Jump to content

Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το "χρειάζεσαι" δεν πήγαινε σε σένα...

Νόμιζα ότι το pit file ήταν ένα για κάθε μοντέλο... Δεν ήξερα ότι και κάθε ROM έχει το δικό της pit...

Το κατάλαβα βρε συ :) .Το συγκεκριμένο αρχείο λοιπόν,διαμορφώνει τα partitions ανάλογα τις ανάγκες της κάθε ρομ , τα οποία όμως κατά κανόνα στις περισσότερες για την ίδια συσκευή είναι κοινά οπότε δεν χρειάζεται να κάνουμε αυτή τη διαδικασία όταν φλασάρουμε.Όμως, κάποιες ρομ έχουν ιδιαιτερότητες και εκεί ακριβώς μας χρειάζεται ώστε να γίνει επαναδιαμόρφωση και να περάσει σωστά. Edited by truckman
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλημερα !!!

Ερώτηση ! Εν αναμονή του Galaxy s6 αξίζει να κάνω την μετάβαση από το iPhone 6 στο alpha ;

Τι μου προτείνουν οι κάτοχοι της συσκευής ;;

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !!!

Ερώτηση ! Εν αναμονή του Galaxy s6 αξίζει να κάνω την μετάβαση από το iPhone 6 στο alpha ;

Τι μου προτείνουν οι κάτοχοι της συσκευής ;;

Μια και η συσκευή σου είναι πολύ καινούργια, αξίζει τον κόπο να περιμένεις μέχρι την παρουσίαση του S6.

Από εκεί και πέρα το Android είναι πολύ μπροστά σε σχέση με το iOS.

Φιλικά Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα !!!

Ερώτηση ! Εν αναμονή του Galaxy s6 αξίζει να κάνω την μετάβαση από το iPhone 6 στο alpha ;

Τι μου προτείνουν οι κάτοχοι της συσκευής ;;

 

παρόλου που το Α είναι εξαιρετικο κινητό, εγω θα σου πρότεινα να μείνεις με το 6αρι και να περιμένεις το s6. Εκτος αν θες να φυγεις αμεσα από ios

Link to comment
Share on other sites

Μια και η συσκευή σου είναι πολύ καινούργια, αξίζει τον κόπο να περιμένεις μέχρι την παρουσίαση του S6.

Από εκεί και πέρα το Android είναι πολύ μπροστά σε σχέση με το iOS.

Αυτός ειναι ένας λόγος που θέλω να κάνω την μετάβαση ξανά ότι το android ειναι πολυ πιο μπροστά απο το ios ..:O

παρόλου που το Α είναι εξαιρετικο κινητό, εγω θα σου πρότεινα να μείνεις με το 6αρι και να περιμένεις το s6. Εκτος αν θες να φυγεις αμεσα από ios

Δεν καίγομαι να το κάνω άμεσα απλά μου εχει καρφωθεί να κάνω αλλαγή και αν δεν κάνω θα σκάσω ..:D

 

Απο την άλλη δεν θέλω να το κάνω επιπόλαια και το μετανιώσω .

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ειναι ένας λόγος που θέλω να κάνω την μετάβαση ξανά ότι το android ειναι πολυ πιο μπροστά απο το ios ..:O

 

Δεν καίγομαι να το κάνω άμεσα απλά μου εχει καρφωθεί να κάνω αλλαγή και αν δεν κάνω θα σκάσω ..:D

 

Απο την άλλη δεν θέλω να το κάνω επιπόλαια και το μετανιώσω .

 

Το σίγουρο ειναι πως δεν θα το μετανιώσεις γιατι η συσκευή ειναι άψογη σε ολα. Ομως τοσο νωρις βαρεθηκες το ip6;;;

Link to comment
Share on other sites

Το σίγουρο ειναι πως δεν θα το μετανιώσεις γιατι η συσκευή ειναι άψογη σε ολα. Ομως τοσο νωρις βαρεθηκες το ip6;;;

 

Δεν ειναι νωρίς το εχω απο τον Οκτώβρη και πολυ το κράτησα.. :lol:

Δεν μπορώ να βρω μια συςκευη να την κρατήσω πάνω απο έξι μήνες ..

