Jump to content

[OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 7,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εννοείται και εγω.Καλη προσπαθεια,μπραβο,ισως αλλαξει και η πολιτικη της εταιριας και να φερει και Ελλαδα στο μελλον με αυτην την κινηση.

Χτες που προσπαθησα παντως δεν μου το επετρεπε η ιστοσελιδα του.

Εχει και 2 αρνητικες ψηφους από ότι ειδα.

Οσο για την carbon rom είναι πολύ καλη εχω την unofficial 8/9 αλλα και η nightly είναι εξισου καλη.

Edited by sikuonas
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με την carbon official 21/9 μπορώ να πω ότι είναι πολύ σταθερή και γρήγορη μέχρι στιγμής. Μόνο που έχω drain 30mA την ώρα χωρίς wakelock. Πέρασα και franco r20 από πάνω και πάλι τα ίδια. Την έχει κάποιος και μπορεί να επιβεβαιώσει το πρόβλημα?
Link to comment
Share on other sites

Έχω furnace kernel και από μπαταρία επίσης πάω πολύ καλά.Δεν είμαι πολύ σχολαστικός στο να κοιτάω, το καταλαβαίνω από την χρήση γιατί ούτως η άλλως από μπαταρία πάμε καλά, και εάν δεν τραβάς συνέχεια από τον επεξεργαστή όλα πάνε ρολόι, άλλωστε είναι smooth δεν χρειάζεται πειράγματα κατά την γνώμη μου.

Μήπως έχεις την nightly έκδοση; Δεν βλέπω official η μία είναι 8/9 ota εντάξει το βρήκα την nightly έχεις

Οι nightly's είναι σε beta στυλ ας πούμε, μπορεί να έχουν κάποια μικρό προβλήματα πάντα, ίσως γι'αυτο να έχεις πρόβλημα.Εάν θέλεις άψογη ρομ δεν πας ποτέ σε nightly.

Edited by sikuonas
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με την carbon official 21/9 μπορώ να πω ότι είναι πολύ σταθερή και γρήγορη μέχρι στιγμής. Μόνο που έχω drain 30mA την ώρα χωρίς wakelock. Πέρασα και franco r20 από πάνω και πάλι τα ίδια. Την έχει κάποιος και μπορεί να επιβεβαιώσει το πρόβλημα?

Εγώ έχω την προηγούμενη nightly me Franco. Το χω γυρίσει σε art και είναι ότι πιο γρήγορο έχει μπει στο κινητό μου! Έχω χαμηλώσει χρονισμους γενικά αλλά και per app κ δεν χαμπαριαζει τπτ! Μπαταρία πολύ καλη και κανένα drain. Όλο το βράδυ έχασα 1% κλασικά.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Έχω furnace kernel και από μπαταρία επίσης πάω πολύ καλά.Δεν είμαι πολύ σχολαστικός στο να κοιτάω, το καταλαβαίνω από την χρήση γιατί ούτως η άλλως από μπαταρία πάμε καλά, και εάν δεν τραβάς συνέχεια από τον επεξεργαστή όλα πάνε ρολόι, άλλωστε είναι smooth δεν χρειάζεται πειράγματα κατά την γνώμη μου.

Μήπως έχεις την nightly έκδοση; Δεν βλέπω official η μία είναι 8/9 ota εντάξει το βρήκα την nightly έχεις

 

30mA είναι πολλά. Με τις υπόλοιπες είχα 5-8mA ανά ώρα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω την προηγούμενη nightly me Franco. Το χω γυρίσει σε art και είναι ότι πιο γρήγορο έχει μπει στο κινητό μου! Έχω χαμηλώσει χρονισμους γενικά αλλά και per app κ δεν χαμπαριαζει τπτ! Μπαταρία πολύ καλη και κανένα drain. Όλο το βράδυ έχασα 1% κλασικά.

Φίλε, με αρτ δουλεύουν όλες οι εφαρμογές άψογα, έχεις δοκιμάσει; whatsapp κλπ εννοώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

30mA είναι πολλά. Με τις υπόλοιπες είχα 5-8mA ανά ώρα!

Όντως φίλε, φεύγεις από την ρομ εννοείται, εκτός εάν θέλεις να κάτσεις να την ρυθμίσεις/παίξεις μαζί της.Εγώ δεν ασχολούμαι προσωπικά με τέτοια είδους παιχνίδια πάω σε άλλη ρομ σταθερή για έχω το κεφάλι μου ήσυχο;)

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

Φίλε, με αρτ δουλεύουν όλες οι εφαρμογές άψογα, έχεις δοκιμάσει; whatsapp κλπ εννοώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όντως φίλε, φεύγεις από την ρομ εννοείται, εκτός εάν θέλεις να κάτσεις να την ρυθμίσεις/παίξεις μαζί της.Εγώ δεν ασχολούμαι προσωπικά με τέτοια είδους παιχνίδια πάω σε άλλη ρομ σταθερή για έχω το κεφάλι μου ήσυχο;)

Facebook Viber instagram messenger και γενικά ότι άλλο έχω δουλεύουν άψογα!

