Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπον παιδια εχουν παρει το κινητο εδω και μια εβδομαδα και εχω εντοπισει τα περισσοτερα θεματα του..οντως το theme manager και το power manager δεν ανοιγουν και γι αυτο ευθυνεται οπως γραψατε πιο πανω η minideal..Το θεμα ειναι ομως οτι απλα εκαναν αυτο που τους ειπατα φανταζομαι εσεις οπως και εγω και πολλοι αλλοι δηλ.να διαγραψουν ολες τις κινεζικες εφαρμογες..εε αυτο καναν οι ανθρωποι(παπαρες κινεζοι :p)..για να μην τα πολυλογω σε περιπτωση που πατε να αλλαξετε φοντο δεν θα σας αφησει και θα πει η εφαρμογη theme center σταματησε να λειτουργει...Το προβλημα ομως ευτυχως λυνεται ευκολα...θα βρειτε την εφαρμογη theme center απλως googla-ροντας απο το κινητο θα την κατεβασετε και θα την εγκαταστησετε..ετσι θα δουλευει μια χαρα και θα μπορειτε να βαλετε το φοντο που θελετε και να κατεβασετε μια σειρα απο πολλα φοντο στα κινεζικα μεσα απο την εφαρμογη...Για οποιοδηποτε αλλο bug βρειτε ενημερωστε με να το δω..Αν και το κινητο πεταει ετσι απλα

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδη ειναι θεμα minideal 'η lenovo τα προβληματα? Αν το παρουμε απο αλλο μαγαζι θα ειναι οκ? Και γενικα βγαζει αλλα προβληματα το κινητο?

 

Aρνητικα δεν νομιζω οτι εχει ιδιαιτερα αλλα για γυναικα ισως ταιριαζε κατι πιο κομψο σε design..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.

Γέρασε λοιπόν το 3gs που είχα και όντας πλέον και ο ίδιος ωριμότερος, πήρα την απόφαση να τολμήσω Κινεζιά. Με τρόμαξε λίγο η ιδέα αποστολής από Κίνα, μη δώσω τζάμπα λεφτά και τα κλαίω αλλά μου βγάλατε τις φοβίες και θα κάνω αυτό το leap of faith.

Συνοψίζοντας.....

-Το αγοράζω από vickmail που είναι σιγουράκι και χωρίς προβλήματα.

-Τι οδηγίες πρέπει να δώσω κάνοντας την παραγγελία; (στο minideals πχ. ζητάν root, google play κτλ)

Κάποια έξτρα συμβουλή;

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων! :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια εχουν παρει το κινητο εδω και μια εβδομαδα και εχω εντοπισει τα περισσοτερα θεματα του..οντως το theme manager και το power manager δεν ανοιγουν και γι αυτο ευθυνεται οπως γραψατε πιο πανω η minideal..Το θεμα ειναι ομως οτι απλα εκαναν αυτο που τους ειπατα φανταζομαι εσεις οπως και εγω και πολλοι αλλοι δηλ.να διαγραψουν ολες τις κινεζικες εφαρμογες..εε αυτο καναν οι ανθρωποι(παπαρες κινεζοι :p)..για να μην τα πολυλογω σε περιπτωση που πατε να αλλαξετε φοντο δεν θα σας αφησει και θα πει η εφαρμογη theme center σταματησε να λειτουργει...Το προβλημα ομως ευτυχως λυνεται ευκολα...θα βρειτε την εφαρμογη theme center απλως googla-ροντας απο το κινητο θα την κατεβασετε και θα την εγκαταστησετε..ετσι θα δουλευει μια χαρα και θα μπορειτε να βαλετε το φοντο που θελετε και να κατεβασετε μια σειρα απο πολλα φοντο στα κινεζικα μεσα απο την εφαρμογη...Για οποιοδηποτε αλλο bug βρειτε ενημερωστε με να το δω..Αν και το κινητο πεταει ετσι απλα

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Aρνητικα δεν νομιζω οτι εχει ιδιαιτερα αλλα για γυναικα ισως ταιριαζε κατι πιο κομψο σε design..

 

Μπορείς να δοκιμάσεις αν έχει OTG. Βάλε ένα στικακι να δεις αν το διαβάζει.

