Jump to content

Ελληνική Τηλεοπτική Σεζόν 2014-15 - Post Season


Nagata
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://img801.imageshack.us/img801/4076/clipboard2t.jpg

 

H εκπομπή φέρνει στο προσκήνιο τα φλέγοντα κοινωνικά και πολιτικά θέματα που απασχολούν τον πολίτη. Αντικειμενική καταγραφή, αποκαλυπτικά ρεπορτάζ, τεκμηριωμένες θέσεις για ό,τι συμβαίνει γύρω μας.

 

Ο Αντώνης Σρόιτερ αφήνει το στούντιο για να βρεθεί στο κέντρο της ειδησεογραφίας, να αναδείξει τα γεγονότα και τις αντιδράσεις που προκαλούν, να φέρει στο φως στοιχεία και ντοκουμέντα, να καταγράψει τις απόψεις των υπευθύνων.

Πολιτικοί, εμπειρογνώμονες, τεχνοκράτες, επιστήμονες, πρόσωπα της τέχνης, του θεάματος και του αθλητισμού καλούνται να κάνουν οι ίδιοι αυτοψία στα προβλήματα και να τοποθετούνται απέναντι σε αυτά.

 

«Παλαιότερα υπήρχε μια διαφήμιση περιοδικού που έλεγε ‘πρώτα ζούμε και μετά γράφουμε’. Ήταν ένα σλόγκαν, αλλά στην καθημερινότητα της δημοσιογραφίας έχει μεγάλη σημασία» δηλώνει ο Αντώνης Σρόιτερ. «Στην εποχή μας όλοι σχολιάζουν, όλοι έχουν άποψη για τα πάντα, όλοι διεκδικούν μια θέση σε τηλεοπτικό παράθυρο αλλά ελάχιστοι είναι εκείνοι που πραγματικά γνωρίζουν την αλήθεια, ειδικά στο μέτωπο της καθημερινότητας. Όταν το ζεις λοιπόν, όταν είσαι εκεί τη στιγμή που συμβαίνει, μπορείς να το παρουσιάσεις με πληρότητα. Και φέτος, όπως και πέρυσι, η ‘Αυτοψία’ και εγώ προσωπικά, θα είμαστε εκεί που γεννιέται η είδηση.

Πρώτος μας στόχος είναι να πάρουμε από το χέρι τους ανθρώπους της εξουσίας και να τους πάμε εκεί που είναι το πρόβλημα, ώστε να το ζήσουν. Να καταγράψουμε τις αντιδράσεις τους αλλά και τις λύσεις που θα δώσουν.

 

Δεύτερος στόχος μας είναι να αναδείξουμε ιστορίες και πρόσωπα που έχουν σημαντικά πράγματα να πουν, εμπειρίες να μοιραστούν και γεγονότα να διηγηθούν. Άνθρωποι δηλαδή που έχουν κάνει την δική τους ‘Αυτοψία ζωής’, άνθρωποι που γνωρίζουν ένα θέμα και μπορούν να μιλήσουν γι’ αυτό. Θα τους επισκεφτούμε, θα τους ακούσουμε, και θα χρησιμοποιήσουμε την εμπειρία τους, για να κάνουμε το καλύτερο δυνατό ρεπορτάζ. Τα υπόλοιπα… στις οθόνες σας».

 

Alpha

 

μετά τους πρωταγωνιστές είδαμε επιτέλους και μια ακόμη εξίσου αξιόλογη εκπομπή, όπου ο σρόιτερ θίγει πολλά και ενδιαφέροντα θέματα με έναν δικό του έξυπνο τρόπο.

 

Πως σας φαίνεται εσάς; θα έχει συνέχεια;

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 105
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτόν τον δημοσιογράφο δεν τον μπορώ καθόλου. Φυσιογνωμικά δεν αντέχω ούτε να τον βλέπω, ούτε μου άρεσε πολύ ποτέ η δουλειά του... Υπάρχουν φυσικά και άλλοι πολλοί που δεν πάω, αλλά τουλάχιστον βλέπονται...
Link to comment
Share on other sites

Αυτόν τον δημοσιογράφο δεν τον μπορώ καθόλου. Φυσιογνωμικά δεν αντέχω ούτε να τον βλέπω, ούτε μου άρεσε πολύ ποτέ η δουλειά του... Υπάρχουν φυσικά και άλλοι πολλοί που δεν πάω, αλλά τουλάχιστον βλέπονται...