Αν δεν κάνω λάθος το μονο που ειχα κρατήσει ηταν το Galaxy s3 !

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ειναι ένας λόγος που θέλω να κάνω την μετάβαση ξανά ότι το android ειναι πολυ πιο μπροστά απο το ios ..:O

 

Δεν καίγομαι να το κάνω άμεσα απλά μου εχει καρφωθεί να κάνω αλλαγή και αν δεν κάνω θα σκάσω ..:D

 

Απο την άλλη δεν θέλω να το κάνω επιπόλαια και το μετανιώσω .

Το. Alpha είναι η συσκευή τη παρούσα στιγμή στο android που μπορεί να σε καλύψει άνετα μετά από το iPhone 6 τόσο σε θέματα ταχύτητας, όσο και σε αισθητικά ή πρακτικά (απίστευτη αίσθηση, καλή ποιότητα κ μικρό βάρος). Και βέβαια έχοντας όλα τα καλά του android που δε θα τα βρείς στο μήλο.

Στα συν ότι είναι τελείως απροβλημάτιστη συσκευή.

Γνώμη μου είναι να κρατήσεις το μήλο μέχρι να έρθει η νέα φουρνιά αλλά αν δεν αντέχεις τότε το alpha είναι η επιλογή σου :)

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορετικό θα έχει η νέα φουρνιά?και ποτέ αναμένεται?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Και πότε αναμένεται?

το νέο alpha.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ξεχνάτε κάτι βασικό όμως .Η νέα φουρνιά,θα έχει και σχεδόν διπλάσιες τιμές από αυτή που έχει αυτή τη στιγμή το alpha. Οπότε όποιος έχει σκοπό να περιμένει,να είναι έτοιμος να ακουμπήσει και 600+ €
Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι νωρίς το εχω απο τον Οκτώβρη και πολυ το κράτησα.. :lol:

Δεν μπορώ να βρω μια συςκευη να την κρατήσω πάνω απο έξι μήνες ..

Αν δεν κάνω λάθος το μονο που ειχα κρατήσει ηταν το Galaxy s3 !

φίλε μου συγγνώμη... Από το iPhone στο alpha, το καταλαβαίνω μια και είναι ίδια κατηγορία... Αλλά στο S6?

το S6 θα είναι το λιγότερο 5.2 ίντσες. Άλλη κατηγορία δηλαδή...

Για να πήγες στο iPhone 6 μάλλον σε νοιάζει και το μέγεθος να μην ξεφεύγει, οπότε μάλλον προς το Alpha πρέπει να κοιτάς...

Το Alpha είναι για μένα η τέλεια συσκευή... Και μάλλον η Samsung δεν θα ξανά βγάλει τέτοια συσκευή μια και λένε ότι θα το αντικαταστήσει με το Α5 (χειρότερο hardware με μεγαλύτερο μέγεθος, μη αποσπώμενη μπαταρία, full metal πράγμα αρνητικό για μένα ειδικά λόγω μηδενικού grip,)... οπότε όποιος προλάβει...

Edited by kalagas

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια για παμε λιγο ολοι οσοι εχουμε το alpha..Πριν καποιες σελιδες εβλεπα κατι αποτελεσματα απο antutu και απο περιεργια το ετρεξα και εγω να δω τι κανει..Ποιος με κοντραρει? για παμε μια φιλικη μαχη alphaκηδες :p:shifty:

Φρεσκο κ στο απιθανο ασημι χρωμα ..

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση και απο μένα, για τα τεχνικά χαρακτηριστικά και για την ποιότητα δεν έχω να πω τίποτα όσο πρόλαβα και είδα την συσκευή στα Puplic.

