Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα συμφωνήσω και θα προσθέσω ότι σίγουρα η cyanogen rom του oneplus θα αναβαθμίζεται και μετά τη 2ετια. Εδώ εχθές περάσαμε cm11 4.4.4 σε galaxy S3 φίλου, όταν 4.4.4 δεν έχει δώσει ούτε η samsung.

Η cyanogen υποστηρίζει δεκάδες συσκευές, δεν χρειάζεται να έχει συμβόλαιο με την εταιρεία.

 

Όλες οι cyanogen roms εχουν ota updates, δεν είναι προνόμιο μόνο του opo.

Δεν έχεις καταλάβει ακόμα με τι os έρχεται το κινητό σου.....

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και θα προσθέσω ότι σίγουρα η cyanogen rom του oneplus θα αναβαθμίζεται και μετά τη 2ετια. Εδώ εχθές περάσαμε cm11 4.4.4 σε galaxy S3 φίλου, όταν 4.4.4 δεν έχει δώσει ούτε η samsung.

Η cyanogen υποστηρίζει δεκάδες συσκευές, δεν χρειάζεται να έχει συμβόλαιο με την εταιρεία.

 

Tι σχεση εχουν οι custom cm με την επισημη cm1xs που εχει το oneplus;

Καμια.

Link to comment
Share on other sites

Tι σχεση εχουν οι custom cm με την επισημη cm1xs που εχει το oneplus;

Καμια.

 

Να σου πω, ούτε και εγώ δεν βλέπω διάφορα με την cm1xs ούτως η άλλως και δύο είναι επίσημες απλά την να την έβγαλαν ύστερα από συνεργασία με την oneplus.

Πιστεύω και εγώ, ότι θα δίνουν ενημερώσεις για καιρό ακόμα μετά τα 2 χρόνια όπως το κάνουν και με άλλες συσκευές.

Από την άλλη, δεν με απασχολεί μόνο η cyanogen για το λόγο ότι υπάρχουν ήδη αρκετές ομάδες που ασχολούνται με το κινητό μας.

Δεν παύει όμως, οι αναβαθμίσεις κατά την γνώμη μου, να είναι το πιο σημαντικό κομμάτι για τα κινητά, παραμένουν διαρκώς ανανεωμένα.

Ίσως να μπορείς να μας φωτίσεις με τις διαφορές της cm1xs;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα, έχει δοκιμάσει κανένας το σκριπτακι fly on mods απο το xda(http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2226373) να μας πει αν έχει διάφορα;

 

Τι ακριβώς είναι αυτό George;

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς είναι αυτό George;

 

πάτησε στο google fly on mods, είναι ένα σκριπτ το οποίο απλά το φλασάρεις, και περιέχει μια σειρά από tweak.. το έχω δοκιμάσει σε αρκετές συσκευές με πάρα πολύ καλά αποτελέσματα, απλά το one plus one δεν το έχω (περιμένω να μου έρθει:D) και έχω την απορία αν κάποιος το έχει δοκιμάσει να δει αν υπάρχει καποια διαφορά μιας και το opo είναι ήδη σφαιράτο. Πολλές custom ρομ για διάφορες συσκευές το έχουν.:) (πχ η BeconV6_CM11S-44S το έχει)

Edited by georger_volos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Πέρασα την νέα blisspop v2.0 και μόλις πέρασα τον κερνελ του franco στην αμέσως επανεκινηση μου έβγαλε πρόβλημα στο ui. Ξερει κανεις κάτι?
Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το official forum, θα πάρουμε ακόμη μια αναβάθμιση σε Cm11s (XNPH05Q) και μέχρι τέλος του μήνα και CM12 (Lollipop 5) ...!

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το official forum, θα πάρουμε ακόμη μια αναβάθμιση σε Cm11s (XNPH05Q) και μέχρι τέλος του μήνα και CM12 (Lollipop 5) ...!

 

Και θα έχει και εγκατεστημενο το SwiftKey

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνεις update στην validus πρέπει να κάνεις wipe cashe,dalvik,flash rom, flash gapps ?

Δεν είναι όπως μέχρι την 4.4 που φλασαρες μόνο την εταιρεία ρομ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Για να κάνεις update στην validus πρέπει να κάνεις wipe cashe,dalvik,flash rom, flash gapps ?

Δεν είναι όπως μέχρι την 4.4 που φλασαρες μόνο την εταιρεία ρομ?

Όπως τα έγραψες φίλος θα κάνεις. Βάλε και su μη ξεχάσεις. Την καλημέρα μου

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ρουταρισμενη ειναι η validus Δημητρη δεν χρειαζεται εκτος και αν θελεις να εχεις τον τελευταιο επειδη σου περναει τον 2.40
Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Ρουταρισμενη ειναι η validus Δημητρη δεν χρειαζεται εκτος και αν θελεις να εχεις τον τελευταιο επειδη σου περναει τον 2.40

Με πρόλαβε ο προηγούμενος Στέφανε!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Έχουμε φτάσει στον 2,45 super su παιδιά

 

Με πρόλαβε ο προηγούμενος Στέφανε!

Ναι αυτο ειπα παιδες οτι η validus σου περναει τον 2.40 και αν θες τον τελευταιο τον περνας μονος σου

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο ειπα παιδες οτι η validus σου περναει τον 2.40 και αν θες τον τελευταιο τον περνας μονος σου

Εχεις απολυτο δικιο,απλα εδωσα το νουμερο.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Οι εκτός θέματος (και ουσίας) συζητήσεις (κόντρες) έφυγαν.

 

Παρακαλώ να επικεντρωθούμε στα της συσκευής και μόνο περιορίζοντας τις ανούσιες κοκορομαχίες. Όλοι εδώ το hobby μας κάνουμε, δεν υπάρχει λόγος να "τρωγόμαστε" κατά αυτό τον τρόπο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οι εκτός θέματος (και ουσίας) συζητήσεις (κόντρες) έφυγαν.

 

Παρακαλώ να επικεντρωθούμε στα της συσκευής και μόνο περιορίζοντας τις ανούσιες κοκορομαχίες. Όλοι εδώ το hobby μας κάνουμε, δεν υπάρχει λόγος να "τρωγόμαστε" κατά αυτό τον τρόπο.

+2015

 

 

Περασα την νέα bliss. Είχα ξεχάσει ποσο γρήγορα πήγαινε το κινητό σε σχέση με την darkobas που είχα τελευταίο καιρό. Υπόψιν για να μην μείνετε στο logo στις νέες Ρομ ,ειτε φλασαρετε την cm απο 20/1 και έπειτα ,ειτε φλασαρετε πρωτα το νεο firmware που βγήκε στις 20/1. Και μετα την Ρομ που θέλετε. Ακόμα δεν έχει ενσωματωθεί απο οτι είδα. Οπότε πριν φλασαρετε προσεχτε ,διαβαστε τα αρχικα τοπικ των devs. Οποτε μη δοκιμαζετε και Φράνκο μιας και λείπουν πολλά πραγματα πλέον.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

παιδια μετα την αναβαθμιση σε 5.0.2 cyanogen δεν εχω ροοτ για καποιο λογο ! μπορω ομως να μπω σε recovery και να φλασαρω ρομ κανονικα ! τι να κανω ? δηλαδη δεν εχω δικαιωματα ροοτ !
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...