Jump to content

Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"


aeroporos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Και προϋπόθεση είναι να είναι fat32 ο δίσκος;

Το πρόβλημα ΠΆΝΤΑ είναι το ntfs !! (οτιδήποτε άλλο ...fat32,exfat το διαβάσει αυτόματα....δεν χρειάζεται extra πρόγραμμα !!) το es Explorer το κάνεις εγκατάσταση για να διαβάσει και NTFS!! + φυσικά τα άλλα . εάν έχεις τα αρχεία σου στο pc δεν χρειάζεσαι σκληρό ... μεσο es μπορείς να έχεις πρόσβαση στο pc σου .. και να κάνεις κατευθείαν streaming από εκεί .... απλά

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα ΠΆΝΤΑ είναι το ntfs !! (οτιδήποτε άλλο ...fat32,exfat το διαβάσει αυτόματα....δεν χρειάζεται extra πρόγραμμα !!) το es Explorer το κάνεις εγκατάσταση για να διαβάσει και NTFS!! + φυσικά τα άλλα . εάν έχεις τα αρχεία σου στο pc δεν χρειάζεσαι σκληρό ... μεσο es μπορείς να έχεις πρόσβαση στο pc σου .. και να κάνεις κατευθείαν streaming από εκεί .... απλά

Τα αρχεία στο PC θα πρέπει να είναι στον C απαραιτήτως;

Link to comment
Share on other sites

Τα αρχεία στο PC θα πρέπει να είναι στον C απαραιτήτως;

ΌΧΙ !! έχω 4 hdd + ένα ssd (10 tb!)Έχω πρόσβαση ΠΑΝΤΟΎ! σε οτιδήποτε , (μπορώ να κάνω οτιδήποτε..copy paste αρχείων..streaming ...) φαίνονται κάπως έτσι

https://www.dropbox.com/s/jlo8x40pwqll0pr/Screenshot_2015-07-07-21-43-21.png?dl=0 (αυτοί είναι οι σκληροί μου ..)

πας ..γρήγορη πρόσβαση...Δίκτυο......Τοπικό δίκτυο ... πατάς scan ... θα βρει λογικά το PC σου ... σου εμφανίζει ένα παράθυρο ..μετά βάζεις username και password (αυτά που χρησιμοποιείς για να μπεις στο pc ) εάν δεν έχεις πρέπει να φτιάξεις... + ρυθμίσει του homegroup

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί ενώ έχει βγει η lollipop εδώ και 2 3 ημέρες δε μου το βγάζει ota?(galaxy tab s 8.4 lte ελληνικό)στο kies μου το βγάζει αλλά έχω πρόβλημα με τους drivers δεν τους παίρνει. Μου λέει αποσυνδεστε το tablet να γίνει η εγκατάσταση των drivers το κάνω και μετά ξανα μανα τα ίδια! Προσπαθω να βαλω τους drivers απο εξωτερικη πηγή, μου λεει τοτηλεφωνο χρησιμοποιειται!Καμμιά ιδέα?
ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά γιατί ενώ έχει βγει η lollipop εδώ και 2 3 ημέρες δε μου το βγάζει ota?(galaxy tab s 8.4 lte ελληνικό)στο kies μου το βγάζει αλλά έχω πρόβλημα με τους drivers δεν τους παίρνει. Μου λέει αποσυνδεστε το tablet να γίνει η εγκατάσταση των drivers το κάνω και μετά ξανα μανα τα ίδια! Προσπαθω να βαλω τους drivers απο εξωτερικη πηγή, μου λεει τοτηλεφωνο χρησιμοποιειται!Καμμιά ιδέα?

 

Επανεκκίνηση το pc έκανες ? Εγώ μόνο έτσι κατάφερα. Kies 3 έχεις ή το απλό Kies?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ΌΧΙ !! έχω 4 hdd + ένα ssd (10 tb!)Έχω πρόσβαση ΠΑΝΤΟΎ! σε οτιδήποτε , (μπορώ να κάνω οτιδήποτε..copy paste αρχείων..streaming ...) φαίνονται κάπως έτσι

https://www.dropbox.com/s/jlo8x40pwqll0pr/Screenshot_2015-07-07-21-43-21.png?dl=0 (αυτοί είναι οι σκληροί μου ..)

