Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα. Μόλις παρέλαβα από vickmall eu warehouse τάχυστα, σε 2 μέρες! Η πρώτη εντύπωση αφορά το Software (1447). Συγκριτικά με το elephone p6000(επίσης 4.4.2) που είχα βρίσκω το μενού ανούσια περίπλοκο, με γλώσσα μισο-ελληνικά μισο-αγγλικά (μα και κινέζικα), και εξαιτίας αυτού φυσικά η ταχύτητα του κινητού υποδεέστερη του Ρ6000. Επιφυλάσσομαι για όταν ολοκληρώσω το σετάρισμα..
Nubia M2. LeEco Le pro1 x800 US 5.5.011s official stable (CrisBal) . Cubot Max MT6753 3GB ram/ 32GB, android 6.0, Xiaomi mi10 lite 5G
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Έβαλα την 1501 όπως μου είπες kandilak.Τις εφαρμογές που είχα πρεπει να τις ξαναβαλω μια μια;;Επισης ολες οι εφαρμογες google που εχει δεν εχουν εικονιδιο ουτε δουλευουν λεει πρεπει να τισ κατεβασω.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Έβαλα την 1501 όπως μου είπες kandilak.Τις εφαρμογές που είχα πρεπει να τις ξαναβαλω μια μια;;Επισης ολες οι εφαρμογες google που εχει δεν εχουν εικονιδιο ουτε δουλευουν λεει πρεπει να τισ κατεβασω.

Μπες στο TWRP , πήγαινε Restore, επέλεξε το backup που πηρες όταν εγκατέστησες την rom, από τις επιλογές επέλεξε μόνο το data και κάνε Swipe to restore.

Link to comment
Share on other sites

Μπες στο TWRP , πήγαινε Restore, επέλεξε το backup που πηρες όταν εγκατέστησες την rom, από τις επιλογές επέλεξε μόνο το data και κάνε Swipe to restore.

 

στο twrp μπαινω πατωντασ ταυτοχρονια vol up vol down και power?

Link to comment
Share on other sites

στο twrp μπαινω πατωντασ ταυτοχρονια vol up vol down και power?

Για να μπεις στο TWRP , με κλειστό το τηλέφωνο πατάς το Vol+ και το Vol-. Κρατόντας και τα δύο πατημένα , πατάς ταυτόχρονα και το power. Τα κρατάς και τα τρία πατημένα μεχρι να εμφανιστεί στην οθόνη το λογότυπο "dual sim"

 

ή ανοίγεις το mobileuncle tools και επιλέγεις "Reboot into recovery"

Link to comment
Share on other sites

Για να μπεις στο TWRP , με κλειστό το τηλέφωνο πατάς το Vol+ και το Vol-. Κρατόντας και τα δύο πατημένα , πατάς ταυτόχρονα και το power. Τα κρατάς και τα τρία πατημένα μεχρι να εμφανιστεί στην οθόνη το λογότυπο "dual sim"

 

ή ανοίγεις το mobileuncle tools και επιλέγεις "Reboot into recovery"

 

Δεν το βάζεις στην υπογραφή σου αυτό; Δε μπορώ να μετρήσω πόσες φορές έχει πληκτρολογηθει αυτό

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Για να μπεις στο TWRP , με κλειστό το τηλέφωνο πατάς το Vol+ και το Vol-. Κρατόντας και τα δύο πατημένα , πατάς ταυτόχρονα και το power. Τα κρατάς και τα τρία πατημένα μεχρι να εμφανιστεί στην οθόνη το λογότυπο "dual sim"

 

ή ανοίγεις το mobileuncle tools και επιλέγεις "Reboot into recovery"

 

ευχαριστω πολυ .εχω ενα calendar τησ λενοβο και ενα τησ goolge να σβησω ενα απο τα δυο?

Link to comment
Share on other sites

Πόσες μέρες έχουν περάσει από την ημέρα που το πλήρωσες? Έχεις ανοίξει dispute στο paypal?

46 μερες. Οχι δεν εχει ανοιξει.

Ειναι αγορασμενο απο vickmall, θα πρεπει να προσεξει κατι;

 

Εχουν δωσει στοιχεια και οδηγιες για αποστολη της συσκευης μονο, χωρις παρελκομενα,

γιατι τεχνικος μου ειπε πως χανετε η εγγυηση αν του ελεγξει την κεραια.

kabbat zin @ google
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, θέλω να περάσω την 1516 (kantilak) εχω την 1447 multi. Για να κρατήσω τις εφαρμογές με τις ρυθμίσεις τους πως ακριβώς να το κάνω;

σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μια σελιδα πισω

Γεια σας.

Έβαλα την 1501 όπως μου είπες kandilak.Τις εφαρμογές που είχα πρεπει να τις ξαναβαλω μια μια;;Επισης ολες οι εφαρμογες google που εχει δεν εχουν εικονιδιο ουτε δουλευουν λεει πρεπει να τισ κατεβασω.

