Jump to content

[OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι sold out ο αριθμός κινητών που ήταν σε sales την προηγούμενη εβδομάδα.

Κι εγώ δεν το πρόλαβα.

 

Προφανώς θα συνεχιστεί αύριο η πώληση στην τιμή προ-sales.(299 ευρώ)

 

 

ΥΓ: τα μεταφορικά είναι γύρω στο 20ευρω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

http://i.imgur.com/UWSZXy2.jpg

 

comple είσαι.

 

Κι εγω περιμενω ενα μαυρο αυριο η την τριτη για εναν φιλο μου.

Λογικα, θα ειναι κατασκευης μετα τον Απριλιο, πιστευω...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως κάποια που τους έκαναν αντικατάσταση ειναι ολοκαίνουργια κατασκευής Μαϊου και πως αυτοί που το αγοράζουν για πρώτη φορά όπως το παιδί παραπάνω να ειναι κατασκευής Φλεβάρη;;;;;; Κάτι παίζει......

Μάλλον σπρώχνουν σιγά σιγά και την σαβούρα που τους έμεινε από τα ελαττωματικά με το Ghost Touch!!!!!:(

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω πως κάποια που τους έκαναν αντικατάσταση ειναι ολοκαίνουργια κατασκευής Μαϊου και πως αυτοί που το αγοράζουν για πρώτη φορά όπως το παιδί παραπάνω να ειναι κατασκευής Φλεβάρη;;;;;; Κάτι παίζει......

Μάλλον σπρώχνουν σιγά σιγά και την σαβούρα που τους έμεινε από τα ελαττωματικά με το Ghost Touch!!!!!:(

 

Και του παιδιου Φεβρουαριου ειναι χωρις κανενα προβλημα, οπως εχει αναφερει.

Οποτε, δεν ισχυει κατι τετοι που λες με τα ελλατωματικα η τους μηνες.

 

Ο κολλητος μου, απο τον Σεπτεμβριο του 14 το εχει και δεν εχει τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω ότι αυτό που έχω ποσταρει παραπάνω στη φώτο, είναι αυτό που μου έστειλαν (καινούργιο) γιατί το δικό μου που είχα πάρει τον Οκτώβριο, του είχα σπάσει την οθόνη. Αυτό του Οκτωβρίου με την σπασμένη οθόνη, το έστειλα για αντικατάσταση οθόνης (147ευρω με τα μεταφορικά) αλλά τελικά δεν αλλάξανε την οθόνη, αλλά μου έστειλαν καινούργιο.

 

Επίσης να πω ότι στην επικοινωνία που είχα μαζί τους (από 3 έως 24 ώρες οι απαντήσεις τους) τους έκανα και παράπονα για το touch (όχι ότι είχα πρόβλημα, αλλά σκέφτηκα ότι είναι ευκαιρία να το τσεκαρουν και αυτό). Η νέα συσκευή που μου έστειλαν δεν έχει κανένα πρόβλημα προς το παρόν. Με τη θερμοκρασία είχα ένα θεματακι στο προηγούμενο αλλά με το νέο όλα κομπλέ.

 

Αυτά από την εμπειρία μου μαζί τους και τα πάρε δώσε. Ότι άλλο θέλετε με ρωτάτε :)

:)
Link to comment
Share on other sites

Να ενημερώσω ότι αυτό που έχω ποσταρει παραπάνω στη φώτο, είναι αυτό που μου έστειλαν (καινούργιο) γιατί το δικό μου που είχα πάρει τον Οκτώβριο, του είχα σπάσει την οθόνη. Αυτό του Οκτωβρίου με την σπασμένη οθόνη, το έστειλα για αντικατάσταση οθόνης (147ευρω με τα μεταφορικά) αλλά τελικά δεν αλλάξανε την οθόνη, αλλά μου έστειλαν καινούργιο.

 

Επίσης να πω ότι στην επικοινωνία που είχα μαζί τους (από 3 έως 24 ώρες οι απαντήσεις τους) τους έκανα και παράπονα για το touch (όχι ότι είχα πρόβλημα, αλλά σκέφτηκα ότι είναι ευκαιρία να το τσεκαρουν και αυτό). Η νέα συσκευή που μου έστειλαν δεν έχει κανένα πρόβλημα προς το παρόν. Με τη θερμοκρασία είχα ένα θεματακι στο προηγούμενο αλλά με το νέο όλα κομπλέ.

