Jump to content

[OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δηλαδη εσυ εννοεις πως στο πεδιο Ονομα βαζεις το Mailboxde.com e.K. και στο πεδιο επιθετο βαζεις ονοματεπωνυμο και ID?

 

Ακριβώς. Δεν το λέω εγώ, το mailbox.de το λέει. Τώρα εσένα μάλλον το παρέλαβαν (γιατί πήγε στην αποθήκη), το τσέκαραν με το όνομα και από εκεί σε βρήκαν. Και είσαι τυχερός γιατί προφανώς στη συγκεκριμένη διεύθυνση είναι μόνο η εταιρία...

 

Η δική μου διεύθυνση ήταν αυτή:

My Address

Mailboxde.com e.K.

Nikos Kxxxxxxxx, ID 2xxxx

Äussere Weberstr. 57

02763 Zittau, GERMANY

 

Το χω ξαναγράψει και παλιά, βασικά τους νοιάζει το mailboxde.com eK να βρίσκεται στην πρώτη ή δευτερη γραμμή του παραλήπτη (δεν τους νοιάζει ποιά). Και προφανώς το όνομα και τον κωδικό του πελάτη. Εαν είναι σε 1 σειρά, δεν υπάρχει πρόβλημα.

Π.χ. στην OnePlus εμένα ήταν

 

Mailboxde.com e.K. Nikos Kxxxxxxxxx, ID 2xxxx

Äussere Weberstr. 57

Zittau, 02763

Germany

T: +30697xxxxxxx

 

και ήρθε.

Edited by Nikos

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει απ οτι βλέπω γίνεται να το αλλάξω...ας μας πει και κανας άλλος πως τα βάλε τα στοιχεία

 

οτι γινεται να το αλλαξεις ... γινεται... το θεμα ειναι αν θα παρουν για την συγκεκριμενη παραγγελια σου την αλλαγη υποψιν...

εγω παντος ετσι το εκανα οπως και εσυ και ηδη πριν λιγο ξεκινησε η αποστολη απο την mailboxde... οποτε ολα καλα...

μπορει να ημουν τυχερος οπως λεει και ο Nikos αλλα πιστευω πως δεν θα εχεις προβλημα...

θεωρησα λογικο ονοματεπωνυμο να μεινει το ιδιο και στο πεδιο του επιθετου μου φαινοταν κουλο να γραψω και το ID.

Ας μιλησει και καποιος αλλος πανω σε αυτο ρε παιδια που εχει κανει την διαδικασια...

Link to comment
Share on other sites

νομιζω αναλογος την ωρα που θα κανεις αποστολη εσυ απο την mailboxde εξαρταται αυτο...

 

εχω κανει εδω κ μιση ωρα περιπου.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς. Δεν το λέω εγώ, το mailbox.de το λέει. Τώρα εσένα μάλλον το παρέλαβαν (γιατί πήγε στην αποθήκη), το τσέκαραν με το όνομα και από εκεί σε βρήκαν. Και είσαι τυχερός γιατί προφανώς στη συγκεκριμένη διεύθυνση είναι μόνο η εταιρία.

 

Η δική μου διεύθυνση ήταν αυτή:

My Address

Mailboxde.com e.K.

Nikos Kxxxxxxxx, ID 2xxxx

Äussere Weberstr. 57

02763 Zittau, GERMANY

 

Το χω ξαναγράψει και παλιά, βασικά τους νοιάζει το mailboxde.com eK να βρίσκεται στην πρώτη ή δευτερη γραμμή του παραλήπτη (δεν τους νοιάζει ποιά). Και προφανώς το όνομα και τον κωδικό του πελάτη. Εαν είναι σε 1 σειρά, δεν υπάρχει πρόβλημα.

Π.χ. στην OnePlus εμένα ήταν

 

Mailboxde.com e.K. Nikos Kxxxxxxxxx, ID 2xxxx

Äussere Weberstr. 57

Zittau, 02763

Germany

T: +30697xxxxxxx

 

και ήρθε.

 

οκ το επιασα... απλα αυτο που λες ειναι ο σωστος και σιγουρος τροπος... αλλα πιστευεις οτι θα εχει κανενα προβλημα ο splanis που το εκανε με τον ιδιο τροπο οπως εμενα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εχω κανει εδω κ μιση ωρα περιπου.

 

και εγω ... μην αγχονεσαι βρε! απο την στιγμη που το παρελαβαν αυτοι... δεν τρεχει τπτ... 2 μερες υποθεση ειναι... μπορει και 1 !!! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα μαολ στο mailbob και μ απάντησαν σε 6(!) λεπτα..λένε πρεπει να γράφει το mailboxde.com και το όνομα ή το ID..τέλος πάντων το αλλαξα κ τα έβαλα όλα..
Link to comment
Share on other sites

οκ το επιασα... απλα αυτο που λες ειναι ο σωστος και σιγουρος τροπος... αλλα πιστευεις οτι θα εχει κανενα προβλημα ο splanis που το εκανε με τον ιδιο τροπο οπως εμενα?

