Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι σημαίνει "φουλ σεταρισμένη" για σένα? Τι σήμανει για μένα? Τι σημαίνει για τον καθένα εδώ μέσα?

 

(1)

τα ολα update για διορθωσεις και μη :wacko:που υπαρχουν σε αυτο το post που κυριολεκτικα χανεσαι ...

να μαζευτουν ολα τα χρειαζουμενα και να προστεθουν σε καποια συκγεκριμενη ρομ .

(2)

δεν μπορω να ξερω προσωπικα .

(3)

ο καθενας μπορει να κανει οτι θελει εγω απλως προτεινα.

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

 

(1)

τα ολα update για διορθωσεις και μη :wacko:που υπαρχουν σε αυτο το post που κυριολεκτικα χανεσαι ...

να μαζευτουν ολα τα χρειαζουμενα και να προστεθουν σε καποια συκγεκριμενη ρομ .

(2)

δεν μπορω να ξερω προσωπικα .

(3)

ο καθενας μπορει να κανει οτι θελει εγω απλως προτεινα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6080591#post6080591

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια μια ερωτηση καντιλακ και σε ολους εχω την ρομ 1501 και κατεβασα το θεμα που λεει 2.5 της λενοβο δεν μου δεχεται το lockscreen που εχει απο το θεμα ? μονο απο το συγκεκριμενω θεμα ομως γνωριζεται

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Καποια λυση για μυνηματα με 160 χαρακτηρες στα Ελληνικα πλην του greek keybord?

 

Chomp SMS, Textra SMS...

Mobile: OnePlus 9 Pro & Realme Pad 10.4" 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια μια ερωτηση καντιλακ και σε ολους εχω την ρομ 1501 και κατεβασα το θεμα που λεει 2.5 της λενοβο δεν μου δεχεται το lockscreen που εχει απο το θεμα ? μονο απο το συγκεκριμενω θεμα ομως γνωριζεται

 

ευχαριστω εκ των προτερων

Έτσι είναι. Δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πριν το φλασάρισμα της ρομ, όταν έκανα wipe τα δεδομένα, μου σβήστηκαν οι φωτογραφίες που ήταν περασμένες στην μνήμη του κινητού. Γνωρίζει κάποιος κανένα πρόγραμμα μήπως καταφέρω και τις επαναφέρω??

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Disk digger με root.. Μονο αυτο και να μην εχει περασει καιρος. Αλλα συγκεντρωνει μικρες πιθανοτητες να το πετυχεις..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα λυση στο θεμα φωτεινοτητας. Απενεργοποιησα απο battery saving engine την επιλογη lenovo power saving vision engine τωρα η φωτεινοτητα δεν αυξομειωνει μονη της.

 

Λογικα θα καταναλωνει περισσοτερη μπαταρια αλλα οκ. No worries.

 

Fixed

ΜΗΝ ΕΙΣΑΙ ΝΟΥΜΠΑΣ... ΔΙΑΒΑΣΕ ΨΑΞΕ ΜΕΛΕΤΗΣΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥ ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΣΟΥ ΠΡΑΞΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ...

Lenovo A8 806 Golden Warrior

Link to comment
Share on other sites

Το ΧPOSED Installer το αναβαθμιζουμε κανονικα ?? http://www.apkmirror.com/apk/rovo89/xposed-installer/xposed-installer-3-0-alpha4-2-android-apk-download/

οι alpha εκδόσεις δεν είναι σταθερές εκδόσεις και υπάρχουν αρκετά bugs.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, το wanam είναι συμβατό αγαπητέ φίλε;
Δεν το έχω δοκιμάσει. Πιστεύω όμως ότι από το σύνολο των mods που προσφέρει θα δουλεύει ένα μικρό ποσοστό στις vibeui roms.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Θελω να ρωτησω... για να περασω αλλη ρομ σε ενα οποιοδηποτε lenovo κινητο..ο τροπος ειναι ιδιος με αυτον http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5700275#post5700275 ;;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια! Θελω να ρωτησω... για να περασω αλλη ρομ σε ενα οποιοδηποτε lenovo κινητο..ο τροπος ειναι ιδιος με αυτον http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5700275#post5700275 ;;;;

 

Αν το τηλέφωνο σου έχει mediatek chipset, έχεις τρόπο να κάνεις root την συσκευή σου , TWRP για το τηλέφωνο σου, rom για φλασαρισμα από TWRP , δεν χρειάζεται ξεκλείδωμα ο bootloader , τοτε υπάρχουν πιθανότητές να ισχύει και για το τηλέφωνο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Θα ηθελα την βοηθεια σας σε καποια θεματακια που εχω με το τηλ και τα παλευω μερες τωρα χωρις λυση.

