Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ειπα και εγω να δοκιμασω να δω τι παιζει με ρομς κλπ και βρηκα για αρχη ενα θεμα με εργοστασιακες εκδοσεις κλπ ....Δεν ειμαι σιγουρος τι ειχα πριν αλλα περασα μεσα μια cyanogen os , για αρχη πολυ πιο εμφανισημη και με πολυ περισσοτερες παραμετροποιησεις απο την αρχικη .

 

Για την ωρα οχι μονο δεν μετανοιωσα για την κινηση αυτη αλλα το αντιθετο.Θα επανελθω σε λιγο με περισσοτερα. :D

 

Και εγω την τελευταια Cyanogen περασα...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Eγω απο απροσεξια ξεκινησα απο πιο πισω και εφτασα με ΟΤΑ στο τελος :p

Mετα με ενα toolkit , εβαλα εκ νεου TWRP , εκανα backup τη ρομ απειραχτη , ρουταρα , τραβηξα backup την efs partition και τωρα στηνω το τηλεφωνο βαζοντας και βγαζοντας διαφορα.Η ουσια ειναι μια , σε σχεση με πριν ειναι η μερα με τη νυχτα ...

Link to comment
Share on other sites

Eγω απο απροσεξια ξεκινησα απο πιο πισω και εφτασα με ΟΤΑ στο τελος :p

Mετα με ενα toolkit , εβαλα εκ νεου TWRP , εκανα backup τη ρομ απειραχτη , ρουταρα , τραβηξα backup την efs partition και τωρα στηνω το τηλεφωνο βαζοντας και βγαζοντας διαφορα.Η ουσια ειναι μια , σε σχεση με πριν ειναι η μερα με τη νυχτα ...

 

Καλα και εγω το ιδιο το πηρα και ηταν χαλι μαυρο...

 

Το μονο προβλημα ειναι δεν εχω βρει καμια εφαρμογή καμερας της προκοπής... Περασα 2-3 που βρηκα απο XDA αλλα δεν λενε και πολλά

Link to comment
Share on other sites

Το μονο προβλημα ειναι δεν εχω βρει καμια εφαρμογή καμερας της προκοπής... Περασα 2-3 που βρηκα απο XDA αλλα δεν λενε και πολλά

 

Χρησιμοποιούσα την Color OS κι ήταν άψογη.. είναι λίγο διαδικασία να την flashάρεις και να παίξει με τα plugin της, μα δεν την αλλάζω με τίποτα.

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Double post

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χρησιμοποιούσα την Color OS κι ήταν άψογη.. είναι λίγο διαδικασία να την flashάρεις και να παίξει με τα plugin της, μα δεν την αλλάζω με τίποτα.

 

Με τα plug-in δεν εχω βγαλει ακρη... Την εχω περασει την καμερα αλλα τα plugin ή δεν παίζουν ή δεν τα κανει εγκατάσταση

 

Αυτο που με ενδιαφέρει πιο πολυ στην κάμερα είναι το shutter speed

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω έρθει σε κατι κουνιες με τον γιο και έχω τραβήξει αρκετές εικόνες και βίντεο δεν έχω κανένα παράπονο.Στα πολύ θετικά σε σχέση με τη Ρομ συγκαταλεγω και τις ενδιαφέρουσες ρυθμίσεις που έχει για την οθονη.
Link to comment
Share on other sites

Double post

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Με τα plug-in δεν εχω βγαλει ακρη... Την εχω περασει την καμερα αλλα τα plugin ή δεν παίζουν ή δεν τα κανει εγκατάσταση

 

Αυτο που με ενδιαφέρει πιο πολυ στην κάμερα είναι το shutter speed

 

κάποια δεν παίζουν, έχεις δίκιο.. εμένα π.χ. δεν μου έπαιζε αυτό με τα 50mp ή το 4K recording..

