Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μόλις το παράγγειλα απο vickmall,μίλησα και με selina και μου είπε ότι έχουνε βάλει καινούργια rom που τα λείνει τα όποια προβλήματα,αλλά θελω να ρωτήσω κάτι,τα 184 δολάρια είναι 152 ευρό?και αφού δεν είναι για ποιο λόγο τα έχω χρεωθεί?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παράγγειλα απο vickmall,μίλησα και με selina και μου είπε ότι έχουνε βάλει καινούργια rom που τα λείνει τα όποια προβλήματα,αλλά θελω να ρωτήσω κάτι,τα 184 δολάρια είναι 152 ευρό?και αφού δεν είναι για ποιο λόγο τα έχω χρεωθεί?

 

είναι 145 ευρώ αλλά μάλλον κάτι έχεις κάνει με την μετατροπή από το paypal και από κει προκύπτει η διαφορά

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Περιμένοντας το δικό μου A806 από To2c , παρακολουθώ τις εξελίξεις που αφορούν τη συγκεκριμένη συσκευή και μόλις πριν 10 λεπτά ανέβηκε στο needrom καινούργια custom multilanguage rom βασισμένη στην τελευταία επίσημη (1439) rom. Ο developer ζητάει δωρεά 2 USD προκειμένου να σας στείλει το password του zip αρχείου που περιλαμβάνει την rom. Εγώ έκανα donation χθες για την προηγούμενη rom αλλά με ενημέρωσε ότι και για την τελευταία ισχύει ο ίδιος κωδικός. Και για να σας προλάβω δεν πρόκειται να μαρτυρήσω τον κωδικό :X
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Περιμένοντας το δικό μου A806 από To2c , παρακολουθώ τις εξελίξεις που αφορούν τη συγκεκριμένη συσκευή και μόλις πριν 10 λεπτά ανέβηκε στο needrom καινούργια custom multilanguage rom βασισμένη στην τελευταία επίσημη (1439) rom. Ο developer ζητάει δωρεά 2 USD προκειμένου να σας στείλει το password του zip αρχείου που περιλαμβάνει την rom. Εγώ έκανα donation χθες για την προηγούμενη rom αλλά με ενημέρωσε ότι και για την τελευταία ισχύει ο ίδιος κωδικός. Και για να σας προλάβω δεν πρόκειται να μαρτυρήσω τον κωδικό :X

 

καλα κανεις και δεν το λες.

απλως ανεβασε αλλου τα αρχεια κ δωσε λινκ ^_^

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
θελω να παρω αυτο http://www.minideal.net/original-lenovo-a8-a806-4g-fdd-lte-wcdma-smartphone-octa-core-1-7g-5-0-hd-ips-2g-ram-16gb-rom-13-0m.html λειτουργει στο ελληνικο δικτυο η θα εχω θεμα?

 

Ναι κανονικά (και το LTE).

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

παιδια μου λενε ολοι οτι με παιρνουν τηλ και το χω κλειστο και βλεπω οτι μου ρχονται οι κλησεις μου σε μηνυμα το δοκιμασα και γω απο το σταθερο τα ιδια ξερει κανεις τι παιζει; COSMOTE εχω..
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παράγγειλα απο vickmall,μίλησα και με selina και μου είπε ότι έχουνε βάλει καινούργια rom που τα λείνει τα όποια προβλήματα,αλλά θελω να ρωτήσω κάτι,τα 184 δολάρια είναι 152 ευρό?και αφού δεν είναι για ποιο λόγο τα έχω χρεωθεί?

Μήπως παράγγειλες και καμμιά θήκη?

Γιατί 152ευρώ είναι περίπου 200$......

Edited by immortal207
Να σβηστεί το σχόλιό μου.Απάντησε άλλος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Βρίσκομαι σε σκέψεις να αλλάξω το 925 μου με το Α806 και παλεύω να βρω το λόγο να μην το κάνω.. :p

 

Η μοναδική αμφιβολία μου για το Lenovo ειναι το βάρος του.

Κάποιος απο τους κατόχους του μπορεί να μας διαφωτίσει για το πόσο του "φαίνονται" τα 180gr;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Βρίσκομαι σε σκέψεις να αλλάξω το 925 μου με το Α806 και παλεύω να βρω το λόγο να μην το κάνω.. :p

 

Η μοναδική αμφιβολία μου για το Lenovo ειναι το βάρος του.

Κάποιος απο τους κατόχους του μπορεί να μας διαφωτίσει για το πόσο του "φαίνονται" τα 180gr;

Ασήκωτο.....το χέρι του Ποπάϋ έχω αποκτήσει.....Αυτό το μεταλλικό πλαίσιο μεγάλη ζημιά!

Τόσο ευαίσθητα χέρια έχετε μερικοί που ασχολείστε με γραμμάρια?

Δεν απευθύνομαι, φίλτατε Vag02 ,αποκλειστικά σε εσένα,αλλά πολλοί το ρώτησαν αυτό.Υπάρχουν και ακουστικά,μπλε δόντια,ανοιχτή ακρόαση.......

Αν το έχεις σαν σκουλαρίκι(συνέχεια στο αυτί),ναι είναι βαρύ.

Edited by immortal207
Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχήν, ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Να το θέσω πιο σωστά, το πρόβλημα δεν ειναι οταν το κρατάς στο χέρι αλλά όταν το βάζεις στην τσέπη.

Εκεί καταλαβαίνω, εγώ τουλάχιστον, το βάρος..

Link to comment
Share on other sites

Κατ αρχήν, ευχαριστώ για την απάντηση.

 

Να το θέσω πιο σωστά, το πρόβλημα δεν ειναι οταν το κρατάς στο χέρι αλλά όταν το βάζεις στην τσέπη.

