Jump to content

[OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά λίγο help... Έκανα skip the queue with invite code με πήγε σε pending shipment, εκτύπωσα την παραγγελία, μου έγραψε και στο paypal οτι η συναλλαγή ολοκληρώθηκε, δεσμεύτηκαν τα λεφτά στην τράπεζα... όλα αυτά νωρίτερα το απόγευμα... Μπήκα τώρα ξανά στο site να δω την παραγγελία πάλι και μου είχε 16h left για την παραγγελία και με πάει πάλι να κάνω νέα παραγγελία.. Που έκανα λάθος ; Τι δεν κατάλαβα ; :wacko:

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατά 99,9% με free shipping δεν θα έχει θέμα με τελωνείο.Είμαι όμως της άποψης πως αν θέλει να πάρει έτσι την συσκευή δηλ.χωρίς πρόσκληση να επιλέξει άλλο "μαγαζάκι",Minideal,Pandawill κλπ, όπου ο πωλητής δίνει tracking number με το οποίο παρακολουθείς την παραγγελία κάτι που το ebay ως επί το πλείστον δεν το κάνει.Προσωπική άποψη πάντα

 

Σίγουρα ένα plus το έχει το ότι μπορείς να βλέπεις το που βρίσκεται το κινητό απλά από το ebay βγαίνει γύρω στα 290 ευρώ ενώ από το minideal στα 330, ένα 40αρικο είναι σημαντική διάφορα και εφόσον μπαίνει και το ebay σαν εγγυητής σε περίπτωση που πάει κάτι στραβά και δεν έρθει το κινητό, όσων άφορα το pandawill δεν υπάρχει καν στο site τους!

Όπως και να έχει, ευχαριστώ πολύ!

Edited by igna200
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα ένα plus το έχει το ότι μπορείς να βλέπεις το που βρίσκεται το κινητό απλά από το ebay βγαίνει γύρω στα 290 ευρώ ενώ από το minideal στα 330, ένα 40αρικο είναι σημαντική διάφορα και εφόσον μπαίνει και το ebay σαν εγγυητής σε περίπτωση που πάει κάτι στραβά και δεν έρθει το κινητό, όσων άφορα το pandawill δεν υπάρχει καν στο site τους!

Όπως και να έχει, ευχαριστώ πολύ!

 

Ρίξε μια ματιά εδώ http://www.geekbuying.com/item/ONEPLUS-ONE-5-5inch-Qualcomm-Core-Smartphone-Quad-Core-CPU-2-5GHz-LTPS-Screen-3GB-RAM-64GB-ROM-13-0MP-4G-FDD-LTE-OTG-NFC-Miracast---Black-329244.html είναι σε προσφορά

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά λίγο help... Έκανα skip the queue with invite code με πήγε σε pending shipment, εκτύπωσα την παραγγελία, μου έγραψε και στο paypal οτι η συναλλαγή ολοκληρώθηκε, δεσμεύτηκαν τα λεφτά στην τράπεζα... όλα αυτά νωρίτερα το απόγευμα... Μπήκα τώρα ξανά στο site να δω την παραγγελία πάλι και μου είχε 16h left για την παραγγελία και με πάει πάλι να κάνω νέα παραγγελία.. Που έκανα λάθος ; Τι δεν κατάλαβα ; :wacko:

Μίλησε καλύτερα με το support του OPO

Edited by poseidvn
Link to comment
Share on other sites

πηγαινε μια πισω,υπαρχει Invite.

 

Όχι, λέω ότι μου έστειλαν shareable πρόσκληση και την έδωσα στον άνθρωπο :p

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

 

Μήπως μπορείς να μου πεις ποια είναι η βάση τους? Από που το στέλνουν δηλαδή?

 

Edite: Το βρήκα Κίνα είναι η βάση τους... γιατί μου προτείνεις αυτούς ενώ πάλι είναι από Κίνα και είναι αισθητά ακριβότερο σε σχέση με κάποιες αγγελίες στο ebay :D ?

Λογικά έχεις κάποιο λόγο... λοιπόν :S ?

Edited by igna200
Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να μου πεις ποια είναι η βάση τους? Από που το στέλνουν δηλαδή?

 

Κίνα αν δεν κάνω λάθος

Link to comment
Share on other sites

Μίλησε καλύτερα με το support του OPO

 

Δεν μίλησα με το support αλλά βρήκα αυτό https://oneplus.net/support/answer/if-i-get-an-invite-before-my-pre-order-is-shipped-can-i-skip-the-queue.html

 

και αυτό https://oneplus.net/support/answer/can-i-skip-the-queue-and-how.html

 

Το θέμα είναι ότι στο my account έχω και order και pending payments... Δεν ξέρω τι έγινε, αλλά σκέφτομαι μήπως δεν χρειαζεται invite τελικά, σε περίπτωση preorder... :confused:

Edited by NikoSoti

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

στο mailboxde τι βάζουμε? 20άρικο + όσο κρατήσει προμήθεια?

