Jump to content

[OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λέω να παραγγείλω τα παρακάτω:

 

http://www.ebay.com/itm/BIDENUO-Z290i-3-5mm-Plug-In-ear-Stereo-Earphone-With-Microphone-Flat-Cable-Bass-/261630675385?pt=Bluetooth_Wireless_Products&hash=item3cea6749b9

 

Τα διάλεξα γιατί δεν έχουν αυτά τα λαστιχένια άκρα που έχουν τα περισσότερα ακουστικά, τύπου iluv, piston κτλ. Μου βγαίνουν συνέχεια από τα αυτιά και δε με βολεύουν. Επίσης θέλω να έχουν flat cable. Γνώμες για αυτά?

 

Κάποια άλλη πρόταση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όποιος είναι απο Αθήνα και ενδιαφέρεται να κάνουμε ομαδική αγορά για τα JBL ώστε να μας βγεί ελάχιστο το κόστος αποστολής το κανονίζουμε.

 

Ενδιαφέρομαι για τα JBL και για Data Cable,

σου στέλνω PM

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται άραγε να παραγγείλει κάποιος παραπάνω τεμάχια από τα αξεσουάρ; Αν είναι, παίρνει ακουστικά για όποιους θέλουμε, στα 22 €, ψηθείτε, άντε :)

 

Επιτρέπει δύο κομμάτια από το καθένα ανά παραγγελία συμπεριλαμβανομένων των αξεσουάρ. Οπότε μάλλον θα πάει ένας για αξεσουάρ με έναν που θέλει κινητό και αξεσουάρ εκτός και αν τα αξεσουάρ είναι διαφορετικά και μπει και άλλος ένας στο παιχνίδι. Επίσης το κινητό δεν μπορεί να αφαιρεθεί από την παραγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς έτσι είναι απο ότι είδα κι εγώ. Θα ρωτήσω πότε ξεκινάει η πώληση τους ανεξάρτητα απο άλλη αγορά.

 

Επιτρέπει δύο κομμάτια από το καθένα ανά παραγγελία συμπεριλαμβανομένων των αξεσουάρ. Οπότε μάλλον θα πάει ένας για αξεσουάρ με έναν που θέλει κινητό και αξεσουάρ εκτός και αν τα αξεσουάρ είναι διαφορετικά και μπει και άλλος ένας στο παιχνίδι. Επίσης το κινητό δεν μπορεί να αφαιρεθεί από την παραγγελία.
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε τώρα, ποιες θηκες (1 κανονικη και μια flip) και ποιο tempered αγοράζουμε απο το amazon.co.uk ?

Eπίσης ποσα χρήματα περιπου να φορτωσω στο mailbox.de ?

 

ΥΓ.Παρασκευη παραγγειλα, ακομα pending shipment λέει :(

 

Για μένα θήκη tpu για τη μεγαλύτερη δυνατή προστασία. Τις flip τις σιχαίνομαι απλά...

Με σειρά δικιάς μου προτίμησης δες για...

 

1) Diztronic http://www.amazon.co.uk/Diztronic-Flexible-TPU-Case-OnePlus-Matte-Black/dp/B00MBS1NA0/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1413836442&sr=8-1&keywords=diztronic+oneplus

 

2) Tudia http://www.ebay.com/itm/TUDIA-Ultra-Slim-LITE-Protective-TPU-Flexible-Soft-Skin-Gel-Case-for-OnePlus-One-/261558024030?pt=US_Cell_Phone_PDA_Cases&var=&hash=item3ce612b75e

 

3) Bugdroid http://www.ebay.com/sch/i.html?_odkw=bugdroid&_from=R40&_osacat=0&_from=R40&_trksid=p2045573.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.Xbugdroid+oneplus&_nkw=bugdroid+oneplus&_sacat=0

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα, αυτή η συσκευή μου έχει κινήσει το ενδιαφέρον κανένα μήνα τώρα, αλλά μετά από ζημιά που έπαθε το κύριο κινητό και έχοντας μείνει χωρίς τηλέφωνο, το ψάχνω πιο διεξοδικά. Κοίταξα τις διάφορες λύσεις (eBay, Aliexpress, invitation) και έχω απογοητευτεί γενικά. Σκοπός είναι να πάρεις αυτό το τηλέφωνο φθηνά, αλλιώς αν είναι να σου κοστίσει πάρε κανένα άλλο flagship να έχεις και support αν συμβεί κάτι, χτύπα ξύλο.