 

Όπως τον Πρετεντέρη....:whistle:

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Καλωσορίσατε στο θέμα για την τηλεοπτική σεζόν 2014-15 στην Ελλάδα.

 

Το θέμα θα ξεκλειδωθεί την 1η Σεπτεμβρίου. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Ημερολογιακα η νεα τηλ. σεζον εχει ηδη ξεκινησει αλλα οπως τα 2-3 τελευταια χρονια,ετσι και φετος η πλοιοψηφια των νεων προγραμματων θα ξεκινησει στα τελη Σεπτεμβριου-αρχες Οκτωμβριου για το daytime και στα τελη Οκτωμβριου- αρχες Νοεμβριου για το prime-time.Παμε να δουμε ποια ειναι τα νεα προγραμματα που αναμενεται να προβληθουν μεσα στην νεα τηλεοπτικη σεζον(με κοκκινο επισημαινονται τα νεα προγραμματα που δεν αποτελουν συνεχεια απο προηγουμενες σεζον)

 

MEGA

Εθνικη Ελλαδος(νεα εβδομαδιαια σειρα του Γ.Καπουτζιδη)

Κλεμμενα ονειρα(4ος κυκλος)

Celebrity game night(2ος κυκλος)

Μοντερνα οικογενεια(2ος κυκλος)

Κατω παρταλι(2ος κυκλος)

Μανα Χ ουρανου(νεα εβδομαδιαια σειρα με την Σολωμου)

Joy(προβαλλοταν μεχρι περση στο ΣΚΑΪ αλλα απο φετος μετακομιζει στο mega)

Πρωϊνο mou(με τον Σεφερλη κεντρικο παρουσιαστη)

Ονειρο ηταν(νεα καθημερινη σειρα κυπριακης παραγωγης-προβαλλεται ηδη)

Η δικαιωση(νεα καθημερινη δραματικη σειρα)

Λιστα-Καντο οπως ο Ακης(νεες εκπομπες μαγειρικης με τον Ακη Πετρετζικη,η 1η εβδομαδιαια,η 2η καθημερινη)

Ηρωϊδες(νεα εβδομαδιαια δραματικη σειρα)

Rising star(νεο μουσικο talent show-απο Φεβρουαριο)

The music school (νεο παιδικο μουσικο talent show με παρουσιαστρια την Ντορετα Παπαδημητριου-απο Νοεμβριο)

 

ΑΝΤ1

Τριχες(νεα κωμικη σειρα των Ρηγα-Αποστολου)

Εκδρομη(νεα σειρα θριλερ)

Ζορικα επαγγελματα(νεα εκπομπη-ντοκυμαντερ με παρουσιαστη τον Σπυρο Σουλη)

The Voice 2(απο Νοεμβριο)

The Voice kids(απο Φεβρουαριο)

Οι συμμαθητες(νεα καθημερινη κομεντι)

Ταμαμ(νεα εβδομαδιαια κωμικη σειρα με Μ.Λεκακη-Μ.Μαυρομματακη)

Τα Καρντασιανς(2ος κυκλος)

Your face sounds familiar(3ος κυκλος)

Το πρωινο(2ος κυκλος)

Μπρουσκο(2ος κυκλος)

Ηρωες αναμεσα μας(2ος κυκλος)

Ραδιο αρβυλα(8ος κυκλος)

Caraoke taxi(νεο τηλεπαιχνιδι)

Splash(νεο reality show με θεμα τις καταδυσεις)

Επισεις απο τον ant1 ειναι πιθανον να προβληθει την ερχομενη σεζον ο 2ος κυκλως των “Βασιλιαδων” που κοπηκαν απο το mega

 

ALPHA

Παμε πακετο(10ος κυκλος)

360 μοιρες(2ος κυκλος)

Μενεγακη

Ελληνοφρενεια(2ος κυκλος)

60’ Ελλαδα(3ος κυκλος)

Αυτοψια(3ος κυκλος)

World party(2ος κυκλος)