Θέλω όμως την γνώμη σας για την κάμερα του , λέω να το πάρω το κινητό για την γυναίκα μου γιατί με εχει φάει να τις πάρω φωτογραφική και της προτείνω αντί για φωτο πάρε ένα κινητό που θα το έχεις πάντα μαζί σου και βγάζει καταπληκτικές φωτο, τι λέτε θα εκτεθω η όχι ;

Έχω δει κάποιες σε galaxy S4 , note και ενθουσιάστηκα, σε κλειστούς χώρους περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση και απο μένα, για τα τεχνικά χαρακτηριστικά και για την ποιότητα δεν έχω να πω τίποτα όσο πρόλαβα και είδα την συσκευή στα Puplic.

Θέλω όμως την γνώμη σας για την κάμερα του , λέω να το πάρω το κινητό για την γυναίκα μου γιατί με εχει φάει να τις πάρω φωτογραφική και της προτείνω αντί για φωτο πάρε ένα κινητό που θα το έχεις πάντα μαζί σου και βγάζει καταπληκτικές φωτο, τι λέτε θα εκτεθω η όχι ;

Έχω δει κάποιες σε galaxy S4 , note και ενθουσιάστηκα, σε κλειστούς χώρους περισσότερο.

Η φωτογραφική του μηχανή και η ποιότητα της φωτογραφίας που βγάζει στο αυτόματο , ήταν ίσως ο κυριότερος λόγος που με έκανε να το επιλέξω. Η ποιότητα της φωτογραφίας του είναι ένα κλικ καλύτερη από του πάρα πολύ καλού σε αυτό το τομέα S5, ένα επίπεδο ανώτερη από το S4, και ένα επίπεδο κατώτερη από το Note4. Οι δυνατότητες του στις δύσκολες συνθήκες ( χαμηλό φωτισμό, εσωτερικοί χώροι κτλ ) είναι εξαιρετικές για κινητό , πολύ καλές γενικά σαν φωτογραφική μηχανή.

Για κινητό λοιπόν, είναι πάρα πολύ καλό στη φωτογραφία, γενικώς σε σύγκριση με μια καλή αμιγώς φωτογραφική μηχανή, είναι πολύ καλό, σίγουρα όμως η φωτογραφική μηχανή ( μια καλή ) είναι καλύτερη και είναι απολύτως λογικό αυτό. Εμένα πάντως που έχω μια σχετική απαίτηση για καλή φωτογραφία, με καλύπτει κατά 95% σε πάρα πολύ καλό βαθμό. Πιστεύω ότι θα μείνει πολύ ικανοποιημένη και η γυναίκα σου και δε θα εκτεθείς.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση και απο μένα, για τα τεχνικά χαρακτηριστικά και για την ποιότητα δεν έχω να πω τίποτα όσο πρόλαβα και είδα την συσκευή στα Puplic.

Θέλω όμως την γνώμη σας για την κάμερα του , λέω να το πάρω το κινητό για την γυναίκα μου γιατί με εχει φάει να τις πάρω φωτογραφική και της προτείνω αντί για φωτο πάρε ένα κινητό που θα το έχεις πάντα μαζί σου και βγάζει καταπληκτικές φωτο, τι λέτε θα εκτεθω η όχι ;

Έχω δει κάποιες σε galaxy S4 , note και ενθουσιάστηκα, σε κλειστούς χώρους περισσότερο.

 

Η συσκευή βγάζει πολυ καλες φωτογραφίες και ημερα και νυχτα και δε θα σε κρεμάσει ενω η κάμερα του ειναι πολυ πολυ ανώτερη απο εκεινη του S4.

 

Αν όμως θες επαγγελματικη φωτογραφία+κινητό πας εδω https://www.skroutz.gr/s/5057973/Samsung-Galaxy-K-Zoom-LTE-8GB.html?from=catspan

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή βγάζει πολυ καλες φωτογραφίες και ημερα και νυχτα και δε θα σε κρεμάσει ενω η κάμερα του ειναι πολυ πολυ ανώτερη απο εκεινη του S4.