 

Μπα όλα καλά θα πάνε, απλά θα τους βάλει στον ίδιο κόπο που μπήκαν και σε σένα, να ψάξουν από το επώνυμο. Και ίσως τους καθυστερήσει αυτό και δε φύγει αυθημερόν όπως σε μένα. Μικρό το κακό θα μου πεις, αλλά ξέρεις πως είναι όταν λαχταράς να παραλάβεις :D

 

Επίσης ένα mail σε αυτούς δεν θα έβλαπτε, είναι πολύ άμεσοι και εξυπηρετικοί, αυτό πάει στον splanis :!:

 

Για το λόγο αυτό επιμένουμε όσοι νέοι φίλοι έρχονται σε αυτό το νήμα να διαβάζετε πρώτα λίγο το thread αν όχι όλο, που καταλαβαίνουμε ότι είναι τεράστιο, αλλά τουλάχιστον τις 10-20 τελευταίες σελίδες όπου απαντώνται ΟΛΑ. Υπάρχουν και οδηγοί στο 1ο ποστ. Εαν ρωτάμε χύμα τότε 1) το thread θα φτάσει 500 άσκοπες σελίδες και β) θα γίνονται τέτοια λάθη.

Edited by Nikos

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπα όλα καλά θα πάνε, απλά θα τους βάλει στον ίδιο κόπο που μπήκαν και σε σένα, να ψάξουν από το επώνυμο. Και ίσως τους καθυστερήσει αυτό και δε φύγει αυθημερόν όπως σε μένα. Μικρό το κακό θα μου πεις, αλλά ξέρεις πως είναι όταν λαχταράς να παραλάβεις :D

 

Επίσης ένα mail σε αυτούς δεν θα έβλαπτε, είναι πολύ άμεσοι και εξυπηρετικοί, αυτό πάει στον splanis :!:

 

Για το λόγο αυτό επιμένουμε όσοι νέοι φίλοι έρχονται σε αυτό το νήμα να διαβάζετε πρώτα λίγο το thread αν όχι όλο, που καταλαβαίνουμε ότι είναι τεράστιο, αλλά τουλάχιστον τις 10-20 τελευταίες σελίδες όπου απαντώνται ΟΛΑ. Υπάρχουν και οδηγοί στο 1ο ποστ. Εαν ρωτάμε χύμα τότε 1) το thread θα φτάσει 500 άσκοπες σελίδες και β) θα γίνονται τέτοια λάθη.

 

Βρε λες γιαυτο να καθηστερισε το δικό μου και είχε φάει κόλλημα στη φάση processing???:confused:

Link to comment
Share on other sites

Παντως μερικοι δεν εχουν τον θεο τους. Το μελος menta αφου γκρινιαζε για το γεγονος οτι προλαβε αλλος το invite που ειχε δοθει δημοσια, πηρε ενα απο εμενα. Τωρα πουλαει την συσκευη σφραγισμενη στο insomnia για 390€ για να βγαλει κερδος. ΑΠΟΥΛΗΤΟ ΝΑ ΣΟΥ ΜΕΙΝΕΙ!!!

Σε εμενα ειχε κανει επιθεση. Ο ανθρωπος ειναι καραγκιοζης.

Link to comment
Share on other sites

Βρε λες γιαυτο να καθηστερισε το δικό μου και είχε φάει κόλλημα στη φάση processing???:confused:

 

Αν έφαγε κόλλημα εξ' αιτίας αυτού θα το έφαγε στην mailbox.de. Στην OnePlus αποκλείεται, παίρνουν τα λεφτά και στο στέλνουν όπου γράψεις. Τέλος πάντων, ο φίλος το διόρθωσε και όλα καλά θα πάνε.

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος να προτείνει flip Case με παράθυρο που να μην είναι κενό, να έχει δηλαδή πλαστικό. Καλή φαίνεται η υλοποίηση της nilkin αλλά δυστυχώς το παράθυρο είναι κενό..

 

Αν κάποιος γνωρίζει κάτι θα ήμουν ευγνώμων..

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος γνωρίζει κάτι θα ήμουν ευγνώμων..

Έχω παραγγείλει και περιμένω αυτή http://www.ebay.com/itm/291181164246?var=590333098553&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος γνωρίζει κάτι θα ήμουν ευγνώμων..

 

Δεν νομίζω να υπάρχει τέτοια θήκη. Ολες που έχουν παράθυρο είναι κενό. Και είναι λογικό. Αν είχαν μεμβράνη-πλαστικό δεν θα λειτουργούσε σωστά το touch και θα έπρεπε να ανοίγεις πάντα το καπάκι.

 

Φαντάζομαι το θες για προστασία για να μην γρατζουνιστεί η οθόνη.

 

Σου προτείνω να βάλεις μια glass προστασία στην οθόνη και να πάρεις μετά όποια θήκη σ' αρέσει (με ένα ή δύο παράθυρα).

