Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως η τελευταία αναβάθμιση δεν έχει καθίσει πολύ καλά..υπάρχει τρόπος να γυρίσω στην προηγούμενη?5.0.2 αν δεν κάνω λάθος..Δεν είμαι root..

 

Περνα την 5.1.1 με clean install. Γιατι να γυρισεις στην 5.0.2? Παντως αν θελεις να γυρισεις, το ιδιο πρεπει να κανεις. Clean install, δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Περνα την 5.1.1 με clean install. Γιατι να γυρισεις στην 5.0.2? Παντως αν θελεις να γυρισεις, το ιδιο πρεπει να κανεις. Clean install, δηλαδη.

 

Στην 5.0.2 πέταγε περισσότερο το κινητό..Επίσης κάποιες φορές νιώθω πως το fix για το touch ή δεν υπάρχει,ή είναι κάτι διαφορετικό..Δεν έχει ακριβώς την ίδια απόκριση..Δεν ξέρω αν στρώσει με clean install..βασικά δεν έχω ιδέα πως γίνεται..θα το ψάξω..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, να κάνω μια ερώτηση. Έχω παρατηρήσει εδώ και μέρες ότι το gsam battery stats μου εμφανίζει συνεχώς το WiFi ανοιχτό παρόλο που δεν είναι. Έχω δοκιμάσει και reboot αλλά πάλι το ίδιο. Έχει αντιμετωπίσει κάνεις από εσάς παρόμοιο πρόβλημα;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Το οτι γραφει το oneplus one και 2, θα παρουν την 6αρα μεσω oxygen os και δεν γραφει τιποτα για cm, ειναι ανησυχητικο? :p

 

http://www.phonearena.com/news/Complete-list-of-phones-to-get-Android-6-Marshmallow-leaks-includes-Samsung-Sony-and-LG_id74400

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, να κάνω μια ερώτηση. Έχω παρατηρήσει εδώ και μέρες ότι το gsam battery stats μου εμφανίζει συνεχώς το WiFi ανοιχτό παρόλο που δεν είναι. Έχω δοκιμάσει και reboot αλλά πάλι το ίδιο. Έχει αντιμετωπίσει κάνεις από εσάς παρόμοιο πρόβλημα;

 

Ευχαριστώ

 

Εχεις δει στα advanced settings του Wifi μηπως ειναι ενεργοποιημενο το "Scanning always available" ή το "Keep Wi-Fi on during sleep" ειναι στο always?

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δει στα advanced settings του Wifi μηπως ειναι ενεργοποιημενο το "Scanning always available" ή το "Keep Wi-Fi on during sleep" ειναι στο always?

Ναι ρε φίλε ήταν το 1ο ανοιχτό... Μα θυμάμαι να το είχα κλείσει πως στο καλό ξανά ενεργοποιηθηκε μόνο του.. Παράξενο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε φίλε ήταν το 1ο ανοιχτό... Μα θυμάμαι να το είχα κλείσει πως στο καλό ξανά ενεργοποιηθηκε μόνο του.. Παράξενο.

Μου το έχει κανει κι εμένα. To Google maps νομιζω όταν ανοιγεις το GPS και πας να βάλεις μια διαδρομή, σε ρωτάει "improve location accuracy?" και αν απαντήσεις yes το ενεργοποιεί.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Το οτι γραφει το oneplus one και 2, θα παρουν την 6αρα μεσω oxygen os και δεν γραφει τιποτα για cm, ειναι ανησυχητικο? :p

 

http://www.phonearena.com/news/Complete-list-of-phones-to-get-Android-6-Marshmallow-leaks-includes-Samsung-Sony-and-LG_id74400

 

Η cyanogenmod έχει πάψει εδώ και καιρό να υποστηρίζει επίσημα τις συσκευές της OnePlus με το λειτουργικό της. Συνεπώς λογικό είναι να έχουμε επίσημη τοποθέτηση μόνο για το λειτουργικό της ίδιας της OnePlus (OxygenOS) και όχι CM.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η cyanogenmod έχει πάψει εδώ και καιρό να υποστηρίζει επίσημα τις συσκευές της OnePlus με το λειτουργικό της. Συνεπώς λογικό είναι να έχουμε επίσημη τοποθέτηση μόνο για το λειτουργικό της ίδιας της OnePlus (OxygenOS) και όχι CM.

 

Ε, οχι εδω και πολυ καιρο. Την 5.1.1 πριν κοντα δυο μηνες την πηρε και απ' οτι ακουγεται κτλ, θα δωσει λογικα και την 6αρα πιστευω. Βαριεμαι απιστευτα να παω σε oxygenos και γενικα την ολη διαδικασια της μεταβασης. Βεβαια, η oxygenos, απλα τραγικοι που ακομα δεν εδωσαν την 5.1.1

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ναι... εκεί που θέλω να εστιάσω είναι ότι πλέον δεν υπάρχει επίσημη συνεργασία μεταξύ των δύο όπως στην αρχή. Το ότι η συσκευή σου (όπως και τόσες άλλες συσκευές) έχει 5.1.1 CM ROM είναι πρωτοβουλία της Cyanogenmod team και όχι της OnePlus.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι... εκεί που θέλω να εστιάσω είναι ότι πλέον δεν υπάρχει επίσημη συνεργασία μεταξύ των δύο όπως στην αρχή. Το ότι η συσκευή σου (όπως και τόσες άλλες συσκευές) έχει 5.1.1 CM ROM είναι πρωτοβουλία της Cyanogenmod team και όχι της OnePlus.