Στην υγεια μας ρε παιδια(2ος κυκλος)

Ακου τι ειπαν(2ος κυκλος)

Αλ τσαντιρι νιουζ(11ος κυκλος)

Επιστροφη στο χωριο(η νεα εκδοση του “κυριακη στο χωριο” της ET3)

Απο αλλο ανεκδοτο(νεα μινι κωμικη σειρα κιν.σχεδιων)

Μην αρχιζεις την μουρμουρα(2ος κυκλος)

Το σοϊ σου(νεα κωμικη σειρα)

10η εντολη(νεα επεισοδια)

Ολα παιζουν(νεα εκπομπη στην θεση του “δεστε τους”)

Σπίτι μου Σπιτάκι μου(νεα εκπομπη που θα προβαλλεται τα πρωινα των Σ/Κ)

Αννιτα SOS(3ος κυκλος)

Φως στο τουνελ(?ος κυκλος)

Νεα εκπομπη Λαζοπουλου

 

STAR

Στο Star απο την νεα σεζον θα ξανουμε ελληνικη σειρα,κατι που ειχαμε να δουμε 14 χρονια αφου απο το 2002 το star αποσυρθηκε απο την παραγωγη ελληνικων σηριαλ.Ο τιτλος της σειρας θα ειναι “Ορκοι σιωπης” και θα ειναι καθημερινη δραματικη σειρα που θα προβαλλεται αμεσως μετα το κεντρικο δελτιο ειδησεων.Επισεις η εκπομπη της Τ.Στεφανιδου θα μετακομισει στις 1 το μεσημερι.Κανονικα συνεχιζεται την νεα σεζον η εκπομπη LIVE U με την Ποπη Τσαπανιδου.

 

ΣΚΑΪ

Στο ΣΚΑΪ συνεχιζουν κανονικα οι εκπομπες Traction,Γλυκες Αλχυμειες,Eco news,Σκαϊ goal,Goal χωρις συνορα,Πρωτη γραμμη,Τωρα,Σαββατοκυριακο με δραση,Καλημερα με τον Γ.Αυτια.Στο καθημερινο προγραμμα θα υπαρξει νεα πολιτικη εκπομπη 12-2 με τους Γ.Ντσουνο και Χ.Κουτρα,3-5 ψυχαγωγικη εκπομπη με Πουνεντη-Ηλιακη,5-6 νεα καθημερινη εκπομπη μαγειρικης,6-8 ενημερωτικο μαγκαζινο με τον Κ.Μπογδανο και 8-9 το πασιγνωστο τηλεπαιχνιδι “ Ποιος θελει να γινει εκατομμυριουχος ?” το οποιο επιστρεφει στις οθονες μας μετα απο 8 χρονια απουσιας, σε νεα εξελειγμενη εκδοχη(Who wants to be a millionaire-Hot seat) με παρουσιαστη τον Γ.Ζουγανελη.

 

E CHANNEL

Το νεοσυστατο καναλι Ε θα μπει φετος δυνατα στην μαχη της τηλεθεασης,φιλοδοξωντας να καλυψει το κενο που αφησε το κλεισιμο του Alter.Αρκετες απο τις εκπομπες που προβαλλονται ηδη θα συνεχισουν και την φετινη σεζον,ενω θα στελεχωθει και με αρκετα γνωστα προσωπα που θα εχουν δικες τους εκπομπες.Μερικα απο αυτε ειναι η Χ.Λαμπιρη,η Ε.Μελετη,το ζευγος Κατσουλη-Καραβατου αλλα και η Ρ.Κορομηλα.

Link to comment
Share on other sites

Κλασσική, ίδια, <<αθάνατη>> Ελληνική τηλεόραση.

Ακριβώς. Τι σκουπιδίλα έχουν να δουν και φέτος τα ματάκια αυτών που επιμένουν να βλέπουν τηλεόραση, πραγματικά θλίβομαι.

Ευτυχώς το έχω εγκαταλείψει προ πολλού το άθλημα και διατηρώ ανέπαφη την ψυχική μου υγεία και την αισθητική μου.

 

Οκτωμβριου

Πονέσανε τα μάτια μας αδερφέ. :cry:

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Τι σκουπιδίλα έχουν να δουν και φέτος τα ματάκια αυτών που επιμένουν να βλέπουν τηλεόραση, πραγματικά θλίβομαι.