Για check :)

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Mε βαλατε σε σκεψεις και ειπα να δοκιμασω παραλληλα την snap camer Hdr που εχω αγορασμενη.Τελικα πιστευω πως υπαρχει διαφορα και ας μην κοβει πολυ το ματι μου σε αυτα και ας εχω επισης χαμηλες απαιτησεις σε τετοια ζητηματα...

Παντως το 4Κ recording μου το βγαζει στην snap οπως και στην stock αλλα δεν το εχω δοκιμασει ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους

Ξαφνικά και τώρα που είμαι διακοπές κάτι έπαθε ο ήχος του μικροφώνου. Δηλαδή δε με ακούει ο συνομιλητης. Ακούγομαι απίστευτα χαμηλά. Βρήκα στο xda και κατέβασα ένα low_mic_fix αλλά δε μπόρεσα να το περάσω σαν update γιατί μου βγάζει e:signature failure. Ούτε μπορεσα μόνος να πειράξω το build.prop γιατί δεν είμαι ροοτ.

Έχει αντιμετωπίσει κάνεις το ίδιο πρόβλημα; κάτι αν κατάλαβα καλά χαλάει η ηχογράφηση της Google αλλά δεν είμαι σίγουρος. Γιατί μου βγάζει signature failure στο update? Καμία ιδέα; τώρα μιλάω μέσω hands-free μόνο...

Ευχαριστω

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και χρόνια πολλά. έχω περάσει την 13.1 ΖΝΗ2ΚΑS254 έκδοση και χθες μου έβγαλε μια αναβάθμιση cm-bacon 9f339bddf2-to3c3f0aca9b-signed. 60,8 ΜΒ. κάνω εγκατάσταση, την κατεβάζει, κάνει επανεκκίνηση σε twrp αλλά δεν βλέπω το αρχείο που κατεβάζει, δεν εγκαθιστώ κάτι, με αποτέλεσμα συνέχει αν μου βγάζει το μύνημα εγκατάστασης. Κάποια βοήθεια; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και χρόνια πολλά. έχω περάσει την 13.1 ΖΝΗ2ΚΑS254 έκδοση και χθες μου έβγαλε μια αναβάθμιση cm-bacon 9f339bddf2-to3c3f0aca9b-signed. 60,8 ΜΒ. κάνω εγκατάσταση, την κατεβάζει, κάνει επανεκκίνηση σε twrp αλλά δεν βλέπω το αρχείο που κατεβάζει, δεν εγκαθιστώ κάτι, με αποτέλεσμα συνέχει αν μου βγάζει το μύνημα εγκατάστασης. Κάποια βοήθεια; ευχαριστώ

 

Δεν ξερω αν εχουν αλλαξει κατι απο την τελευταια φορα που ειχα περασμενη CΟΣ αλλα με custom recovery δεν μπορεις να περασεις της αναβαθμισεις ΟΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχουν αλλαξει κατι απο την τελευταια φορα που ειχα περασμενη CΟΣ αλλα με custom recovery δεν μπορεις να περασεις της αναβαθμισεις ΟΤΑ

Αυτό (με BOLD)

Αν έχεις Custom Recovery (πχ TWRP) μπορείς να περάσεις μόνο "full" έκδοση, οχι ΟΤΑ.-

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Με το τελευταιο update, εχω χειροτερη μπαταρια απο την 254. :(

 

εμενα μου βγαλε ~4 ωρες sot (και το φορτισα στο 20-22%). Νομιζω ειχα πλ καιρο να δω κατι τετοιο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό (με BOLD)

Αν έχεις Custom Recovery (πχ TWRP) μπορείς να περάσεις μόνο "full" έκδοση, οχι ΟΤΑ.-

 

τοτε πως μπορω να διαγραψω αυτο το μηνυμα; βγαινει συνεχεια και δεν μπορω να το διαγραψω.

ευχαριστω

Edited by monicos
Link to comment
Share on other sites

τοτε πως μπορω να διαγραψω αυτο το μηνυμα; βγαινει συνεχεια και δεν μπορω να το διαγραψω.

