Jump to content

Lenovo A8 (A806)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εβαλες αλλη ζελατινα; ναι κανω και βγαινουν θολεε αληθεια επισης εκανα antutu benchmark 3 φορες και εβγαλε 22000 ενω σε ολα τα βιντεακια βγαζει κοντα 30000 τι παιζει ξερει κανεις;
Link to comment
Share on other sites

εβαλες αλλη ζελατινα; ναι κανω και βγαινουν θολεε αληθεια επισης εκανα antutu benchmark 3 φορες και εβγαλε 22000 ενω σε ολα τα βιντεακια βγαζει κοντα 30000 τι παιζει ξερει κανεις;

 

εβαλα τη ζελατινα που ειχε δωρο μαζι με τη συσκευη!στο antutu εβγαλα πανω απο 32000.δε ξερω τι παιζει με τη συσκευη σου.μαλλον εχει θεμα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια εγω σημερα το πηρα απο vickmall και εχω ακριβως τα ιδια προβληματα οποτε δεν φταιει το minideal. το μονο που με χει απογοητευσει ειναι η καμερα που ειναι χειροτερη του s2 που ειχα βγαινουν θολες οι φωτο επισης δεν ξερω αν η ζελατινα που ειχα προεγκατεστημενη ειναι διπλη και πρεπει να αφαιρεθει η πανω στρωση γτ ειναι πολυ θολο και τραχυ οποιος το πηρε απο vickmall να βοηθησει για ρομ κλπ δεν εχω ασχοληθει ακομα..

 

Τραβαει καλες...αν θες να μην ειναι θολες κανε focus..Πατα με το δακτυλο σου στο κεντρο τις οθονης αυτοματα κανει εστιαση και βγαινουν πεντακαθαρες...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τα δεδομένα τα έχω κλειστά άλλα όλη την ώρα γράφει 3G. Στο s650 που έχω ακόμα έχει επιλογή στην επιλογή δικτύου 3g ή 2g ή auto. Για αυτό ρωτάω αυτό δεν την έχει

 

Οντως δεν σου εχει ρυθμιση μεσα απο το μενου αν θες 2g-3g-4g...Αυτο ευτυχως λυνεται πανευκολα απο το play store...Πατα εφαρμογη 2g to 3g...Την κατεβασα και σε βγαζει σε μενου που διαλεγεις σε τι το θες..ωστε να μην καιει μπαταρια στο 3g...

Link to comment
Share on other sites

εβαλα τη ζελατινα που ειχε δωρο μαζι με τη συσκευη!στο antutu εβγαλα πανω απο 32000.δε ξερω τι παιζει με τη συσκευη σου.μαλλον εχει θεμα

 

 

Νικο απλα να σε ρωτησω..επειδη κ γω απο μερα σε μερα περιμενω το δικο μου α806 απο vickmall..εγκατεστησες καποια προγραμματα η πειραξες καποια ρυθμιση κ σου εβγαλε 32000 η με το που σου ηρθε οπως ηταν του εκανες το τεστ κ σου το εβγαλε???

ωστε να το κανω κ γω μολις μου ερθει το κινητο...ευχαριστω εκ των προτερων...

Link to comment
Share on other sites

εβαλες αλλη ζελατινα; ναι κανω και βγαινουν θολεε αληθεια επισης εκανα antutu benchmark 3 φορες και εβγαλε 22000 ενω σε ολα τα βιντεακια βγαζει κοντα 30000 τι παιζει ξερει κανεις;

Κανε το antutu test με γεματη μπαταρια, να μην τρεχουν πολλες εφαρμογες απο πισω και να ειναι κρυο το κινητο, δηλαδη να μην του εχεις ανεβασει τη θερμοκρασια πιο πριν (παιχνιδι, 3g browsing, κτλ.).

Δοκιμασε ετσι οπως σου λεω μετα απο reboot και πες μας ποσο σκορ σου βγαζει.

LG G2 D802 32GB, NEU, S/N 309..., ROM: Google Edition 1.5, KERNEL: Xceed LP-prod-bld14-wpr, RECOVERY: TWRP 2.8.7.3

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αλλα για γυναικα ισως ταιριαζε κατι πιο κομψο σε design..