Εκεί καταλαβαίνω, εγώ τουλάχιστον, το βάρος..

Αν είσαι του hip-hop και φοράς "παντελόνι" 10 νούμερα πιο μεγάλο,θα'χεις θέμα.

Εμένα με ενόχλεισε στο ύψος και άλλαξα τσέπη.Και όταν κάθομαι πρέπει να το βγάζω......το τηλέφωνο εννοώ !!!!!!!!!

........άτιμα......:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι του hip-hop και φοράς "παντελόνι" 10 νούμερα πιο μεγάλο,θα'χεις θέμα.

Εμένα με ενόχλεισε στο ύψος και άλλαξα τσέπη.Και όταν κάθομαι πρέπει να το βγάζω......το τηλέφωνο εννοώ !!!!!!!!!

........άτιμα......:lol::lol::lol::lol:

 

Εσύ έπρεπε να πάρεις το iphone 6 plus που λυγίζει και προσαρμόζεται στην τσέπη! Αυτό είναι έξυπνο κινητό όχι το lenovo....

 

:offtopic:

Ο Χορτιάτης είναι ΚΙΤΡΙΝΟΣ
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος απο τους κατόχους του μπορεί να μας διαφωτίσει για το πόσο του "φαίνονται" τα 180gr;

Επειδη το εχω ψαξει κι γω με το βαρος το κινητο δεν πρεπει να ειναι 180γρ. Πρεπει να εχουν κανει λαθος γιατι κινητα που εχουν μεγαλυτερη μπαταρια και δεν ειναι τοσα γραμμαρια. Καπου κοντα στα 160γρ πρεπει να ειναι οπως ειχε γραψει και ενας φιλος που το πηρε.

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοήθεια διαρκώς με περνούνε τηλεφωνώ και λεει το τηλεφωνώ του συνδρομητη ειναι κλειστό η κατειλημμενο ενω μου δειχνει οτι εχω 3g σημα φουλ!!!

 

παιδια μου λενε ολοι οτι με παιρνουν τηλ και το χω κλειστο και βλεπω οτι μου ρχονται οι κλησεις μου σε μηνυμα το δοκιμασα και γω απο το σταθερο τα ιδια ξερει κανεις τι παιζει; COSMOTE εχω..

 

επειδη ηδη δυο παιδια εχουν αναφερει κατι τετοιο, εχει καποιος απαντηση;

 

μην το παραγγειλουμε και κανει τα παντα εκτος απ το βασικοτερο!!

Link to comment
Share on other sites

Τί πρόβλημα είχες με το Α820 και το σήμα , επειδή έφερα το ίδιο για ένα φιλο και έχω θέμα .

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=362625&highlight=A820&page=69#

Letv LeEco LE 2 X620 3/32 BB72

LeEco Le Max2 X829 6GB/128GB LeMax2-CN-ARoMA_28s-V8_Full_Debloated

LeEco X626 4/32 χάλια ROM από tinydean

LeEco Le Pro3 X650 AI χάλια ROM από tinydean

LeEco X522 LineageOS 14.1 - LeEco X526 5.8.019S

Link to comment
Share on other sites

επειδη ηδη δυο παιδια εχουν αναφερει κατι τετοιο, εχει καποιος απαντηση;

 

μην το παραγγειλουμε και κανει τα παντα εκτος απ το βασικοτερο!!

 

Εγω παντως παιδια δεν εχω κανενα προβλημα με κλησεις κτλ,παιρνω τηλεφωνα και δεχομα κανονικα.Το μονο ζητημα ειναι οτι επρεπε να αλλαξω τις επαφες μου με το +30 ωστε να υπαρχει αναγνωριση.

Link to comment
Share on other sites

επειδη ηδη δυο παιδια εχουν αναφερει κατι τετοιο, εχει καποιος απαντηση;

 

μην το παραγγειλουμε και κανει τα παντα εκτος απ το βασικοτερο!!

 

εμενα εστωρσε προς το παρόν με μια επαναφορά στισ εργοστασιακε ρυθμισισεις και διαγραφη ολον απο μεσα !!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι θεμα της lenovo αλλα μια φορα εκανα κληση σε εναν φιλο μου που εχει το lenovo p780 , εδειχνε οτι το εχει κλειστο, ενω το τηλεφωνο ηταν κανονικα ανοιχτο.
Link to comment
Share on other sites

επειδη ηδη δυο παιδια εχουν αναφερει κατι τετοιο, εχει καποιος απαντηση;

 

μην το παραγγειλουμε και κανει τα παντα εκτος απ το βασικοτερο!!

 

εμενα εστωρσε προς το παρόν με μια επαναφορά στισ εργοστασιακε ρυθμισισεις και διαγραφη ολον απο μεσα !!

 

Το είχες σκαλίσει (αλλάξει rom) ?

Από που το πήρες ?

Αυτά τα ρωτάω διότι αφενός είμαι υποψήφιος αγοραστής του τηλεφώνου ,αφετέρου μήπως η ROM συγκεκριμένου καταστήματος δημιουργεί το πρόβλημα?

Ίσως καλό θα ήταν να πει και ο άλλος φίλος από του πήρε μην τυχόν εντοπιστεί η αιτία του προβλήματος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν ειναι θεμα της lenovo αλλα μια φορα εκανα κληση σε εναν φιλο μου που εχει το lenovo p780 , εδειχνε οτι το εχει κλειστο, ενω το τηλεφωνο ηταν κανονικα ανοιχτο.

τετοιου ειδους προβλημα εγω εχω με την μπακατελα το vodafone smart II. Και αυτος ειναι ο βασικος λογος που θελω αλλο κινητο. Αν το παθω και μετα απο τοσο "ψαγμενη" αγορα, θα βαραω κανονικα το κεφαλι μου στον τοιχο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...