Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω τώρα τον φίλο που είπε για την ημερομηνία 20/9....δεν θα έπρεπε να υπάρχει κάποια πρόσκληση ;εκτος και αν γίνει αυτη την εβδομάδα λίγες μέρες πριν...

 

εγω εγραψα αυτο που μου ειπαν δεν ξερω σιγουρα!

μου ειπαν να εχω κατα νου 2 ημερομηνιες.

 

20.9 και 2.11

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια εγω δεν καιγομαι να παρω προς το παρον αλλα θα πρεπει να τσεκαρονται συνεχως τα twitter, facebook, blog της εταιρειας για το ποτε θα ξανανοιξει το preorder. Με τοσα εκατομμυρια κινεζους πως να προλαβει καποιος απο εδω...μονο οπως το εκανε απο ιταλια ο pik. ή απο γαλλια ενδεχομενως....για τον νοεμβριο σιγουρα θα ανακοινωθει flyme 4 για mx3 και εικαζω το pro.
Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω δεν καιγομαι να παρω προς το παρον αλλα θα πρεπει να τσεκαρονται συνεχως τα twitter, facebook, blog της εταιρειας για το ποτε θα ξανανοιξει το preorder. Με τοσα εκατομμυρια κινεζους πως να προλαβει καποιος απο εδω...μονο οπως το εκανε απο ιταλια ο pik. ή απο γαλλια ενδεχομενως....για τον νοεμβριο σιγουρα θα ανακοινωθει flyme 4 για mx3 και εικαζω το pro.

φαντασου αν δεν ησουν ηδη signed δεν μπορουσες να κανεις την προπαραγγελια.

 

θα δουμε κατα τα αλλα πως θα παμε.

το κινητο οσο το κοιταζω ειναι ερωτας ,με το στρογγυλο led.

 

PS αβαταρ θα αλλαξω οταν το εχω στα χερια :lol:

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

πρωιμο vs βασισμενο απλα στα σπεκς, οπως και τα περισσοτερα ρηχα και ανουσια reviews βεβαια...αδικει και τα δυο...παντως δεν ξερω που βρηκε οτι η μπαταρια του mx4 ειναι αποσπωμενη και το οτι εχει οπτικη σταθεροποιηση η πισω καμερα, οσο και να εχω ψαξει δεν εχω δει κατι τετοιο.

 

edit:

αναφερομαι στο review του παρατεθηκε λιγο παραπανω

Τι να σου πω που τα βρήκαν δεν γνωρίζω, από εκεί και πέρα και GSMarena πάλι αναφέρει για OIS. Τώρα πόσο αξιόπιστο ή μη είναι δεν γνωρίζω. Ερωτηματικό βέβαια και η μπαταρία και ο λόγος που τοποθετήθηκε σε αυτό το σημείο και δεν θα είναι αποσπώμενη, πράγμα που αναφέρει το GSMarena!!! :confused:

Link to comment
Share on other sites

http://www.gizchina.com/2014/09/07/suspected-meizu-mx4-pro-specs-surface/ έρχεται το κτήνος... Η πραγματική ναυαρχίδα της εταιρείας!
Link to comment
Share on other sites

http://www.gizchina.com/2014/09/07/suspected-meizu-mx4-pro-specs-surface/ έρχεται το κτήνος... Η πραγματική ναυαρχίδα της εταιρείας!

τερας.....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Ουτε και τωρα snapdragon;;; και μετα με τι κουραγιο να βγεις στα φορουμ, θα πεσουν να σε φανε :)

 

Περα απο την πλακα αν αληθευουν τα σπεκ νομιζω εχουμε ξεφυγει πληρως απο την εννοια smartphone..θα κανουμε τα laptop απλα μονιτορ για να συνδεουμε τα κινητα μας...

 

πολυ σημαντικο το f1.8, τα υπολοιπα δεν με πολυνοιαζουν...αν ειχε ois καθως και raw ακομα καλυτερα...

Link to comment
Share on other sites

και με το απλό ευχαριστημένος είμαι.

ελπίζω στο pro να μην χαλάσουν το σχέδιο

Κατά τα άλλα έχουμε μπροστά μας το πιο δυνατό κινητό μέχρι σήμερα

 

Επίσης από τις διαστάσεις βλέπω πάμε σε πιο μικρό κινητό

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Αμφιβάλλω για τα 4 gb ram... Τα περί quad hd, samsung exynos (5430-5433),finger print και τα λοιπά είναι αναμενόμενα... Αν τελικά είναι αυτά τα σπεκς δεν εχω λόγια... Τι καλύτερο κινητό του 2014 έρχεται... Οι κλάψες με τα one plus one, xiaomi και κάτοχοι πλαστικών σκουπιδιών (s5,g3) ας δούνε τι θα πει meizu.
Link to comment
Share on other sites

αν αυτο ισχύει τότε μιλάμε για το ανώτερο πακέτο χαλαρά.

