Jump to content

[OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απο το επισημο σαιτ ποσο ειναι παιδια τα μεταφορικα για ελλαδα και ποσες μερες θελει?

18,99€ με royal mail και 26,99 express.

Link to comment
Share on other sites

για όποιον ενδιαφέρεται για αγορά ακουστικών, προτείνω αυτά.

http://eu.jbl.com/jbl_product_detail_eu/jbl-t100a-blk.html

 

για τα λεφτά τους πάρα πολύ καλά :)

Link to comment
Share on other sites

αν υπαρχει καμια προσκληση για 64gb international

Σε 12 ώρες ανοιγουν οι πωλήσεις ΧΩΡΙΣ πρόσκληση, για 24 ώρες

Τελευταία ευκαιρία με τις "χαμηλές" τιμές!

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα εγκατάσταση του orzly tempered glass.Ποιότητα, φοβερή, εύκολη εγκατάσταση, μέχρι στιγμής δαχτυλιές πουθενά.Μοιάζει η οθόνη οτι έχει αλλάξει προς το καλύτερο αλλά είναι επειδή δέν λερώνει καθόλου.Είναι σαν ανέγγιχτη καθαρή, γι'αυτό και αυτή η αίσθηση.Η απόκριση τέλεια και η αίσθηση χρησιμοποιήσεις είναι σαφώς ανώτερη, γλιστράει πάρα πολύ το δάχτυλο επάνω στην οθόνη όχι όπως το προηγούμενο γυαλί(gorilla Glass) που κόλλαγε το δάχτυλο, τώρα γλιστράει πάρα πολύ.Εύχομαι τώρα να κρατήσει και να μην είναι για μια εβδομάδα μόνο καλό και να μην μάθω ποτέ τι γίνεται σε περίπτωση πτώσης του κινητού.;) Edited by sikuonas
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=193941&dateline=1426239248
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα εγκατάσταση του orzly tempered glass.Ποιότητα, φοβερή, εύκολη εγκατάσταση, μέχρι στιγμής δαχτυλιές πουθενά.Μοιάζει η οθόνη οτι έχει αλλάξει προς το καλύτερο αλλά είναι επειδή δέν λερώνει καθόλου.Είναι σαν ανέγγιχτη καθαρή, γι'αυτό και αυτή η αίσθηση.Η απόκριση τέλεια και η αίσθηση χρησιμοποιήσεις είναι σαφώς ανώτερη, γλιστράει πάρα πολύ το δάχτυλο επάνω στην οθόνη όχι όπως το προηγούμενο γυαλί(gorilla Glass) που κόλλαγε το δάχτυλο, τώρα γλιστράει πάρα πολύ.Εύχομαι τώρα να κρατήσει και να μην είναι για μια εβδομάδα μόνο καλό και να μην μάθω ποτέ τι γίνεται σε περίπτωση πτώσης του κινητού.;)

 

 

Ανυπομονώ να το παραλάβω την άλλη Δευτέρα :)

Link to comment
Share on other sites

Το έχω, οπως επίσης και το Xiaomi 16000

To Xiaomi 10400 σε σχέση με το Oneplus 10000 ειναι παραπλήσια, εκτός του βάρους (ειναι περίπου 15% - 30gr - βαρύτερο) και έχει ΜΙΑ εξοδο (ενώ το OnePlus ΔΥΟ)

Κατα τα λοιπά, με κόστος Κίνας γύρω στα $17-$20 με ταχυδρομικά, αποτελεί μια άριστη επιλογή!

Παρελήφθη!!!

[ATTACH]58530[/ATTACH]

Ομολογώ οτι το περίμενα μικρότερο - αυτό έχει μέγεθος σχεδόν σαν του τηλεφωνου, απλώς είναι λεπτό (και αυτό σώζει την κατάσταση), φαντάζομαι δεν φοράει τις τυποποιημένες 18650 μπαταρίες των Xiaomi PowerBank αλλα "flat" LiPo.

Εχοντας παραλάβει πριν λίγες μέρες και το Xiaomi 16000, αν με ρωτούσε κάποιος, ειδικά με την τιμή του Xiaomi σε προσφορά ($23), θα το προτιμούσα έναντι του One PB, ειδικά με την τιμή του τελευταίου στα $28...

