Jump to content

[OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδια οποιος εχει μια πρόσκληση ας μου τη δωσει και βγαζω τις υπόλοιπες στο σφυρί μόλις παρω το κινητό. :-) Edited by golloum
Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κανείς την original Flip Cover;

Περιμένω πόσο καιρό να βγει διαθέσιμη στο site της oneplus αλλά τίποτα!

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

μολις παρηγγειλα το κινητο

εβαλα την διευθυνση στην Mailboxde.com

μου ηρθε και mail απο το site της oneplus.net.

που λεει ενα κινητο 299,00 ευρω

ενα φορτιστη 0,00 ευρω

και εξοδα μεταφορας 19,99 ευρω

ειναι ενταξει εως εδω??

απο γερμανια εως εδω τι αλλο θα πληρωσω??

ευχαριστω

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

μολις παρηγγειλα το κινητο

εβαλα την διευθυνση στην Mailboxde.com

μου ηρθε και mail απο το site της oneplus.net.

που λεει ενα κινητο 299,00 ευρω

ενα φορτιστη 0,00 ευρω

και εξοδα μεταφορας 19,99 ευρω

ειναι ενταξει εως εδω??

απο γερμανια εως εδω τι αλλο θα πληρωσω??

ευχαριστω

 

Αυτο που θα πληρώσεις επιπλεον ειναι τα μεταφορικά αναλογα με το ποια εταιρια θα επιλέξεις να σου το φερει στην Ελλάδα. Αυτα μπορει να φτασουν μεχρι και τα 25€. Ομως θα κλειθεις να κανεις κατι τετοιο μολις το πακετο φτασει γερμανια, απο οπου θα σου στειλουν μήνυμα για το πως θες να σου το φερουν Ελλάδα και τοτε θα επιλέξεις την εταιρεία.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που θα πληρώσεις επιπλεον ειναι τα μεταφορικά αναλογα με το ποια εταιρια θα επιλέξεις να σου το φερει στην Ελλάδα. Αυτα μπορει να φτασουν μεχρι και τα 25€. Ομως θα κλειθεις να κανεις κατι τετοιο μολις το πακετο φτασει γερμανια, απο οπου θα σου στειλουν μήνυμα για το πως θες να σου το φερουν Ελλάδα και τοτε θα επιλέξεις την εταιρεία.

 

ευχαριστω πολυ.

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες αν υπάρχει invite που δεν χρειάζεται θα ήμουν υπόχρεος,τα δικά μου τα έχω δώσει εδω,και το χρειάζομαι για ενα καλό φίλο!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Εγώ, αλλά στο κατάστημα που μόλις άνοιξα, δεν τα έχει διαθέσιμα...

 

Τα ειχαν βαλει, ανεβηκε και σχετικη ανακοινωση στο φορουμ αλλα εκαναν φτερα ολα σε κατι λιγοτερο απο δυο ωρες.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ βρήκα πρόσκληση και το παράγγειλα.

Δεν είχα paypal και δεν έφτιαξα τόσο καιρό γιατί νόμιζα ότι μπορώ να πληρώσω και σαν guest.

Δεν μου έδωσε αυτή την επιλογή. Στη σελίδα του paypal οι επιλογές ήταν 2 . "Log in to paypal account" και "Create paypal account"

Τελικά έφτιαξα paypal account αλλά δεν μου κάνει link την visa debit Πειραιώς.

Μου βγάζει: "We were unable to verify this card. Please review and make sure that the information you entered is correct. Your card billing address needs to match Paypal Street address"

Το έλεγξα και είναι ακριβώς ίδια διεύθυνση. Πήρα και την πειραιως και την επιβεβαίωσαν την διεύθυνση και το οτι είναι έτοιμη για αγορές με Paypal. Μάλιστα εχτές την έβαλα σε site για ρούχα και έγινε η μεταφορά.

Μετά πήρα τηλέφωνο την Paypal . Εκεί μου είπαν οτι βλέπουν την προσπάθεια (9 φορές) να πάρουν το 1-2 € για verification αλλα η τράπεζα το αρνείται.