και εγώ είμαι επιφυλακτικός βέβαια γιατί οι διαστάσεις είναι τέλειες και ο συνδυασμός επεξεργαστών είναι φοβερός

μακάρι μακάρι και δίνω όσα όσα

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά αν κρατήσει το ίδιο σχέδιο και βάλει τον exynos με 4 gb ram τότε θα είναι το best seller τις χρονιάς!!!

Το χρυσό ρε παιδιά δεν βλέπω πουθενα...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ουτε και τωρα snapdragon;;; και μετα με τι κουραγιο να βγεις στα φορουμ, θα πεσουν να σε φανε :)

 

Αν αυτό ήταν για εμένα και τους λόγους που εξήγησα ότι θεωρό τους mediatek κατώτερους επεξεργαστές γιατί απλά είναι,όσο δυσάρεστος και να γίνομε σε μερικούς είναι η αλήθεια και δεν υποστηρίζω τους snapdragon ούτε καμία άλλη εταιρία κατασκευής επεξεργαστών,είμαι και εγώ πελάτης όπως και όλοι εσείς και κοιτάω πάντα το συμφέρων μου και αυτό που αγοράζω να είναι αξιόπιστο.

Τώρα όσον αναφορά το Meizu MX4 Pro όντος είναι από τα TOP κινητά αν όντος θα έχει αυτά τα SPECS από τα κορυφαία του 2014,για τον Samsung exynos 5430 δεν γνωρίζω κάτι αν είναι αξιόπιστος κ.λ.π αλλά πιστεύω λόγο Samsung να είναι,μένει να δούμε και την τιμή του βέβαια.....

Edited by tigreos
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Οι κλάψες με τα one plus one, xiaomi και κάτοχοι πλαστικών σκουπιδιών (s5,g3) ας δούνε τι θα πει meizu.

 

Ακόμη δεν τον είδαμε... Τέλος πάντων, θα παρακαλούσα να περιορίσουμε τις βαρύγδουπες δηλώσεις. Ας δούμε πρώτα τι θα δούμε και κυρίως πότε θα το δούμε και μετά τοποθετούμαστε. Μέχρι τότε... υπομονή και μην δημιουργείται ανούσιες κόντρες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν αυτό ήταν για εμένα και τους λόγους που εξήγησα ότι θεωρό τους mediatek κατώτερους επεξεργαστές γιατί απλά είναι,όσο δυσάρεστος και να γίνομε σε μερικούς είναι η αλήθεια και δεν υποστηρίζω τους snapdragon ούτε καμία άλλη εταιρία κατασκευής επεξεργαστών,είμαι και εγώ πελάτης όπως και όλοι εσείς και κοιτάω πάντα το συμφέρων μου και αυτό που αγοράζω να είναι αξιόπιστο.

Τώρα όσον αναφορά το Meizu MX4 Pro όντος είναι από τα TOP κινητά αν όντος θα έχει αυτά τα SPECS από τα κορυφαία του 2014,για τον Samsung exynos 5430 δεν γνωρίζω κάτι αν είναι αξιόπιστος κ.λ.π αλλά πιστεύω λόγο Samsung να είναι,μένει να δούμε και την τιμή του βέβαια.....

 

Οχι δεν πηγαινε προς εσενα, πηγαινε προς την γενικη αντιληψη οτι αφου δεν εχει snapdragon ειναι για τα σκουπιδια, φτηνιαρικο, κατωτερο κτλ κτλ...φυσικα η αντιληψη αυτη στηριζεται δικαιολογημενα εν μερει στα διαφορα κακοσχεδιασμενα και χαμηλης ποιοτητας κινητα που εχουν βγει κατα καιρους με mtk χωρις καν ομως να φταιει τις περισσοτερες φορες ο mtk.

 

Σιγουρα ο snapdragon θεωρειται μεχρι και τωρα καλυτερος και ισχυροτερος αλλα κανεις δεν ξερει αν θα συνεχισει να ισχυει αυτο με τις νεες γενιες mtk ή αλλων επεξεργαστων...και καλο ειναι να υπαρχει αντιπαλο δεος για εμας τους καταναλωτες.

 

Προσωπικα ποσώς με ενδιαφερει αν θα εχει mtk, snapdragon, hisilicon, intel, samsung ή οτι αλλο...εμπιστευομαι την εταιρεια με βαση το παρελθον της και φυσικα την συνολικη εικονα της συσκευης...αν η χρηση ειναι αψογη who cares...ΔΕΝ θα παρει καποιος meizu για να εχει τα καλυτεροτερα σπεκς στους πινακες χαρακτηριστικων, υπαρχουν αλλες προτασεις για αυτο...

 

ps: καποτε οποιος επαιρνε κατι διαφορετικο εκτος απο nokia, ericsson/sony ericsson αντιμετωπιζε την ιδια αντιδραση αλλα βλεπουμε που ειναι αυτες οι εταιρειες σημερα οσον αφορα το τμημα συσκευων τους...τα δεδομενα αλλαζουν γρηγορα στο χωρο.

