Jump to content

Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γεια σας παιδια ειμαι καινουριος στο site και γραφω το πρωτο μου θεμα.Εχω ενα Samsung Galaxy Alpha G850f και περιμενω την αναβαθμιση σε lollipop εδω και καιρο μπαινω και διαβαζω σε διαφορα site οτι θα την παρεξ την αναβαθμιση τον Απρίλιο αλλα δεν την πηρε, μηπως ξερει καποιος να μου πει σιγουρα αν θα την παρει? Ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδια μολις το πηρα. Η τιμη του εχει πεσει απιστευτα.προς το παρων το κινητο απλα πεταει. 50400 στο untutu;;; ειναι αρκετα πιο ψηλά σε απόδοση απο συσκευες που κοστιζουν το διπλασιο.γενικα δειχνει φανταστικό τηλεφωνο. Ελπιζω για τα επομενα δυο χρόνια να ειναι μια χαρα και να μην θεωρηθεί οτι παλιοσε σε χαρακτήριστικα. Το προτείνω με χιλια.το κινητο απλα πετάει.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ειμαι καινουριος στο site και γραφω το πρωτο μου θεμα.Εχω ενα Samsung Galaxy Alpha G850f και περιμενω την αναβαθμιση σε lollipop εδω και καιρο μπαινω και διαβαζω σε διαφορα site οτι θα την παρεξ την αναβαθμιση τον Απρίλιο αλλα δεν την πηρε, μηπως ξερει καποιος να μου πει σιγουρα αν θα την παρει? Ευχαριστω..
Καλημέρα και καλώς ήρθες στην παρέα μας :)

Αρχικά να σε ενημέρωσαν ότι όταν έχεις κάποιο ερώτημά δεν χρειάζεται να ανοίγεις νέο θέμα, αλλά κοιτάς πρώτα τα ήδη υπάρχοντα που μπορείς να απευθυνθείς και στην περίπτωση που δεν καλύπτεσαι από κάποιο, τότε ανοίγεις νέο.

Στο ερώτημά σου, ναι θα πάρει την lollipop το συγκεκριμένο μοντέλο αλλά το πότε δεν το γνωρίζει κανείς εκτός από την Samsung (προσωπική μου εκτίμηση, σύντομα)

Link to comment
Share on other sites

αν βαριέσαι μην το κάνεις αρχικά,αν δεις οτι έχεις προβλήματα πχ battery drain και άλλα τότε το κάνεις(δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας και επαναφορά-επαναφορά εργοστασιακων δεδομένων) και αφού θα κάνεις επαναφορά μην βάλεις ξανά το backup που έχεις απο kitkat(εννοώ το backup των εφαρμογών οχι αρχεία video,music,photos αυτά τα επαναφερεις κανονικα)

Αρχικά ευχαριστώ για την απάντηση.

Τη δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας και επαναφορά - επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων, αν χρειαστεί, τα κάνω με το Samsung Keis φαντάζομαι;

Link to comment
Share on other sites

Πατρίδα που είσαι, χαθήκαμε! !

Το alpha είναι σκέτο Α,super συσκευή και αν δε το βάλεις σε σχέση με το αρχαίο και αναιμικο S3 mini τότε......:)

Μόνο και μόνο που θα βλέπει την οθόνη παντού και πάντα και ειδικά κάτω απ τον ήλιο που με το S3 mini δεν έβλεπα τη τύφλα μου φτάνει, άσε δε τη ταχύτητα του που είναι σχεδόν επιπέδου note edge που έχω παράλληλα :)

 

Ελα φιλε μου....καλα εισαι??

θεωρω οτι ειναι μια καλη επιλογη για την γυναικα μου το alpha. Γρηγορο, λεπτο, ομορφο.

Εσυ εχεις και το alpha και το note edge? Ωραιοοος

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Ελα φιλε μου....καλα εισαι??

θεωρω οτι ειναι μια καλη επιλογη για την γυναικα μου το alpha. Γρηγορο, λεπτο, ομορφο.

Εσυ εχεις και το alpha και το note edge? Ωραιοοος

Καλά είμαι, η γυναίκα σου έκανε τη τέλεια επιλογή.

Εγώ το τελευταίο δίμηνο είχα αλλάξει ένα σωρό συσκευές (με είχε πιάσει η τρέλα των δοκιμών )και μέσα σε όλες ήταν και το alpha σα δεύτερη συσκευή, το οποίο τελικά έδωσα στη γυναίκα μου.

Αρχικά ευχαριστώ για την απάντηση.