βασικα για μενα το θελω το κινητο. Γιατι θεωρείται το κινητο οτι ειναι γυναικειο?

Link to comment
Share on other sites

Νικο απλα να σε ρωτησω..επειδη κ γω απο μερα σε μερα περιμενω το δικο μου α806 απο vickmall..εγκατεστησες καποια προγραμματα η πειραξες καποια ρυθμιση κ σου εβγαλε 32000 η με το που σου ηρθε οπως ηταν του εκανες το τεστ κ σου το εβγαλε???

ωστε να το κανω κ γω μολις μου ερθει το κινητο...ευχαριστω εκ των προτερων...

 

Ειχα βαλει λιγες εφαρμογές. Τις κλασσικες. Facebook, Messenger, Swiftkeu, tubemate. Μπορεί οντωςνα ειχες φορτωμενη τη συσκευή και μ ανεβασμενη θερμοκρασία και γι αυτο να είχες χαμηλό σκορ. Ξαναπροσπαθησε όπως σου είπε ο φίλος πριν

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

 

παρέλαβα πριν από λιγες ώρες το κινητό. Όλα καλά αλλά μου εμφανίζει στην οθόνη κάθε 4 δευτερλολεπτα power manager gain root.. Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω για να φύγει?

Link to comment
Share on other sites

32911 ολα καλα παιδια false alarm... thanks

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μπες στην εφαρμογη και πατα διακοπη μεχρι να μας πει κανενανς πιο σχετικος πως κανουμε απεγκατασταση ολες αυτες τις εφαρμογες...

Link to comment
Share on other sites

Παντως θεωρω οτι αν εξαιρεσει καποιος το γεγονος με τις κινεζιες και κανα 2 εφαρμογες που δε δουλευουν καλα το τηλ πεταει.Και απο οσο ειχα ψαξει πριν καταληξω στο συγκεκριμενο ολα τα κινεζικα εχουν τετοια θεματα με τις multilanguage roms.

Οσο αφορα συγκρισεις με αλλα κινητα φιλων επωνυμα και μη,εχει πεσει πολυ κλαμα.Σε κινεζικο πρεπει να δωσεις τουλαχιστον 50€ παραπανω,σε επωνυμο δεν το συζητω καθολου...

Αν καποιον δεν τον νιοαζει το single sim το παιρνει με κλειστα ματια.

 

----- προσθήκη μηνύματος 115 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε οσους το παραλαμβανουν τωρα να πω οτι η μπαταρια θελει 4-5 πληρεις φορτισεις να ερθει στα ισια της..

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια....ειμαι νεος εδω στο forum παρακολουθω το θεμα γιατι και εγω το αγορα το συγκεκριμενο κινητο(minideal) και περιμενω να ερθει..... απλα θελω μια χαρη απο τους expert του ειδους εαν μπορουν να διαμορφωσουν-στησουν ενα καινουργιο ή στο υπαρχον topic τα βηματα 1,2,3, με το που παρουμε το κινητο στα χερια μας τι πρεπει να προσεξουμε και να κανουμε σε τυχον προβλημα αναλυτικα(απο αυτα που αναφερθηκαν εσω μέσα!!!) ...... δεν ειμαι και πολυ σχετικος με android...... τωρα παιρνω για πρωτη φορα 'smartphone'.....ημουν της παλιας σχολης μεχρι τωρα.....απλα θα μας βοηθησει παρα πολυ εμας τους rookies να εκμεταλευτουμε στο επακρον τις δυνατοτητες του κινητου!!! εαν υπαρχουν και αλλες προτασεις-λυσεις καλοδεχουμενες......γιατι ειμαι σιγουρος οτι μολις παρω το κιν στα χερια μου σε 20 μερες θα καθομαι να διαβαζω απο την αρχη ολες τισ σελιδες αυτου του topic για να εντοπιζω τυχον προβληματα-κολληματα και αποτι βλεπω δεν θα ειναι μονο 13 σελιδες οπως ειναι τωρα.....ενω εαν ειναι ολα μαζεμενα θα ειναι πιο ευκολο!!! ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι να το πάρεις, θα μάθεις (μάθουμε...) πολλά.Υπομονή....