 

Αν όμως θες επαγγελματικη φωτογραφία+κινητό πας εδω https://www.skroutz.gr/s/5057973/Samsung-Galaxy-K-Zoom-LTE-8GB.html?from=catspan

Παρόλα τα χαρακτηριστικά του ΚΖΟΟΜ σε συγκριση φωτογραφιών με το Alpha που κάναμε μαζί με ένα φίλο μου το alpha ήταν καλύτερο πλην όπου κάναμε ζοοm !

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας , με βλέπω να το αγοράζω.

Θα τα ξαναπούμε οταν θα το έχω στα χέρια μου.

Link to comment
Share on other sites

Παρόλα τα χαρακτηριστικά του ΚΖΟΟΜ σε συγκριση φωτογραφιών με το Alpha που κάναμε μαζί με ένα φίλο μου το alpha ήταν καλύτερο πλην όπου κάναμε ζοοm !

 

Λίγο υπερβολικό δεν ειναι αυτό; ;; Πολυ καλη φωτογραφική εχει το Alpha, αλλα το k zoom ειναι καμεροτηλεφωνο. Την διαφορά θα την δεις εαν τις περασεις σε pc ή ακομα καλυτερα σε tv. Σε οθονες των 4,8" λογικό ειναι να μην ειναι εμφανής η διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο υπερβολικό δεν ειναι αυτό; ;; Πολυ καλη φωτογραφική εχει το Alpha, αλλα το k zoom ειναι καμεροτηλεφωνο. Την διαφορά θα την δεις εαν τις περασεις σε pc ή ακομα καλυτερα σε tv. Σε οθονες των 4,8" λογικό ειναι να μην ειναι εμφανής η διαφορά.

Εννοείται ότι κάναμε τη σύγκριση αφου τις ανεβάσαμε στο pc και μα΄λιστα ο φίλος μου ασχολείται αρκετά με τη φωτογραφία και μου είπε ότι του κάνει εντύπωση η περισσότερη λεπτομέρεια του alpha και κάτι για τα χρώματα τα οποία δεν πολυκατάλαβα, πάντως σαφώς με το άπειρο μάτι μου μου φάνηκαν και εμένα πιο καθαρές και πιο λεπτομερείς

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει κανενας τροπος να κανουμε root την συσκευη χωρις να γραψει ο knox?

πχ το towel root δουλευει στο alpha?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα , θα εκτιμουσα εαν καποις γνωριζε.

πηρα εχθες το alpha και το κινητο οταν το συνεδεσα σε δικτυο με ενημερωσε σχετικα με ενημερωση λογισμικου.

Την εκανα και αυτη την στιγμη εχω την 4.4.4

Στο S5 της συζηγου μου εχουμε ηδη περασει την 5.0

Γιατι δεν μου βγαζει την 5.0 για να περασω αυτη την εκδοση λογισμικου και στο alpha ?

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλημερα , θα εκτιμουσα εαν καποις γνωριζε.

πηρα εχθες το alpha και το κινητο οταν το συνεδεσα σε δικτυο με ενημερωσε σχετικα με ενημερωση λογισμικου.

Την εκανα και αυτη την στιγμη εχω την 4.4.4

Στο S5 της συζηγου μου εχουμε ηδη περασει την 5.0

Γιατι δεν μου βγαζει την 5.0 για να περασω αυτη την εκδοση λογισμικου και στο alpha ?

ευχαριστω

 

Η 5.0 είναι η lolipop, η οποια δεν εχει κυκλοφορησει ακομα για το alpha. Οι αναβαθμίσεις δεν δίνονται ταυτόχρονα για όλα τα μοντελα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω δύο ερωτήσεις...1)υπάρχει κάποιος άλλος τρόπος να κάνεις screenshot εκτός από αυτόν που περνάς το χέρι από πάνω?

2)άμα χρησιμοποιειτε το κινητό συνεχόμενα με ανοιχτό WiFi, φωτηνοτητα στην μέση και όλη την ώρα να είστε Facebook, να παίζετε παιχνίδια κ.λ.π πόση ώρα σας βγάζει(εννοείται να είναι 100%)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Alpha (SM-G850F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...