Δεν μπορω να καταλάβω τι γίνεται. Αν βάλω στην Paypal χρήματα μέσω ΙΒΑΝ θα προλάβω να κάνω πληρωμή μέχρι να γίνει top-up ο λογαριασμός μου ή θα χάσω το payment pending που βλέπω αυτή την στιγμή στο oneplus atore account? Πόσο καιρό έχει ισχύ ξέρει κανείς?

Επίσης ψάχνοντας στο oneplus faq είδα αυτό:

Help! I'm getting a payment error!

Please make sure that your shipping address exactly matches the address that you have on file on PayPal. An extra space or missing punctuation can make the payment fail. Once you have amended your shipping information, please try again. Your order can be found under Pending Payments under My Account.

 

If payment problems persist, please contact PayPal directly.

 

PayPal's phone numbers are: 1-888-221-1161 (US), 1-402-935-2050 (if calling from outside the US)

Μήπως άλλαξε κάτι?

Κάτι που σίγουρα άλλαξε είναι οτι παραγγέλνωντας από το oneplus.net/de και αποστολή στο mailboxde με χρέωσε 19,99€ για standard και 23,99 € για express delivery.

Και σε αυτά μπαίνει και το delivery για ελλάδα άλλα 20 € = 338,99€ >>> έτοιμος είμαι να πάρω nexus 5 μου σπασανε τα νευρα προσκλήσεις και paypal:blink:

 

 

Για να διορθώσω την πραγματικότητα ...

Ψαφνικά στην 15η προσπάθεια η κάρτα πέρασε και η paypal μου έστειλε απόδειξη . Η πληρωμή έγινε. Τώρα είναι σε "review payment" στο oneplus store. Εδώ και καμια ώρα γνωρίζει κανείς πόσο θέλει να γίνει shipped?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

μολις παρηγγειλα το κινητο

εβαλα την διευθυνση στην Mailboxde.com

μου ηρθε και mail απο το site της oneplus.net.

που λεει ενα κινητο 299,00 ευρω

ενα φορτιστη 0,00 ευρω

και εξοδα μεταφορας 19,99 ευρω

ειναι ενταξει εως εδω??

απο γερμανια εως εδω τι αλλο θα πληρωσω??

ευχαριστω

 

Παναγιά μου, τα μεταφορικά από 4 ευρώ τον Αύγουστο, πήγαν 19,99? Ήμαρτον...

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτήσεις ! :D

-Έχει παραγγείλει κανείς από το πρώτο preorder ; Έχει προχωρήσει η παραγγελία του ;

-Έχει κάνει κάποιος "skip queue with invite code" (έχοντας κάνει preorder εννοείται) ; Άλλαξε η χρέωση μεταφορικών σε αυτή την περίπτωση ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παναγιά μου, τα μεταφορικά από 4 ευρώ τον Αύγουστο, πήγαν 19,99? Ήμαρτον...

Ε με αυτή την αλλαγή πλέον δεν αξίζει η επιλογή standard.... :ninja:

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ το φίλο xristosvp_1 για την πρόσκληση που μου έδωσε απλόχερα&άμεσα! Να σαι καλα φιλε!

[sIGPIC][/sIGPIC] Aλέξης

rotary power

Link to comment
Share on other sites

Έχει αγοράσει κανείς την original Flip Cover;

Περιμένω πόσο καιρό να βγει διαθέσιμη στο site της oneplus αλλά τίποτα!

Την έχω παραγγείλει εγώ. Μόλις έρθει μαζί με τη συσκευή μέσα στην εβδομάδα θα σας γράψω γνώμες!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν εγώ βρήκα πρόσκληση και το παράγγειλα.

Δεν είχα paypal και δεν έφτιαξα τόσο καιρό γιατί νόμιζα ότι μπορώ να πληρώσω και σαν guest.

Δεν μου έδωσε αυτή την επιλογή. Στη σελίδα του paypal οι επιλογές ήταν 2 . "Log in to paypal account" και "Create paypal account"

Τελικά έφτιαξα paypal account αλλά δεν μου κάνει link την visa debit Πειραιώς.