 

Σήμερα που είδα τη φόρμα για preorder η αλήθεια είναι ότι «τσίμπησα» πάλι, αν και ξέρω ότι πάλι περιορισμένες θα είναι οι συσκευές και στο συγκεκριμένο χρονικό παράθυρο αν το προλάβω, πάλι φόλα θα φάω και απλά θα μπω σε καμιά αιώνια λίστα αναμονής.

 

Μάλλον είναι η απογοήτευση του να ψάχνω πρόσκληση για τρεις συνεχόμενες μέρες και να μην καταφέρνω τίποτα. Είναι αστείο να έχεις τα χρήματα να παραγγείλεις κάτι και να μην μπορείς. Όλο αυτό το teasing θα μου γυρίσει μπούμερανγκ στο τέλος και θα ξενερώσω τελείως.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα, αυτή η συσκευή μου έχει κινήσει το ενδιαφέρον κανένα μήνα τώρα, αλλά μετά από ζημιά που έπαθε το κύριο κινητό και έχοντας μείνει χωρίς τηλέφωνο, το ψάχνω πιο διεξοδικά. Κοίταξα τις διάφορες λύσεις (eBay, Aliexpress, invitation) και έχω απογοητευτεί γενικά. Σκοπός είναι να πάρεις αυτό το τηλέφωνο φθηνά, αλλιώς αν είναι να σου κοστίσει πάρε κανένα άλλο flagship να έχεις και support αν συμβεί κάτι, χτύπα ξύλο.

 

Σήμερα που είδα τη φόρμα για preorder η αλήθεια είναι ότι «τσίμπησα» πάλι, αν και ξέρω ότι πάλι περιορισμένες θα είναι οι συσκευές και στο συγκεκριμένο χρονικό παράθυρο αν το προλάβω, πάλι φόλα θα φάω και απλά θα μπω σε καμιά αιώνια λίστα αναμονής.

 

Μάλλον είναι η απογοήτευση του να ψάχνω πρόσκληση για τρεις συνεχόμενες μέρες και να μην καταφέρνω τίποτα. Είναι αστείο να έχεις τα χρήματα να παραγγείλεις κάτι και να μην μπορείς. Όλο αυτό το teasing θα μου γυρίσει μπούμερανγκ στο τέλος και θα ξενερώσω τελείως.

 

Προς τι η απογοήτευση? Και τι φοβάστε και περιμένετε για Invite, τα δύο χρόνια εγγύηση? Εγώ το έχω πάρει από το to2c.com από τέλη Ιουλίου με 320 ευρώ (όταν από το επίσημο σαιτ για να το έχω Αθήνα θα μου κόστιζε γύρω στα €340) και δε το έχω μετανιώσει καθόλου! Το αντίθετο είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και δεν έχω αντιμετωπίσει ούτε ghost typing, ούτε κιτρινίλα σε λευκή οθόνη με φουλ φωτεινότητα (εκτός και εάν είμαι τυφλός), ούτε ένα random reboot μέχρι τώρα... Εκτός και εάν είμαι τόσο τυχερός...

Link to comment
Share on other sites

Προς τι η απογοήτευση? Και τι φοβάστε και περιμένετε για Invite, τα δύο χρόνια εγγύηση? Εγώ το έχω πάρει από το to2c.com από τέλη Ιουλίου με 320 ευρώ (όταν από το επίσημο σαιτ για να το έχω Αθήνα θα μου κόστιζε γύρω στα €340) και δε το έχω μετανιώσει καθόλου! Το αντίθετο είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και δεν έχω αντιμετωπίσει ούτε ghost typing, ούτε κιτρινίλα σε λευκή οθόνη με φουλ φωτεινότητα (εκτός και εάν είμαι τυφλός), ούτε ένα random reboot μέχρι τώρα... Εκτός και εάν είμαι τόσο τυχερός...