Όπως είπε και ο pater_79 πιο πάνω,πέφτει ΠΟΛΥ κλάμα από κατόχους "επώνυμων" κινητών αξίας διπλάσιας + τιμής.

Πάντως στο Candy Crash δουλεύει σε διπλάσια ταχύτητα και ανταπόκριση από 2 i sto dialo.......oups(:X:X),από 2 iphone φίλων μου!

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγω καποιες γενικες εντυπωσεις σχετικα με τη συσκευη τις λιγες ωρες που το δουλεψα.

Κατ αρχας να πω οτι το τηλεφωνο ηταν πιο ομορφο σε σχεση με τις φωτογραφιες.ειδικα το πισω καπακι δεν ειναι τοσο ασχημο οσο φαινεται.Η συσκευη ειναι πολυ λεπτη εκτος της καμερας και του φλας που προεξεχουν.τα οποια ομως προφυλασσονται καλα απο τη θηκη σιλικονης που ηρθε ως δωρο απο το minideal.

H οθονη ειναι πραγματικα καλη,ανωτερη απο του hongmi,εχει ομως αρκετα χαμηλη φωτεινοτητα κατα τη γνωμη μου.

Καμερα αρκετα καλη.καλυτερη απο του hongmi σε μερα,χειροτερη τη νυχτα.

Ηχειο ισως το δυνατοτερο που θυμαμαι σε τηλεφωνο.Ισως καποιες φορες ομως(εξαρταται κι απο το αρχειο) τριζει λιγο παραπανω σε τερμα ενταση.

Οσον αφορα το λειτουργικο, η αληθεια ειναι οτι εχει καποια θεματα.Π.χ. δε δουλευει το theme center και το power manager.Αλλα επειδη ειναι καινουρια συσκευη πιστευω θα λυθει με καποια αλλη ρομ.σαν εμφανιση το ui ειναι αρκετα καλο και κατα τη γνωμη μου πιο ομορφο απο το pure android.

Μπαταρια.δε μπορω να χω ολοκληρωμενη αποψη.η συσκευη ηρθε με 35% μπαταρια κα ξεψυχησε μετα απο 2-2,5 ωρες ασταματητης χρησης.Αρκετα καλα μαλλον.

Διαστασεις.πολυ μικρο για 5".Εχει σχεδον το ιδιο μεγεθος με το hongmi που ειναι 4,7"

Σε γενικες γραμμες αυτα.Δε δοκιμασα sim,ουτε gps.To wifi δουλευε καλα,λιγο καλυτερα απο το thl w100 μου.δε ξερω αν αξιζει τα 15-20 ευρω διαφορα με το coolpad f1 αλλα σιγουρα ειναι μια πολυ καλη συσκευη με μονο ισως καποια θεματα της ρομ που βαζουν τα μαγαζια.:)

Link to comment
Share on other sites

καποια δειγματα με screenshots...

Οι εικόνες που έβαλες είναι με τον ενσωματωμένο launcher η έβαλες nova;

Στην μια εικόνα γιατί η status bar είναι διαφανής και στην άλλη μαυρη;

Συρτάρι εφαρμογών έχει ο ενσωματωμένος launcher η για να έχω θα πρέπει να βάλω πχ nova;

Και τέλος αυτά τα σκορ στο antutu 32000 πως βγαίνουν με τον 6592 που παραδοσιακά βγάζει το ανώτερο 27000;

Link to comment
Share on other sites

Αποσύρθηκε η multi rom του A806 από το needrom, ή μου φαίνεται;

http://www.needrom.com/category/lenovo/serial-a/serial-a800/a806/

 

Ζητούσε donation με paypal και του την διέγραψαν από ότι φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δε με χαλάνε τα 2$ αν είναι να κάνω τη δουλειά μου. Αξίζει στο κινητό καλύτερη rom, αν και με το nova launcher λύθηκαν κάποια χαζόπροβλήματα.
Link to comment
Share on other sites