Τη δημιουργία αντιγράφων ασφαλείας και επαναφορά - επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων, αν χρειαστεί, τα κάνω με το Samsung Keis φαντάζομαι;

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτήσεις για το Α μιας που το περιμενω: fm radio έχει; USB on the go υποστηριζει;

 

Usb on the go τι ειναι;;;

Link to comment
Share on other sites

usb on the go υποστηρίζει μια χαρά. το δουλεύω με το meenova και 64microsd κάρτα.....

θα ήθελα να δω τη lollipop πως πηγαίνει με το κινητάκι......

Edited by hackfree
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

usb on the go υποστηρίζει μια χαρά. το δουλεύω με το meenova και 64microsd κάρτα.....

θα ήθελα να δω τη lollipop πως πηγαίνει με το κινητάκι......

 

Και ξαναρωτω :τι ειναι το usb on the go?:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Και ξαναρωτω :τι ειναι το usb on the go?:rolleyes:

 

H ιδιότητα να διαβάζει το κινητο, ενα usb stick που θα του βαζεις στην θυρα φορτισης πχ Αυτό. Έτσι μπορεις να μεταφερεις απο και προς το τηλεφωνο διαφορα αρχεια.

Link to comment
Share on other sites

H ιδιότητα να διαβάζει το κινητο, ενα usb stick που θα του βαζεις στην θυρα φορτισης πχ Αυτό. Έτσι μπορεις να μεταφερεις απο και προς το τηλεφωνο διαφορα αρχεια.

 

Ευχαριστω!:)

Link to comment
Share on other sites

Κι κάτι που είδα πριν από λίγο και με ξενέρωσε κάπως. ..Η συσκευή μας πλέον δεν υπάρχει στις συσκευές της σαμμυ στην επίσημη ιστοσελίδα της πράγμα που σημαίνει ότι επιβεβαιωνονται οι φήμες για κατάργηση της
Link to comment
Share on other sites

Κι κάτι που είδα πριν από λίγο και με ξενέρωσε κάπως. ..Η συσκευή μας πλέον δεν υπάρχει στις συσκευές της σαμμυ στην επίσημη ιστοσελίδα της πράγμα που σημαίνει ότι επιβεβαιωνονται οι φήμες για κατάργηση της

 

Νομιζω υπάρχει στην υποκατηγορία others.

Έχει και μια κατηγορία που λεει GalaXy A, αλλα εχει το Α3 Α5

Το Alpha δηλαδή είναι μια φλου κατηγορία από μόνο του!

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Με εναν πωλητη απο Public που ετυχε να εχω μια κουβεντα μου ειχε πει οτι το alpha το σταματησανε γιατι εκοβε πολυ απο πωλησεις του S5. Αφησανε το Α3 και Α5 που ειναι αρκετα πιο χαμηλα απο το S5.

Αν υσχιει ή οχι ποιος ξερει...

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Με εναν πωλητη απο Public που ετυχε να εχω μια κουβεντα μου ειχε πει οτι το alpha το σταματησανε γιατι εκοβε πολυ απο πωλησεις του S5. Αφησανε το Α3 και Α5 που ειναι αρκετα πιο χαμηλα απο το S5.

Αν υσχιει ή οχι ποιος ξερει...

Σου έλεγε....δε θα πω τι.

Δε μου το επιτρέπει το λεξιλόγιο μου.

Link to comment
Share on other sites

Σου έλεγε....δε θα πω τι.

Δε μου το επιτρέπει το λεξιλόγιο μου.

 

Δεκτη η απαντηση. Ομως δεν μου περιγραφεις την δικη σου εκδοχη.

ποιος ο λογος να σταματησει ενα αρκετα ολοκληρωμενο μοντελο της απο την αγορα και να ριξει δυο αλλα με την ιδια σχεδον ονομασια κατώτερων specs? (A3 και Α5)

Πιστευεις πως δεν εχει η Sammy low budget συσκευες ή entry level?

Edited by crazyio

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

γιατί το alpha ήταν ένα "μεταβατικό" μοντέλο στην στροφή της Samsung στα μεταλλικά πλαίσια...

Επίσης ήταν ένα μοντέλο λίγο βιαστικό (μεταβατικό) που ήθελε να κόψει πωλήσεις του iPhone για αυτό βγήκε την ίδια περίοδο, πράγμα που δεν το κατάφερε...

για μένα είναι το καλύτερο κινητό που έχει βγάλει η Samsung και αυτό πέρα από τα επαρκή specs, λόγω του ιδανικού μεγέθους για τηλέφωνο.

επίσης μου αρέσει πολύ το grip του ποιοτικότατου πλαστικού πίσω και η αφαιρούμενη μπαταρία.

Αλλά όπως είπα ήταν μεταβατικό μοντέλο και τώρα η σχεδιαστική γραμμή της Samsung θα στρέφεται πλέον σε unibody κατασκευές.