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα για δοκιμή και μου κόλλησε δεν βιάζομαι περιμένω, κάθε πράγμα στον καιρό του και η L τον Νοέμβριο χαχα Edited by sikuonas
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να αναφέρετε ότι ψηφίσατε. Αν θέλετε να ενημερώνετε τον χρήστη μπορείτε να το κάνετε με pm.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν την πατησατε ηδη, υπάρχει τροπος να απενεργοποιηθεί το παρατεταμενο power; ηταν μέσα στην τσεπη και έκανε reboot . Πατηθηκε το power παρατεταμένα. Ακόμα και με bumper.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν την πατησατε ηδη, υπάρχει τροπος να απενεργοποιηθεί το παρατεταμενο power; ηταν μέσα στην τσεπη και έκανε reboot . Πατηθηκε το power παρατεταμένα. Ακόμα και με bumper.

Μήπως δεν είχες βάλει καλά τη θήκη; εμένα ακόμα και γυμνό δεν έχει πατηθεί ποτέ. Εκτός και αν έκανε reboot μόνο του που είναι πιο πιθανό

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρεται άμα γίνεται να αλλάξει το lock screen(screen guard) color από μπλε κάνοντας φλάς τα αρχεία που βρίσκεις εδώ:

http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/themes-apps/modthemelockscreen-panel-color-image-t2843315

χωρίς custom recovery?

:D

Oneplus one, really my first smartphone.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρεται άμα γίνεται να αλλάξει το lock screen(screen guard) color από μπλε κάνοντας φλάς τα αρχεία που βρίσκεις εδώ:

http://forum.xda-developers.com/oneplus-one/themes-apps/modthemelockscreen-panel-color-image-t2843315

χωρίς custom recovery?

Κάνοντας extract το zip υπάρχει ο folder priv-app και μέσα έχει ενα apk.Επίσης απο το script είδα οτι σβήνει απο τη διαδρομή /system/priv-app το cmkeyguard.apk και το αντικαθιστά με το apk του zip.Συνεπώς γίνεται αρκεί να είσαι root.

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Thanks afilopou! θα δοκιμάσω να το κάνω, το antuntu πάντως, μου λέει ότι είναι ροοτ η συσκευή.

:D

Oneplus one, really my first smartphone.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ενος φίλου ξαφνικα δεν ακούγεται όταν μιλάει παρα μονο όταν μιλάει με ανοιχτή ακρόαση.τι παιζει??

 

Λογικά βλάβη ακουστικού...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Παίδες ενος φίλου ξαφνικα δεν ακούγεται όταν μιλάει παρα μονο όταν μιλάει με ανοιχτή ακρόαση.τι παιζει??

 

Έκανε κανένα restart; :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια ερώτηση...

 

Έχω το 1+1 64gb που έχω πάρει από το Coolicool.com και μέχρι τώρα όλα μια χαρά.

Σκέφτομαι όμως να το δώσω και να πάρω το ευρωπαικό.

Ξέρουμε κανένα internetομάγαζο που να έχει ευρωπαικά?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εκείνος δεν πολυσκαμπαζει απο κινητά ασχολήθηκαν εγώ λιγάκι.του εκανα restart,του εσβησα οτι τελευταίες εφαρμογές είχε βάλει αλλά τίποτα.το έχει πάθει κανας άλλος??
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια ερώτηση...

 

Έχω το 1+1 64gb που έχω πάρει από το Coolicool.com και μέχρι τώρα όλα μια χαρά.

Σκέφτομαι όμως να το δώσω και να πάρω το ευρωπαικό.

Ξέρουμε κανένα internetομάγαζο που να έχει ευρωπαικά?

Γιατι να μπεις σε τετοιο τρυπακι.

Κατσε οπως εισαι λεω,μου φαινεται υπερβολικο.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να μπεις σε τετοιο τρυπακι.

Κατσε οπως εισαι λεω,μου φαινεται υπερβολικο.

 

Μόνο και μόνο επειδή λέει από πισω το Cyanogen και υποστιρίζει και τις εξτρα συχνοτητες

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Αναβαθμίσεις - Τροποποιήσεις - ROM - Tweaks

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...