γραφει ο kandilak:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5919581#post5919581

 

Μπες στο TWRP , πήγαινε Restore, επέλεξε το backup που πηρες όταν εγκατέστησες την rom, από τις επιλογές επέλεξε μόνο το data και κάνε Swipe to restore.

Edited by highsky
kabbat zin @ google
Link to comment
Share on other sites

Από 1447 σε 1516 μπορεί να μην πιάσει, αλλά ας προσπαθήσει..

Edit: απαντάς σε προηγούμενο ποστ, εγώ εννοούσα γΙα αυτό του ktax

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται όχι. Ο κλασσικός ο Έλληνας ο ..:X.... Το παθαίνω συχνά τώρα τελευταία, διαβάζω κι ακούω αυτό που θέλω κι όχι αυτό που μου λένε. Κρίση...

Μάλλον μιλάει για την εφαρμογή από το Play store, γιατί του συστήματος δεν έχει επιλογές.

Δεν είναι του playstore. Είναι αυτή που είχε η 1437 και όταν πέρασα την 1447 επανέφερα τα data.

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το κάνεις εγκατάσταση - βλέπεις τι έχει και τι δεν έχει - αν σ'αρέσει τον κρατάς - αν δεν σ 'αρέσει πας διαχείριση εφαρμογών, βρίσκεις το lenovo launcher και πατάς κατάργηση εγκατάστασης ενημερώσεων.

Ευχαριστώ!!!

Edited by MUSICMANIAC
*Ο γνωστικός άνθρωπος αναγνωρίζει τον αμαθή, γιατί υπήρξε κι ο ίδιος αμαθής. Αντίθετα, ο αμαθής δεν αναγνωρίζει τον γνωστικό, γιατί αυτός ο ίδιος δεν υπήρξε ποτέ γνωστικός* . (Σενέκας) .
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, θέλω να περάσω την 1516 (kantilak) εχω την 1447 multi. Για να κρατήσω τις εφαρμογές με τις ρυθμίσεις τους πως ακριβώς να το κάνω;

σας ευχαριστώ

 

To post που έχω κάνει για την 1516 αναφέρει τι και πως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ευχαριστω πολυ .εχω ενα calendar τησ λενοβο και ενα τησ goolge να σβησω ενα απο τα δυο?

Ναι , δεν νομίζω ότι θα έχεις πρόβλημα αν σβήσεις μια απο τις δύο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

46 μερες. Οχι δεν εχει ανοιξει.

Ειναι αγορασμενο απο vickmall, θα πρεπει να προσεξει κατι;

 

Εχουν δωσει στοιχεια και οδηγιες για αποστολη της συσκευης μονο, χωρις παρελκομενα,

γιατι τεχνικος μου ειπε πως χανετε η εγγυηση αν του ελεγξει την κεραια.

 

Έχω την εντύπωση ότι έχεις 45 μέρες περιθώριο για να κάνεις dispute. Όλα αυτά για επικοινωνία με τον seller καλά αλλά χωρίς dispute δεν μπορείς να πιέσεις τον seller να σου λύσει το πρόβλημα ή να πάρεις τα λεφτά σου πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πλεον 180 μερες περιθωριο. Φροντισε να δειξεις με αποδεικτικά στοιχεια το προβλημα, πχ βιντεο..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα θεμα με το imei. Λετε στις οδηγιες οτι στο φακελο του ιμει ανοιγεις γραμμη εντολων αλλα δεν βλεπω τετοια επιλογη και οταν το κανω με το εικονιδιο και το R και πληκτρολογω το imei.exe1234567890 τοτε μου βγαζει οτι δεν αναγνωριζεται ως εσωτερικη η εξωτερικη εντολη,εκτελεσιμο προγραμμα η αρχειο δεσμης ενεργειων. Τι κανω λαθος δεν ξερω. Μπορει καποιος να μου πει ?
The Venus Project
Link to comment
Share on other sites

εχω ενα θεμα με το imei. Λετε στις οδηγιες οτι στο φακελο του ιμει ανοιγεις γραμμη εντολων αλλα δεν βλεπω τετοια επιλογη και οταν το κανω με το εικονιδιο και το R και πληκτρολογω το imei.exe1234567890 τοτε μου βγαζει οτι δεν αναγνωριζεται ως εσωτερικη η εξωτερικη εντολη,εκτελεσιμο προγραμμα η αρχειο δεσμης ενεργειων. Τι κανω λαθος δεν ξερω. Μπορει καποιος να μου πει ?
Το http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=5787490#post5787490 το είδες?