πας ..γρήγορη πρόσβαση...Δίκτυο......Τοπικό δίκτυο ... πατάς scan ... θα βρει λογικά το PC σου ... σου εμφανίζει ένα παράθυρο ..μετά βάζεις username και password (αυτά που χρησιμοποιείς για να μπεις στο pc ) εάν δεν έχεις πρέπει να φτιάξεις... + ρυθμίσει του homegroup

 

προσπαθώ και γώ φίλε μου να το πετύχω αλλά δεν συνδέεται.

μου βρίσκει τον υπολογιστη, του βάζω τους κωδικούς που μπαίνω στα windows 8.1 αλλά δεν...

 

Domain (optional)

Server: IP address 192.168.1.100

Username:

Password:

 

τι μπορει να φταιει; κάτι με το δίκτυό μου που δεν έχω ρυθμίσει; καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα αλλα τιποτα!Το kies 3 εχω βαλει.

 

αν και το pc φταιει, εχεις πατησει και μια επαναφορα εργοστασιακων στο ταμπλετ?

Επισης, κανε καμια επανεγκατασταση Kies κτλ, αλλιως κατι εχει κατσει στραβα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

προσπαθώ και γώ φίλε μου να το πετύχω αλλά δεν συνδέεται.

μου βρίσκει τον υπολογιστη, του βάζω τους κωδικούς που μπαίνω στα windows 8.1 αλλά δεν...

 

Domain (optional)

Server: IP address 192.168.1.100

Username:

Password:

 

τι μπορει να φταιει; κάτι με το δίκτυό μου που δεν έχω ρυθμίσει; καμιά ιδέα;

Δεν έχω win 8.X (είμαι με 7 ultimate)

κάτι δεν έχεις ρυθμίσει καλά ...

 

ρύθμιση του homegroup

(εκεί που λέει για password ..βάλε το ίδιο με password που έχεις για την είσοδο στα win )

ξαναδες το username ,password ...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μου κάνετε μια χάρη; Στη λίστα με τα apps βρείτε το "Samsung In-App purchase" και πείτε μου τι έκδοση είναι και τι μέγεθος έχει - το έκανα uninstall κατά λάθος. Επίσης αν μπορεί κάποιος να κάνει extract το apk (π.χ. με το Apk Extractor) και να μου το στείλει θα ήμουν υπόχρεος. Αν και φαντάζομαι δεν έχει διαφορά αναφέρομαι στο 10.5'' LTE με 4.4.2.

 

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω ένα tablet Samsung ήρθε από Αμερική και δεν έχει ελληνικά μέσα, μήπως υπάρχει η δυνατότητα να το πάω στην Samsung εδώ να βάλουν; αν γίνεται αυτό; υπάρχει καμία χρέωση ή καλύπτεται από την εγγύηση;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έχω ένα tablet Samsung ήρθε από Αμερική και δεν έχει ελληνικά μέσα, μήπως υπάρχει η δυνατότητα να το πάω στην Samsung εδώ να βάλουν; αν γίνεται αυτό; υπάρχει καμία χρέωση ή καλύπτεται από την εγγύηση;

Εφόσον δεν είναι ευρωπαϊκό, Δεν έχεις εγγύηση από την εδώ αντιπροσωπεία και τα εξουσιοδοτημένα service της. Δεν αναλαμβάνουν να το ακουμπήσουν για το οτιδήποτε.

Link to comment
Share on other sites

αν και το pc φταιει, εχεις πατησει και μια επαναφορα εργοστασιακων στο ταμπλετ?

 

Επισης, κανε καμια επανεγκατασταση Kies κτλ, αλλιως κατι εχει κατσει στραβα.

 

 

Τελικά ήρθε ota η αναβάθμιση!6 μέρες αφού είχε βγει στο kies βέβαια.Το αναφερω για φιλους που μπορεί να εχουν αντιστοιχο θεμα.Το περιεργο ειναι οτι σε tab s 8.7 wifi φιλου,με το που βγηκε στο sammobile to firmware του το εβγαλε αμεσως ota!

ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Πόσο σας κρατάει η μπαταρία σε standby mode;

Είμαι στην πρώτη φόρτηση της μπαταρίας και μετά από 8 μέρες με πολύ λίγη χρήση (συνολικά 3 ώρες οθόνη) , έχει φτάσει στο 40%.Λογικά μετά τις 4-5 φορτήσεις θα αποδίδει ακόμα καλύτερα η μπαταρία σωστά;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

Πόσο σας κρατάει η μπαταρία σε standby mode;

Είμαι στην πρώτη φόρτηση της μπαταρίας και μετά από 8 μέρες με πολύ λίγη χρήση (συνολικά 3 ώρες οθόνη) , έχει φτάσει στο 40%.Λογικά μετά τις 4-5 φορτήσεις θα αποδίδει ακόμα καλύτερα η μπαταρία σωστά;

