουν, και μετά κλαψουρίζουν για τα χαμένα τους λεφτά και κατηγορούν την εταιρεία που επέλεξαν. Στο ίδιο έργο θεατές, δυστυχώς τα ίδια θα δούμε κι εδώ.. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Βασικα ειχαμε γκρινια απο ατομα που δεν επροκειτο ποτε να παρουν τη συσκευη..;)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους.

Θηρίο το κινητό πραγματικά ότι ακριβώς έψαχνα σε μέγεθος και κυρίως αυτονομία και χαρακτηριστικά (ήδη έχω βάλει τον ξάδερφό μου από γερμανία να ψάχνει) μπράβο στη SONY.

 

θα ήθελα να ρωτήσω τους χρήστες που έχουνε sony κυρίως.

 

1) Για να βγάλεις μία φωτογραφία με τα sony στα 20,7 mp γίνεται μόνο σε manual mode και όταν θέλεις auto πάει μέχρι 8 mp?

 

2) Σε manual mode είναι δύσκολο να βγάλεις καλές φωτογραφίες?

 

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...