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Παιδες καλημερα και απο μένα. Χθες παρέλαβα το κινητο απο vickmall και έχω μερικα θεματακια (ειμαι και λιγο άσχετος με το αθλημα). Το κινητο ειχε εγκατεστημένα το security και το power manager τα οποια δεν μπορώ να διαγράψω. Το theme center δεν λειτουργει ουτε σε μενα και έχω και ένα θέμα με την sd card. όταν μπαίνω απο το App Manager III για να μετακινήσω κάποιες εφαρμογες στην sd γράφει το εξής: "Η συσκευή δεν διαθέτει εξωτερική μνήμα ή η εξωτερική μνήμη ειναι προσομειωμένη. Η λειτουργία μεταφορά εφαρμογών στην sd μπορει να μην υποστηρίζεται σε αυτη τη συσκευή". Μιλησα με vickmall και μου έστειλε το Smart phone flash tool και τη rom (που απ'οτι καταλαβα ειναι η update που έχει στο needrom) για να την περασω. Κάποιος πιο σχετικός να βοηθήσει?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια εχουν παρει το κινητο εδω και μια εβδομαδα και εχω εντοπισει τα περισσοτερα θεματα του..οντως το theme manager και το power manager δεν ανοιγουν και γι αυτο ευθυνεται οπως γραψατε πιο πανω η minideal..Το θεμα ειναι ομως οτι απλα εκαναν αυτο που τους ειπατα φανταζομαι εσεις οπως και εγω και πολλοι αλλοι δηλ.να διαγραψουν ολες τις κινεζικες εφαρμογες..εε αυτο καναν οι ανθρωποι(παπαρες κινεζοι :p)..για να μην τα πολυλογω σε περιπτωση που πατε να αλλαξετε φοντο δεν θα σας αφησει και θα πει η εφαρμογη theme center σταματησε να λειτουργει...Το προβλημα ομως ευτυχως λυνεται ευκολα...θα βρειτε την εφαρμογη theme center απλως googla-ροντας απο το κινητο θα την κατεβασετε και θα την εγκαταστησετε..ετσι θα δουλευει μια χαρα και θα μπορειτε να βαλετε το φοντο που θελετε και να κατεβασετε μια σειρα απο πολλα φοντο στα κινεζικα μεσα απο την εφαρμογη...Για οποιοδηποτε αλλο bug βρειτε ενημερωστε με να το δω..Αν και το κινητο πεταει ετσι απλα

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Aρνητικα δεν νομιζω οτι εχει ιδιαιτερα αλλα για γυναικα ισως ταιριαζε κατι πιο κομψο σε design..

 

Το theme center το κατεβάζεις από το play store ή όπως γράφεις το googlaρεις γιατί εγώ από το play κατέβασα μια εφαρμογή αλλά ακόμα δεν με αφήνει να βάλω μία δικιά μου φώτο για ταπετσαρία. Επίσης πως γίνεται να μην είναι όλη την ώρα στο 3G αλλά να έχει μόνο 2G

Link to comment
Share on other sites

Οποτε έχουμε θεματάκι από όσο κατάλαβα, μπας και δεν είναι πρόβλημα από το MiniDeal και το vickmall αλλα είναι πρόβλημα από "μαμισιο" filmware του κινητού? και το update στο needrom έχει μονο αγγλικά.

 

Προτείνω οποιος μας διαβάζει και το έχει στην κατοχή του να γραφει από που το αγόρασε και εάν έχει πρόβλημα με το theme center η τυχόν άλλο πρόβλημα.

 

Φιλε reggae_b0y να προτείνω να κοιτάξεις εάν έβαλες καλά την κάρτα μνήμης στο κινητό καθώς και να δοκιμάσεις καμια άλλη κάρτα μνήμης. Επίσης πες μας εάν στο έκαναν root το κινητό η όχι, γιατί έχω την εντύπωση πως για κανεις move στην SD τις περισσότερες φορες χρειάζεται root στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Η νέα rom που μου έδωσε το vickmall να βάλω, μου διαβεβαιωσε ότι έχει 100% Ελληνικα

 

Αμα μπω απο το φακελο με τα αρχεία την αναγωριζει την sd μπορω να δω τι έχει μέσα αλλά δεν μπορω με το App Manager III να τις μεταφερω...Θα δοκιμάσω και μια άλλη κάρτα μνήμης αλλα δεν νομιζω να ειναι αυτο το προβλημα. Απο root δεν ξερω πολλα αλλα όταν το πήρα είχε superuser και επειδή ειχα πρόβλημα με κάποιες εφαρμογες που δεν μπορουσα να σβησω, μου έστειλε το Vroot και το έκανα και εγω ένα ρουταρισμα και καταφερα να σβήσω μερικές.

