Jump to content

Αγορές από το εξωτερικό


makap
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

Η Αγγλία είναι στην ΕΕ (ακόμη).

 

Το μαγαζι λεγετε asos.com!!! Είναι σίγουρο οτι δεν θα πλήρωσω κτ παραπανω και ας είναι απο Ε.Ε επειδη θα το στείλουν με exprese delivery. Ευχαριστώ και παλι

Link to comment
Share on other sites

Το μαγαζι λεγετε asos.com!!! Είναι σίγουρο οτι δεν θα πλήρωσω κτ παραπανω και ας είναι απο Ε.Ε επειδη θα το στείλουν με exprese delivery. Ευχαριστώ και παλι

 

Μεταφορές εντος Ευρώπης δεν υπάρχει τελωνείο!

Link to comment
Share on other sites

Η διακίνηση δεμάτων μέσα στην ΕΕ δεν υπόκειται σε τελωνειακές διαδικασίες, ανεξάρτητα αν γίνεται με ταχυμεταφορική εταιρεία ή το ταχυδρομείο.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση και συγνώμη αν έχει απαντηθεί παλαιότερα. αν έχω πληρώσει με paypal προιόν σε κινεζομάγαζο και αργήσει την αποστολή γιατί δεν έχει το κινητό ακόμα (το λέει σε μαιλ) μπορώ και με ποιό τρόπο να ακυρώσω την παραγγελία;

πόσο χρόνο θα πάρει να πάρω τα χρήματα πίσω;

 

ευχαριστώ :)

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Θελω να παραγγελω κατι απο Amazon, απ΄οσο ξερω δεν στελνει στη χωρα μας, υπαρχει καποιος τροπος να παραγγεελουμε απο εκει ή ειναι εντελως ανεφικτο??
Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Θελω να παραγγελω κατι απο Amazon, απ΄οσο ξερω δεν στελνει στη χωρα μας, υπαρχει καποιος τροπος να παραγγεελουμε απο εκει ή ειναι εντελως ανεφικτο??

 

Εξαρτάται. Από amazon ευρωπαϊκών χωρών, όπως γαλλικό, αγγλικό, γερμανικό, ισπανικό κ.α. μπορείς, από Αμερική δεν νομίζω

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

Θελω να παραγγελω κατι απο Amazon, απ΄οσο ξερω δεν στελνει στη χωρα μας, υπαρχει καποιος τροπος να παραγγεελουμε απο εκει ή ειναι εντελως ανεφικτο??

 

Αν βάλεις κάποιο στο καλάθι της αμερικάνικης αμαζόνας, μπορείς να δεις αν το στέλνει στη διεύθυνσή σου ή όχι.

Για εναλλακτικούς τρόπους αποστολής δέματος από Αμερική, μπορείς να διαβάσεις το κςφάλαιο 3 του οδηγού της υπογραφής μου.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ σημερα να αγοράσω απο Vickmall μέσω PayPal και πιστωτικής της Εθνικής και μου την απορρίπτει ενώ πριν μια βδομάδα έκανα κανονικά αγορές. Συμβαίνει σε άλλον;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Θέλω να παραγγείλω κάτι από Αγγλία που υπάρχει σημαντική διαφορά με την τιμή στην Ελλάδα αλλά δυστυχώς το site που έχει το προϊόν δεν στέλνει Ελλάδα. Διάβασα στην πρώτη σελίδα για εταιρίες που σου δίνουν τέτοια διεύθυνση και μετά σου στέλνουν αυτοι το προϊόν όμως οι περισσότερες δραστηριοποιουνται στην Αμερική. Για την Αγγλία ξέρετε κάποιο αξιόπιστο και οικονομικό που να στέλνει Ελλάδα?? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησε στην Transport2greece που είναι ελληνική.

Η οποια αν δε κάνω λαθος εχει εξωφρενικες τιμες???

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Ναι, μου ειπαν 18.90 ευρω για ενα δεμα ως 5 κιλα και αντιστοιχως μια αλλη ξενη εταιρεια που κανει την ιδια δουλεια 8 δολλαρια.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Την κοίταξα αλλά λέει στον τιμοκατάλογο κοντά στο 50αρικο που είναι ακριβά. Καλύτερα να τους ρωτήσω βέβαια για λεπτομέρειες. Κάποια άλλη αξιόπιστη και οικονομικη?
Link to comment
Share on other sites

Μίλησε μαζί τους. Μπορεί να σου βρουν λύση.