 

Αυτά από την εμπειρία μου μαζί τους και τα πάρε δώσε. Ότι άλλο θέλετε με ρωτάτε :)

 

Ε, τοτε μαλλον, στελνουν τα ελλατωματικα για αγορες και στα RMA, δινουν απο τα καλά που δεν εχουν προβλημα με touch. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω. Είναι βασικά μη σου τύχει από όσο έχω καταλάβει. Το βασικό είναι ότι στο αλλάζουν αν τους δείξεις ότι έχεις πρόβλημα.

 

Υγ. Επίσης να πω ότι το παλιό που έστειλα ήταν unlock και root. Σκέφτηκα μη μου πουν καμία σαχλαμαρα περί του θέματος, αλλά δεν έγινε καμία κουβέντα περί τούτου...

:)
Link to comment
Share on other sites

Αφού δεν τους πήγε μάλλον η λαλακια με την αύξηση της τιμής, την πήραν πίσω

 

http://androidandme.com/2015/06/news/oneplus-one-receives-price-cut-new-bundle-with-1tb-of-dropbox-storage/

Link to comment
Share on other sites

Και του παιδιου Φεβρουαριου ειναι χωρις κανενα προβλημα, οπως εχει αναφερει.

Οποτε, δεν ισχυει κατι τετοι που λες με τα ελλατωματικα η τους μηνες.

 

Ο κολλητος μου, απο τον Σεπτεμβριο του 14 το εχει και δεν εχει τιποτα.

 

Κι εγώ απ τον Αύγουστο (κατασκευής Ιουλίου) και είμαι καλά! Φτου σκόρδα αλλά κάθε φορά που μπαίνω στο Φόρουμ, αγχώνομαι. :lol:

Να θυμίσω όμως ότι στις αρχές είχαμε άλλο πρόβλημα. Γράψιμο, κύλιση και όλα σωστά αλλά μερικές φορές και μόνο σε μερικά άτομα, τρελαινόταν κάνοντας ζουμ με τα 2 δάχτυλα (pinch zoom ή όπως το λένε). Έφτιαχνε με επανεκκίνηση βέβαια αλλά μετά από ένα ΟΤΑ εξαφανίστηκε εντελώς. Ελπίζω να γίνει και τώρα το ίδιο :)

Εν τω μεταξυ ξέρω προσωπικά άλλα 4 άτομα που το έχουν, 2 από Κινέζικο σάιτ και 2 από την εταιρία "επίσημα" και είναι όλοι κομπλέ.

Περιμένοντας καινούργιες συσκευές πριν μερικά χρόνια: πω πω, άραγε τι ωραία καινούρια χαρακτηριστικά θα έχουν!! Περιμένοντας καινούργιες συσκευές σήμερα: πωωω, άραγε ποια χρήσιμα χαρακτηριστικά θα κόψουν...

--Motorola M3588 > Ericsson T65 > Sharp GX25 > Sony Ericsson T650i > Samsung Jet > Samsung Galaxy S > OnePlus One > Samsung Galaxy S9+ > Samsung Galaxy S21FE

--GPad 8.3 > Galaxy Tab S6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα το φόρουμ,

 

Να σημειώσω πως παρήγγειλα 2 συσκευές στις 2 Ιουνίου κι ακόμα δεν τις έχουν κάνει ship. Υπάρχει κανένας άλλος που να παρήγγειλε συσκευή της ίδιες μέρες και να τους τις έχουν στείλει;

 

Επίσης, το OPO που έχω τώρα ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί, και δεν ανοίγει με τίποτα! Δοκίμασα όλους συνδυασμούς κουμπιών, με κινητό σε φόρτιση (το άφησα κανά 8ωρο) κτλ., αλλά είναι νεκρό. Υπάρχει παρόμοια εμπειρία σε κανέναν;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα το φόρουμ,

 

Να σημειώσω πως παρήγγειλα 2 συσκευές στις 2 Ιουνίου κι ακόμα δεν τις έχουν κάνει ship. Υπάρχει κανένας άλλος που να παρήγγειλε συσκευή της ίδιες μέρες και να τους τις έχουν στείλει;

 

Εγώ παρήγγειλα ένα στις 3 του μηνός, στις 4 έφυγε και παραλαμβάνω σήμερα ή αύριο σύμφωνα με το tracking.