 

Συμφωνω απολυτα με mod, δεν χρειαζεται να γινει vs το νημα...εχει πολυ ψωμι απο μονο του το mx4.

Link to comment
Share on other sites

http://www.gizchina.com/2014/09/09/meizu-mx4-costs-449-international-customers/ ορίστηκε η επίσημη τιμή από το επίσημο e-shop της εταιρείας!
Link to comment
Share on other sites

Ready for your payment...οποιος προλαβε προλαβε! 449 δολ. για εκτος κινας...150 λιγοτερα για εντος...σε λιγο καιρο εκτιμω καπου στη μεση απο τα κινεζομαγαζα..

 

για μενα ειναι πολυ καλη η τιμη ακομα και ετσι...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θα ήθελα snap άλλα Για τον λόγο ότι η mediatec έχει το ίδιο κακό όνομα με την nvidia στα update των drivers σε νέα έκδοση android..και αν κάνει τα ίδια και εδώ βλέπω το κινητό να δουλεύει την L δύσκολα και όχι σωστά κυρίως

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο ειναι ενα θεμα αλλα για να τους εμπιστευτει η meizu την, προς το παρον τουλαχιστον, ναυαρχιδα της θα το εχει σιγουρεψει..

 

Επειδη παρακολουθω το διεθνες φορουμ της εταιρειας το mx2 που ειναι προπερσινο μοντελο λαμβανει κανονικα updates με την 4.4 android εκδοση του flyme. Δεν ξερω αν θα παρει και το flyme 4 ομως βλεπουμε πολυ καλη υποστηριξη...

 

δεν θα διακινδυνευαν το παραμικρο.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Οι φιλοι μας οι Ρωσοι εχουν αδυναμια στη meizu...τις πιο πολλες λεπτομερεις πληροφοριες και αναλυτικα review τα εχω βρει απο αυτους στο παρελθον.

 

Για τους gamers:

 

Για τους αριθμολαγνους:

http://mobiltelefon.ru/post_1409847630.html

 

Δειγματα καμερας:

http://mobiltelefon.ru/post_1409762156.html

 

καλης ποιοτητας φωτογραφιες της συσκευης:

http://mobiltelefon.ru/post_1409675947.html

 

πολυ καλο unboxing video:

 

και μερικες παρατηρησεις οσον αφορα το flyme 4 με βαση τα οσα ειδα γιατι καλο το υλικο αλλα η ουσια ειναι ΚΑΙ στο λογισμικο:

 

-βλεπω οτι παλι ο task manager δεν εμφανιζει προεπισκοπησεις αλλα μονο εικονιδια...ειναι τοσο δυσκολο να το υλοποιησουν ή θεωρουν οτι ειναι καλυτερα ετσι; (ρητορικη ερωτηση)

 

-πολυ θετικο το οτι προσθεσαν double tap για ενεργοποιηση οθονης καθως η ενεργοποιηση με το συρσιμο απο κατω ειχε καποια ποσοστα αποτυχιας αν καποιος ειναι βιαστικος...αυτο ελπιζω να μην θελει hardware για να μεταφερθει και στο mx3 οταν θα παρει το flyme 4.

 

-τελος ωραιες βελτιωσεις στα notifications και στο πληκτρολογιο

Edited by antdel_
Link to comment
Share on other sites

Οι φιλοι μας οι Ρωσοι εχουν αδυναμια στη meizu...τις πιο πολλες λεπτομερεις πληροφοριες και αναλυτικα review τα εχω βρει απο αυτους στο παρελθον.

 

Για τους gamers:

 

Για τους αριθμολαγνους:

http://mobiltelefon.ru/post_1409847630.html

 

Δειγματα καμερας:

http://mobiltelefon.ru/post_1409762156.html

 

καλης ποιοτητας φωτογραφιες της συσκευης:

http://mobiltelefon.ru/post_1409675947.html

 

πολυ καλο unboxing video:

 

και μερικες παρατηρησεις οσον αφορα το flyme 4 με βαση τα οσα ειδα γιατι καλο το υλικο αλλα η ουσια ειναι ΚΑΙ στο λογισμικο:

 

-βλεπω οτι παλι ο task manager δεν εμφανιζει προεπισκοπησεις αλλα μονο εικονιδια...ειναι τοσο δυσκολο να το υλοποιησουν ή θεωρουν οτι ειναι καλυτερα ετσι; (ρητορικη ερωτηση)

 

-πολυ θετικο το οτι προσθεσαν double tap για ενεργοποιηση οθονης καθως η ενεργοποιηση με το συρσιμο απο κατω ειχε καποια ποσοστα αποτυχιας αν καποιος ειναι βιαστικος...αυτο ελπιζω να μην θελει hardware για να μεταφερθει και στο mx3 οταν θα παρει το flyme 4.

 

-τελος ωραιες βελτιωσεις στα notifications και στο πληκτρολογιο

 

ωραιο ποστ και το κινητο αξιζει με τα χιλια.

 

http://www.tuttoandroid.net/android/meizu-mx4-focus-sulla-fotocamera-foto-e-video-215951/

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...