 

1)ενεργοποιηται το data conection συνεχως μονο του και πολλες φορες και wifi (εχω απενεργοποιημενες τις ρυθμισεις στο μενου συνθετα)

 

2) αλλαζει συνεχώς η ωρα στο τηλ ( εργαζομαι σε πλοιο μεταξυ ελλαδας και ιταλιας) ενώ εχω απενεργοποιημενο το μενου αυτοματη ημερ και ωρα. Αυτό εγινε ξαφνικα πριν κατι μερες ενώ δεν εκανα κατι στο τηλ. Το μενου επιλογη ωρας ζωνης είναι μη επιλέξιμο ειτε το εχω στην αυτοματη ωρα ειτε όχι (αυτό αν θυμαμαι καλα εγινε από όταν εμφανιστηκε το προβλημα. )

 

3) και πολύ βασικο όταν εχω το τηλ στην τσεπη πολλες φορες ανοιγει μονο του με ότι συνεπάγετε αυτό ( κλιησεις,data, φωτογραφιες κτλ) από το μενου μαυρης οθονης εχω ενεργοποιημενο μονο το normal unlock και το light up the screen. Τα μενου λειτοργια τσεπης ,ευρεια κινηση αφης, οθονη ενός χεριου,κλειδωμα με ανακινηση,εξυπνη απαντηση – αναμονη , περιστροφη οθονης λειτουργια τσεπης,εξυπνη οθονη είναι όλα απενεργοποιημενα.

 

rom VIBEUI V2.0 1447 7.39.1 DEV A806

Edited by VAGROUL
letv le1pro US model
Link to comment
Share on other sites

Αν το τηλέφωνο σου έχει mediatek chipset, έχεις τρόπο να κάνεις root την συσκευή σου , TWRP για το τηλέφωνο σου, rom για φλασαρισμα από TWRP , δεν χρειάζεται ξεκλείδωμα ο bootloader , τοτε υπάρχουν πιθανότητές να ισχύει και για το τηλέφωνο αυτό.

Βασικα αναφερομαι στο S850..δεν το εχω πειραξει απο τοτε που το πηρα...οποτε μπορω να το κανω ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Βασικα αναφερομαι στο S850..δεν το εχω πειραξει απο τοτε που το πηρα...οποτε μπορω να το κανω ετσι?
Ότι σου είπα. Αν θα θεωρείς ότι από αυτά που σου είπα μπορείς να το κάνεις, κάνε το. Εγώ δεν το ξέρω το τηλέφωνο σου.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Θα ηθελα την βοηθεια σας σε καποια θεματακια που εχω με το τηλ και τα παλευω μερες τωρα χωρις λυση.

 

1)ενεργοποιηται το data conection συνεχως μονο του και πολλες φορες και wifi (εχω απενεργοποιημενες τις ρυθμισεις στο μενου συνθετα)

 

2) αλλαζει συνεχώς η ωρα στο τηλ ( εργαζομαι σε πλοιο μεταξυ ελλαδας και ιταλιας) ενώ εχω απενεργοποιημενο το μενου αυτοματη ημερ και ωρα. Αυτό εγινε ξαφνικα πριν κατι μερες ενώ δεν εκανα κατι στο τηλ. Το μενου επιλογη ωρας ζωνης είναι μη επιλέξιμο ειτε το εχω στην αυτοματη ωρα ειτε όχι (αυτό αν θυμαμαι καλα εγινε από όταν εμφανιστηκε το προβλημα. )

 

3) και πολύ βασικο όταν εχω το τηλ στην τσεπη πολλες φορες ανοιγει μονο του με ότι συνεπάγετε αυτό ( κλιησεις,data, φωτογραφιες κτλ) από το μενου μαυρης οθονης εχω ενεργοποιημενο μονο το normal unlock και το light up the screen. Τα μενου λειτοργια τσεπης ,ευρεια κινηση αφης, οθονη ενός χεριου,κλειδωμα με ανακινηση,εξυπνη απαντηση – αναμονη , περιστροφη οθονης λειτουργια τσεπης,εξυπνη οθονη είναι όλα απενεργοποιημενα.

 

rom VIBEUI V2.0 1447 7.39.1 DEV A806

1.Λογικά κάποιες εφαρμογές που ζητάνε ανανέωση ενεργοποιούν τα data, αφού έχουν το δικαίωμα από το security (privacy guard-enable mobile network/wlan secretly).