 

Για να δουμε, τι θα δουμε με την cm. Πολυ κριμα παντως, μια κινηταρα τετοια να μεινει στον "αερα" απο ενα τετοιο δυνατο λειτουργικο.

Ελπιζω η oxygenos να δειξει αναστημα και να με πισει να μεταβω σε αυτην, καθαρα και μονο για την σιγουρη υποστηριξη του κινητου μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Για δοκιμάστε ρε παιδιά και την Hydrogen Os.Την έχω "φορέσει" στο κινητό εδώ και δύο μέρες και θεωρώ πως είναι άψογη.Είναι φτιαγμένη για το κινητό μας , είναι lollipop 5.1.1 , φαίνεται να έχει καταπληκτική μπαταρία και σε ταχύτητα , με 120 εφαρμογες φορτωμένες πάει "βούτυρο" ... Είναι συμβατή με xposed 5.1 , το viper4android δουλεύει χωρίς compatibility mode , και γενικά τα μονά "αρνητικά" είναι η έλλειψη θεμάτων και μερικές προεγκατεστημένες κινεζιές που βγαίνουν εύκολα.
Link to comment
Share on other sites

Στις 12 του μηνος μαλλον θα παρουσιασουν το OnePlus X.

 

Ισως αναφερουν κατι για Oxygen 5.1.1 και τα σχεδια τους για Android 6.0, για το 1+1.

Link to comment
Share on other sites

Στις 12 του μηνος μαλλον θα παρουσιασουν το OnePlus X.

 

Ισως αναφερουν κατι για Oxygen 5.1.1 και τα σχεδια τους για Android 6.0, για το 1+1.

 

Η μπορει ακομα και να την δωσουν την 5.1.1 τοτε σε κυκλοφορια! Η cm...αθορυβη!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε ολους τους συμφοριτες έχω ενα θέμα με τους φορτιστες ενω φορτίζει κανονικά και η μπαταρία χωρίς εμφανής σημάδια κόπωσης με σκληρή χρήση δεν δέχεται τους φορτιστες μετα απο ενα μήνα δηλαδή φορτίζει με εναν μήνα με κάποιον φορτιστη μετά απο εναν μήνα δεν το δέχεται ...λολ άλλον φορτιστη τα ίδια αλαζω συνέχεια φορτιστες γιατί σταματάει να τους αναγνωρίζει οι φορτιστες υπόψην σε αλλά κινητά φορτίζουν σημείωση το κινητό το έχω 14μηνες καμια ιδέα?
Link to comment
Share on other sites

Ναι... εκεί που θέλω να εστιάσω είναι ότι πλέον δεν υπάρχει επίσημη συνεργασία μεταξύ των δύο όπως στην αρχή. Το ότι η συσκευή σου (όπως και τόσες άλλες συσκευές) έχει 5.1.1 CM ROM είναι πρωτοβουλία της Cyanogenmod team και όχι της OnePlus.

 

Οταν τα εσπασαν οι 2 ετεριες ειπαν οτι η cyanogenmod inc θα υποστιριζει την συσκευη με αναβαθμισεις για 2 χρονια , οποτε δεν ηταν πρωτοβουλια της cm αλλα υποχρεωση , μιας και για να ανακοινωσουν κατι τετοιο θα υπηρχε και καποια συφνωνια

Link to comment
Share on other sites

Η μπορει ακομα και να την δωσουν την 5.1.1 τοτε σε κυκλοφορια! Η cm...αθορυβη!

 

Οταν τα εσπασαν οι 2 ετεριες ειπαν οτι η cyanogenmod inc θα υποστιριζει την συσκευη με αναβαθμισεις για 2 χρονια , οποτε δεν ηταν πρωτοβουλια της cm αλλα υποχρεωση , μιας και για να ανακοινωσουν κατι τετοιο θα υπηρχε και καποια συφνωνια

Έρχεται σιγά σιγά η CM 13. Να παίρνουμε και εμείς σειρά για τη CM 13S. Έχουμε 2 χρόνια υποστήριξη από Cyanogen

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω τι διαολο ενημερωσεις ειναι αυτες που βγαινουν....πχ σημερα λεει κυκλοφορησε μια.

http://cyanogen-ota-bacon.somee.com

Link to comment
Share on other sites

Οταν τα εσπασαν οι 2 ετεριες ειπαν οτι η cyanogenmod inc θα υποστιριζει την συσκευη με αναβαθμισεις για 2 χρονια , οποτε δεν ηταν πρωτοβουλια της cm αλλα υποχρεωση , μιας και για να ανακοινωσουν κατι τετοιο θα υπηρχε και καποια συφνωνια

 

Γνωρίζει κάποιος ποτε σταματάει αυτή η διετής υποστήριξη της cyan στην oneplus για το one. Απο ποια ημερομηνία ξεκινάει το countdown?

Sent it From outer Space.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος ποτε σταματάει αυτή η διετής υποστήριξη της cyan στην oneplus για το one. Απο ποια ημερομηνία ξεκινάει το countdown?

 

Λογικά από Ιούνιο του 2014 που ήταν ο μήνας που κυκλοφόρησε.

Link to comment
Share on other sites

για να το αγορασω χρειαζεται ακομα προσκληση?

 

Όχι δε χρειάζεται πρόσκληση για One.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...