Jump to content

Sony Xperia Z3 Compact


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To χάλκινο χρώμα είναι κάτι διαφορετικό και πολύ ωραίο αφού δεν υπάρχουν και πολλά smartphone σε χρώμα χάλκινο και έτσι κάνει την διαφορά
Link to comment
Share on other sites

Τελικά , δεν θα βγαίνει σε χάλκινο παιδιά... αφού το μαρτυρούν οι φωτογραφίες.. κοκκινο,κυανο,λευκό,μαύρο. Μόνο το μεγάλο θα βγαίνει σε χάλκινο.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι χρήστης samsung galaxy s4. Πριν είχα και s3 και s2. Λέω να επιχειρήσω να δοκιμάσω αλλαγή και να πάω στο Z3c. Όσοι έχετε το Ζ1c είστε ευχαριστημένοι απο το κινητό? Απο αυτά που έχω δει γραμμένα διαπίστωσα ότι είναι δυνατό εργαλείο.. Φαντάζομαι ότι το 3 θα είναι ακόμη καλύτερο!!
Rogers
Link to comment
Share on other sites

Είναι όμορφος πειρασμός το μικρο. Εύχομαι να μην έχει τα προβλήματα που είχε το Ζ1c.

 

Ποια προβληματα εννοεις ?

My third beast Xiaomi Mi 9

My second mini Sony Z3 Compact : stock

Μy first android phone LG Optimus 2x Rom : CM10.1 - tonyp - T-Build 05 with kk M1

Link to comment
Share on other sites

Ποια προβληματα εννοεις ?

Φαντάζομαι ο φίλος εννοεί το πλαστικό πίσω κάλυμμα που προκαλεί το flash bleed (στις πρώτες παρτίδες κυρίως). Άλλο πρόβλημα δεν υφίσταται στο Z1c, και το flash bleed δεν το έχουν όλοι.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τουμπανο αν και θα θελα λιγη παραπάνω ram για να δικαιολογηθεί το upgrade, πάντως στο ίδιο πλαίσιο με 4,6 οθόνη είναι πολύ καλό και 1 χιλιοστό πάχος λιγότερο
"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ λεπτό και η οθόνη του Ζ3c έχει ιδανικό πλέον μέγεθος και αφού είναι και όμορφο . Έχει κάνει πολλές βελτιώσεις η sony
Link to comment
Share on other sites

Όντως η sony δείχνει να άκουσε την φωνή του πελάτη...

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Είμαι χρήστης samsung galaxy s4. Πριν είχα και s3 και s2. Λέω να επιχειρήσω να δοκιμάσω αλλαγή και να πάω στο Z3c. Όσοι έχετε το Ζ1c είστε ευχαριστημένοι απο το κινητό? Απο αυτά που έχω δει γραμμένα διαπίστωσα ότι είναι δυνατό εργαλείο.. Φαντάζομαι ότι το 3 θα είναι ακόμη καλύτερο!!

 

Δεν έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα το Z1c. Το Ζ3c σίγουρα θα είναι πολύ καλό για mini κινητό της Sony αφού θα έχει και εγγραφή βίντεο 4k συν του ότι θα έχει αυξημένη διάρκεια μπαταρίας μέσω της λειτουργίας Stamina.

Edited by akriveias
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι που το διάβασα αλλά το Ζ3c θα παίρνει nano-sim(Άντε πάλι καινούργια κάρτα)... Να ήταν και μεταλλικό το "σασί" του όπως του Ζ1c...
Nokia 6110->Nokia 3310->Ericsson T20e->Nokia 3510i->SE T68i->Panasonic GD87->SE K700->Siemens CX75->SE K750->SE W850->SE K800->SE C702->SE K850->SE C902->SE Yari->SE Satio->Samsung Galaxy S II->HTC One->Nokia Lumia 930->Galaxy S6->Galaxy S7->HTC U11->Oneplus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι που το διάβασα αλλά το Ζ3c θα παίρνει nano-sim(Άντε πάλι καινούργια κάρτα)... Να ήταν και μεταλλικό το "σασί" του όπως του Ζ1c...