Μου βγάζει: "We were unable to verify this card. Please review and make sure that the information you entered is correct. Your card billing address needs to match Paypal Street address"

Το έλεγξα και είναι ακριβώς ίδια διεύθυνση. Πήρα και την πειραιως και την επιβεβαίωσαν την διεύθυνση και το οτι είναι έτοιμη για αγορές με Paypal. Μάλιστα εχτές την έβαλα σε site για ρούχα και έγινε η μεταφορά.

Μετά πήρα τηλέφωνο την Paypal . Εκεί μου είπαν οτι βλέπουν την προσπάθεια (9 φορές) να πάρουν το 1-2 € για verification αλλα η τράπεζα το αρνείται.

Δεν μπορω να καταλάβω τι γίνεται. Αν βάλω στην Paypal χρήματα μέσω ΙΒΑΝ θα προλάβω να κάνω πληρωμή μέχρι να γίνει top-up ο λογαριασμός μου ή θα χάσω το payment pending που βλέπω αυτή την στιγμή στο oneplus atore account? Πόσο καιρό έχει ισχύ ξέρει κανείς?

Επίσης ψάχνοντας στο oneplus faq είδα αυτό:

Help! I'm getting a payment error!

Please make sure that your shipping address exactly matches the address that you have on file on PayPal. An extra space or missing punctuation can make the payment fail. Once you have amended your shipping information, please try again. Your order can be found under Pending Payments under My Account.

 

If payment problems persist, please contact PayPal directly.

 

PayPal's phone numbers are: 1-888-221-1161 (US), 1-402-935-2050 (if calling from outside the US)

Μήπως άλλαξε κάτι?

Κάτι που σίγουρα άλλαξε είναι οτι παραγγέλνωντας από το oneplus.net/de και αποστολή στο mailboxde με χρέωσε 19,99€ για standard και 23,99 € για express delivery.

Και σε αυτά μπαίνει και το delivery για ελλάδα άλλα 20 € = 338,99€ >>> έτοιμος είμαι να πάρω nexus 5 μου σπασανε τα νευρα προσκλήσεις και paypal:blink:

 

 

Για να διορθώσω την πραγματικότητα ...

Ψαφνικά στην 15η προσπάθεια η κάρτα πέρασε και η paypal μου έστειλε απόδειξη . Η πληρωμή έγινε. Τώρα είναι σε "review payment" στο oneplus store. Εδώ και καμια ώρα γνωρίζει κανείς πόσο θέλει να γίνει shipped?

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα invite. Ο πρώτος που θα απαντήσει είναι δικό του, αλλά παρακαλώ να είστε έτοιμοι να το αγοράσετε είναι κρίμα να πάει χαμένο.

 

 

Δόθηκε στον boutsk. Με το καλό φίλε μου!

Edited by mmike2503
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα invite. Ο πρώτος που θα απαντήσει είναι δικό του, αλλά παρακαλώ να είστε έτοιμοι να το αγοράσετε είναι κρίμα να πάει χαμένο.

 

Φιλε μου ειμαι ετοιμος για αγορα !!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα invite. Ο πρώτος που θα απαντήσει είναι δικό του, αλλά παρακαλώ να είστε έτοιμοι να το αγοράσετε είναι κρίμα να πάει χαμένο.

plz ενα εδω

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα invite. Ο πρώτος που θα απαντήσει είναι δικό του, αλλά παρακαλώ να είστε έτοιμοι να το αγοράσετε είναι κρίμα να πάει χαμένο.

 

:D Καλησπέρααααα!!

 

Χαχαχαχαχαχαχαχαχα Απίστευτο όμως !

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οποίος κάνει το pre order θα ήθελα να μου πάρει το jbl ακουστικά και την flip cover blue. Μένω Αθήνα.
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω ολα τα invites που μοιραζονται εδω να πηγαινουν οντως για αγορα του τηλεφωνου. Γιατι με μια ματια στο ebay... πανηγυρι γινεται
Link to comment
Share on other sites

Για την αποφυγή παρεξηγήσεων το post του fmnstr είναι πρίν του boutsk, αλλά ο boutsk μου έστειλε προσωπικό μήνυμα πρίν το post.

http://i58.tinypic.com/21cyut5.jpg

http://i58.tinypic.com/2qmdd8n.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...