Edited by reggae_b0y
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τελικά βρήκα λυση για το wallpaper. Κατ αρχας να πω οτι το ενσωματωμένο security μας δίνει τη δυνατότητα να κάνουμε freeze κάποιες εφαρμογές. Μια απο αυτες είναι και το theme center. Το οποίο κι εκανα. Περασα και nova launcher. Πηγαίνοντας λοιπον στη συλλογή κι επιλέγοντας μια φωτογραφία, οταν πατησουμε "ορισμος εικόνας ως" βγάζει 3 επιλογές. Η πρωτη είναι ωςεικονσ επαφης, η δεύτερη ως ταπετσαρία nova και τη τριτη ως ταπετσαρία. Αν πατήσουμε το τρτο λέει το κλασσυοτι η εφαρμογή κέντρο θεματων σταματησε να λειτουργεί. Αν πατήσουμε όμως ως ταπετσαρία nova, θα μας παει στην επιμενη οθονη που κανουμε crop τη φωτογραφια, απλα το κουμπι εντάξει (που παταμε για να επιλεξουμε δε φαίνεται) είναι ομως στο κατω δεξια μερος της οθονης. Πατας εκει κι ετοιμο! Το εκανα κατα λαθος! Ελπιζω να βοηθησα. Εγω παντως αλλαξα ταπετσαρία. Δεν ρχω πλέον το τηλεφωνο μιας και το εδωσα στο κατοχο του. Θα πω εντυπώσεις αργότερα. Η ταπετσαρία αλλαζει αρκεί ν αντικατασταθει κι ο launcher! Edited by nikos_nia86
Link to comment
Share on other sites

Η νέα rom που μου έδωσε το vickmall να βάλω, μου διαβεβαιωσε ότι έχει 100% Ελληνικα

 

Θα δοκιμάσω και μια άλλη κάρτα μνήμης. Απο root δεν ξερω πολλα αλλα όταν το πήρα είχε superuser και επειδή ειχα πρόβλημα με κάποιες εφαρμογες που δεν μπορουσα να σβησω, μου έστειλε το Vroot και το έκανα και εγω ένα ρουταρισμα και καταφερα να σβήσω μερικές.

 

Πως γίνεται να πάρουμε και εμείς την rom που σου έστειλαν γιατί εγώ που το πήρα από το minideal μου λέει ότι δεν έχει rom να μου στείλει.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τελικά βρήκα λυση για το wallpaper. Κατ αρχας να πω οτι το ενσωματωμένο security μας δίνει τη δυνατότητα να κάνουμε freeze κάποιες εφαρμογές. Μια απο αυτες είναι και το theme center. Το οποίο κι εκανα. Περασα και nova launcher. Πηγαίνοντας λοιπον στη συλλογή κι επιλέγοντας μια φωτογραφία, οταν πατησουμε "ορισμος εικόνας ως" βγάζει 3 επιλογές. Η πρωτη είναι ωςεικονσ επαφης, η δεύτερη ως ταπετσαρία nova και τη τριτη ως ταπετσαρία. Αν πατήσουμε το τρτο λέει το κλασσυοτι η εφαρμογή κέντρο θεματων σταματησε να λειτουργεί. Αν πατήσουμε όμως ως ταπετσαρία nova, θα μας παει στην επιμενη οθονη που κανουμε crop τη φωτογραφια, απλα το κουμπι εντάξει (που παταμε για να επιλεξουμε δε φαίνεται) είναι ομως στο κατω δεξια μερος της οθονης. Πατας εκει κι ετοιμο! Το εκανα κατα λαθος! Ελπιζω να βοηθησα. Εγω παντως αλλαξα ταπετσαρία. Δεν ρχω πλέον το τηλεφωνο μιας και το εδωσα στο κατοχο του. Θα πω εντυπώσεις αργότερα. Η ταπετσαρία αλλαζει αρκεί ν αντικατασταθει κι ο launcher!

 

Επιβεβαιώνω...