2.Στις ρυθμίσεις συστήματος-system-date&time, έχεις απενεργοποιήσει την επιλογή automatic date&time;

3.Το έχεις ενεργοποιήσει γιατί θες να ξεκλειδώνει με μαύρη οθόνη; Δοκίμασε να το απενεργοποιήσεις. Αν δεν θες να πατάς κουμπιά, ενεργοποίησε μόνο το double tap για να φωτίζει η οθόνη και μετά να ξεκλειδώνεις.

Link to comment
Share on other sites

1.Λογικά κάποιες εφαρμογές που ζητάνε ανανέωση ενεργοποιούν τα data, αφού έχουν το δικαίωμα από το security (privacy guard-enable mobile network/wlan secretly).

2.Στις ρυθμίσεις συστήματος-system-date&time, έχεις απενεργοποιήσει την επιλογή automatic date&time;

3.Το έχεις ενεργοποιήσει γιατί θες να ξεκλειδώνει με μαύρη οθόνη; Δοκίμασε να το απενεργοποιήσεις. Αν δεν θες να πατάς κουμπιά, ενεργοποίησε μόνο το double tap για να φωτίζει η οθόνη και μετά να ξεκλειδώνεις.

 

1) το εκανα και περιμενω να δω αποτελεσματα. λογικα αυτο ηταν.

2)ναι η επιλογη ειναι απενεργοποιημενη ( η επιλογη zone time δεν ειναι επιλεξιμη ειτε ειναι ενεργοποιημενη η επιλογη automatic date & time ειτε οχι )

3) το εκανα και περιμενω και εδω να δω , μεχρι τωρα ενω το εχω αρκετη ωρα στην τσεπη δειχνει οτι διορθώθηκε

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κατι ακομα, αλλαξα την SD με μια καινουργια sandisck ultra 32gb. περασα τις φωτογραφιες απο την παλια στην καινουργια ( τις περασα πρωτα στον υπολογιστη και μετα συνδεσα το τηλ με την νεα καρτα και τις εκανα αντιγραφη. ) 2 φακελοι με φωτογραφιες ενω μου δειχνει οτι τους περναω οταν αποσυνδεω το καλωδιο και μπαινω στα αλμπουμ του κινητου μου βγαζει

το μνμ οτι δεν υπαρχει μικρογραφια. και σε καποιες κατεστραμενο αρχειο.

 

στον φακελο που τις εβαλα στο pc ανοιγουν κανονικα και οταν βαζω την παλια καρτα στο τηλ παλι τις διαβαζει κανονικα.

τις εκανα copy αρκετες φορεα αλλα τιποτα.

τι μπορει να φταιει.

letv le1pro US model
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση..εδω και λιγο καιρο οποτε ανοιγω ειτε δεδομενα ειτε wifi,το κινητο ξεκιναει και κολλαει ασχημα..και χωρισ να προλαβω να ανοιξω εφαρμογη..με κλειστεσ εννοειτε και απο το home..δειχνει οτι εχει πολυ μνημη..δεν το εχω φορτωμενο...καπου ειχε αναφερει ενα παληκαρι κατι για διαγραφη απο playstore????νομιζω???
Link to comment
Share on other sites

Εχω τρεις μήνες το τηλέφωνο & είμαι πολύ ευχαριστημένος από τις επιδόσεις του.

Πριν από μερικές ημέρες άρχισε να μου εμφανίζει το μήνυμα “Δυστυχώς η εφαρμογή Υπηρεσίες Google Play έχει σταματήσει”.

Το άσχημο είναι ότι το εμφανίζει συχνά & έχει αρχίσει να γίνετε ενοχλητικό.

Ξέρετε που οφείλετε & πως μπορώ να το διορθώσω ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Θέλω την βοήθεια σας. Στο μενού κλήσεων μετα από ένα update που έκανα ,τώρα όλα εμφανίζονται στα αγγλικά καθώς και στο μενού των μηνυμάτων(ρυθμίσεις κλησεων,υπο-μενου κ.τ.λ.). υπάρχει τρόπος να ξαναγίνουν Ελληνικά?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους!

Θέλω την βοήθεια σας. Στο μενού κλήσεων μετα από ένα update που έκανα ,τώρα όλα εμφανίζονται στα αγγλικά καθώς και στο μενού των μηνυμάτων(ρυθμίσεις κλησεων,υπο-μενου κ.τ.λ.). υπάρχει τρόπος να ξαναγίνουν Ελληνικά?

Ρυθμισεις-- Εφαρμογές , βρίσκεις και επιλέγεις στην καρτέλα λήψεων το contact manager και μετά πατάς Κατάργηση εγκατάστασης ενημερώσεων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...