Είναι άλλο να μιλάς σε μια άγνωστη εταιρεία και άλλο να μιλάς στη γλώσσα σου.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το προϊόν το βρήκα και στο Amazon Αγγλίας. Το ερώτημα μου είναι περνάνε τώρα κανονικά οι κάρτες στο Amazon.co.uk? Μεταφορικα δεν βλέπω να έχει (κάνει πάνω από 200 ευρω). Στέλνει Ελλάδα? Σίγουρα δεν θα έχω θέμα με το τελωνείο? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το προϊόν το βρήκα και στο Amazon Αγγλίας. Το ερώτημα μου είναι περνάνε τώρα κανονικά οι κάρτες στο Amazon.co.uk? Μεταφορικα δεν βλέπω να έχει (κάνει πάνω από 200 ευρω). Στέλνει Ελλάδα? Σίγουρα δεν θα έχω θέμα με το τελωνείο? Ευχαριστώ.

Μεταφορες εντος ευρωπης δεν υπαρχει τελωνειο!!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το προϊόν το βρήκα και στο Amazon Αγγλίας. Το ερώτημα μου είναι περνάνε τώρα κανονικά οι κάρτες στο Amazon.co.uk? Μεταφορικα δεν βλέπω να έχει (κάνει πάνω από 200 ευρω). Στέλνει Ελλάδα? Σίγουρα δεν θα έχω θέμα με το τελωνείο? Ευχαριστώ.

Στο Amazon τα μεταφορικά στα βγάζει στο τέλος . Λογικά η συναλλαγή θα περάσει. Εγώ δεν είχα ποτέ θέμα με Amazon

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το προϊόν το βρήκα και στο Amazon Αγγλίας. Το ερώτημα μου είναι περνάνε τώρα κανονικά οι κάρτες στο Amazon.co.uk? Μεταφορικα δεν βλέπω να έχει (κάνει πάνω από 200 ευρω). Στέλνει Ελλάδα? Σίγουρα δεν θα έχω θέμα με το τελωνείο? Ευχαριστώ.

 

Οι αλυσίδες της αμαζόνας ενημερώνουν όταν δεν περάσει η πληρωμή σου και ζητούν να πληρώσεις με άλλο τρόπο, δηλαδή με άλλη κάρτα. Από όσες έχω δοκιμάσει, σε παρόμοιες περίπτώσεις, η Alpha/Amex περνάει σίγουρα.

Όταν βάλεις αυτό που θέλεις στο καλάθι, σε ενημερώνει αν το στέλνει στην Ελλάδα.

Μεταφορικά δεν έχει για τους ντόπιους, δηλαδή όσους μένουν στην Αγγλία. Για τους Έλληνες τελείωσε το δωρεάν το 2010, αν θυμάμαι καλά.

Για το τελωνείο σου απάντησαν και, φυσικά, η Αγγλία εξακολουθεί να είναι στην ΕΕ (τουλάχιστον μέχρι το δημοψήφισμα).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, προσπαθώ να παραγγείλω ένα κινητό από εξωτερικό και δυστυχώς δεν με αφήνει (error 10486 ή κάτι παρόμοιο, ουσιαστικά δεν δέχεται την κάρτα)...υπάρχει κάποιος τρόπος να το λύσουμε αυτό; αυτή η λύση με τα 2 paypals ισχύει ακόμα; οποία βοήθεια καλοδεχουμενη
Link to comment
Share on other sites

Έχει γραφτεί κατ' επανάληψη ότι οι αγορές από το εξωτερικό με ελληνικές κάρτες είναι λαχείο που οφείλεται σε πολλούς λόγους.

Η λύση είναι είτε με φόρτωμα του balance του paypal είτε με κάρτα εξωτερικού.

Η 1η λύση γίνεται με 2 τρόπους α) είτε με έμβασμα είτε από άλλο balance και β) με τις μεθόδους Request/Send Money, που έχουν παρουσιάσει πολλά αρνητικά στοιχεία, τελευταία, όπως δέσμευση χρημάτων για 21 μέρες, μπλοκάρισμα λογαριασμών κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ενημερωτικα να αναφερω οτι χθες εκανα αγορα απο gearbest με master card της Τραπεζας Πειραιως με τη μια. Πριν απο 40 μερες περιπου δεν την δεχονταν και την τοτε αγορα την ολοκληρωσα μεσω paypal με τον γνωστο "παρατυπο" τροπο. Edited by sakisv
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να συνδέσω χρεωστική κάρτα της πειραιώς στο paypal και μου λέει ότι τα στοιχεία της κάρτας είναι λάθος....

τα έχω ελέγξει πολλές φορές και τίποτα λάθος.τι μπορεί να φταίει?

Oneplus 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...