KILL THE BEST AND F_U_C_K THE REST

 

http://www.bmwworld.com/images/cars/3er/compact/6677_200.jpg

 

BMW COMPACT M/// PACK

AC SCHNITZER

D&W

Link to comment
Share on other sites

Ξανά δες λίγο αν θες το τελευταίο μου reply, το έχω κάνει ένα edit

 

Κοίταξε να δεις ότι αναφέρω για να μην παρεξηγηθώ είναι εγώ τι θα έκανα. Από κει και πέρα η απόφαση είναι δική σου .Όταν αποφασίζεις να δώσεις 300€ δεν κολλάς στα 20€ προκειμένου να διασφαλίσεις καλύτερα αυτό που θέλεις να αγοράσεις. Απλά πάντα να ξέρεις ότι όλες αυτές οι αγορές έχουν ρίσκο.Και όταν γίνονται χωρίς tracking number, ακόμα μεγαλύτερο!!

Edited by poseidvn
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε να δεις ότι αναφέρω για να μην παρεξηγηθώ είναι εγώ τι θα έκανα. Από κει και πέρα η απόφαση είναι δική σου .Όταν αποφασίζεις να δώσεις 300€ δεν κολλάς στα 20€ προκειμένου να διασφαλίσεις καλύτερα αυτό που θέλεις να αγοράσεις. Απλά πάντα να ξέρεις ότι όλες αυτές οι αγορές έχουν ρίσκο.Και όταν γίνονται χωρίς tracking number, ακόμα μεγαλύτερο!!

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, το γνωρίζω ότι υπάρχει ρίσκο και είναι το πρώτο πράγμα που ξεκαθάρισα στον φίλο μου, καθώς του είπα πως είμαι διατεθειμένος να κάνω την διαδικασία αλλά την πλήρη ευθύνη θα την έχει αυτός... Απλά για να καταλάβω και εγώ... και να έχω tracking number τι θα γίνει? Αν περάσει το τελωνείο το πέρασε τέλος δεν θα γλιτώσω με το tracking number εκτός και αν υπονοείς ότι έχοντας το tr. Num και δω ότι είναι σε τελωνείο να την ακυρώσω...?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Επειδή ίσως κάτι δεν έχω καταλάβει καλά, το oneplus.net δεν στέλνει Ελλάδα, έτσι δεν ειναι;

Όλοι εσείς που το έχετε πάρει, σας το στείλαν σε δικούς σας ανθρώπους στο εξωτερικό;

Συγγνώμη αν είναι βλακώδες αυτό που ρωτάω:cry:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

Επειδή ίσως κάτι δεν έχω καταλάβει καλά, το oneplus.net δεν στέλνει Ελλάδα, έτσι δεν ειναι;

Όλοι εσείς που το έχετε πάρει, σας το στείλαν σε δικούς σας ανθρώπους στο εξωτερικό;

Συγγνώμη αν είναι βλακώδες αυτό που ρωτάω:cry:

 

Πήγαινε στην πρώτη σελίδα του συγκεκριμένου θέματος και θα σου λυθούν όλες οι απορίες που έχεις

Link to comment
Share on other sites

Σωστά. To συγκεκριμένο site δεν στέλνει Ελλάδα. Πρέπει να έχεις γνωστό σε μια απο τις χώρες στις οποίες στέλνει. Παρόλα αυτά υπάρχει τρόπος (mailbox.de) να λάβεις το προιόν και στην Ελλάδα. Η διαδικασία περιγράφεται πιο πάνω. :)
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα, το γνωρίζω ότι υπάρχει ρίσκο και είναι το πρώτο πράγμα που ξεκαθάρισα στον φίλο μου, καθώς του είπα πως είμαι διατεθειμένος να κάνω την διαδικασία αλλά την πλήρη ευθύνη θα την έχει αυτός... Απλά για να καταλάβω και εγώ... και να έχω tracking number τι θα γίνει? Αν περάσει το τελωνείο το πέρασε τέλος δεν θα γλιτώσω με το tracking number εκτός και αν υπονοείς ότι έχοντας το tr. Num και δω ότι είναι σε τελωνείο να την ακυρώσω...?

 

Αν πιαστεί το δέμα σου στο τελωνείο θα ειδοποιηθείς είτε έχεις είτε δεν έχεις tracking number. Το tracking number όπως σου είπα είναι για να βλέπεις ανά πάσα στιγμή την πορεία της παραγγελίας σου . Καλό είναι να υπάρχει γιατί αν πάει κάτι στραβά να μπορείς να βγάλεις μια άκρη στην περίπτωση που δεν συμβεί το αυτονόητο, να πάρεις δηλαδή τα λεφτά σου πίσω. Γιατί υπάρχουν αρκετές περιπτώσεις που ο άλλος ακόμα ψάχνει την παραγγελία του.......

