Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έχεις aosp πέρασε τον. Πριν τι είχες;

είχα και την 18, έβαλα τώρα την 19 και την παρακολουθούμε......

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Όποιος θέλει για αλλαγή ας δοκιμάσει αυτή τη ROM http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2877229 . Είναι βασισμένη στην AOKP με πολλά extra future και μέχρι στιγμής είναι η καλύτερη ROM που έχω δοκιμάσει. Τα συνδιάζει όλα και είναι πολύ πιο smooth από την CM11s.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά ξέρετε κανένα τρόπο να αυξήσουμε το μήκος των sms?

είναι ελάχιστο.

Στα Μηνύματα > Settings (τρεις τελίτσες) > Extra Settings > Strip Unicode

Τα ελληνικά θα φεύγουν ολα ΚΕΦΑΛΑΙΑ, τα με λατινικους, ως είναι...!

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Αν φλασάρουμε άλλη ρομ π.χ. μέσω TWRP, χάνονται όλα;

Επειδή είναι τελείως διαφορετική από τη μαμά θέλει clean install οπωσδήποτε οπότε τα χάνεις όλα εκτός από ότι έχεις στο sd partition.

Link to comment
Share on other sites

Στα Μηνύματα > Settings (τρεις τελίτσες) > Extra Settings > Strip Unicode

Τα ελληνικά θα φεύγουν ολα ΚΕΦΑΛΑΙΑ, τα με λατινικους, ως είναι...!

 

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Το update που περιμένουμε πήρε αναβολή για καμια εβδομάδα ακόμα απ οτι λένε...
to kako me to na mi kaneis tipota einai oti den boreis na stamatiseis gia na ksekourasteis
Link to comment
Share on other sites

Πιαδιά κόλλησα: που δείχνει στο τηλέφωνο το σύνολο των επαφών ;

θέλω να δω αν παίζει σωστά ο συχγρονισμός με το outlook

 

edit : ΟΚ το βρήκα, πάμε από το εικονίδιο Ατομα.

Edited by androgr
Link to comment
Share on other sites

Με το OPO σε Performance mode? Γιατί νομίζω ότι και το "balanced" του Μ7 είναι πιό ... τσιμπημένο από ότι το balanced του OPO.

 

Η αληθεια ειναι πως μετα απο ενα μηνα χρησης αλλαξα απο περιεργεια τον governor απο interactive σε performance και ειδα απιστευτη αλλαγη στην ανταποκριση του κινητου σε ολες τις λειτουργιες :)

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι πως μετα απο ενα μηνα χρησης αλλαξα απο περιεργεια τον governor απο interactive σε performance και ειδα απεριγραπτη ανταποκριση στο κινητο :)

 

Kαι στη μπαταρια σου :lol:

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει για αλλαγή ας δοκιμάσει αυτή τη ROM http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2877229 . Είναι βασισμένη στην AOKP με πολλά extra future και μέχρι στιγμής είναι η καλύτερη ROM που έχω δοκιμάσει. Τα συνδιάζει όλα και είναι πολύ πιο smooth από την CM11s.

Φίλε, ευχαριστώ και θα την δοκιμάσω φυσικά, αλλά επειδή έχω ένα κόλλημα με τις ρομ που έχουν και ημερομηνία στην μπάρα, αυτή περιέχει αυτήν την επιλογή;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

Φίλε, ευχαριστώ και θα την δοκιμάσω φυσικά, αλλά επειδή έχω ένα κόλλημα με τις ρομ που έχουν και ημερομηνία στην μπάρα, αυτή περιέχει αυτήν την επιλογή;

Ίδια με την cm11 είναι σε εμφάνιση. Μόνο βάλε την έκδοση που βγήκε στις 16/9 γιατί η καινούρια έχει θεματάκι!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Κατεβασα nova launcher και καπου ειχα δει οτι μπορουμε με τον nova να βαλουμε εκτος απο το να ανοιγει το κινητο με διπλο πατημα αλλα και να κλεινει. Μπορει καποιος να μου πει πως γινεται αυτο?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Screen off and lock από το play store και μετά το ρυθμίζεις από το nova

Καλησπερα,

Κατεβασα nova launcher και καπου ειχα δει οτι μπορουμε με τον nova να βαλουμε εκτος απο το να ανοιγει το κινητο με διπλο πατημα αλλα και να κλεινει. Μπορει καποιος να μου πει πως γινεται αυτο?

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Screen off and lock από το play store και μετά το ρυθμίζεις από το nova

Ποιο από όλα (developer) δουλεύει ως εφαρμογή ή συντόμευση που να το δέχεται κατευθείαν ο νόβα;

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις και εγκαθιστάς το screen off and lock από το play.

Μετά πας : Ρυθμίσεις Nova--->Χειρονομίες και Κουμπιά---->Διπλό Πάτημα και εκεί επιλέγεις την εφαρμογή Screen off

Ποιο από όλα (developer) δουλεύει ως εφαρμογή ή συντόμευση που να το δέχεται κατευθείαν ο νόβα;
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις και εγκαθιστάς το screen off and lock από το play.

Μετά πας : Ρυθμίσεις Nova--->Χειρονομίες και Κουμπιά---->Διπλό Πάτημα και εκεί επιλέγεις την εφαρμογή Screen off

Έχει πολλά screen off and lock γι' αυτό ρωτάω ποιανού developer;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

Κατεβασα nova launcher και καπου ειχα δει οτι μπορουμε με τον nova να βαλουμε εκτος απο το να ανοιγει το κινητο με διπλο πατημα αλλα και να κλεινει. Μπορει καποιος να μου πει πως γινεται αυτο?

 

Ευχαριστω

το άνοιγμα από που μπαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Mετα απο μια πατατα που εκανα αναγκαστηκα (αλλο που δεν ηθελα) να φλασαρω ρομ μιας και δεν κραταω backup.Οποτε πηγα στην τελευταια carbon nightly!Nα θυμηθουμε απο καιρους nexus 4
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...