Ευτυχώς το έχω εγκαταλείψει προ πολλού το άθλημα και διατηρώ ανέπαφη την ψυχική μου υγεία και την αισθητική μου.

 

Δε λες πάλι καλά που κόπηκαν τα τούρκικα σίριαλ; Ώρα τους ήταν.

Ο μόνος λόγος που την ανοίγω πλέον είναι για καμία μπάλα - μπάσκετ ή για να περάσει λίγο η ώρα μου αν έχω να πάω πουθενά!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Δε λες πάλι καλά που κόπηκαν τα τούρκικα σίριαλ; Ώρα τους ήταν.

Ο μόνος λόγος που την ανοίγω πλέον είναι για καμία μπάλα - μπάσκετ ή για να περάσει λίγο η ώρα μου αν έχω να πάω πουθενά!

Πρώτον, απ' ό,τι έχω διαπιστώσει, δεν έχουν κοπεί τα τούρκικα, απλώς δεν έχουν το "ρεύμα" που είχαν πριν 2-3 χρόνια. Πάντως θα προτιμούσα να προβάλλουν τούρκικα παρά να βλέπει ο κοσμάκης την οχτακοσιαστή απόπειρα του Μουτσινά να γίνει ηθοποιός. Έλεος με το κλουβί με τις τρελές, ντε και καλά, που με το έτσι θέλω πλασάρουν ό,τι σαβούρα υπάρχει στον κόσμο που δεν έχει άλλη επιλογή από το να βλέπει το χαζοκούτι ("Τρίχες" των Ρήγα-Αποστόλου)... :wacko:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Μάνα Χ Ουρανού

 

Νέα κωμωδία με πρωταγωνιστή τον Τάσος Γιαννόπουλο, ελπίζω αυτή την φορά να μην "πλακώνεται" στις μπίρες :lol:

Edited by Nagata

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

@ Nagata

 

Το όνομα του ηθοποιού είναι Τάσος Γιαννόπουλος... "Γρηγόρης" θα λέγεται στο σίριαλ :)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Επηρεασμένος από το τρέιλερ που κάνει τον Γρηγόρη τον ασφαλιστή. ;)

 

πάντως δεν ξέρω, πολύ ανιαρή και η νέα σεζόν και περιμένω να μάθω πότε θα έχουμε καινούργια επεισόδια από το κάτω παρτάλι.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το Κάτω Παρτάλι ψιλοκούρασε τουλάχιστον εμένα και κατά τη γνώμη μου δεν ανταποκρίθηκε στις προσδοκίες των πρώτων 2-3 επεισοδίων... Κατά τα άλλα το Μοντέρνα οικογένεια είναι μόνο για χάζεμα να περνά η ώρα και από τις νέες να δούμε το Μάνα Χ Ουρανού και ίσως το Τρίχες αν και το τρέιλερ δεν με τρέλανε αλλά καθαρά λόγω Ρήγα...
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

To mega κανει φετος την εκπληξη και ξεκιναει αρκετα νωρις καποια απο τα νεα εβδομαδιαια προγραμματα του prime-time.Απο 06/10:

ΔΕΥΤΕΡΑ

21:00 Μανα Χ Ουρανου

21:45 Κατω παρταλι(Ε)

22:50 Στο παρα 5(Ε)

23:55 Ανατροπη

ΤΡΙΤΗ

21:00 Μανα Χ Ουρανου

21:45 50-50(Ε)

22:50 Στο παρα 5(Ε)

00:00 Μιλα μου βρωμικα(Ε)

ΤΕΤΑΡΤΗ

21:00 The music school

22:00 50-50(Ε)(μεχρι 15/10 γιατι απο 22/10 το music school θα παιζει για 2 ωρες)

23:00 Στο παρα 5(Ε)

00:00 Μιλα μου βρωμικα(Ε)

ΠΕΜΠΤΗ

21:00 Μοντερνα οικογενεια

21:45 50-50(Ε)

22:50 Στο παρα 5(Ε)

00:00 Μιλα μου βρωμικα(Ε)

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

21:00 Μοντερνα οικογενεια

21:45 50-50(Ε)