Το Xiami 10400 φυσικά με κόστος $18 (Gearbest @ $15!!!) παραμένει κορυφαία επιλογή, αν κάποιος αρκείται σε ΜΙΑ εξοδο USB

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Παρελήφθη!!!

[ATTACH]58530[/ATTACH]

Ομολογώ οτι το περίμενα μικρότερο - αυτό έχει μέγεθος σχεδόν σαν του τηλεφωνου, απλώς είναι λεπτό (και αυτό σώζει την κατάσταση), φαντάζομαι δεν φοράει τις τυποποιημένες 18650 μπαταρίες των Xiaomi PowerBank αλλα "flat" LiPo.

Εχοντας παραλάβει πριν λίγες μέρες και το Xiaomi 16000, αν με ρωτούσε κάποιος, ειδικά με την τιμή του Xiaomi σε προσφορά ($23), θα το προτιμούσα έναντι του One PB, ειδικά με την τιμή του τελευταίου στα $28...

Το Xiami 10400 φυσικά με κόστος $18 (Gearbest @ $15!!!) παραμένει κορυφαία επιλογή, αν κάποιος αρκείται σε ΜΙΑ εξοδο USB

Επειδή παίζουν πολλές μαϊμουδιές σε Xiaomi, είναι εγγυημένα τα παραπάνω μαγαζιά που έδωσες; Γιατί από Bang Good και όχι από GearBest;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή παίζουν πολλές μαϊμουδιές σε Xiaomi, είναι εγγυημένα τα παραπάνω μαγαζιά που έδωσες; Γιατί από Bang Good και όχι από GearBest;
Δεν προτείνω κάποιο - η προσφορά του Gearbest είναι χθεσινή, για κάποιες μέρες

Paypal is your "cover", παραγγέλνεις, και με την παραλαβή, "ξυνεις" το ειδικό αυτοκόλλητο, βάζεις τον αριθμό στο site Xiaomi και επαληθεύεις την γνησιότητα... Αν ΔΕΝ βγει, κάνεις dispute, απλα πράγματα.-

OnePlus 12 (16/512): - in the past: [iPhone 13 Pro], OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν προτείνω κάποιο - η προσφορά του Gearbest είναι χθεσινή, για κάποιες μέρες

Paypal is your "cover", παραγγέλνεις, και με την παραλαβή, "ξυνεις" το ειδικό αυτοκόλλητο, βάζεις τον αριθμό στο site Xiaomi και επαληθεύεις την γνησιότητα... Αν ΔΕΝ βγει, κάνεις dispute, απλα πράγματα.-

Ήθελα από καιρό να χτυπήσω το Xiaomi 10400 αλλά ήθελα να βρω κατάστημα για το οποίο να είμαι σίγουρος (είχαν ακουστεί πολλά). Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.:)

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα,

το tempered glass από ebay έκανε τελικά την δουλειά του!!!

Επειδή όμως έκανε να έρθει σχεδόν 2 μήνες, υπάρχει κάποιο κατάστημα από Ελλάδα για να το παραγγείλω άμεσα?

 

(οι αναζητήσεις εδώ, λένε κυρίως για ebay...;) )

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα,

το tempered glass από ebay έκανε τελικά την δουλειά του!!!

Επειδή όμως έκανε να έρθει σχεδόν 2 μήνες, υπάρχει κάποιο κατάστημα από Ελλάδα για να το παραγγείλω άμεσα?

 

(οι αναζητήσεις εδώ, λένε κυρίως για ebay...;) )

 

http://www.skroutz.gr/c/612/palmtop-prostasia-othonis.html?keyphrase=oneplus+one+tempered+glass

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το στέλνουν Ελλάδα πόσες μέρες κάνει περίπου να έρθει απο όταν το παραγγείλεις?

 

ρωτάω επειδή θα λείπω τις διακοπές του Πάσχα για 2 εβδομάδες. Λέτε να είναι Αθήνα μέχρι 3 Απρίλη που φεύγω ή να το παραγγειλω να έρθει στο σπίτι μου στην επαρχία?