 

Αν πήγαινα για το μοντέλο των 16GB θα είχα προχωρήσει μάλλον σε κάποιο site τέτοιου τύπου, αλλά ελλείψει υποδοχής για SD Card πάω για το 64GB και εκεί η διαφορά είναι περίπου στα 50€+. Αν είναι έτσι βάζω άλλα 20€και παίρνω το S5 (Που δεν πρόκειται, γιατί είναι κάπως σιχαμένα τα Samsung :p).

 

Μα το θεό αν είχα Inivtation τώρα το έπαιρνα επί τόπου! χαχα

Link to comment
Share on other sites

Προς τι η απογοήτευση? Και τι φοβάστε και περιμένετε για Invite, τα δύο χρόνια εγγύηση? Εγώ το έχω πάρει από το to2c.com από τέλη Ιουλίου με 320 ευρώ (όταν από το επίσημο σαιτ για να το έχω Αθήνα θα μου κόστιζε γύρω στα €340) και δε το έχω μετανιώσει καθόλου! Το αντίθετο είμαι απόλυτα ευχαριστημένος και δεν έχω αντιμετωπίσει ούτε ghost typing, ούτε κιτρινίλα σε λευκή οθόνη με φουλ φωτεινότητα (εκτός και εάν είμαι τυφλός), ούτε ένα random reboot μέχρι τώρα... Εκτός και εάν είμαι τόσο τυχερός...

 

Μην το γελάς. Μπορεί τα 'κινέζικα' να είναι πιο καλοφτιαγμενα ;) Εγώ με την international, μια ιδέα κιτρινιλας την έχω. Επίσης μια φορά έχει τρελαθεί το multitouch και 2 φορες έχει κολλήσει η κάμερα (με καμια εφαρμογή να μην ανταποκρίνεται όμως, ήθελε ριμπουτ). Κατα τα αλλά ρολόι :-)

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Μην το γελάς. Μπορεί τα 'κινέζικα' να είναι πιο καλοφτιαγμενα ;) Εγώ με την international, μια ιδέα κιτρινιλας την έχω. Επίσης μια φορά έχει τρελαθεί το multitouch και 2 φορες έχει κολλήσει η κάμερα (με καμια εφαρμογή να μην ανταποκρίνεται όμως, ήθελε ριμπουτ). Κατα τα αλλά ρολόι :-)

 

Καλά αυτά είναι μες το πρόγραμμα... Μέχρι και τα iDevices τρώνε τα κολλήματά τους ενίοτε!

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα πλάκα, για να μαζευτούμε κι από Θεσσαλονίκη μερικοί. Θέλω να τα πάρω όταν είναι διαθέσιμα, οπότε αν υπάρχετε άλλοι ενδιαφερόμενοι από την πόλη, πείτε! Θα ξαναρωτήσω στο φόρουμ όοοοταν με το καλό τα κυκλοφορήσουν.

 

 

 

Γίνεται άραγε να παραγγείλει κάποιος παραπάνω τεμάχια από τα αξεσουάρ; Αν είναι, παίρνει ακουστικά για όποιους θέλουμε, στα 22 €, ψηθείτε, άντε :)

Και γω φιλε ενδιαφερομαι για τα jbl, μενω θεσσαλονικη.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς σας βρήκα, αυτή η συσκευή μου έχει κινήσει το ενδιαφέρον κανένα μήνα τώρα, αλλά μετά από ζημιά που έπαθε το κύριο κινητό και έχοντας μείνει χωρίς τηλέφωνο, το ψάχνω πιο διεξοδικά. Κοίταξα τις διάφορες λύσεις (eBay, Aliexpress, invitation) και έχω απογοητευτεί γενικά. Σκοπός είναι να πάρεις αυτό το τηλέφωνο φθηνά, αλλιώς αν είναι να σου κοστίσει πάρε κανένα άλλο flagship να έχεις και support αν συμβεί κάτι, χτύπα ξύλο.

 

Σήμερα που είδα τη φόρμα για preorder η αλήθεια είναι ότι «τσίμπησα» πάλι, αν και ξέρω ότι πάλι περιορισμένες θα είναι οι συσκευές και στο συγκεκριμένο χρονικό παράθυρο αν το προλάβω, πάλι φόλα θα φάω και απλά θα μπω σε καμιά αιώνια λίστα αναμονής.