 

 

ουπς Δεν έχει μεταλλικο σασί? :eek:

"ο μόνος αγώνας που χάνουμε είναι εκείνος που δεν δίνουμε..."
Link to comment
Share on other sites

ουπς Δεν έχει μεταλλικο σασί? :eek:

Οχι. Περιμετρικα πλαστικο και μπρος πισω γυαλι. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ουπς Δεν έχει μεταλλικο σασί? :eek:

 

Εμ γιατί κράζουμε όσοι κράζουμε φίλε μου; Για το πλαστικό και για τη RAM, η οποία έμεινε στα 2GB και δε θα ανέβει στα 3GB όπως στο Z3. Ουσιαστικά υποβαθμίζει το compact έναντι της "κανονικής" έκδοσης, γιατί προφανώς το Z1c χάλασε τις πωλήσεις των Z1 και Z2, για να πείσει τους απαιτητικούς των specs να πάνε στο Ζ3 κι όχι στο Z3c.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Εμ γιατί κράζουμε όσοι κράζουμε φίλε μου; Για το πλαστικό και για τη RAM, η οποία έμεινε στα 2GB και δε θα ανέβει στα 3GB όπως στο Z3. Ουσιαστικά υποβαθμίζει το compact έναντι της "κανονικής" έκδοσης, γιατί προφανώς το Z1c χάλασε τις πωλήσεις των Z1 και Z2, για να πείσει τους απαιτητικούς των specs να πάνε στο Ζ3 κι όχι στο Z3c.

Μην εισαι τοσο απολυτος βρε συ. Που ξερεις οτι εκοψε πωλησεις οπως λες; Δεν εχουμε δει επισημα στοιχεια. Επισης, η υποβαθμιση ειναι μονο στη RAM, οχι στα υλικα. Γιατι και το Ζ1c που κρατας ειναι υποβαθμιση αν το παμε ετσι με την πλαστικη πλατη εναντι της γυαλινης του Ζ1. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μην εισαι τοσο απολυτος βρε συ. Που ξερεις οτι εκοψε πωλησεις οπως λες; Δεν εχουμε δει επισημα στοιχεια. Επισης, η υποβαθμιση ειναι μονο στη RAM, οχι στα υλικα. Γιατι και το Ζ1c που κρατας ειναι υποβαθμιση αν το παμε ετσι με την πλαστικη πλατη εναντι της γυαλινης του Ζ1. :)

Τα σωθικά των Z1 και Z1c είναι πανομοιότυπα, πλην μπαταρίας και οθόνης. Επίσης οπτικά είναι καρμπόν. Αυτό δε συμβαίνει στα Ζ3 και Z3c. Όπως και να το κάνουμε, αυτή τη φορά δεν έχει δώσει δύο ισότιμες συσκευές.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνουμε λοιπον οτι η μονη διαφορα φετος ειναι η RAM και οχι το υλικο; Απο τη στιγμη που και περσι υπηρξε διαφορα στο υλικο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνουμε λοιπον οτι η μονη διαφορα φετος ειναι η RAM και οχι το υλικο; Απο τη στιγμη που και περσι υπηρξε διαφορα στο υλικο.

Όχι τόσο εμφανής ή δραστική. Άλλο πράγμα η πλαστική πλάτη που δεν την ξεχωρίζεις εύκολα από το γυαλί, και άλλο το πλαστικό σασί αντί για αλουμίνιο.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δεν την ξεχωρίζεις εύκολα, αλλά τις πρώτες δύο μέρες έχεις καταλάβει στο πετσί σου (χαρακιές, γρατζουνιες) την διαφορά...

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Οχι. Περιμετρικα πλαστικο και μπρος πισω γυαλι. :)

Γυαλί πίσω;;;; :blink: :blink: :blink:

Με έπεισες, δεν το παίρνω.

Μάλλον πάλι Z1C.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι σοβαρά να δώσω το Ζ2 και να παρω αυτό μόνο και μόνο για το μέγεθος που με κούρασε πλέον...αρκεί να βγάζει πάνω από 6 ώρες οθόνη
Link to comment
Share on other sites

Δεν την ξεχωρίζεις εύκολα, αλλά τις πρώτες δύο μέρες έχεις καταλάβει στο πετσί σου (χαρακιές, γρατζουνιες) την διαφορά...

 

Αν αφήνεις τέτοια συσκευή χωρίς μεμβράνες μπρος-πίσω, ή έστω κάποια στοιχειώδη θήκη σιλικόνης πίσω, απλά πας γυρεύοντας. Ακόμα και Gorilla Glass 3 μπρος-πίσω να είχε, δεν υπήρχε περίπτωση να το άφηνα απροστάτευτο. ;)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ, αλλά η πλάτη είναι υπερυπερευαισθητη. Με τον αέρα χαραζεται. Αλήθεια δεν το έχω ξαναπαθει με καμιά προηγούμενη συσκευή αυτό. Τέλος πάντων, είναι μπόμπα το άτιμο και του το συγχωρώ :-)

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia Z3 Compact

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...