Link to comment
Share on other sites

Η νέα rom που μου έδωσε το vickmall να βάλω, μου διαβεβαιωσε ότι έχει 100% Ελληνικα

 

Αμα μπω απο το φακελο με τα αρχεία την αναγωριζει την sd μπορω να δω τι έχει μέσα αλλά δεν μπορω με το App Manager III να τις μεταφερω...Θα δοκιμάσω και μια άλλη κάρτα μνήμης αλλα δεν νομιζω να ειναι αυτο το προβλημα. Απο root δεν ξερω πολλα αλλα όταν το πήρα είχε superuser και επειδή ειχα πρόβλημα με κάποιες εφαρμογες που δεν μπορουσα να σβησω, μου έστειλε το Vroot και το έκανα και εγω ένα ρουταρισμα και καταφερα να σβήσω μερικές.

 

Φιλε μου θα βοηθήσεις πολύ κόσμο με το να ανεβάσεις κάπου και δώσεις το filmware που σου δώσαν από vickmall που xi ελληνικά όπως καταλαβαίνεις.

 

Επίσης κοίτα μια πια version έχεις τώρα σημείωσε τα νούμερα κάπου και άμα βάλεις αυτή που σου δώσανε από vickmall ξανακοίτα για να δούμε εάν είναι η stock η ειναι η νέα με το upgrade που βγήκε προ ημερών και εάν δεν σου κάνει κόπο μοιράσου τα μαζί μας :D

Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται να πάρουμε και εμείς την rom που σου έστειλαν γιατί εγώ που το πήρα από το minideal μου λέει ότι δεν έχει rom να μου στείλει.

 

 

http://pan.baidu.com/s/1ntyWHtR Αυτο το λινκ μου έδωσε και το κατέβασα (ξερω ειναι στα κινεζικα). Πάνω δεξιά πατας στο τετράγωνο με το βελακι που δειχνει προς τα κάτω (download) και μετα στο παράθυρακι που θα σου εμφανίσει πατά το δεξι λευκο κουμπάκι και ΟΧΙ το αριστερο μπλε

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε μου θα βοηθήσεις πολύ κόσμο με το να ανεβάσεις κάπου και δώσεις το filmware που σου δώσαν από vickmall που xi ελληνικά όπως καταλαβαίνεις.

 

Επίσης κοίτα μια πια version έχεις τώρα σημείωσε τα νούμερα κάπου και άμα βάλεις αυτή που σου δώσανε από vickmall ξανακοίτα για να δούμε εάν είναι η stock η ειναι η νέα με το upgrade που βγήκε προ ημερών και εάν δεν σου κάνει κόπο μοιράσου τα μαζί μας :D

 

Το πόσταρα το λινκ. Την rom την εχω κατεβάσει αλλα ακόμα δεν την έχω δοκιμάσει για να σας πω τι παιζει ακριβώς (οπως ειπα δεν είμαι και πολυ του αθλήματος αλλα θα προσπαθησω τις επομενες ώρες). Οποιος θέλει την κατεβάζει και τη δοκιμάζει. Επισης μου έδωσε αυτο το λινκ: http://pan.baidu.com/s/1o6FPEOi ωστε να κατεβάσω το flash tool και να την εγκαταστήσω στο κινητό μέσω αυτου. Ελπίζω να βοήθησα...

Link to comment
Share on other sites

Aψογος, από όσα μπορώ να καταλάβω έπρεπε δυστυχώς να έχω μάθει κινεζικα χρειάζονται περισσότερο πλέον, η 1432 που σου δώσανε είναι η stock η 1437 είναι η νέα με την αναβάθμιση.

 

Οποιος προλάβει πρώτος και την βάλει ας μας ενημερώσει τι έχει μέσα :p

Link to comment
Share on other sites

Aψογος, από όσα μπορώ να καταλάβω έπρεπε δυστυχώς να έχω μάθει κινεζικα χρειάζονται περισσότερο πλέον, η 1432 που σου δώσανε είναι η stock η 1437 είναι η νέα με την αναβάθμιση.

 

Οποιος προλάβει πρώτος και την βάλει ας μας ενημερώσει τι έχει μέσα :p

 

Αυτος απο το vickmall μου είπε ότι ειναι καλυτερη απο τη rom που έχω τωρα στο κινητο γιατι βγήκε αφου μου έστειλαν το κινητο. Τωρα αν ειναι αληθεια ή ψέματα δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Αυτος απο το vickmall μου είπε ότι ειναι καλυτερη απο τη rom που έχω τωρα στο κινητο γιατι βγήκε αφου μου έστειλαν το κινητο. Τωρα αν ειναι αληθεια ή ψέματα δεν ξέρω...