Δε θέλω να το παραγγείλω και να μεινει όλο το πασχα μόνο του στην αποθήκη :lol::D:p

Link to comment
Share on other sites

Κανουν γυρω στις 4 μερες για να αποστειλουν την παραγγελια σου. Απο κει περα εξαρταται τι μεταφορκα εχεις πληρωσει. Με 18,99€ Standard shipping και 3-7 μερες παραδοσης. Με 26,99€ Express shipping και 1-5 μερες αποστολης. Οποτε υπολογισε αναλογα

OPO Sandstone 64GB

ROM: CM12S

Link to comment
Share on other sites

Τα κινητά που γίνονται παραγγελία απο το ελληνικό site έρχονται

απο Κίνα ή απο καμία αποθήκη απο Ευρώπη???

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και γενικά τα ευρωπαικα πόση εγγύηση έχουν???

1 χρόνο ή δύο????

Και επίσης αν είναι ελλατωματικά τα στέλνουμε Κίνα???

Link to comment
Share on other sites

Τα κινητά που γίνονται παραγγελία απο το ελληνικό site έρχονται

απο Κίνα ή απο καμία αποθήκη απο Ευρώπη???

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και γενικά τα ευρωπαικα πόση εγγύηση έχουν???

1 χρόνο ή δύο????

Και επίσης αν είναι ελλατωματικά τα στέλνουμε Κίνα???

 

τα ευρωπαικά έχουν 2 χρόνια εγγύηση, τα κινέζικα 1 χρόνο. αν είναι αγορασμένο από ευρώπη δεν το στέλνεις κίνα

Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να το αγοράσω ή να πάρω το LG G3??

Δες και το meizu mx4 pro σε σχέση πάντα με το LG... Το 1+1 έχει αλλά καλουδια

Link to comment
Share on other sites

Αντε αγοράζω το 1+1 και οτι βγει.

Είμαι κατοχος του LG g2.

Στα 269 είναι πολυ καλή τιμή.

Ελπίζω το aftersales για Ευρώπη να αξίζει

και να μην έχει πολύ ψαξιμο.

Καμια καλή θήκη σαν την Quick Cyrcle του Lg g2???

Και τέλος μια ακόμη ερώτηση, εχει smart pause???

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλό και το meizu mx4 pro.

Αλλά απο που να το αγοράσω.

Δεν θέλω απο Κινα λόγω εγγύησης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 103 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και είναι και ακριβό

Link to comment
Share on other sites

το πρόβλημα με το g3 ειναι ότι για να πάρεις την έκδοση με τα 3gb χρειάζεσαι +100 ευρώ.

αλλά το ωραίο ειναι ότι ειναι πιο μαζεμένο σε μέγεθος παρόλο που η οθόνη ειναι ίδιο μέγεθος. Έχει λιγότερα γύρω γύρω..

γενικά ειμαι σε δίλλημα και γω και μας μένουν μονο 14 ώρες να αποφασίσουμε γιατι από αύριο με +50 ευρω το 1+1 χάνει την ομορφιά του:p

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το στέλνουν Ελλάδα πόσες μέρες κάνει περίπου να έρθει απο όταν το παραγγείλεις?

 

ρωτάω επειδή θα λείπω τις διακοπές του Πάσχα για 2 εβδομάδες. Λέτε να είναι Αθήνα μέχρι 3 Απρίλη που φεύγω ή να το παραγγειλω να έρθει στο σπίτι μου στην επαρχία?

Δε θέλω να το παραγγείλω και να μεινει όλο το πασχα μόνο του στην αποθήκη :lol::D:p

 

Εγώ την τελευταία παραγγελία μου την έκανα το Σάββατο 21/3 με express μεταφορικά. Ξεκίνησε με DHL Δευτέρα 23/3 και σήμερα το μεσημέρι το είχα στα χέρια μου. Οπότε με express μεταφορικά δε θα έχεις θέμα, με το απλό δεν ξέρω πόσο θα πάρει αν και royal mail είναι επίσης αρκετά γρήγορο, η καθυστέρηση θα είναι από τα ελτα που τελευταία δουλεύουν πολύ αργά.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [OnePlus One] Παραγγελίες - Αγορά - Invitations - Αξεσουάρ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...