22:50 Στο παρα 5(Ε)

00:00 Μιλα μου βρωμικα(Ε)

ΣΑΒΒΑΤΟ

21:00 Ευτυχισμενοι μαζι(Ε)

22:00 Mega cinema

ΚΥΡΙΑΚΗ

21:00 The music school

22:00/23:00 Mega cinema(23:00 απο 26/10 που το music school θα εχει διωρη διαρκεια)

 

Το προγραμμα αυτο βεβαια δεν ειναι το οριστικο(εξ ου και οι αρκετες επαναληψεις χιλιοπαιγμενων σηριαλ) αφου μεσα στον Νοεμβριο θα προστεθουν οι σειρες Κλεμμενα ονειρα,Η δικαιωση,Εθνικη Ελλαδος,Ηρωιδες καθως και οι εκπομπες Λιστα,Καν'το οπως ο Ακης,Εεεεεε,Celebrity game night.Τελος απο 13/10 στις 10:00 ξεκιναει και το νεο ψυχαγωγικο μαγκαζινο του mega με τον Μαρκο Σεφερλη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Χθες μαζι με το mega εκανε πρεμιερα το νεο prime time προγραμμα του alpha.To νεο εβδομαδιαιο προγραμμα ειναι το εξεις:

ΔΕΥΤΕΡΑ

21:00 Μην αρχιζεις την μουρμουρα(απο 27/10 η μουρμουρα της Δευτερας θα δωσει την θεση της στην νεα κωμικη σειρα "Το σοϊ σου")

21:45 Ελληνοφρενεια

22:30 Ξενη ταινια

ΤΡΙΤΗ(καποιες Τριτες θα προβαλλεται εκτακτως το Αλ τσαντιρι νιουζ)

21:00 Μην αρχιζεις την μουρμουρα

21:45 Ελληνοφρενεια

22:30 Απο αλλο ανεκδοτο

23:00 World party(Reloaded)

24:00 360º

ΤΕΤΑΡΤΗ

21:00 Μην αρχιζεις την μουρμουρα

21:45 Ελληνικη ταινια

23:45 60' Ελλαδα

ΠΕΜΠΤΗ

21:00 Μην αρχιζεις την μουρμουρα

21:45 Παμε πακετο

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

21:00 Ξενη ταινια

23:00 Φως στο τουνελ(απο 17/10)

ΣΑΒΒΑΤΟ

21:00 Στην υγεια μας ρε παιδια(απο 18/10)

ΚΥΡΙΑΚΗ

21:00 Ξενη ταινια

23:15 Ξενη ταινια

Το τηλεπαιχνιδι "Ακου τι ειπαν" προβαλλεται φετος καθε απογευμα στις 18:00 και απο 13/10 στις 16:00 κανει πρεμιερα η νεα απογευματινη καθημερινη εκπομπη "Ολα παιζουν".

 

Η prime-time του ant1 ξεκιναει απο 13/10

Στις 21:15 καθημερινα αρχικα θα προβαλλεται η νεα σειρα "Ρουα ματ",ενω απο 27/10 θα μετακομισει στις 17:45 δωσει την θεση της στην νεα κωμικη σειρα "Οι συμμαθητες".

ΔΕΥΤΕΡΑ

22:15 Ταμαμ

23:15 Ραδιο Αρβυλα(απο 03/11)

00:15 Ολα 2014(απο 20/10)

ΤΡΙΤΗ

22:15 Τριχες

23:15 Τα καρντασιανς(απο 21/10)

ΤΕΤΑΡΤΗ

22:15 Η εκδρομη

23:15 Τα καρντασιανς

ΠΕΜΠΤΗ

22:15 Επαναληψη προγραμματος

23:15 Ζορικα επαγγελματα

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ(Απο Νοεμβριο το "the voice 2" θα προβαλλεται καθε Παρασκευη)

22:15 Τριχες

23:15 Τα καρντασιανς

ΣΑΒΒΑΤΟ

21:15 Ελληνικη ταινια

ΚΥΡΙΑΚΗ

21:15 Dancing with the stars 5(απο 26/10 ή 02/11)

Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχω πολλά χρόνια να δω ελληνική τηλεόραση (τελευταία σεζόν που είδα κάτι συστηματικά ήταν τα Υπέροχα Πλάσματα το 2007-8) και φέτος κάτι μ'έπιασε (άκουσα ότι έχει πολλές καινούριες σειρές) κι είπα να ρίξω μια ματιά:

 

Μανα X Ουρανού: Ακρως Οικογενειακό (που δε μ'άρεσε κιολας αλλά από αυτό μακράν καλύτερο) με ύφος από S1ngles. Μετριότατο.