 

Μάλλον είναι η απογοήτευση του να ψάχνω πρόσκληση για τρεις συνεχόμενες μέρες και να μην καταφέρνω τίποτα. Είναι αστείο να έχεις τα χρήματα να παραγγείλεις κάτι και να μην μπορείς. Όλο αυτό το teasing θα μου γυρίσει μπούμερανγκ στο τέλος και θα ξενερώσω τελείως.

 

Τσέκαρε το preorder και βάλε παραγγελία εκεί, συμφέρει καθώς παίρνεις τα αξεσουάρ σε χαμηλότερη τιμή. Αν στο ενδιάμεσο βρεις πρόσκληση την βάζεις και αυτή και πηδάς την ουρά και την αναμονή. Μάζεψε και 1-2 άτομα ακόμα από την πόλη σου που ψάχνουν αξεσουάρ και μοιραστείτε τα έξοδα αποστολής.

Link to comment
Share on other sites

αν είναι κάποιος από Αθήνα και κάνει παραγγελία, θα ήθελα αν δεν του κάνει κόπο να πάρει κάποια αξεσουάρ για εμένα.

 

αν κάποιος μπορεί ας μου στείλει pm!

 

να είστε καλα΄.

 

 

 

υ.γ. Κατά βάση δεν έχω βρει ούτε ένα ακουστικό (ενσύρματο - που έχω πολλά), που να μπορώ με το κουμπάκι να κλείνω την κλήση. Το μόνο που κατφέρνω είναι να αν μιλάω και το πατήσω να κάνω MUTE στην κλήση, ενώ θα ήθελα να την τερματίσω. Καμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε μια προσκληση την δεχτηκα εβαλα την παραγγελια (με ισως ενα λαθος στη διεύθυνση αποστολης) η πληρωμη δεν εχει γινει ακομα. Ξερεις κανεις ποσες μερες θα μεινει η παραγγελια ενεργη χωρις να εχω κανει την πληρωμη?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, ξέρει κανείς έαν πρέπει να βάλω χρήματα στο mailboxde πρίν φτάσει το πακέτο ή αν μπορώ να πληρώσω όταν με ειδοποιήσουν οτι το παρέλαβαν Γερμανια;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, ξέρει κανείς έαν πρέπει να βάλω χρήματα στο mailboxde πρίν φτάσει το πακέτο ή αν μπορώ να πληρώσω όταν με ειδοποιήσουν οτι το παρέλαβαν Γερμανια;

 

Μπορείς να τα βάλεις και από πριν να είσαι έτοιμος.

Currently: Samsung Galaxy S8+

http://mowned.com/sig/vlassis-koutouloufas.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τα βάλεις και από πριν να είσαι έτοιμος.

 

Μπορώ όμως και αφού λάβω το e-mail έτσι δεν είναι; Είμαι εξωτερικό για λίγες ημέρες και δεν βιάζομαι ιδιαίτερα..

Edited by MiamiHurricane
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ όμως και αφού λάβω το e-mail έτσι δεν είναι; Είμαι εξωτερικό για λίγες ημέρες και δεν βιάζομαι ιδιαίτερα..

 

Ναι μπορείς να τα βάλεις αφού πάρουν πρώτα το δέμα.

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία 17/10, σήμερα το status έγινε Processing.

 

Ξέρετε πόσο καιρό θα κάνουν να το στείλουν??

 

Παραγγελία απο Ευρώπη ?

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τα βάλεις και από πριν να είσαι έτοιμος.

 

Και ποιο ειναι το ποσο που πρεπει να μπει για ups?

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία απο Ευρώπη ?

Ναι φίλε μου από oneplus.net

 

 

Και ποιο ειναι το ποσο που πρεπει να μπει για ups?

Για UPS Standard είναι 16.98 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Για UPS Standard είναι 16.98 ευρώ

 

Εχω δει οτι τελικη τιμη παει 20+€ αλλα δεν θυμαμαι ακριβως για αυτο ρωταω.

Ειναι και η προμηθεια του mailboxde μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την Κοινότητα.

 

Υπάρχει κάποια πρόσκληση διαθέσιμη για το μοντέλο των 64gb?

Θα ανταποδώσω με την πρόσκληση που θα λάβω με την αγορά του κινητού για να την χρησιμοποιήσει όποιος άλλος ενδιαφέρεται.

 

Σας ευχαριστώ

Trust NO ONE!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...