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να αγορασω το καπακι bamboo απο aliexpress αλλα δεν ξερω

1.αν θα ειναι αυθεντικο

2.αν εχει nfc.

 

εχει αγορασει κανεις;

Επισης επισης απο aliexpress ελεγα να παρω ενα πισω καπακι sandstoneblack να το εχω.

ειναι αυθεντικα;Φαινονται οντως αυθεντικα.Δεν ξερω ομως.Εχει αγορα;σει κανεις;

Και επισης ειναι ευκολο τελικα να αλλαξει καποιος καπακι στο oneplus?

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να αγορασω το καπακι bamboo απο aliexpress αλλα δεν ξερω

1.αν θα ειναι αυθεντικο

2.αν εχει nfc.

 

εχει αγορασει κανεις;

Επισης επισης απο aliexpress ελεγα να παρω ενα πισω καπακι sandstoneblack να το εχω.

ειναι αυθεντικα;Φαινονται οντως αυθεντικα.Δεν ξερω ομως.Εχει αγορα;σει κανεις;

Και επισης ειναι ευκολο τελικα να αλλαξει καποιος καπακι στο oneplus?

 

Έχω δει βιντεάκι αλλαγής στο youtube, θέλει λίγο προσοχή γιατί είναι καλά σφηνωμένο, αλλά βγαίνει :)

 

72 ευρώ τα jbl στο aliexpress! Φαρμακείο :X Ελπίζω όποτε και αν γινουν ευρύτερα διαθέσιμα να πέσει...

Edited by il_tifosi

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν εχω κανει προκοπη με το Invite , ξεκινησα την διαδικασια του preorder που ειναι σε 5 μερες...ενω επιλεγω να το παρω απο Γερμανια και βαζω στο Shipping address το Mailboxde.com με χρεωνει στο shipping method standard 11 ευρω ενω στο express 24 ευρω...τοσο ειναι οι τιμες?γτ εγω ειχα δει για 5ευρω σε καποια ποστ πιο παλια..ισως κανω λαθος βεβαια?ξερει μηπως καποιος κατι?και το standard ξερουμε τι καθυστερηση εχει σε σχεση με το express?
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν εχω κανει προκοπη με το Invite , ξεκινησα την διαδικασια του preorder που ειναι σε 5 μερες...ενω επιλεγω να το παρω απο Γερμανια και βαζω στο Shipping address το Mailboxde.com με χρεωνει στο shipping method standard 11 ευρω ενω στο express 24 ευρω...τοσο ειναι οι τιμες?γτ εγω ειχα δει για 5ευρω σε καποια ποστ πιο παλια..ισως κανω λαθος βεβαια?ξερει μηπως καποιος κατι?και το standard ξερουμε τι καθυστερηση εχει σε σχεση με το express?

 

έχουν αλλάξει οι τιμές.. διαφορά δεν ξέρω να σου πω πάντως εμένα από standard μου το άλλαξαν από μόνοι τους σε express χωρίς χρέωση.. σύνολο μέχρι να το έχω στα χέρια μου μέσω mailboxde κάτι λιγότερο από δυο βδομάδες.. αλλά είχα κάνει την Παραγγελία Παρασκευή και είχα πέσει και στην 28η Οκτωμβρίου ενδιάμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου!!!

 

 

έχουν αλλάξει οι τιμές.. διαφορά δεν ξέρω να σου πω πάντως εμένα από standard μου το άλλαξαν από μόνοι τους σε express χωρίς χρέωση.. σύνολο μέχρι να το έχω στα χέρια μου μέσω mailboxde κάτι λιγότερο από δυο βδομάδες.. αλλά είχα κάνει την Παραγγελία Παρασκευή και είχα πέσει και στην 28η Οκτωμβρίου ενδιάμεσα.
Link to comment
Share on other sites

Επειδη δεν εχω κανει προκοπη με το Invite , ξεκινησα την διαδικασια του preorder που ειναι σε 5 μερες...ενω επιλεγω να το παρω απο Γερμανια και βαζω στο Shipping address το Mailboxde.com με χρεωνει στο shipping method standard 11 ευρω ενω στο express 24 ευρω...τοσο ειναι οι τιμες?γτ εγω ειχα δει για 5ευρω σε καποια ποστ πιο παλια..ισως κανω λαθος βεβαια?ξερει μηπως καποιος κατι?και το standard ξερουμε τι καθυστερηση εχει σε σχεση με το express?

 

Σου'ρχεται inbox :)

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει βιντεάκι αλλαγής στο youtube, θέλει λίγο προσοχή γιατί είναι καλά σφηνωμένο, αλλά βγαίνει :)

 

72 ευρώ τα jbl στο aliexpress! Φαρμακείο :X Ελπίζω όποτε και αν γινουν ευρύτερα διαθέσιμα να πέσει...

 

πηρα ηδη θα δουμε οταν ερθουν...

αν μεχρι τοτε θα εχω ακομα αυτο το κινητο...

:lol:

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...