 

Μοντέρνα Οικογένεια: Πλάκα μας κάνουν; Δεν έχουν μπει στον κόπο να διασκευάσουν τίποτα, απλά μεταφράζουν αυτολεξεί το σενάριο σ' ένα κόντεξτ που δε βγάζει καν νόημα. Η κανονική σειρά έχει κάποιες αρκετά έως πολύ καλές στιγμές και είναι αξιοθαύμαστο πως η ελληνική μετάφραση τις σκοτώνει τελείως.

 

Νταξ - έπεσα πάνω και στην καινούρια σαπουνόπερα του Μέγκα που λέγεται "Δικαίωση" και κατάλαβα επιτέλους τις διαστάσεις της έννοιας "abysmal" που άκουγε ο Τζόι στα Φιλαράκια και νόμιζε ότι ήταν καλό :hunter:. Το μόνο χειρότερο που θυμάμαι να χω δει είναι οι Οικογενειακές Ιστορίες. Τώρα θα μου πεις γιατί να περιμένω κάτι διαφορετικό από σαπουνόπερα, αλλά ξέρω γω να βλέπω κάτι χειρότερο από την Καλημέρα Ζωή εν έτει 2014 δεν το περίμενα. Απάλευτο.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο για τη δικαίωση. Κάθε χρονιά γίνονται όλο και πιο τραγικά τα πράγματα. Όχι ότι οι υπόλοιπες σειρές πάνε καλύτερα, αλλά αυτή η ανακύκλωση μέρους του cast απ' τα κλεμμένα όνειρα μου χτυπάει πολύ άσχημα.

Για τη μοντέρνα οικογένεια τα ίδια και χειρότερα. Αχαρακτήριστη η σειρά στο σύνολό της.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Γενικά η Ελληνική TV πάει από το κακό στο χειρότερο. Πίστευα ότι δε θα βρισκόταν κάτι κατώτερο από τα Τούρκικα σίριαλ και όμως βρέθηκαν τα φετινά Ελληνικά. Πραγματικά κρίμα..
Link to comment
Share on other sites

Από τα φετινά σήριαλ έχω παρακουλουθησει αρκετά.Απο mega το μόνο που αξίζει λίγο για να σκοτώνεις την ώρα σου είναι η Mοντέρνα οικογένεια.Το Μάνα Χ ουρανού από την άλλη μεριά δεν μου γέμισε το μάτι.Για την ακρίβεια μου θυμίζει κακή απόπειρα αντιγραφής του Ευτυχισμένοι μαζί και του Άκρως οικογενειακών.Οσο για την Δικαιωση, είναι ακόμη μια κλασική σαπουνόπερα.Το μόνο ωραίο στοιχείο είναι το ότι είναι γυρισμένο στην Σύρο, η οποία κατα την γνώμη μου είναι το ομορφότερο νησί των Κυκλάδων.Απο ant1 ευχάριστη έκπληξη μου έκανε το Ταμάμ.Μπορει να μην είναι κάτι το τρομερό αλλά έχει αρκετή πλάκα και βλέπεται ευχάριστα.Οι Τρίχες για μένα είναι το αποκορύφωμα της υστερίας του ουρλιαχτου και του ξεκατινιασματος.Σειρα πολύ κακής αισθητικής και χαμηλού επιπέδου.Την Εκδρομή δεν την έχω παρακουλουθησει καθόλου.Το άλλο που ξεκινάει μεθαύριο (συμμαθητές) από το τρεϊλερ και μόνο φαίνεται ότι πρόκειται για τεράστια πατάτα.Δεν αξίζει καν να κάνω τον κόπο να το παρκουλουθησω.Τελος από alpha, η μουρμούρα συνεχίζει να τα σπάει για ακόμα μια χρονια. Edited by NetSurfer_g7
Link to comment
Share on other sites

Οσο για την Δικαιωση, είναι ακόμη μια κλασική σαπουνόπερα.