Θεωρητικα ναι,θα κραταει ακομη περισσοτερο.προσωπικα βαζωντας το σε ultra power saving mode οταν δεν το χρησιμοποιουσα εχω δει και 11 ημερες αναμονη (με σρκετη χρηση οθονης,γυρω στις 7 ωρες)(κυριως ταινιες ομως που τρωνε λιγότερη μπαταρία)

ImAgInAtiON iS mOrE ImPOrTAnt tHAN kNOWLeDgE!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά ήρθε ota η αναβάθμιση!6 μέρες αφού είχε βγει στο kies βέβαια.Το αναφερω για φιλους που μπορεί να εχουν αντιστοιχο θεμα.Το περιεργο ειναι οτι σε tab s 8.7 wifi φιλου,με το που βγηκε στο sammobile to firmware του το εβγαλε αμεσως ota!

 

κομπλε, εγω ετσι και αλλιως εκανα επαναφορα κτλ και το εστησα απο την αρχη! ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την αναβαθμιση, παει καλυτερα αλλα το lag υπαρχει. η βελτιωση ειναι εμφανης, αλλα σιγουρα δεν ειμαι ικανοποιημενος, ειδικα οταν παραλληλα χειριζομαι ενα κινητο αλαγκαριστο, μου τη σπαει ενα τετοιο τερας να ειναι πιο αργο. Τεσπα, μικρο το κακο, οσο για εμφανιση, νομιζω ειναι πιο ομορφο, και τα εικονιδια πανω που τα μαζεψε μαρεσουν πολυ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πόση free RAM έχετε συνήθως; Στο 10.5'' LTE βλέπω ότι τρώει αρκετή, δηλαδή 2.3 GB occupied τα έχει εύκολα, χωρίς να παίζω παιχνίδια κτλ. (συνήθως χρησιμοποιώ παράλληλα αρκετό chrome, tapatalk, ταινίες, μουσική). Σε σχέση με άλλο Samsung tablet (με ίδια χρήση) είναι πολύ.

 

Πάντως δε μου έχει δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα, απλά κοίταξα την ελεύθερη RAM και μου'κανε εντύπωση. Επίσης άμα ανοίξω πολλές εφαρμογές κάνει σωστό memory management, δηλαδή "σκοτώνει" τις παλιές. Και πάλι δεν είχα κάποιο θέμα (π.χ. κάποια εφαρμογή να παραπονιέται ότι δεν έχει μνήμη να τρέξει ή να κολλάει), απλά από περιέργεια...

Edited by TimDeLAY
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μου ηεθε σημερα ειδοποιηση για lolipop.Ερωτηση πως κανω back up ωστε μετα να μου περαστουν αυτοματα ρυθμισεις,εφαρμογες που εχω τωρα?Απο το μενου γενικα στο υπομενου δημιουργια αντιγραφων ασφαλειας καλυπτομαι?
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πόση free RAM έχετε συνήθως; Στο 10.5'' LTE βλέπω ότι τρώει αρκετή, δηλαδή 2.3 GB occupied τα έχει εύκολα, χωρίς να παίζω παιχνίδια κτλ. (συνήθως χρησιμοποιώ παράλληλα αρκετό chrome, tapatalk, ταινίες, μουσική). Σε σχέση με άλλο Samsung tablet (με ίδια χρήση) είναι πολύ.

 

Πάντως δε μου έχει δημιουργήσει κάποιο πρόβλημα, απλά κοίταξα την ελεύθερη RAM και μου'κανε εντύπωση. Επίσης άμα ανοίξω πολλές εφαρμογές κάνει σωστό memory management, δηλαδή "σκοτώνει" τις παλιές. Και πάλι δεν είχα κάποιο θέμα (π.χ. κάποια εφαρμογή να παραπονιέται ότι δεν έχει μνήμη να τρέξει ή να κολλάει), απλά από περιέργεια...

 

Κανείς να κοιτάξει το memory consumption;

Link to comment
Share on other sites

@petaloudas: Ποια γραμματοσειρά είναι αυτή;

[sIGPIC][/sIGPIC]deltahacker.gr Ελληνικό περιοδικό για το ethical hacking

Η αληθινή αξία ενός ανθρώπου φαίνεται στο πως φέρεται σε κάποιον, από τον οποίο δεν μπορεί να έχει κανένα όφελος

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Tab S (Super Amoled Display) 8,4"-10,5"

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...