Jump to content

Meizu MX4


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παραθέτω 2 λινκ απο φαινομενικά αξιόπιστους resellers του aliexpress με πολύ χαμηλότερες τιμές απο την επίσημη.

Το πρώτο έχει και το smartwatch της meizu με αποστολή μετά τις 30/9 στα 320,65€

http://www.aliexpress.com/item/Original-Meizu-MX4-Quad-Quad-core-16G-Rom-3G-RAM-Mobile-Phone-Free-shipping/2030926494.html

http://www.aliexpress.com/item/in-stock-free-shipping-5-3-Lenovo-S920-quad-core-mtk6589-Android-4-2-Smart/924257882.html

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οσον αφορα τα παραπανω link απο Ali τα θεωρω αξιοπιστα οσον αφορα την τιμη (εχουν κατι λαθακια στα σπεκ μονο) αλλα θα συνιστουσα αναμονη μεχρι να το φερουν τα γνωστα κινεζομαγαζα...μην ξεχναμε οτι ολοι αυτοι αγοραζουν με τιμες κινας δηλαδη σχεδον 150$ κατω οποτε βαζουν και ενα καλο κερδος και οριστε η παραπανω τιμη...οι υπολοιποι minideal κ.τ.λ. θα βαλουν κανα 10-20$ ακομα. Φυσικα με ενα μονο χρονο εγγυηση και την αναμονη...

 

Ξαναλεω οτι πολυ καλη τιμη αλλα φυσικα συνιστω 32αρι και πανω, κριμα ειναι...ειδικα με 20mp φωτογραφιες και 4κ βιντεο! Αληθεια που ειναι η αντιστοιχη 128 εκδοση που υπηρχε (μονο εντος κινας) για το mx3;;

 

ps: Για οσους φοβουνται για υποστηριξη, σημερα μου ηρθε μεσω ota η επισημη(stable) 4.4.4 εκδοση του flyme 3.7.3 η οποια εκτος του mx3 διατιθεται και για το προπερσινο mx2...φυσικα υπηρχε εδω και αρκετο καιρο beta εκδοση 4.4 αλλα η meizu δεν βιαστηκε προκειμενου να βγει η σταθερη εκδοση με οσο το δυνατον λιγοτερα bugs.

Link to comment
Share on other sites

Αρχιζει να πεφτει η τιμη του και στα κινεζομαγαζα.

 

Είδατε που γκρινιάζετε,;ορίστε... Τέλεια τιμή για κινητό κορυφή... Ωραίος φίλε μου...

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα μην πάρει το μάτι σας πουθενά το χρυσό...

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

εμενα με παραξενευει που λενε in stock...εφοσον τα preorders θα αρχισουν να αποστελλονται 20 του μηνος...αλλα στην κινα η διαθεση εγινε απευθειας και απο τα φυσικα καταστηματα οποτε ειναι πολυ πιθανο να το εχουν ηδη.

 

εικαζω οτι θα γινει ψιλοχαμος με τετοια τιμη...

Link to comment
Share on other sites

εμενα με παραξενευει που λενε in stock...εφοσον τα preorders θα αρχισουν να αποστελλονται 20 του μηνος...αλλα στην κινα η διαθεση εγινε απευθειας και απο τα φυσικα καταστηματα οποτε ειναι πολυ πιθανο να το εχουν ηδη.

 

εικαζω οτι θα γινει ψιλοχαμος με τετοια τιμη...

 

δεν ειναι in stock.Ρωτησα στο live chat.

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ρωτησα και εγω στο Live chat και οντως ειναι preorder.Σε ερωτηση μου μου ειπαν οτι οι αποστολες θα γινουν σε 2-4 βδομαδες...Μου ειπαν πως η τιμη ειναι τελικη,αν και πριν απο κανα διωρο ηταν στα 310..
Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

Μου ειπαν πως η τιμη ειναι τελικη,αν και πριν απο κανα διωρο ηταν στα 310..

 

Ναι τωρα τα ανεβασαν ενα δεκαρικο, αλλα και παλι ειναι πολυ καλη.

Link to comment
Share on other sites

Η meizu παει να παρει το αιμα της πισω και αρχισε τη καζουρα στην apple για τις ομοιοτητες στην σχεδιαση και στην εμφανιση του UI...βρε πως αλλαζουν οι καιροι!