Για την γραμμή εντολών που δεν καταλαβαίνεις, ανοίγεις τον φάκελο που βρίσκετε το imei.exe, κανείς δεξί κλικ σε κένο χώρο στον φάκελο και από το μενού που θα βγει επιλέγεις "Άνοιγμα γραμμής εντολών"

Link to comment
Share on other sites

Εχω πρόβλημα με το εξωτερικό ηχείο του κινητού που βρίσκεται δίπλα στη κάμερα. Αρχικά σταμάτησε να χτυπά. Φίλος το έφτιαξε αλλά ο ήχος ήταν πολύ χαμηλομένος.Παρήγγειλα καινούργιο ηχείο το οποίο τοποθετήθηκε αλλά το πρόβλημα τωρα είναι το εξής,ενω η ένταση είναι εντάξει παραμορφώνει τρομερά τον ήχο (κλήσης) ενισχύοντας τρομερά τα πρίμα . Το ίδιο συμβαίνει και όταν παίζει μουσική από το εξωτερικό ηχείο.Παρακαλώ τη βοήθειά σας.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου βγάζει με δεξί κλικ άνοιγμα της γραμμής εντολών. Έχω XP.

Έτσι όταν ανοίγω με το παραθυράκι και το R δεν μου δουλεύει η εντολή.

The Venus Project
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν μου βγάζει με δεξί κλικ άνοιγμα της γραμμής εντολών. Έχω XP.

Έτσι όταν ανοίγω με το παραθυράκι και το R δεν μου δουλεύει η εντολή.

 

Με δεξι κλικ τι επιλογές σου βγάζει?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

για ληψη φωτογραφιων χρησιμοποιειται την εφαρμογη του κινητου η καποιο αλλο απο το playstore;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας εψαξα να βρω καποιο σχετικο θεμα στο forum αλλα δεν βρηκα και αναγκαστικα θα κανω την ερωτηση μου εδω μιας και εχω και εγω το κινητο του θεματος. Μηπως ξερει καποιος καποιο προγραμμα που εχει πλοηγηση και ειναι ειδικοτερα για θαλασσα η ψαραδες μαζι με χαρτες(βαθη ναυαγια και τετοια)...αυτα τα λιγα, η εστω να μου πει που να μπω να ψαξω. Ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω μπερδευτεί ,θέλω να κάνω αγορά το lenovo golden warrior a806 ....

Απορίες:

A. αν μου το στείλουν ρουταρισμένο θα έχω πρόβλημα με εφαρμογές και το play store?

Β.Η γλώσσα του κινητού θα περιλαμβάνει και την ελληνική ή θα πρέπει με κάποιο τρόπο να περάσω μέσα την ελληνική?

Γ. Το Κινητό θα υποστηρίζει τα ελληνικά δίκτυα ή θα πρέπει να γίνει αλλαγή στο λογισμικό για την αποκατάσταση του δικτύου?

ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ από ΚΙΝΗΤΑ

Είμαι ανάμεσα στο Golden Warrior A806 & στο Galaxy S3 Neo

Θέλω να πάρω το κινητό και να μην έχω προβλήματα με γλώσσες,εφαρμογές,play store κτλ.

Τι μου προτείνεται?

Ευχαριστώ Πολύ

Edited by nesonas
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω μπερδευτεί ,θέλω να κάνω αγορά το lenovo golden warrior a806 ....

Απορίες:

A. αν μου το στείλουν ρουταρισμένο θα έχω πρόβλημα με εφαρμογές και το play store?

Β.Η γλώσσα του κινητού θα περιλαμβάνει και την ελληνική ή θα πρέπει με κάποιο τρόπο να περάσω μέσα την ελληνική?

Γ. Το Κινητό θα υποστηρίζει τα ελληνικά δίκτυα ή θα πρέπει να γίνει αλλαγή στο λογισμικό για την αποκατάσταση του δικτύου?

ΕΙΜΑΙ ΑΣΧΕΤΟΣ από ΚΙΝΗΤΑ

Είμαι ανάμεσα στο Golden Warrior A806 & στο Galaxy S3 Neo

Θέλω να πάρω το κινητό και να μην έχω προβλήματα με γλώσσες,εφαρμογές,play store κτλ.

Τι μου προτείνεται?

Ευχαριστώ Πολύ

Galaxy S3 Neo
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.Θελω να κανω μια ερωτηση σχετικα με ενα αλλο κινητο!Αρχικα ρωτησα στην συζητηση που γινετε για το κινητο αλλα δν μου απαντησαν οποτε ρωταω εσας που βλεπω οτι ασχολειστε πιο πολυ! Προσφατα πηρα το lenovo s850 απο το ebay. Ομως εχει ενα θεμα με το ακουστικο.Οταν με καλουν ακουγεται ενας θορυβος στους αλλους πολυ εντονος και σε εμενα οχι η και το αντιστροφο.Η μπαταρια του επισης ειναι απελπιστικα χαλια.Την φορτιζω πχ. ολο το βραδυ και το απογευμα της επομενης εχει πεσει στο 10% με ελαχιστη χρηση.(χωρις wifi μονο καμια κληση).Εχετε μηπως καμια προταση?Να στειλω μηνυμα να του το στειλω πισω?

Ξερω οτι εδω γινεται συζητηση για το A806 αλλα ειμαι λιγο απελπισμενος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...