ευχαριστω

Ειπαμε: Πρέπει να περάσεις την Full έκδοση (με TWRP)

Εδώ https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424953703

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Ειπαμε: Πρέπει να περάσεις την Full έκδοση (με TWRP)

Εδώ https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424953703

oκ. όλα εντάξη. απλά , την εγκατάσταση της su την έκανα σε δεύτερη φάση , γιατά όταν το έκανα ,με την εγκατάσταση της ρομ , το τηλέφωνο δεν ξεκινούσε. Πάντος όλα ενταξη. ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Γειά σε όλους

Ξαφνικά και τώρα που είμαι διακοπές κάτι έπαθε ο ήχος του μικροφώνου. Δηλαδή δε με ακούει ο συνομιλητης. Ακούγομαι απίστευτα χαμηλά. Βρήκα στο xda και κατέβασα ένα low_mic_fix αλλά δε μπόρεσα να το περάσω σαν update γιατί μου βγάζει e:signature failure. Ούτε μπορεσα μόνος να πειράξω το build.prop γιατί δεν είμαι ροοτ.

Έχει αντιμετωπίσει κάνεις το ίδιο πρόβλημα; κάτι αν κατάλαβα καλά χαλάει η ηχογράφηση της Google αλλά δεν είμαι σίγουρος. Γιατί μου βγάζει signature failure στο update? Καμία ιδέα; τώρα μιλάω μέσω hands-free μόνο...

Ευχαριστω

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

λογικά κάποια εφαρμογή χρησιμοποιεί το μικρόφωνο σου, σε εμένα ήταν το audiko,δες αυτό και μετά το google now.

Link to comment
Share on other sites

λογικά κάποια εφαρμογή χρησιμοποιεί το μικρόφωνο σου, σε εμένα ήταν το audiko,δες αυτό και μετά το google now.

Γειά σου George. Ακριβώς πριν 2 μέρες και ενώ τόσες μέρες μιλούσα με το handsfree έστρωσε ο ήχος του μικροφώνου από μόνος του. Δε κατάλαβα τι και πως αλλά έφτιαξε. Σκέφτηκα μήπως ήταν κάποια εφαρμογή αλλα δεν είχα εγκαταστήσει καποια που να χρησιμοποιει το μικρόφωνο και ειδικά αυτές τις μέρες που ήμουν και διακοπές. Πάντως αυτή που λες δεν την έχω.

 

Και κάτι ακόμα... Μου πρότεινε ένας φίλος μπας και λύνεται το πρόβλημα με το μικρόφωνο μου να δοκίμαζα oxygen OS. Τώρα βέβαια λύθηκε το θέμα μου αλλά ποια η γνώμη σας αξίζει να το βάλω ή να μείνω cyanogen?

Ευχαριστω

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by spaka
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα πρόβλημα που έχω εδώ και μήνες και το έχω ξαναναφερει είναι το εξής... Ξαφνικά χάλασε η ηχογράφηση ΜΌΝΟ στο ptt (φωνητικό μήνυμα) του viber. Πατάω μιλάω και ο άλλος ακούει από πολύ χαμηλά έως τπτ. Το περίεργο είναι ότι όταν κάνεις ηχογράφηση στο τηλέφωνο ή όταν συνομιλείς με τον άλλο η φωνή ακούγεται κανονικά. Έχω στείλει στο support του viber, τους έχω στείλει και βίντεο αλλά δε μπόρεσαν να βρουν λύση.

Ίσως να φτιαχτεί καμία μέρα και αυτό ξαφνικά από μόνο του. Ίσως κάποια εφαρμογή να τη κάνει πάλι τη δουλειά. Σκεφτείτε μόνο ότι με το whatsup messenger η φωνή μου ακούγεται κανονικά!

 

Στάλθηκε από το A0001 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...