 

https://m.facebook.com/meizu/photos/a.154866321293114.32541.114733325306414/634238410022567/?type=1&source=46

 

προσωπικα δεν συμφωνω με ολο αυτο, η apple εχει δωσει πολλα στο χωρο ...ενταξει κομψοτεχνημα το mx4 αλλα η meizu ειναι ακομα ανερχομενη δυναμη και σχετικα αγνωστη εκτος κινας και λιγων χωρων. Δεν χρειαζεται τετοια...

Link to comment
Share on other sites

για μενα καλα κανει.Αυτην την ειδηση θα την δουν πολλοι αλλα οχι ολοι στον δυτικο κοσμο...βασικα για τους Κινεζους ειναι ακομα το κινητο.

Ομως απο την αλλη εχει και δικιο....μοιαζουν πολυ!

 

τωρα το οτι εχει και η ιδια ανριγραψει παρα πολλα,ισχυει

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Τι έρωτας αυτό το mx4 ρε παιδιά! Άντε να πέσει η τιμή του να το πάρω για χριστουγεννιάτικο δωράκι στον εαυτό μου!

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε φιλε pik.Με το καλο...

Αντε να μας πεις τις πρωτες εντυπωσεις και κανενα συντομο review...:)

Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

Η τιμη αυτη 449/489 για 16/32 ειναι απο ευρωπη, δηλαδη χωρις φοβο τελωνειου, και με 2 ετη εγγυηση...και με γρηγορη παραδοση. Καλη προσφορα για καποιον που βιαζεται εστω και αν τα κινεζομαγαζα θα το πουλανε αρκετα φθηνοτερα. Εγω το σκεφτομαι σοβαρα (οταν και αν) να παρω απο το επισημο...
Link to comment
Share on other sites

Ξέρουμε χρόνο παράδοσης από το ευρωπαϊκό store παιδιά?

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Η τιμη αυτη 449/489 για 16/32 ειναι απο ευρωπη, δηλαδη χωρις φοβο τελωνειου, και με 2 ετη εγγυηση...και με γρηγορη παραδοση. Καλη προσφορα για καποιον που βιαζεται εστω και αν τα κινεζομαγαζα θα το πουλανε αρκετα φθηνοτερα. Εγω το σκεφτομαι σοβαρα (οταν και αν) να παρω απο το επισημο...

Νομίζω οι αποθήκες τους είναι κινα αν δεν κάνω λάθος...

Link to comment
Share on other sites

339Ε μου βγηκε το 16αρι απο το επισημο Ιταλικο store

εγγυηση 2 χρονια με αλλαγη συσκευης αν παθει κατι με κουνουρια.

καλο αυτο.

ειμαι περιεργος να το πιασω στα χερια μου τωρα.

Παραδοση σε περιπου δεκα μερες

Στελνουν απο αποθηκη στην Ιταλια

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

http://www.gizchina.com/2014/09/12/breaking-meizu-mx4-pricing-includes-import-tax-shipping/

Breaking, Meizu MX4 pricing includes import tax and shipping!

 

Με 380€ ευρώ δλδ παίρνεις το 32αρι απο το επίσημο κατάστημα με εγγύηση και φόρους-αποστολή μέσα.

Τώρα δε νομίζω να αξίζει να πάρεις απο μεταπωλήτη με 320€ και για 60€ να περιμένεις περίπου ένα μήνα , ρίσκο τελωνείου και τρέχα γύρευε σε περίπτωση ελλατώματος.

Αν στη τιμή αυτή έβαζαν και το ρολογάκι της meizu θα ήταν τέλειο.

 

PS:Μάλλον θα πάω και εγώ για το meizu , ήμουν σίγουρος για το ΜΙ4 αλλά όσο και να αγαπώ την miui ,360€ για μαύρο 16αρι απο μεταπωλητή χωρις 4G είναι κοροιδία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο χρυσό αν ξέρετε είναι μόνο το στεφάνι ή και όλο το πίσω μέρος...

Θα γούσταρα πολύ χρυσό στεφάνι και λευκό πίσω.

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει και για μας το παραπάνω;δηλαδή μπαίνω στο επίσημο site κανονικά και παραγγέλνω για Ελλάδα χωρίς φόβο τελωνείου;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...