Αυτοί είναι οι λόγοι που από την αρχή ακούστηκε ότι δεν θα συνεχιστεί.

Λάθος για μένα γιατί για τέτοιες συσκευές (μέγεθος, συνδυασμός μεταλλικού πλαισίου με ποιοτικό πλαστικό για αφαιρούμενη μπαταρία και μικρότερα sar) θα ακολουθούσα την Samsung για χρόνια...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Δεκτη η απαντηση. Ομως δεν μου περιγραφεις την δικη σου εκδοχη.

ποιος ο λογος να σταματησει ενα αρκετα ολοκληρωμενο μοντελο της απο την αγορα και να ριξει δυο αλλα με την ιδια σχεδον ονομασια κατώτερων specs? (A3 και Α5)

Πιστευεις πως δεν εχει η Sammy low budget συσκευες ή entry level?

Πολύ πιθανό να έβγαλε μια συσκευή η Samsung τόσο προσεγμένη ώστε να χτίσει γρήγορα ένα όνομα παραπλήσιο με των S & note. Και αμέσως έβγαλε και τα a3/5/7.

 

Χώρια ότι το alpha δεν ήταν ότι είχε μεταλλο περιμετρικά. Είχε τον exynos, isocell, μη επέκταση μνήμη σε μια συσκευή και ήταν δοκιμή όχι για τα A αλλά γενικά για την εταιρία.

Edited by enigma84
Link to comment
Share on other sites

Η ελλειψη θυρας SD και η μη αποσπομενη μπαταρια ειναι απο τα μεγαλυτερα λαθη που παει να κανει η samsung και φυσικα κάθε εταιρια που ακολουθει τις μικροτητες και τις παραξενιες της apple.

Wise men talk because they have something to say; fools, because they have to say something.

Ποτέ μην λογομαχείς με έναν βλάκα ... θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει λόγο εμπειρίας.

Link to comment
Share on other sites

Δεκτη η απαντηση. Ομως δεν μου περιγραφεις την δικη σου εκδοχη.

ποιος ο λογος να σταματησει ενα αρκετα ολοκληρωμενο μοντελο της απο την αγορα και να ριξει δυο αλλα με την ιδια σχεδον ονομασια κατώτερων specs? (A3 και Α5)

Πιστευεις πως δεν εχει η Sammy low budget συσκευες ή entry level?

Νομίζω ότι οι προλαλύσαντες ανέφεραν λογικά επιχειρήματα. Κάπως έτσι θα σου απαντούσα.

Για να μη παρεξηγηθώ, τα παιδιά στο public κάνουν τη δουλειά τους, δε τους κατακρίνω. Αυτό δε πάει να πει ότι ΔΕΝ θα εξετάσουμε περαιτέρω τα λεγόμενα τους. Σωστά έκανες και ρώτησες στο φόρουμ.

Όσο για τη συσκευή... Θεωρώ ότι είναι από τις καλύτερες επιλογές εκεί έξω. Πήξαμε στις παντόφλες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το μοναδικό μειονέκτημα που θεωρώ οτι έχει είναι η παντελής ελλειψη υποστήριξης απο την κοινότητα των προγραμματιστών!!! Πως θα του βάλουμε το ανδροιδ 6.0 σε κάνα χρονο???? Στο xda δεν κινείται τίποτα!!!!!!! Περιμένω λίγο ακόμα να δω τις τιμες των s6 αλλά δε θα ήθελαμε ττίποτα να πάω σε κινητό μεγαλύτερου μεγέθους απο το άλφα!!!!! :X
:tease:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το μοναδικό μειονέκτημα που θεωρώ οτι έχει είναι η παντελής ελλειψη υποστήριξης απο την κοινότητα των προγραμματιστών!!! Πως θα του βάλουμε το ανδροιδ 6.0 σε κάνα χρονο???? Στο xda δεν κινείται τίποτα!!!!!!! Περιμένω λίγο ακόμα να δω τις τιμες των s6 αλλά δε θα ήθελαμε ττίποτα να πάω σε κινητό μεγαλύτερου μεγέθους απο το άλφα!!!!! :X

 

Αν είχε snapdragon πάνω θα είχε μεγάλη υποστήριξη... Όλα τα κινητά με exinos δεν έχουν τόση υποστήριξη λόγω επεξεργαστή

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

Με εναν πωλητη απο Public που ετυχε να εχω μια κουβεντα μου ειχε πει οτι το alpha το σταματησανε γιατι εκοβε πολυ απο πωλησεις του S5. Αφησανε το Α3 και Α5 που ειναι αρκετα πιο χαμηλα απο το S5.

Αν υσχιει ή οχι ποιος ξερει...

Τα ίδια μου έχουν πει και στο Πλαίσιο.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...