Ζητούσε donation με paypal και του την διέγραψαν από ότι φαίνεται

 

οχι φιλε μου απλα υπαρχει σε αλλη κατηγορια http://www.needrom.com/category/lenovo/not-free/

Link to comment
Share on other sites

Οι εικόνες που έβαλες είναι με τον ενσωματωμένο launcher η έβαλες nova;

Στην μια εικόνα γιατί η status bar είναι διαφανής και στην άλλη μαυρη;

Συρτάρι εφαρμογών έχει ο ενσωματωμένος launcher η για να έχω θα πρέπει να βάλω πχ nova;

Και τέλος αυτά τα σκορ στο antutu 32000 πως βγαίνουν με τον 6592 που παραδοσιακά βγάζει το ανώτερο 27000;

 

Οι εικονες ειναι μετα τον nova launcher.Η status bar δε ξερω γιατι βγηκε ετσι αλλα ειναι διαφανη.Οτι εχει ο ενς launcher εχει κι ο αλλος απλα δουλευει καλυτερα.Για το σκορ δεν πειραξα τιποτα.Ισως φταιει το λογισμικο vibe ui που φοραει γιατι φαινεται οτι δουλευει πολυ σωστα κι η αρχιτεκτονικη του ειναι καλη.Ιαως μπορουν να μας πουν οι πιο ειδικοι σε αυτο...

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις....

Κάτι άλλο...

Χωρίς τον nova πατώντας στο home button σε πηγαίνει στις εφαρμογές ή δεν εμφανίζει συρτάρι εφαρμογών;

Σε κάποιο βιντεάκι είδα πως η οθόνη ανοίγει με διπλό tab ή swipe... όντως το κάνει η είναι κάποια κουστουμιά;

Edited by telmusic
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις....

Κάτι άλλο...

Χωρίς τον nova πατώντας στο home button σε πηγαίνει στις εφαρμογές ή δεν εμφανίζει συρτάρι εφαρμογών;

Σε κάποιο βιντεάκι είδα πως η οθόνη ανοίγει με διπλό tab ή swipe... όντως το κάνει η είναι κάποια κουστουμιά;

 

Το κανει και χωρις τον nova.Και η οθονη ανοιγει με διπλο tab...επισης ανοιγει κατευθειαν σε οποια εφαρμογη θες(π.χ. αν σχηματισεις το "c" σε παει απευθςιας στην καμερα)..

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με selina και μου είπε ότι έχουν νέα ROM που λύνει τα προβλήματα του theme και power manager οποτε έκανα και εγώ την παραγγελια του κινητού από το vicmall και ο θεός βοηθός :)

 

Υποθέτω είναι αυτή που δόθηκε σε post νωρίτερα από φίλο για οποιον έχει προβλήματα και έχει και ελληνικά.

 

http://pan.baidu.com/s/1ntyWHtR Αυτο το λινκ μου έδωσε και το κατέβασα (ξερω ειναι στα κινεζικα). Πάνω δεξιά πατας στο τετράγωνο με το βελακι που δειχνει προς τα κάτω (download) και μετα στο παράθυρακι που θα σου εμφανίσει πατά το δεξι λευκο κουμπάκι και ΟΧΙ το αριστερο μπλε

 

Το πόσταρα το λινκ. Την rom την εχω κατεβάσει αλλα ακόμα δεν την έχω δοκιμάσει για να σας πω τι παιζει ακριβώς (οπως ειπα δεν είμαι και πολυ του αθλήματος αλλα θα προσπαθησω τις επομενες ώρες). Οποιος θέλει την κατεβάζει και τη δοκιμάζει. Επισης μου έδωσε αυτο το λινκ: http://pan.baidu.com/s/1o6FPEOi ωστε να κατεβάσω το flash tool και να την εγκαταστήσω στο κινητό μέσω αυτου. Ελπίζω να βοήθησα...

Edited by SupraDiN
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...