 

Νομίζω σου λέει την μιση αλήθεια όντως πρέπει να βγήκε μετά που στο στείλαν και πρέπει να έχει διορθωμένο το πρόβλημα με το theme για αυτό και το γραφει και στο όνομα του αρχείου A806_USR_ST1432_1408071922_MP3V3_V2.0_P_N_DT_theme.zip

 

Αλλα δεν πρέπει να είναι η νέα με την αναβάθμιση που βγήκε προ ημερών από την λενοβο γιατί βλέπω ονομασία 1437 που έδωσαν, εάν κανεις πιο καταρτισμένος βρει καλύτερη πηγή και όχι κινεζικα που διάβασα εγώ ας μας δώσει τα φώτα του ehehe..

Link to comment
Share on other sites

Το theme center το κατεβάζεις από το play store ή όπως γράφεις το googlaρεις γιατί εγώ από το play κατέβασα μια εφαρμογή αλλά ακόμα δεν με αφήνει να βάλω μία δικιά μου φώτο για ταπετσαρία. Επίσης πως γίνεται να μην είναι όλη την ώρα στο 3G αλλά να έχει μόνο 2G

Έχεις τα "δεδομένα" (Data Conn. ,αυτό με τα 2 βελάκια... :p) ανοιχτά.

Απλά πάτησέ το να κλείσει.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις τα "δεδομένα" (Data Conn. ,αυτό με τα 2 βελάκια... :p) ανοιχτά.

Απλά πάτησέ το να κλείσει.

 

Τα δεδομένα τα έχω κλειστά άλλα όλη την ώρα γράφει 3G. Στο s650 που έχω ακόμα έχει επιλογή στην επιλογή δικτύου 3g ή 2g ή auto. Για αυτό ρωτάω αυτό δεν την έχει

Link to comment
Share on other sites

http://www.mediafire.com/download/pyj0ella36944p5/LenovoThemeCenter.apk για δοκιμαστε το μηπως λυνει το προβλημα το πηρα απο το k910 Moy
Link to comment
Share on other sites

Τα δεδομένα τα έχω κλειστά άλλα όλη την ώρα γράφει 3G. Στο s650 που έχω ακόμα έχει επιλογή στην επιλογή δικτύου 3g ή 2g ή auto. Για αυτό ρωτάω αυτό δεν την έχει

Θα υπαρχει επιλογη στις ρυθμισεις πιστευω. Ολα τα κινητα εχουν.

Αλλιως γραψε στον dialer *#*#4636#*#* και πατα phone information και διαλεξε την μπαντα που θες.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αυτή την multilangue rom την έχει δει κάποιος? Σήμερα βγήκε. Δυστυχώς δεν μου έχει έρθει ακόμα το κινητό για να την δοκιμάσω.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

αυτή την multilangue rom την έχει δει κάποιος? Σήμερα βγήκε. Δυστυχώς δεν μου έχει έρθει ακόμα το κινητό για να την δοκιμάσω.

Έχει βάλει και αμοιβή ο "κατασκευαστής".......2$ !!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοήθεια διαρκώς με περνούνε τηλεφωνώ και λεει το τηλεφωνώ του συνδρομητη ειναι κλειστό η κατειλημμενο ενω μου δειχνει οτι εχω 3g σημα φουλ!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εγω σημερα το πηρα απο vickmall και εχω ακριβως τα ιδια προβληματα οποτε δεν φταιει το minideal. το μονο που με χει απογοητευσει ειναι η καμερα που ειναι χειροτερη του s2 που ειχα βγαινουν θολες οι φωτο επισης δεν ξερω αν η ζελατινα που ειχα προεγκατεστημενη ειναι διπλη και πρεπει να αφαιρεθει η πανω στρωση γτ ειναι πολυ θολο και τραχυ οποιος το πηρε απο vickmall να βοηθησει για ρομ κλπ δεν εχω ασχοληθει ακομα..
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε δεν είναι διπλη η ζελατίνα. Αλλά βγαλτην, δε παλεύεται. Οσο για τη καμερα, όσο το δουλεψα μπορώ να πω οτι ηταν αρκετά καλή. Σε μέρα ηταν μάλλον καλύτερη απο hongmi. Δε ξερω γιατί λες οτι είναι θολες. Focus κανεις;;;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...