 

Επίσης, το OPO που έχω τώρα ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί, και δεν ανοίγει με τίποτα! Δοκίμασα όλους συνδυασμούς κουμπιών, με κινητό σε φόρτιση (το άφησα κανά 8ωρο) κτλ., αλλά είναι νεκρό. Υπάρχει παρόμοια εμπειρία σε κανέναν;

Δοκίμασες άλλο φορτιστή ή καλώδιο;

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα το φόρουμ,

 

Να σημειώσω πως παρήγγειλα 2 συσκευές στις 2 Ιουνίου κι ακόμα δεν τις έχουν κάνει ship. Υπάρχει κανένας άλλος που να παρήγγειλε συσκευή της ίδιες μέρες και να τους τις έχουν στείλει;

 

Επίσης, το OPO που έχω τώρα ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί, και δεν ανοίγει με τίποτα! Δοκίμασα όλους συνδυασμούς κουμπιών, με κινητό σε φόρτιση (το άφησα κανά 8ωρο) κτλ., αλλά είναι νεκρό. Υπάρχει παρόμοια εμπειρία σε κανέναν;

Το δικό μου μια μέρα μετά την παραγγελία μου, έγινε κι όλας ship..Όσο για το άλλο θέμα, δοκίμασε και το power button πατημένο για 10 δεύτερα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εγω εχθές το βράδυ το παρηγγειλα το 64αρι και ήδη μου ήρθε Mail ότι έφυγε μαζί με tracking number
OnePlus 6T
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις παιδιά. Μιλώντας με το support της oneplus λέει πως από τις 2 Ιουνίου είναι σε έλλειψη το 16άρι OPO. Τους έγραψα στο twitter μήπως και συγκινηθούν καθόλου.

 

Όσον αφορά το πρόβλημα με αυτό που έχω τώρα, έχω δοκιμάσει οποιοδήποτε κουμπί σε διάρκεια και συνδιασμό, χωρίς επιτυχία, όπως επίσης έχω δοκιμάσει άλλα καλώδια και φορτιστές. Ίσως να κάηκε τίποτα εσωτερικά, δεν το έχω ξαναδεί αυτό το πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, υπάρχει case για το power bank ?

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, υπάρχει case για το power bank ?

 

Υπάρχει - πχ

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εγώ παρήγγειλα στις 26/6/15 και κάνανε shipment στις 29/6/15. Αποστολή με DHL land. Από σήμερα είναι στη Βουδαπεστη (Ουγγαρία) και στο site της DHL αναφέρει shipment on hold. Ξέρει κανείς για ποιό λογο?

Imagination is more important than knowledge.

Knowledge is limited;

Imagination encircles the world.

Albert Einstein

Sent with my Private Mail Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρήγγειλα στις 26/6/15 και κάνανε shipment στις 29/6/15. Αποστολή με DHL land. Από σήμερα είναι στη Βουδαπεστη (Ουγγαρία) και στο site της DHL αναφέρει shipment on hold. Ξέρει κανείς για ποιό λογο?

 

Εχω διαβάσει για πολλές αντίστοιχες περιπτώσεις. Προφανώς περιμένουν τις εξελίξεις...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μου έπεσε το 64ari και χάλασε το μικρόφωνο καί δεν ακουγομαι καλά υπάρχει κάποιο καταστημα στην Ελλάδα να μου το επισκευάσουν?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μου έπεσε το 64ari και χάλασε το μικρόφωνο καί δεν ακουγομαι καλά υπάρχει κάποιο καταστημα στην Ελλάδα να μου το επισκευάσουν?

Με Handsfree δλδ συνομιλείς κανονικά?

Υπάρχουν καταστήματα, το άνοιγμα δεν είναι δύσκολο και η αλλαγή μικροφώνου χρεώνεται 15-30 ευρώ.

Εγώ πχ ξέρω αυτόν στην Λάρισα που μένω...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Με Handsfree δλδ συνομιλείς κανονικά?

Υπάρχουν καταστήματα, το άνοιγμα δεν είναι δύσκολο και η αλλαγή μικροφώνου χρεώνεται 15-30 ευρώ.

Εγώ πχ ξέρω αυτόν στην Λάρισα που μένω...

Ευχαριστώ για την απάντηση ουτεε handsfree μιλάω είναι σοβαρή ζημιά?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση ουτεε handsfree μιλάω είναι σοβαρή ζημιά?

Αν δεν μπορείς να μιλήσεις ούτε με handsfree, προφανώς δεν έχει βλάβη μόνο το μικρόφωνο...

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...