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ τον sakkouk για την πρόκληση που μου έστειλε και θα ανταποδώσω.Περιμένω με ανυπομονησία το OPO μου:)
NOKIA 3110-6210-3310-8310, Motorola V620-L6, Panasonic X70, Samsung D900-U600-U800-S5230 Star- S5830 Ace, Oneplus One!
Link to comment
Share on other sites

Εχεις ακουσει κανενας για το συγκεκριμενο glass? Αξιζει τα τοσα λεφτα?

 

http://phantom-glass.myshopify.com/collections/frontpage/products/phantom-glass-for-one-plus-one

Link to comment
Share on other sites

Αυτή έχει πλαστικό στο κενό. Την έχω αγοράσει. Όμως λερώνει πολύ εύκολα.

http://m.ebay.com/itm/400761034454?txnId=381412099027

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να υπάρχει τέτοια θήκη. Ολες που έχουν παράθυρο είναι κενό. Και είναι λογικό. Αν είχαν μεμβράνη-πλαστικό δεν θα λειτουργούσε σωστά το touch και θα έπρεπε να ανοίγεις πάντα το καπάκι.

 

Φαντάζομαι το θες για προστασία για να μην γρατζουνιστεί η οθόνη.

 

Σου προτείνω να βάλεις μια glass προστασία στην οθόνη και να πάρεις μετά όποια θήκη σ' αρέσει (με ένα ή δύο παράθυρα).

 

Λάθος νομίζεις. Η sview στα galaxy εχει πλαστικό.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

ποσσες μερες κανει να ερθει ελλαδα?σημερα το μεσημερι εφυγε απο mailboxde με dhl.Μου εστειλαν και tracking number αλλα ακομη δεν μου βγαζει κατι.
Link to comment
Share on other sites

ποσσες μερες κανει να ερθει ελλαδα?σημερα το μεσημερι εφυγε απο mailboxde με dhl.Μου εστειλαν και tracking number αλλα ακομη δεν μου βγαζει κατι.

Αν και το αναφέρουμε συνέχεια, μια βδομάδα σίγουρα.-

Βλέπω είσαι σε νησί, αν δεν έχει DHL courier, θα στο φέρει ΕΛΤΑ...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Αν και το αναφέρουμε συνέχεια, μια βδομάδα σίγουρα.-

Βλέπω είσαι σε νησί, αν δεν έχει DHL courier, θα στο φέρει ΕΛΤΑ...

 

αντωνη στο νησι συνεργαζεται η speddex με την dhl.οσες φορες μου εστειλαν κατι με dhl,παρελαβα απο την speedex.

Link to comment
Share on other sites

ποσσες μερες κανει να ερθει ελλαδα?σημερα το μεσημερι εφυγε απο mailboxde με dhl.Μου εστειλαν και tracking number αλλα ακομη δεν μου βγαζει κατι.

Αν θέλεις στείλε μου το tracking να σου πω που είναι και πως θα σου έρθει δουλεύω στην DHL (Ροδο)

Κάθε χαρισματικός ξένος μπορεί να είναι όπως ένας σώφρον Έλληνας και κάθε μη συνετός Έλληνας χειρότερος και από έναν Βάρβαρο.

Μέγας Αλέξανδρος

 

Η μοναδική γλώσσα στον κόσμο είναι η Ελληνική, όλες οι άλλες είναι απλώς τρόπος επικοινωνίας.

Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να αναφερω οτι απο θηκη διαλεξα την http://www.ebay.com/itm/181525181096?_trksid=p2059210.m2749.l2649&var=480487319881&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT sandstone θηκη της pelosi (εχει την ιδια υφη με το κινητο) και για προστασια οθονης http://www.ebay.com/itm/311043196274?_trksid=p2059210.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT Νillkin Tempered Glass.και θα τιμησω και μια απο τις θηκες του Amazon!
NOKIA 3110-6210-3310-8310, Motorola V620-L6, Panasonic X70, Samsung D900-U600-U800-S5230 Star- S5830 Ace, Oneplus One!
Link to comment
Share on other sites

Λάθος νομίζεις. Η sview στα galaxy εχει πλαστικό.

 

Έτσι ακριβώς αυτό ψάχνω.. Και αν γίνεται το εσωτερικό να είναι soft Case όπου καλύπτει το κινητό περιμετρικά και όχι μόνο στα πλάγια και ανοικτή πάνω και κάτω, τότε έχω βρει ακριβώς αυτή που θέλω..

Link to comment
Share on other sites

Εχω διαβασει ολο το νημα αλλα δεν βρηκα πουθενα τι πρεπει να συμπληρωσω εδω! Γραφετε για shipping και billing address αλλα για εδω δεν βρηκα κατι τι πρεπει να βαλουμε .. Οποιος γνωριζει ας βοηθησει !

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/thumbs/.png' alt='.png'>

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...