Απίστευτα κακόγουστο το σενάριο, εκνευριστικοί ορισμένοι του cast. Ρητορικό ερώτημα: αυτός ο Αλέξανδρος Σταύρου, άλλο ρόλο από το σκοτεινό μαφιόζο ξέρει να παίζει; :wacko:

 

Οι Τρίχες για μένα είναι το αποκορύφωμα της υστερίας του ουρλιαχτου και του ξεκατινιασματος.Σειρα πολύ κακής αισθητικής και χαμηλού επιπέδου.

Κλασική χιλιοδοκιμασμένη συνταγή Αλεξάνδρου Ρήγα. Εγγυημένος εμετός. :knife:

 

Το άλλο που ξεκινάει μεθαύριο (συμμαθητές) από το τρεϊλερ και μόνο φαίνεται ότι πρόκειται για τεράστια πατάτα.Δεν αξίζει καν να κάνω τον κόπο να το παρκουλουθησω.

Μάριος Αθανασίου, κλασική περίπτωση ατάλαντου που αναρριχήθηκε λόγω του ότι είναι και καλά ζεν πρεμιέ.

 

Τελος από alpha, η μουρμούρα συνεχίζει να τα σπάει για ακόμα μια χρονια.

Ίσως από τις λίγες εξαιρέσεις σειρών που βλέπονται ευχάριστα. Πολύ έξυπνο το concept, ωραίο παίξιμο από όλο το cast.

 

 

Γενικά, και φέτος η ίδια απογοήτευση που περνάω κάθε έναρξη σεζόν. Βλέπω τα πρώτα επεισόδια από αρκετές σειρές, ψάχνοντας να δω αν υπάρχει κάποια σειρά που αξίζει να δεις, και πάντα καταλήγω να απορρίπτω το σύνολο των σειρών, πλην μιας-δυο που τελικά βλέπω.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

και η εκδρομή πρόκειται για μία αρκετά αξιόλογη σειρά και είναι κρίμα να μπαίνει στο ίδιο "σακί" με τις υπόλοιπες σιερές της ελληνικής τηλεόρασης.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Είδα για λίγο την δικαίωση, επειδή μου αρέσει και η Σύρος..... Οι ηθοποιοί παίζουν λες και είναι σε καμία Μάνη ή κάτι τέτοιο, όλο για....τιμές και λοιπά γραφικά έλεγαν.... Ο φοβερός σκηνοθέτης που προσελαβε κουτσο καμεραμαν για να προσθέτει...ένταση στις σκηνές με ξεπερνάει.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Είδα για λίγο την δικαίωση, επειδή μου αρέσει και η Σύρος..... Οι ηθοποιοί παίζουν λες και είναι σε καμία Μάνη ή κάτι τέτοιο, όλο για....τιμές και λοιπά γραφικά έλεγαν.... Ο φοβερός σκηνοθέτης που προσελαβε κουτσο καμεραμαν για να προσθέτει...ένταση στις σκηνές με ξεπερνάει.

 

Σε παρακαλώ, για τον Αρβανίτη μιλάς. Λίγος σεβασμός για την τεράστια σκηνοθετάρα των μεγάλων επιτυχιών δε βλάπτει... :p

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

αν εχεις δει το γνησιο modern family,απλα πας για εγκεφαλικο βλεποντας την ελληνικη αθλια μαιμουδια........

απο την αλλη αν δεις 3-4 επεισοδια μην αρχιζεις την μουρμουρα,εχεις δει και ολα τα υπολοιπα.......

1000κλεμενες ατακες,3 υστερικες γυναικες που το μονο που κανουν τρελλαινουν τους φιλους τους συνηθως με ηλιθιοτητες κατωτατου iq......

Η δε νεαροτερη εχει 2 τονους φωνη,χαμηλο και ψηλο που σου τρυπανε τα αυτια και το νευρικο συστημα........

Μεσα σε αυτ οτον αχταρμα χανεται ο πολυ συμπαθης και ταλαντουχος Κυριακιδης.............

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...